kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Rumunia – Trasa Transfogaraska, zamki + Bukareszt! [NOWOŚĆ]

0
Cena
1 999 zł
Cena
1 999 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2873

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

6 dni (przedłużony weekend)
Termin : 23-29.07.2024
Rumunia
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Już w lipcu ponownie zapraszamy do Rumunii, pięknego kraju, z wieloma wspaniałymi zabytkami i atrakcjami. Zwiedzimy Bukareszt z gigantycznym Pałacem Ludu, przejedziemy malowniczą Drogą Transfogaraską i odkryjemy letnią rezydencję królów Rumunii – Zamek Peleș. Oprócz tego odwiedzimy mniejsze, lecz niezwykle urokliwe miasta, włącznie z wpisaną na listę UNESCO Sighișoarą.  Dodatkowo poznamy jedną z największych atrakcji Rumunii – kopalnię soli Salina Turda, która zapewne miło nas zaskoczy 😉 Niesamowite budynki, piękne miasta, zapierające dech w piersiach widoki i pyszna kuchnia – to wszystko czeka na Ciebie podczas tego wyjazdu!

Dołącz do nas już teraz, bo to pierwsza edycja wyjazdu z nowymi atrakcjami 🙂 Podróżuj razem z nami poza utartym szlakiem! 😉

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd skierowany do osób zainteresowanym odkryciem uroków Rumunii. Podczas wyjazdu zwiedzimy stolicę – Bukareszt oraz najpiękniejsze atrakcje tego kraju takie jak Trasa Transfogaraska, Zamek Peleș, kopalnię soli Salina Turda oraz wiele innych. Będziemy trochę chodzić zwiedzając i spacerując, ale nie wymagana jest ponad przeciętna kondycja. Na miejscu będzie nas oprowadzać lokalny przewodnik (po polsku).

6-dniowa wyprawa i 4 dni urlopu!

Wyruszamy we wtorek wieczorem, a wracamy w poniedziałek koło południa, zatem wystarczą 4 dni urlopu, aby uczestniczyć w tej 6-dniowej wyprawie🙂

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest we wtorek, 23.07.2024, o godz. 17:00 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót w poniedziałek, 29.07.2024, około 10:00, w zależności od warunków na drodze.

Noclegi

Pierwszą noc spędzimy w hotelu w Alba Iulia w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą).

Drugą i trzecią noc w hotelu w Bukareszcie w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą).

Czwartą noc spędzimy w hotelu w Târgu Mureş w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty, będziemy sporo chodzić :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
cieplejsze ubrania niezbędne przy zwiedzaniu jaskini przy temperaturze około 10 stopni
gotówkę na wstępy (informacje poniżej) oraz gotówkę na posiłki i inne wydatki .

Kraj wyjazdu

Wyjeżdżamy do Rumunii.

WALUTA

Walutą kraju jest nowy lej rumuński, w skrócie RON. Bardzo mogą podobać się plastikowe, polimerowe banknoty, które są jedynymi tego typu w naszej części Europy 🙂 Przelicznik przedstawia się następująco: 1 RON = 0,87 PLN (stan na 2024-02-12) i bardzo to ułatwia sprawę w przypadku przeliczania cen, bo to, co widzimy w lejach, to mniej więcej tyle samo będzie w naszych złotówkach.

Rekomendujemy zabranie karty płatniczej z możliwościami darmowych wypłat z bankomatów zagranicą lub kupić leje w Polsce, bez większych problemów w każdym kantorze można to zrobić 🙂

Bankomaty w Rumunii są w zasadzie tak rozpowszechnione, jak w Polsce, nawet w mniejszych miejscowościach znajdziemy je bez problemu.

CENY

Ceny podstawowych produktów w Rumunii są prawie takie same jak w Polsce. W miejscowościach turystycznych trudno gdzieś będzie tanio zjeść. Czasami możemy trafić na jakąś niedrogą jadłodajnię, ale nadal tak tanio, jak w naszych barach mlecznych to nie będzie. Fast foody, budki z pieczywem, hot dogarnie i hamburgerownie są w Rumunii masowo rozpowszechnione. Ceny za fast foody także z reguły przypominają polskie. Natomiast za dwudaniowy obiad wraz z czymś do picia, co najmniej 30-40 lei (30-40 zł) za osobę.

