info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Rumunia – trekking po Górach Rodniańskich i Marmaroskich!

0
Cena
1 569 zł
Cena
1 569 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1607
5 dni
Termin : 5-10.07.2023
Rumunia
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Zainteresowanych odkryciem niezwykłego kraju, jakim jest Rumunia jest coraz więcej. Zapraszamy więc na zupełnie nowy wyjazd do tego niezwykłego kraju w lipcu 2023 roku! Malownicze szlaki, klimatyczne trasy pośród dzikiej flory i zachwycające krajobrazy. To wszystko i wiele więcej czeka nas w Alpach Rodniańskich i Górach Marmaroskich! Poznamy historię regionu, dzieje lokalnych mieszkańców, a ponadto odkryjemy smaki i tradycje rumuńskiej kultury!

Zachwyć się z nami urokami rumuńskich Karpat – nie czekaj, zapisz się już dziś!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

wyjazd trudny

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o bardzo dobrej kondycji, które regularnie chodzą po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu chodzimy na lekko – tzn. nasze bagaże zostaną dowiezione autokarem do noclegu, zatem na szlak wystarczy nam mały plecak.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

5 dniowa wyprawa i 3 dni urlopu!

Wyruszamy w  środę wieczorem, a wracamy w poniedziałek koło południa, zatem wystarczą 3 dni urlopu, aby uczestniczyć w tej 5 dniowej wyprawie🙂

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest w w środę, 5.07.2023, o godz. 17:45 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót w poniedziałek, 10.07.2023, około 12:00 w południe, w zależności od warunków na drodze.

W Rumunii śpimy w hotelu w alpejskim stylu położonym w otoczeniu gór w pokojach 2 i 3-osobowych (niektóre typu studio – ze wspólną łazienką na dwa pokoje; możliwe łóżka małżeńskie).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba),
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
ubranie na cebulkę, w tym ciepłe rzeczy (w wysokich górach nawet latem potrafi być zimno)
kurtkę przeciwdeszczową
ciepłą czapkę i cienkie rękawiczki
spodnie i buty na zmianę, ew. kapcie do noclegu, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
śniadanie na czwartek oraz suchy prowiant i napoje (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Kraj wyjazdu

Wyjeżdżamy do Rumunii.

WALUTA

Walutą kraju jest nowy lej rumuński, w skrócie RON. Bardzo mogą podobać się plastikowe, polimerowe banknoty, które są jedynymi tego typu w naszej części Europy 🙂 Przelicznik przedstawia się następująco: 1 RON = 0.95 PLN (stan na 2022-12-01) i bardzo to ułatwia sprawę w przypadku przeliczania cen, bo to, co widzimy w lejach, to mniej więcej tyle samo będzie w naszych złotówkach.

Rekomendujemy zabranie karty płatniczej z możliwościami darmowych wypłat z bankomatów zagranicą lub kupić leje w Polsce, bez większych problemów w każdym kantorze można to zrobić 🙂

Bankomaty w Rumunii są w zasadzie tak rozpowszechnione, jak w Polsce, nawet w mniejszych miejscowościach znajdziemy je bez problemu.

CENY

Ceny podstawowych produktów w Rumunii są prawie takie same jak w Polsce. W miejscowościach turystycznych trudno gdzieś będzie tanio zjeść. Czasami możemy trafić na jakąś niedrogą jadłodajnię, ale nadal tak tanio, jak w naszych barach mlecznych to nie będzie. Fast foody, budki z pieczywem, hot dogarnie i hamburgerownie są w Rumunii masowo rozpowszechnione. Ceny za fast foody także z reguły przypominają polskie. Natomiast za dwudaniowy obiad wraz z czymś do picia, co najmniej 30-40 lei (30-40 zł) za osobę.

ROAMING

Będąc w Rumunii nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Rumunii po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

OPIEKA MEDYCZNA

Rumunia jest członkiem UE, dlatego też zalecamy przed wyjazdem należy wyrobić w najbliższym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia tzw. EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas wyjazdu m.in.:
 • Przejdziemy prawie 70 kilometrów po rumuńskich górskich szlakach!
 • Nacieszymy się ciszą i niesamowitą dziką naturą!
 • Odwiedzimy unikatowy Wesoły Cmentarz w Săpânța!
 • Zobaczymy Cascada Cailor - imponujący i przepiękny 90 metrowy wodospad!
 • Zdobędziemy najwyższy szczyt Alp Rodniańskich – Pietrosul (2303 m n.p.m.), a także Gărgălău (2159 m n.p.m.) oraz położoną już w Górach Marmaroskich Toroiagę (1927 m n.p.m.) z niesamowitym klimatem opuszczonych kopalń u podnóża!
 • Znajdziemy czas na odpoczynek i napawanie się malowniczymi krajobrazami!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Prowadzący

