info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Rowerowy Weekend – Velo Dunajec i Velo Czorsztyn!

0
Cena
520 zł
Cena
520 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

842

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 20-22.08.2021
Pieniny
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Malownicze pasma górskie, zielone lasy, średniowieczne zamki i przełom rzeki Dunajec – wszyscy od razu wiedzą i krzykną „Ach Pieniny!”. Tym razem zapraszamy was na letnią wycieczkę rowerową w tym cudownym regionie. Zobaczymy Jezioro Czorsztyńskie, zachwycimy się przyrodą i szlakami w Pienińskim Parku Narodowym oraz pokonamy prawie 150km na naszych jednośladach. Zapraszamy na sierpniowy weekend w samym sercu Pienin!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/ godzinę. Trasy mają długość ok. 55 pierwszego dnia, 50 km drugiego oraz trzeciego dnia, wiodą one głównie po asfaltowych ścieżkach.

Trasy wymagają wcześniejszego przygotowania, ale technicznie nie są zbyt wymagające, bo poruszamy się głównie po płaskim terenie, ale będzie trochę trudniejszych podjazdów. Niezbędny jest odpowiedni oraz sprawny rower. Rower górski lub trekkingowy to najlepszy wybór na taką wycieczkę.

Jeździmy „na lekko” – podczas całego wyjazdu jeździmy bez bagaży.

Jeśli ktoś będzie chciał jechać szybciej lub wolniej od grupy to nie ma z tym problemu – pilotka pomoże zaplanować trasę.

 

Wyjazd z jednym dniem urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z czwartku na piątek i wracamy w niedzielę około północy, więc potrzeba tylko jeden dzień urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w nocy z czwartku 19.08.2021 na piątek 20.08.2021 o g. 00:00 (północ). Powrót w niedzielę wieczorem, 22.08.2021, około północy.

Z soboty na niedzielę śpimy w pensjonacie w Szczawnicy w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami (pokoje 2 os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
oświetlenie oraz zapięcie do roweru + kask,
krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
mały plecak lub sakwa rowerowa,
dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower,
prowiant na drogę,
komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.
rower! 😉 zapał, uśmiech i puste baterie do naładowania – aktywny weekend w Pieninach to wypoczynek na 110%!

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Pokonamy na naszych rowerach aż 150km w pięknych okolicznościach przyrody!
 • Zobaczymy zamek w Niedzicy i Czorsztynie!
 • Odkryjemy Jezioro Czorsztyńskie!
 • Poznamy Dunajec, czyli jedną z najdłuższych rzek w Polsce!
 • Pospacerujemy po Szczawnicy – pięknym uzdrowiskowym miasteczku w sercu Pienin!
 • Dotrzemy i nawet przejedziemy przez granicę ze Słowacją!*
 • Pojeździmy jednośladami po trasach Pienińskiego Parku Narodowego!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Dwie noce spędzimy w komfortowym ośrodku w centrum Szczawnicy, lecz z dala od ruchliwych ulic, w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami (pokoje 2 os. z łazienkami za dopłatą). Ośrodek składa się z dwóch budynków zlokalizowanych obok siebie. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Pensjonat uzyskał dobrą ocenę 4,2 wśród użytkowników google.

Plan

Dzień 0/1Warszawa - Nowy Targ - Niedzica - Szczawnica

Nasz wyjazd rozpoczniemy o godzinie 00:00 na Placu Defilad w Warszawie, skąd wyruszymy na południe do Nowego Targu. Po nocnej podróży po chwili na odświeżenie i wypakowanie rowerów wyruszymy w trasę. Od początku podróżować będziemy szlakiem rowerowym Velo Dunajec, który biegnie wzdłuż rzeki i zapewnia malownicze widoki, a przy tym jest łagodny i nie posiada wiele podjazdów. Pierwszy przystanek na odpoczynek i uzupełnienie zapasów będzie w Łopusznej, skąd już po kolejnych 8 km dotrzemy do pięknego Jeziora Czorsztyńskiego. Jezioro objedziemy od jego południowej strony przez Frydman, Rówień, Falsztyn i Niedzicę zatrzymując się w niektórych miejscowościach na kawę, podziwianie krajobrazów oraz zdjęcia. W Niedzicy zrobimy dłuższą przerwę na lunch oraz zwiedzanie zamku (dla chętnych) lub spacer po zaporze. Końcowe kilometry trasy będą przebiegały pośród lasu na terenie Pienińskiego Parku Narodowego na granicy ze Słowacją. Następnie dotrzemy do miejsca noclegu w Szczawnicy, gdzie po zakwaterowaniu udamy się na obiadokolację. Wieczorem czekać na nas będzie integracja na świeżym powietrzu!

Trasa ma długość ok.55 km, prowadzi w ponad 70% po asfaltowych ścieżkach, a liczba łącznych przewyższeń nie przekracza 570 m.

