kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Rowerowy Weekend – Velo Dunajec i Velo Czorsztyn!

0
Cena
749 zł
Cena
749 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1142

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 2-4.09.2022
Pieniny
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Malownicze pasma górskie, zielone lasy, średniowieczne zamki i przełom rzeki Dunajec – wszyscy od razu wiedzą i krzykną „Ach Pieniny!”. Tym razem zapraszamy was na późnoletnią wycieczkę rowerową w tym cudownym regionie. Zobaczymy Jezioro Czorsztyńskie, zachwycimy się przyrodą i szlakami w Pienińskim Parku Narodowym oraz pokonamy prawie 150 km na naszych jednośladach. Zapraszamy na wrześniowy weekend w samym sercu Pienin!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/ godzinę. Trasy mają długość ok. 55 pierwszego dnia, 50 km drugiego oraz trzeciego dnia, wiodą one głównie po asfaltowych ścieżkach.

Trasy wymagają wcześniejszego przygotowania, ale technicznie nie są zbyt wymagające, bo poruszamy się głównie po płaskim terenie, ale będzie trochę trudniejszych podjazdów. Niezbędny jest odpowiedni oraz sprawny rower. Rower górski lub trekkingowy to najlepszy wybór na taką wycieczkę.

Jeździmy „na lekko” – podczas całego wyjazdu jeździmy bez bagaży.

Jeśli ktoś będzie chciał jechać szybciej lub wolniej od grupy to nie ma z tym problemu – pilotka pomoże zaplanować trasę.

 

Trzy dni na rowerze a tylko jeden dzień urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z czwartku na piątek i wracamy w niedzielę około północy, więc potrzeba tylko jeden dzień urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w nocy z czwartku 1.09.2022 na piątek 2.09.2021 o godz. 00:00 (północ). Powrót w niedzielę wieczorem, 4.09.2022, około północy.

Śpimy w pensjonacie w Szczawnicy w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami.

Co ze sobą zabrać?

dowód osobisty (cześć trasy pierwszego dnia jest po stronie słowackiej)
kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
oświetlenie oraz zapięcie do roweru + kask,
krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
mały plecak lub sakwa rowerowa,
dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower,
prowiant na drogę,
komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.
rower! 😉 zapał, uśmiech i puste baterie do naładowania – aktywny weekend w Pieninach to wypoczynek na 110%!

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Pokonamy na naszych rowerach aż 150km w pięknych okolicznościach przyrody!
 • Zobaczymy zamek w Niedzicy i Czorsztynie!
 • Odkryjemy Jezioro Czorsztyńskie!
 • Poznamy Dunajec, czyli jedną z najdłuższych rzek w Polsce!
 • Pospacerujemy po Szczawnicy – pięknym uzdrowiskowym miasteczku w sercu Pienin!
 • Pojeździmy jednośladami po trasach Pienińskiego Parku Narodowego!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Dwie noce spędzimy w pensjonacie w centrum Szczawnicy w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami. Ośrodek składa się z dwóch budynków zlokalizowanych obok siebie. W cenie są również zagwarantowane dwie obiadokolacja (w piątek i sobotę) oraz dwa śniadania(w sobotę i niedzielę). Pensjonat uzyskał dobrą ocenę 4,2 wśród użytkowników Google.

Plan

Dzień 0/1Kacwin - Dursztyn - Frydman - Niedzica - Szczawnica

Nasz wyjazd rozpoczniemy o godzinie 00:00 na Placu Defilad w Warszawie, skąd wyruszymy na południe w kierunku miejscowości Kacwin. Rano zrobimy postój na śniadanie, a niedługo po nim dojedziemy na miejsce startu i po wypakowaniu rowerów wyruszymy w trasę. Pierwsza cześć trasy będzie wiodła słynnym rowerowym Szlakiem wokół Tatr! Najpierw malowniczą, falującą wśród wzgórz trasą rowerową dotrzemy do miejscowości Łapsze Niżne. Dalej podążymy w kierunku miejscowości Dursztyn, by przed południem dotrzeć do Mostu na Białce. Kolejny naszym przystankiem będzie punkt widokowy „Zielone skałki” z przepięknymi widokami na przełom Dunajca, Małe Pieniny i Tatry. I od tego miejsca podróżować będziemy szlakiem rowerowym Velo Dunajec, który biegnie wzdłuż rzeki i zapewnia malownicze widoki, a przy tym jest łagodny i nie posiada wiele podjazdów.  Jezioro objedziemy od jego południowej strony przez Frydman, Rówień, Falsztyn i Niedzicę zatrzymując się w niektórych miejscowościach na kawę, podziwianie krajobrazów oraz zdjęcia. W Niedzicy zrobimy chwilę przerwę na podziwianie widoków na zamek i zaporę. Końcowe kilometry trasy będą przebiegały pośród lasu na terenie Pienińskiego Parku Narodowego na granicy ze Słowacją. Następnie dotrzemy do miejsca noclegu, gdzie po zakwaterowaniu udamy się na obiadokolację. Wieczorem czekać na nas będzie integracja na świeżym powietrzu przy ognisku lub grillu!

Trasa ma długość ok. 62 km, prowadzi w ponad 70% po asfaltowych ścieżkach, a łącznie podjazdów jest 723 m, zjazdów 833 m.

