info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Rudawy Janowickie – skały, zamki i Kolorowe Jeziorka! [Szczyt KGP] *PREMIUM*

0
Cena
360 zł
Cena
360 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1145

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 28-29.08.2021
Rudawy Janowickie
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy miłośników górskich wędrówek na naszą nowość – sierpniowy weekend w Rudawach Janowickich! Okolica ta kusi przyjemnymi szlakami, naturalnością i zielenią, i co najważniejsze przepięknymi widokami! Zdobędziemy wiele szczytów, zwiedzimy zamek Bolczów i zobaczymy piękne w całości drewniane Schronisko PTTK „Szwajcarka” oraz Kolorowe Jeziorka. Zapraszamy na niezapomnianą letnią, weekendową wędrówkę razem z nami po Rudawach Janowickich!

Zdjęcie główne udostępnione za zgodą tuitam.org.pl 🙂

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 18. – Skalnik w Rudawach Janowickich!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Podczas weekendu przez dwa dni będziemy chodzić po górach odkrywając niezwykłe skalne formacje oraz zdobywając szczyty. Wyjazd jest dla osób o przeciętnej kondycji, które mają chociaż minimalne doświadczenie w chodzeniu po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielny wieczór, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku 27.08.2021 na sobotę 28.08.2021 o godzinie 1:00. Powrót w niedzielę 29.08.2021 około 23:00.

Śpimy w hotelu *** (3 gwiazdkowym) w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). Hotel znajduje się około 20 minut spaceru od jeleniogórskiego rynku.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty  :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych  — sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej).
gotówkę na wstępy, posiłki i pozostałe wydatki.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.
 • Zobaczymy Kolorowe Jeziorka - jeden z siedmiu nowych cudów Polski!
 • Zdobędziemy szczyt KGP nr 18 - Skalnik w Rudawach Janowickich!
 • Zwiedzimy ruiny zamku Bolczów!
 • Zatrzymamy się w Schronisku PTTK „Szwajcarka”!
 • Dotrzemy do dwóch szczytów Sokolika i Krzyżnej Góry!
 • I wiele innych!
Dlaczego premium?

Będziemy nocować w komfortowym hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). Obiekt położony jest w Jeleniej Górze w odległości 20-minutowego spaceru od rynku. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w niedzielę. Hotel uzyskał znakomitą ocenę 8,4 na portalu booking.com, doceniony został również świetnymi ocenami przez użytkowników portalu tripadvisor.

Plan

Dzień 1Warszawa – Przełęcz Kowarska - Ostra Mała - Skalnik - Przełęcz pod Średnicą – Jelenia Góra

Nasz wyjazd rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 01:00 na Placu Defilad w Warszawie. Po drodze zrobimy przerwę na poranną toaletę oraz śniadanie. Pierwszy naszym punktem tego dnia będą Kolorowe Jeziorka. Zobaczymy cztery jeziorka: żółte, purpurowe, błękitne i czarne leżące na zboczu Wielkiej Kopy, choć to ostatnie czasem bywa… wyschnięte. Zabarwienie wody w akwenach związane jest ze składem chemicznym ścian i dna wyrobisk. Kolorowe Jeziorka zostały uznane w głosowaniu za jeden z siedmiu nowych cudów Polski 😉 Po odpowiednim czasie na ich podziwianie i czas wolny wyruszymy na szlak. Tego dnia planujemy pokonać trasę Przełęcz Kowarska – Ostra Mała – Skalnik – Strużnica. Szlak należy do tych łatwych i przyjemnych, z pięknymi widokami i bez stromych podejść. Pierwsza część to podejście na jeden z piękniejszych w Sudetach Zachodnich punkt widokowy Ostra Mała (935 metrów n.p.m.). Z tej naturalnej platformy będziemy podziwiać Karkonosze, Góry Kaczawskie oraz Kotlinę Jeleniogórską. Jest to również drugi, niższy wierzchołek góry Skalnik (944 metrów n.p.m), do której następnie pójdziemy. Na szczycie nie będzie żadnych widoków, bo Skalnik jest całkowicie zalesiony, jednak należy do Korony Gór Polskich. Na końcu zejdziemy leśną ścieżką do Strużnicy, gdzie czekać będzie na nas autokar. Po krótkiej podróży zakwaterujemy się w hotelu, skąd po krótkim odpoczynku udamy się na spacer po Jeleniej Górze.