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Nocleg

W Rumunii śpimy w hotelu w alpejskim stylu położonym w otoczeniu gór w pokojach 2 i 3-osobowych (niektóre typu studio – ze wspólną łazienką na dwa pokoje; możliwe łóżka małżeńskie). W cenie są również zagwarantowane obiadokolacje oraz śniadanie. Jest to idealne miejsce jako baza wypadowa do zwiedzanych przez nas atrakcji. 🙂 Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,9 wśród użytkowników portalu booking.com.

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Săpânța - Cascada Cailor - Borșa

Nasz wyjazd rozpoczniemy już w środę o godzinie 17:45 i wyruszymy w kierunku Rumunii. Przejeżdżając przez Polskę, Słowację i Węgry nad ranem dotrzemy na miejsce i zrobimy postój na śniadanie, a potem zatrzymamy się w wiosce Săpânța, gdzie od wielu dekad powstaje Wesoły Cmentarz. Drewniane krzyże nagrobne w niebieskim kolorze, wyrzeźbione sceny z życia zmarłego oraz epitafia – często satyryczne i z humorem, tak krótko można opisać tę znaną atrakcję turystyczną. Po krótkim zwiedzaniu pojedziemy do miejscowości Borșa i po południu wejdziemy na szlak rozpoczynając tym samym swoją przygodę w Górach Rodniańskich. Pasmo to nazywane jest „Alpami” z powodu swojej budowy i charakteru rzeźby – wierzchołki są ostre, zbocza strome, a wysokości względne dochodzą do 1800 m. Liczne jeziorka w nieckach polodowcowych oraz dzika, nietknięta ludzką ręką flora stanowi nie lada gratkę dla górskich piechurów. Czerwonym szlakiem wyruszymy z przełęczy Prislop (1413 m n.p.m.) i przez przełęcz Șaua Știol (1546 m n.p.m.) dojdziemy do wysokiego na 90 metrów malowniczego wodospadu Cascada Cailor (1327 m n.p.m.). Po około 11 kilometrach zejdziemy ze szlaku bezpośrednio do hotelu, gdzie po zakwaterowaniu czekać na nas będzie obiadokolacja, a potem chętni ruszą na wspólną integrację 🙂

Trasa

Prislop – Șaua Știol – Cascada Cailor – Borsa
3:40, 10,5 km, podejść 183 m, zejść 758 m

Dzień 2Alpy Rodniańskie - Jezioro Iezer, Pietrosul Rodniański

Piątek rozpoczniemy wczesnym śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy na start szlaku. Tego dnia zdobędziemy lub spróbujemy zdobyć najwyższy szczyt Karpat Wschodnich – Pietrosul Rodniański (2303 m n.p.m.). Będzie to najbardziej wymagające kondycyjnie przejście podczas całego weekendu, porównywalne do wejścia na Rysy z Palenicy Białczyńskiej, ale damy radę – jak nie my to kto! Początkowo mozolnym podejściem dotrzemy nad polodowcowe Jezioro Iezer (1822 m n.p.m.), gdzie nad brzegiem zaplanowana jest przerwa na drugie śniadanie i podziwianie niesamowitych krajobrazów na okoliczne szczyty i piękną przyrodę. Idąc alpejską częścią gór zdobędziemy główną grań, a dalej wymarzony szczyt Pietrosul Rodniański, z którego zachwycać się będziemy widokami na położone u stóp centrum miasta Borșa oraz sporą część ukraińskich partii Karpat. Łydki będą płonąć, płuca szybko nabierać świeże górskie powietrze, a my napawając się panoramą szybko zapełnimy pamięć telefonów nieziemskimi zdjęciami. Po chwili na regenerację wyruszymy w drogę powrotną tą samą trasą. Wieczorem wrócimy do hotelu na obiadokolację, a późnej oczywiście na integrację 🙂

Trasa

Borșa  – Jezioro Iezer – Pietrosul Rodnei – Borșa
9:07, 22 km, podejść 1594 m, zejść 1594m