Dzień 2Zakopane - Nowy Targ - Stare Maniowy - Czorsztyn

Po śniadaniu ruszymy do Zakopanego – my autokarem, a nasze rowery bezpiecznie zamocowane na przyczepce. Trasę rozpoczniemy od początku szlaku Velo Dunajec i dotrzemy nim aż do Nowego Targu, częściowo wspólnie ze Szlakiem wokół Tatr. Trasa biegnie równolegle do biegu rzeki Zakopianki, wiodąc raz po zachodniej, raz po wschodniej jej stronie. Przejedziemy przez większe miejscowości takie jak Poronin, Biały Dunajec czy Szaflary, ale również przez ciche miejscowości, gdzie wciąż zobaczyć można dawne oblicze Podhala. Po drodze zobaczymy kilka ciekawych zabytków, a widoki na wyrastające nad Doliną Białego Dunajca wzgórza zapamiętamy na długo! Około południa dotrzemy do Nowego Targu skąd skręcimy na wschód w kierunku Łopusznej, skąd już po kolejnych 8 km dotrzemy do pięknego Jeziora Czorsztyńskiego! Tego dnia podziwiać będziemy je od północy, a naszym szlakiem będzie Czorsztyn Velo, równie łatwa i widokowo piękna trasa. Pierwsze kilkanaście kilometrów minie nam na przyjemnej podróży wzdłuż nadbrzeża przez małe miejscowości, a wśród nich będzie wieś „Stare Maniowy”. Głośno o niej było w latach 70-90, bowiem jest to jedyna tak duża wieś, która została wysiedlona na potrzeby powstania wspomnianego wcześniej jeziora. Gdzieniegdzie w osuszonym dnie widoczne są zarysy fundamentów dawnych domów, konary drzew, zardzewiałe metalowe fragmenty porzuconych sprzętów. Następnie dotrzemy do Czorsztyna, gdzie zaplanowana jest przerwa na relaks i zwiedzanie okolicy – w tym czorsztyńskiego zamku (dla chętnych). Po odpoczynku udamy się do naszego noclegu. Na zakończenie dnia czekać będzie na nas obiadokolacja i przytulne łóżko, które będzie idealnym miejscem na odpoczynek po dość długim dniu pełnym wrażeń, ale oczywiście wcześniej nie zabraknie wspólnej integracji!

Trasa ma długość ok. 55 km, prowadzi w ponad 80% asfaltowymi ścieżkami, a łącznie podjazdów jest 246 m, zjazdów 454 m.

Dzień 3Szczawnica - Krościenko nad Dunajcem - Stary Sącz

W niedzielę po śniadaniu wykwaterujemy się z ośrodka i od razu wskoczymy na nasze jednoślady, by w pełni wykorzystać rowerowy potencjał Pienin. Ze Szczawnicy ruszymy szlakiem Velo Dunajec, by po 5 km dotrzeć do Krościenka nad Dunajcem – będzie to głównie przerwa na zdjęcia, piękne widoki gwarantowane! Przez kolejne kilkanaście kilometrów trasa będzie biegła wzdłuż rzeki Dunajec, towarzyszyć nam będzie szum wody i wspaniałe krajobrazy. Po drodze zatrzymamy się na odpoczynek w często napotykanych wzdłuż trasy MOR-ach, czyli miejscach obsługi rowerzystów lub w sklepach, żeby uzupełnić zapasy. Dzień upłynie nam pośród spokojnych lasów, zielonych wzgórz i rozległych łąk. Po miejscowości Jazowsko czeka nas dość stromy podjazd, a potem długi i bardzo przyjemny zjazd. Następnie dotrzemy do Starego Sącza, gdzie zrobimy przerwę na obiad i krótkie zwiedzanie. Następnie zapakujemy rowery, wsiądziemy do autokaru i ruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy.

Trasa ma długość ok. 50 km, prowadzi w 80% po drogach asfaltowych, a łącznie podjazdów jest 365 m, zjazdów 507m.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane,

-przejazdów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy,

-wjazdu na teren Słowacji, który może zostać ominięty trasą po Polskiej stronie lub na który pojedzie tylko zaszczepiona część grupy, w zależności od bieżących obostrzeń

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli się zastanawiasz czy się z nami wybrać zobacz relację z poprzedniego takiego wyjazdu rowerowego!

Weekend był cudowny pod względem pogody:) tras, widoków no i oczywiście wspaniałej ekipy! 🙂 Organizacyjnie wszystko było OK, piloci super 🙂 Fajnie, że można było zgłaszać swoje propozycje i były one brane pod uwagę za zgodą ogółu… oraz że była możliwość indywidualnego realizowania trasy!
Ewa Ch.
Koszty
Cena: 749 zł

płatna w 2 ratach:
250 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
499 zł do 01.08.2022.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Kacwin oraz Stary Sącz – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Transport rowerów na przyczepce
 • Transport bagaży (jeździmy "na lekko")
 • Dwa noclegi w pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami
 • Dwie obiadokolacje
 • Dwa śniadania
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki tras
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na przejazdy
 • Opcjonalnych kosztów wstępu ok. 8 zł (Zamek Czorsztyn)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Rowerowy Weekend – Velo Dunajec i Velo Czorsztyn! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Zapisz się