ROAMING

Będąc w Rumunii nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Rumunii po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

OPIEKA MEDYCZNA

Rumunia jest członkiem UE, dlatego też zalecamy przed wyjazdem należy wyrobić w najbliższym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia tzw. EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas wyjazdu m.in.:
 • Zwiedzimy wspaniały Bukareszt – stolicę Rumunii oraz Kluż Napoka – stolicę Transylwanii!
 • Przejedziemy Drogą Transfogaraską z jej serpentynami i niesamowitymi widokami!
 • Odwiedzimy byłą rezydencję letnią królów Rumuni, czyli Zamek Peleș!
 • Zwiedzimy kopalnię soli Salina Turda!
 • Zachwycimy się pięknym Starym Miastem Sighișoary, znajdującym się na liście UNESCO!
 • Spędzimy wieczory w lokalnych restauracjach z rumuńską kuchnią!
 • Zatracimy się w niezwykle malowniczych miasteczkach – Alba Iulia, Târgu Mureş, Oradea!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Nocleg w Alba Iulia

Pierwszą noc spędzimy w hotelu w Alba Iulia w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie zagwarantowana jest kolacja i śniadanie następnego dnia. Hotel położony jest w centrum w odległości zaledwie kilku minut spaceru od Cytadeli, zatem jest to idealna baza wypadowa do zwiedzanych przez nas atrakcji. Obiekt uzyskał dobrą ocenę 7,2 wśród użytkowników portalu booking.com.

 

Nocleg w Bukareszcie

Drugą i trzecią noc w hotelu w Bukareszcie w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie zagwarantowane są dwa śniadania. Hotel położony jest w odległości 3 minut spacerem od stacji Metra, którym można dojechać bezpośrednio na Stare Miasto w kwadrans! 🙂 Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,6 wśród użytkowników portalu booking.com.

 

Nocleg w Târgu Mureş

Czwartą noc spędzimy w hotelu w Târgu Mureş w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie zagwarantowane jest śniadanie. Hotel położony jest w doskonałej lokalizacji, bo w odległości kilku minut spacerem od głównych atrakcji miasta! 🙂 Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,6 wśród użytkowników portalu booking.com.

Prowadzący

Agnieszka Sitkiewicz

Pilot oblatywacz

Nic tak nie dodaje Jej energii jak podróże i ludzie! Każdy wolny czas wykorzystuje na odkrywanie nowych miejsc, szczególnie na dwóch kółkach. Rower zawsze i wszędzie! Jej motto: Podróżować to żyć! Dlatego jest naszym teamowym Oblatywaczem😊.

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Zamek Hunedoara - Alba Iulia

Wspólny wyjazd rozpoczniemy we wtorek o godzinie 17:00 na Placu Defilad w Warszawie, skąd wyruszymy w kierunku granicy polsko-słowackiej i dalej na południe Europy. Następnego dnia po kilku przystankach oraz dłuższej przerwie śniadaniowej dotrzemy na tereny Rumunii, a dokładnie do Transylwanii. Naszym oczom ukaże się majestatycznie położony zamek ze strzelistymi wieżami, średniowieczną architekturą, wyglądający jakby był wyciągnięty z bajki. Mowa o jednej z najpiękniejszych europejskich i światowych budowli – Zamku Hunedoara, który przez lata służył jako rezydencja arystokracji węgierskiej. Zwiedzając wnętrza z przewodnikiem przejdziemy przez robiącą wrażenie Salę Rycerską i Salę Rad, Kaplicę, wdrapiemy się na baszty widokowe, z których rozciągają się wspaniałe krajobrazy i poznamy legendy oraz tajemnice zamku. Po zwiedzaniu wyruszymy do naszego miejsca noclegu w Alba Iulia, gdzie po obiadokolacji i zakwaterowaniu będzie czas na chwilę odpoczynku, a wieczorem wybierzemy się na zwiedzanie miasta.

Dzień 2Alba Iulia - Trasa Transfogarska - Curtea de Argeș - Bukareszt

W czwartek po śniadaniu wykwaterujemy się z noclegu i spotkamy z bagażami w autokarze, by wyruszyć w podróż do sławnej i znanej wszystkim podróżnikom Trasy Transfogarskiej! Tego dnia przejedziemy jej serpentynami i będziemy podziwiać niesamowite widoki! Ta malownicza droga górska przecina pasmo Karpat Południowych, łącząc regiony Transylwanii i Walachii i jest jedną z najpiękniejszych tras drogowych w Europie. W najwyższym jej punkcie na Przełęczy Fogarskiej zrobimy przerwę, by odkryć położone tam polodowcowe jezioro Bâlea, przejść się brzegiem i skosztować langoszy i serów sprzedawanych w malutkich, lokalnych straganach. Przepiękne widoki gwarantowane 🙂 Następnie dotrzemy do Curtea de Argeș, miasta będącego pierwszą osadą królów rumuńskich z bardzo burzliwą historią, której ślady widać na każdym kroku. Zwiedzimy Cerkiew Świętego Mikołaja, nazywaną również nekropolią królów Rumunii, gdyż znajdują się tam nagrobki pierwszych nowożytnych władców – Karola I i Ferdynanda I, a także ich małżonek. Następnie wyruszymy w kierunku Bukaresztu do naszego hotelu, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja i zasłużony odpoczynek po dniu pełnym wrażeń 😊

