info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Rowerowa sobota – Niebieskie Źródła, skansen i podziemia!

0
Cena
155 zł
Cena
155 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

522

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

1 dzień (sobota)
Termin : 08.05.2021
Niebieskie Źródła
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Wszystkich fanów dwóch kółek zapraszamy na wiosenną, jednodniową wyprawę, które celem jest skarb województwa łódzkiego – rezerwat przyrody Niebieskie Źródła! Czeka nas spotkanie z przepięknymi terenami oraz z lekcją historii!

Zdjęcie główne udostępnione za zgodą Moniki z www.mikrowyprawyzwarszawy.pl 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/ godzinę. Trasa ma ok. 42 km, wiedzie one głównie przez asfaltowe drogi, choć może się zdarzyć trochę piachu i szutru.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w tego samego dnia wieczorem, więc nie potrzeba urlopu.

Przejazdy

Jedziemy busem lub autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę 8 maja 2021 roku o godz. 07:30. Powrót tego samego dnia około 20:00.

Transport rowerów

Rowery przewozimy na specjalnej rowerowej przyczepce, gdzie nasze bicykle będą bezpieczne.

Co zabrać ze sobą?

kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
oświetlenie oraz zapięcie do roweru + kask,
krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
mały plecak lub sakwa rowerowa,
dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower,
prowiant na drogę,
komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Rezerwat Niebieskie Źródła!
 • Skansen Rzeki Pilicy!
 • Pozostałości po XIX-wiecznej kopalni piasku szklarskiego (kwarcowego) - Groty Nagórzyckie!
 • Zalew Sulejowski!
 • Niemieckie schrony kolejowe z okresu II Wojny Światowej!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Agnieszka Sitkiewicz

Pilot oblatywacz

Nic tak nie dodaje Jej energii jak podróże i ludzie! Każdy wolny czas wykorzystuje na odkrywanie nowych miejsc, szczególnie na dwóch kółkach. Rower zawsze i wszędzie! Jej motto: Podróżować to żyć! Dlatego jest naszym teamowym Oblatywaczem😊.

Plan

Dzień 1Warszawa – Spała - Warszawa

Ruszamy z Warszawy z Placu Defilad w sobotę o 7:30 – my busem lub autokarem, a nasze rowery bezpiecznie zamocowane na przyczepce. Około 11:00 dotrzemy do Spały, skąd rozpoczniemy naszą wycieczkę. Jest to miejscowość znana niegdyś ze swoich myśliwskich walorów, gdzie w pałacyku myśliwskim mieszkali m.in. Józef Piłsudski czy Ignacy Mościcki. Stąd ruszymy w stronę Tomaszowa Mazowieckiego, po drodze zatrzymując się w Jeleniu, gdzie zwiedzimy Schron Dla Pociągów Sztabowych, zbudowany przez Niemców podczas II Wojny Światowej, a także opuszczone bunkry. Następnie udamy się w kierunku Zalewu Sulejowskiego, gdzie po krótkim odpoczynku na molo przeprawimy się na drugi brzeg Pilicy. Jadąc wzdłuż brzegu rzeki skierujemy się w stronę Grot Nagórzyckich, czyli pozostałości po XVIII-wiecznej kopalni piasku kwarcowego. Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie zwiedzanie niezwykłego rezerwatu przyrody Niebieskie Źródła, w których główny kompleks wodonośny stanowią spękane wapienie jurajskie, z których wytryskuje woda przybierająca niebiesko-błękitno-zieloną barwę. Barwa wody w basenach źródliskowych jest efektem działań rozproszonego światła słonecznego. Zmiana odcieni barwy wody uzależniona jest od stanu pogody czy stopnia nasłonecznienia bądź zachmurzenia. Dodatkowo uroku wywierzysku nadają pulsujące gejzery z piasku podrzucanego przez źródlaną wodę. Po zachwytach nad tym cudem przyrody odwiedzimy jeszcze się Skansen Rzeki Pilicy, czyli pierwsze w Polsce muzeum na świeżym powietrzu poświęcone rzece, gdzie zobaczymy wiele zabytkowych budynków, takich jak młyn wodny czy budynki przeniesione z pobliskiej Spały (w tym jeden pełniący rolę carskiej wygódki :-). Zobaczymy także wiele historycznych eksponatów — głównie militaria, wydobyte z dna Pilicy m.in. unikatowy egzemplarz artyleryjskiego ciągnika niemieckiej Luftwaffe, który samodzielnie jeżdżąc, stanowi główną atrakcję skansenu. Chętni będą mogli zwiedzić to miejsce w czasie wolnym, po którym ruszymy w dalszą drogę i po kilku kilometrach opuścimy Tomaszów Mazowiecki. Ruszymy w stronę Spały ścieżką, która swoją charakterystyką przywołuje trasę rowerową na Hel. Po dotarciu na miejsce znajdziemy czas na obiad, zwiedzanie i pamiątkową fotkę z żubrem. Będziemy mieli okazję skosztować przepysznych spalskich gofrów 🙂 Po czasie wolnym, około 18:00, udamy się w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około 20:00.

Trasa: Spała-Jeleń – Zalew Sulejowski (Molo ) – Groty Nagórzyckie – Niebieskie Źródła – Skansen rzeki Pilicy – Spała (ok. 42 km – około 6 h z przerwami, nawierzchnia asfalt, szutr, trochę piasku nad rzeką).

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie,

-zwiedzania, które może się odbywać indywidualnie lub w podziale na grupy,

-przejazdów, które mogą się odbywać indywidualnie lub w podziale na grupy;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

Zobacz jak przejechaliśmy Puszczę Białowieską wzdłuż i wszerz już kilkakrotnie! Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Wyjazd super udany! Oderwanie od rzeczywistości na maksa! 🙂 Piękne miejsce, czas na integrację z ludźmi, na zabawę, na radość i też na pobycie z samym sobą! 🙂 Piękna sprawa! Pilotki bardzo sympatyczne, pomocne dziewczyny! 🙂 Dzięki za superowe weekendy! 🙂

Agnieszka

Mnie się tam wszystko podobało, pilotki elastyczne, żadnego sztywnego planu, tylko ramowy w razie potrzeby dostosowywany do potrzeb grupy. Info jasne, dziewczyny zawsze dostępne. Z przyjemnością z Wami jeżdże 🙂

Sylwia
Koszty
Cena: 155 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd busem na trasie Warszawa-Spała-Warszawa
 • Transport rowerów na przyczepce
 • Kolorowe mapki tras
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na przejazdy
 • Obligatoryjnych kosztów wstępu ok. 20zł (Groty Nagórzyckie, Skansen rzeki Pilicy)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rowerowa sobota – Niebieskie Źródła, skansen i podziemia prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.