Zdjęcie pierwszej od lewej udostępnione za zgodą tuitam.org.pl 🙂

Trasa:
Przełęcz Kowarska – Ostra Mała – Skalnik – Strużnica
4:00h + przerwy, 13,4km, podejść 381m, zejść 664m

Dzień 2Jelenia Góra - Zamek Bolczów - Starościńskie Skały - Schronisko PTTK „Szwajcarka” - Sokolik - Krzyżna Góra - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy w stronę Janowic Wielkich. Pierwszym punktem będą ruiny zamku Bolczów (561 metrów n.p.m.), nie mylcie z zamkiem w Bolkowie. Do ruin prowadzi pieszy szlak wśród lasu i świeżego powietrza, podejście może być całkiem wymagające. Same ruiny są w dobrym stanie, ale to, co przyciąga do nich turystów są piękne i warte wysiłku widoki z wyższych partii zamku. Na terenie obiektu znajduje się również miejsce do krótkiego wypoczynku. Kolejno po niezłym podejściu zobaczymy Starościńskie Skały (718 metrów n.p.m.), czyli imponującą grupę skalną, takie mini skalne miasto. Na przerwę zatrzymamy się w Schronisku PTTK „Szwajcarka” (520 metrów n.p.m.), które jest jedynym w pełni drewnianym zabytkowym schroniskiem w Sudetach, wybudowanym w stylu tyrolskim w 1823 roku. Po nabraniu sił ruszymy na podbój dwóch szczytów Sokolika (654 metrów n.p.m.) i Krzyżnej Góry (654 metrów n.p.m.) – oba górują tuż nad Szwajcarką, podejście będzie wymagające, ale rekompensatą są widoki roztaczające się ze szczytów. Na koniec przejdziemy do Trzcińska skąd odbierze nas autokar, do Warszawy ruszymy około godziny 16:30. Na miejsce dotrzemy po krótkiej przerwie o godzinie 23:00.

Zdjęcie w środku pochodzi z prywatnego archiwum Asi Binkowskiej 🙂

Trasa:
Janowice Wielkie – Ruiny zamku Bolczów – Starościńskie Skały – Schronisko PTTK Szwajcarka – Krzyżna Góra – Sokolik – Trzcińsko
4:38h + przerwy, 13,7km podejść 787m, zejść 793m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu, jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja z innego górskiego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się z nami wybrać zobacz koniecznie relację z innego górskiego weekendu w regionie Małej Fatry!

Dziękuję za rewelacyjny weekend. Było super! Pierwszy dzień był ciężki, ale było warto pokonać tę trasę. Widoki przepiękne. Ludzie mili. Wspomnienia bezcenne 🙂 Na pewno jeszcze z gdzienaweekend pojadę 🙂

Katarzyna B.
Jestem bardzo zadowolona, cieszę się, że udało się zrealizować cały plan mimo niepewnej pogody 🙂 Dobór trasy na te 2 dni bardzo dobry. Pierwszy dzień w słońcu i długi spacer, drugi dzień na ochłodę w Dierach i ciut lżej – dla mnie zestaw idealny! Doceniam też mega jak przewodnicy starali się wszystkim dogodzić, szacuj dla nich! Aaa i jeszcze jedno… zdecydowanie czekam na Fatrę 2.0 !! Z chęcią wrócę i poznam kolejne szlaki! 😉
 
Agata G.
Koszty
Cena: 360 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Przełęcz Kowarska i Trzcińsko - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu *** - pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą 50 zł)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Opiekę lokalnego licencjonowanego przewodnika przez 2 dni
 • Kolorowe mapki tras
 • Ubezpieczenie KL oraz NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rudawy Janowickie – skały, zamki i Kolorowe Jeziorka! [Szczyt KGP] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w domku 1 osobowym. Dopłata 50 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA — prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)