Dzień 3Bukareszt: Narodowe Muzeum Wsi + Pałac Ludu + Stare Miasto

Trzeci dzień rozpoczniemy śniadaniem, a potem udamy się na zwiedzanie stolicy Rumunii. Na początku przejedziemy autokarem Bulwarami, w tym najbardziej znanym Bulevardul Unirii. Będziemy mieli wrażenie, że przenieśliśmy się do Paryża i podróżujemy przez Pola Elizejskie 😉 Zatrzymamy się też w Narodowym Muzeum Wsi, gdzie zobaczymy bogatą kolekcję tradycyjnych rumuńskich strojów ludowych, wspaniałe przykłady rzemiosła ludowego oraz autentyczne chaty wiejskie z różnych regionów kraju. To niezapomniane doświadczenie przybliży nam historię i kulturę rumuńskiej wsi. Następnie wyruszymy w kierunku Pałacu Ludu, czyli rumuńskiego Parlamentu. Napisać, że budynek jest ogromny to jak nic nie napisać – obiekt jest gigantyczny i stanowi drugi co do wielkości budynek na świecie (po Pentagonie)! Pałac powstał na zlecenie dyktatora Ceausescu, który pod pretekstem zniszczeń wywołanych trzęsieniem ziemi kazał zrównać z ziemią historyczną część Bukaresztu. Budynek jest przykładem megalomanii Ceausescu, jednak robi ogromne wrażenie. Dokładną historię poznamy zwiedzając jego wnętrza. Po poznaniu jednych z najważniejszych (a na pewno największych 😉) zabytków miasta przejedziemy do Starego Miasta, a przynajmniej do części, którą udało się uratować przed zapędami Ceausescu. Zobaczymy pięknie zachowany monastyr Stavropoleos, niezwykle zdobiony Pałac CEC z siedzibą banku o tej samej nazwie, Pałac Poczty, ale i działający od 1879 roku bar z restauracją Caru cu Bere, mieszczący się w pięknej secesyjnej kamiennicy. Następnie przejdziemy historyczną ulicą Lipscani, która na przestrzeni lat stanowiła ważny punkt miasta i centrum wymiany handlowej, obejmujący swym zasięgiem całą Wołoszczyznę. Późnym popołudniem wrócimy do hotelu, by zrelaksować się po intensywnym dniu, a wieczorem chętni będą mogli się wybrać na tradycyjną rumuńską kolację i zintegrować podczas wieczornego spotkania 😊

Dzień 4Zamek Peleș + Sighisoara + Târgu Mureş

Kolejny dzień rozpoczniemy śniadaniem. Krótko po nim wykwaterujemy się i wyruszymy w podróż do dawnej letniej rezydencji królewskiej – Zamku Peleș. To absolutna perła architektoniczna swoich czasów, do jej budowy wykorzystano wiele nowin technicznych końcówki XIX stulecia, a kosztów nie liczono. Uroku dodaje niesamowita sceneria, baśniowy charakter i spektakularne położenie wśród wzgórz. Nic dziwnego, że rumuńscy królowie przyjeżdżali tu na wakacje 😉 Zwiedzając wnętrza odkryjemy jakie niesamowite jak na tamte czasy technologie zastosowano, poznamy historię Zamku i dowiemy się nieco o losach jego mieszkańców. Po południu pojedziemy do świetnie zachowanej średniowiecznej Sighisoary. To jedno z najpiękniejszych miast Transylwanii słynie z naszpikowanej wieżami Starówki (wpisanej na listę UNESCO), której klimatu dodają otaczające ją potężne mury obronne. Wąskie uliczki i kolorowe kamienice urzekną nas i zachwycą, a dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia domu, w którym urodził się pierwowzór słynnego wampira Drakuli – Vlad Palownik. Po zwiedzaniu zaplanowany jest czas wolny na kawę czy spacer po przepięknej okolicy. Następnie wyruszymy w stronę Târgu Mureş do miejsca naszego noclegu. Po zakwaterowaniu i odpoczynku wybierzemy się na wieczorne poznawanie miasta z przewodnikiem, po którym chętni będą mogli się wybrać na kolację w restauracji serwującej tradycyjną kuchnię Transylwanii! 😊