Dzień 2Szczawnica - Stare Maniowy - Czorsztyn - Czerwony Klasztor - Szczawnica

Po śniadaniu ruszymy do miejscowości Hubka – my autokarem, a nasze rowery bezpiecznie zamocowane na przyczepce. Tego dnia podziwiać będziemy Jezioro Czorsztyńskie od północy, a naszym szlakiem będzie Czorsztyn Velo, równie łatwa i widokowo piękna trasa. Pierwsze kilkanaście kilometrów minie nam na przyjemnej podróży wzdłuż nadbrzeża przez małe miejscowości, a wśród nich będzie wieś „Stare Maniowy”. Głośno o niej było w latach 70-90, bowiem jest to jedyna tak duża wieś, która została wysiedlona na potrzeby powstania wspomnianego wcześniej jeziora. Gdzieniegdzie w osuszonym dnie widoczne są zarysy fundamentów dawnych domów, konary drzew, zardzewiałe metalowe fragmenty porzuconych sprzętów. Około południa dotrzemy do Czorsztyna, gdzie zaplanowana jest przerwa na relaks i zwiedzanie okolicy – w tym czorsztyńskiego zamku (dla chętnych). Potem czekają nas ostrzejsze podjazdy i przyjemne zjazdy – część z nich w Polsce przez Wygon, Sromowce Niżne, a cześć na terenie Słowacji* przez Červený Kláštor oraz Lesnice. Ostatnie kilometry pokonamy po znanej z poprzedniego dnia trasie do Szczawnicy i naszego ośrodka. Na zakończenie dnia czekać będzie na nas obiadokolacja i przytulne łóżko, które będzie idealnym miejscem na odpoczynek po dość długim dniu pełnym wrażeń, ale oczywiście wcześniej nie zabraknie wspólnej integracji!

*Wjazd na teren Słowacji nie jest obligatoryjny i można go ominąć. Wjedziemy jedynie gdy nie będzie obostrzeń związanych z wjazdem i powrotem do Polski, przy czym może być tak, że wjadą na ten odcinek zaszczepieni a pozostali ominą go trasą po Polskiej stronie.

Trasa ma długość ok. 50 km, prowadzi w ponad 80% asfaltowymi ścieżkami, a łączna liczba przewyższeń nie przekracza 650 m.

Dzień 3Szczawnica - Krościenko nad Dunajcem - Stary Sącz - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu wykwaterujemy się z ośrodka i od razu wskoczymy na nasze jednoślady, by w pełni wykorzystać rowerowy potencjał Pienin. Ze Szczawnicy ruszymy szlakiem Velo Dunajec, by po 5 km dotrzeć do Krościenka nad Dunajcem – będzie to głównie przerwa na zdjęcia, piękne widoki gwarantowane! Przez kolejne kilkanaście kilometrów trasa będzie biegła wzdłuż rzeki Dunajec, towarzyszyć nam będzie szum wody i wspaniałe krajobrazy. Po drodze zatrzymamy się na odpoczynek w często napotykanych wzdłuż trasy MOR-ach, czyli miejscach obsługi rowerzystów lub w sklepach, żeby uzupełnić zapasy. Dzień upłynie nam pośród spokojnych lasów, zielonych wzgórz i rozległych łąk. Po miejscowości Jazowsko czeka nas dość stromy podjazd, a potem długi i bardzo przyjemny zjazd. Następnie dotrzemy do Starego Sącza, gdzie zrobimy przerwę na obiad i krótkie zwiedzanie. Następnie zapakujemy rowery, wsiądziemy do autokaru i ruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy.

Trasa ma długość ok. 50 km, prowadzi w 80% po drogach asfaltowych, a łączna ilość przewyższeń nie przekracza 580 m.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane,

-przejazdów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy,

-wjazdu na teren Słowacji, który może zostać ominięty trasą po Polskiej stronie lub na który pojedzie tylko zaszczepiona część grupy, w zależności od bieżących obostrzeń

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z inngo podobnego wyjazdu!

Jeśli się zastanawiasz czy się z nami wybrać zobacz relację z innego wyjazdu rowerowego!

Wyjazd bardzo udany, zarówno pod względem organizacji, jak i programu. Co do Pauliny, wyłącznie słowa uznania. Plus za miejsce noclegu, a zwłaszcza opiekę właścicieli i pyszne domowe jedzenie.

MAŁGOSIA S.

Wyjazdowo z Wami byłam pierwszy raz. Organizacyjne bardzo pozytywne wrażenia, Paulina bardzo sympatyczna i super „ogarnia” grupę, trasę i nieoczekiwane trudności. Był czas na rowerowanie i na przerwy. Fajnie, że jest nie za duża grupa i jedzie się razem. Ma to też znaczenie na komfort w autokarze. Dzięki za fajny weekend i do zobaczenia na sierpniowym Bornholmie!

Gosia Ś.
Koszty
Cena: 520 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Nowy Targ oraz Stary Sącz – Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Transport rowerów na przyczepce
 • Transport bagaży (jeździmy "na lekko")
 • Dwa noclegi w pensjonacie w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami (pokoje 2 os. z łazienkami za dopłatą 60 zł)
 • Dwie obiadokolacje
 • Dwa śniadania
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki tras
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na przejazdy
 • Opcjonalnych kosztów wstępu ok. 27 zł (Zamek Niedzica, Zamek Czorsztyn)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Rowerowy weekend – Velo Dunajec i Velo Czorsztyn! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość nocowania w pokoju 2 osobowym za dopłatą 60 zł - prosimy doliczyć do przelewu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/godzinę. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Niezbędny jest także odpowiedni oraz sprawny rower. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając nam maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)