Dzień 3Karpaty Marmaroskie - Toroiaga

W sobotę po pobudce zjemy śniadanie i ruszymy na szlak z miejscowości Băile Borșa, gdzie wejdziemy na teren Karpat Marmaroskich. Stromymi zakosami będziemy piąć się w górę i w  okolicach południa zdobędziemy jeden z najwyższych masywów pasma – górę Toroiaga (1927 m n.p.m.). Soczysta zieleń szczytów odcinać się będzie od błękitnego nieba, a wyraźna i niesamowita panorama na wierzchołki Alp Rodniańskich na długo zapadnie w naszej pamięci. Przy dobrej widoczności zobaczymy pasmo Czarnohory, najwyższe w Ukrainie. Droga na szczyt będzie prowadzić przez zamknięte po 1989 roku wielkie kopalnie rud cynku, ołowiu, żelaza i złota. Mijać będziemy szyby kopalniane, przepastne wyrobiska, maszyny górnicze oraz zamknięte pokopalniane budynki. Po intensywnym dniu wrócimy do naszego hotelu na zasłużony odpoczynek, obiadokolację oraz, jeśli starczy sił, wieczorną integrację 🙂

Trasa

Băile Borșa – kopalnia Mina Gura Băii – Toroiaga – Murgu – Băile Borșa
7:45, 16,3 km, podejść 1271 m, zejść 1259 m

Dzień 4/5Alpy Rodniańskie – Gărgălău - Warszawa

Ostatniego dnia po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu, spakujemy bagaże do autokaru i wyruszymy na start szlaku w kierunku kolejki gondolowej, która wwiezie nas w góry na teren Parku Narodowego Gór Rodniańskich. Wysiądziemy na grzbiecie góry Păltinișul (1633 m n.p.m.) i idąc niebieskim szlakiem, pokonując kolejne polodowcowe kotły dojdziemy do przełęczy Gărgălău (1907 m n.p.m.). Widoki zrobią w tym miejscu ogromne wrażenie na wszystkich przybywających tam turystach. Stąd chętni wyruszą jeszcze 250 m w górę, na podbój samego Gărgălău (2159 m n.p.m.), jednego z najbardziej malowniczych i najładniejszych szczytów pasma. Dalej idąc trawiastym grzbietem dojdziemy na widokową halę Știol, skąd zejdziemy z powrotem do cywilizacji i wyruszymy w drogę powrotną do Polski. W Warszawie powinniśmy zameldować się w poniedziałek (10 lipca) około południa.

Trasa

Górna stacja kolejki na Păltinișul – Șaua Galațului – Gărgălău (dla chętnych) – Șaua Știol – Górna stacja kolejki na Stiol
5:57 godz, 16,4 km, podejść 691 m, zejść 951 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.
4. W pierwszej kolejności na łóżkach małżeńskich będziemy kwaterować pary, kolejno znajomych jadących razem. Na życzenie hotel udostępni podwójną pościel. Zakwaterowanie na łóżkach małżeńskich zostanie potwierdzone z wybranymi uczestnikami przez nas mailowo – w przypadku braku zgody na takie rozwiązanie – zostanie zwrócona wpłata.
 
Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

Wyprawa ta będzie premierą wśród naszych wyjazdów, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z lipcowej wyprawy na Słowację – Mała Fatra i Wielki Chocz!

Górski weekend na Słowacji to wyjazd uczący pokory jak to wypad górski. Osiągniecie upragnionego celu jakim było zdobycie trzech szczytów było swoista rekompensata za włożony trud i wysiłek. Niesamowita podróż, przepiękne widoki i krajobrazy i co najważniejsze cudowni, pomocni ludzie wokół o podobnej pasji i zamiłowaniu. Z całego serca polecam podróżowanie z Gdzie na weekend 😊

Klaudia S.
Koszty
Cena: 1569 zł

płatna w 2. ratach:
400 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
1169 zł do 05.06.2023 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Săpânța oraz Borsa - Warszawa
 • Przejazdy autokarem na trasach lokalnych
 • Trzy noclegi w hotelu w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (niektóre typu studio - ze wspólną łazienką na dwa pokoje; możliwe łóżka małżeńskie)
 • Trzy śniadania
 • Trzy obiadokolacje
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW terenie Rumunii
 • Opiekę pilota - licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Opiekę drugiego licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ślady tras gpx
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki
 • Obligatoryjnych kosztów kolejek linowych - ok. 50 RON

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rumunia – trekking po Górach Maramuresz! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób). Jeśli życzysz sobie łóżko małżeńskie lub nie masz problemu z zakwaterowaniem na takim łóżku wpisz proszę nam tutaj tę informację.
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się