Dzień 5/6Salina Turda - Kluż-Napoka - Oradea - Warszawa

Niedzielę rozpoczniemy oczywiście śniadaniem, a zaraz po nim wykwaterujemy się z hotelu, wsiądziemy do autokaru i wyruszymy w drogę. Na początek w mieście Turda zwiedzimy jedną z największych i najstarszych kopalni w Europie – Salina Turda. Sól wydobywano tu już w czasach rzymskich, a od 1992 roku kopalnia dostępna jest dla turystów. Naprawdę jest czymś więcej niż zwykłą kopalnią soli, bo mieści w sobie m.in. amfiteatr, diabelski młyn, pole do minigolfa, tory do kręgli i plac zabaw, a także podziemne słone jezioro, po którym można przepłynąć wypożyczoną łódką. Jest to więc podziemny park rozrywki, uznawany za jedną z większych atrakcji Rumunii. Po intensywnym poranku przejedziemy do Kluż-Napoki, nieoficjalnej stolicy Transylwanii. Jest miastem, gdzie spotykają się różne kultury i narodowości, od rumuńskiej, przez węgierską czy żydowską. Zwiedzając zajrzymy do drugiego największego w Siedmiogrodzie Kościoła św. Michała, pięknego barokowego Pałacu Bánffy czy przesiąkniętej różnorodnością kultur i religii Starówki. Po czasie wolnym wyruszymy do Oradei, miasta pięknej architektury oraz katedr i świątyń, które jest jednym z najlepiej rozwiniętych miast w Rumunii. W trakcie wieczornego spaceru ulicami zobaczymy wiele zabytków, których architektura jest totalną mieszanką – od ery socjalistycznej, do barokowej i secesyjnej z czasów monarchii austro-węgierskiej. Po wspólnym zwiedzaniu każdy będzie miał chwilę na zwiedzanie miasta we własnym zakresie i kolację. Późnym wieczorem wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy. Na miejsce powinniśmy dotrzeć następnego dnia, w poniedziałek około godziny 10:00.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.
 
Relacja oraz opinie z poprzeniego górskiego wyjazdu do Rumunii!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z poprzedniego wyjazdu!

Nie mam żadnych zastrzeżeń, chciałabym tylko gorąco podziękować za wspólną wycieczkę 🙂 Uważam, że Renata, Marcin i Piotr mają niesamowitą energię i stanowią bardzo zgrany zespół. Ponadto są bardzo elastyczni i byli w stanie reagować na bieżąco na zmieniające się warunki pogodowe. Jeżeli chodzi o samą lokalizacje i to, co mogliśmy zobaczyć przez te kilka dni to jestem pod ogromnym wrażeniem widoków i myślę, że większość osób, która brała udział w wycieczce bardzo chciałaby pojechać jeszcze raz w te góry 🙂

Karolina S.

Ten wyjazd przebił skalę 😉 To były tylko 3 dni urlopu, a po powrocie czułam się tak jakby to były 3 tyg resetu. Było intensywnie w tym dobrym znaczeniu i w zasadzie to by mogło powiedzieć wszystko, ale chciałabym jeszcze docenić robotę pilotów – pojechało naprawdę świetne trio, Renata, która zawsze wszystko dopnie, Piotr, który jeszcze fajniej się sprawdza jako górski a nie tylko miejski przewodnik, Marcin z całym swoim zapałem, wielkie dzięki dla nich w szczególności za 2 rzeczy- rozsądne decyzje, bezpieczeństwo, kontakt z grupą i roszady w planach aby go zrealizować dostosowane do samopoczucia uczestników i pogody. Poza tym wyszedł dobry skład uczestników i myślę że sam opis planu, poziomu trudności itd sprawił, że na wyjeździe znalazły się osoby z podobnym nastawieniem do wyjazdu.

Agnieszka G.
Koszty
Cena: 1999 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Zamek Hunedoara oraz Oradea - Warszawa
 • Przejazdy autokarem na trasach lokalnych
 • Cztery noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą 600 zł)
 • Cztery śniadania
 • Dwie obiadokolacje w hotelach - jedna w Alba Jula oraz jedna w Bukareszcie
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW terenie Rumunii
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych kosztów przewodników i biletów wstępu (Zamek Hunedoara, Muzeum Wsi Bukareszt, Pałac Ludu, Zamek Peles, Kopalnia Turda) - ok. 350 RON
 • Opcjonalnych dwóch obiadokolacji regionalnych (zupa, drugie danie, deser i kieliszek wina) w Bukaresztcie oraz Targu (około 30 EUR za jedną obiadokolację)
 • Opcjonalnych kosztów biletów wstępu w czasie wolnym - ok. 50 RON

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rumunia – Trasa Transfogaraska, zamki + Bukareszt! [NOWOŚĆ] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć przycisk poniżej i uzupełnić formularz.

1 999 zł
Book Now

Zapisz się