info@gdzienaweekend.pl
Zapraszamy na zwiedzanie na rowerze najpiękniejszego zakątka nad polskim morzem! Okolice Trójmiasta – kuszące niezwykłą architekturą i atrakcjami turystycznymi, ze świetnymi ścieżkami rowerowymi wzdłuż wybrzeża, Molo w Sopocie, port w Gdyni, czy starówka w Gdańsku to dopiero początek! Podczas naszej wycieczki odwiedzimy jeszcze takie klasyki, jak Puck, Władysławowo, Łeba, czy Hel z całym półwyspem w pakiecie 🙂
Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/godzinę. Dystans, który mamy do przejechania to ponad 200 km w cztery dni. Trasy wymagają wcześniejszego przygotowania, ale technicznie nie są zbyt wymagające, bo poruszamy się po płaskim terenie. Niezbędny jest odpowiedni oraz sprawny rower. Rower górski lub trekkingowy to najlepszy wybór na taką wycieczkę.
Jeździmy „na lekko” – podczas całego wyjazdu jeździmy bez bagaży.
Jeśli ktoś będzie chciał jechać szybciej lub wolniej od grupy to nie ma z tym problemu – można się odłączyć i zmodyfikować trasę wg swoich potrzeb. Można też zrobić sobie przerwę od jazdy – zostać w noclegu i poplażować 🙂
Wyjeżdżamy w nocy ze środy na czwartek i wracamy w niedzielę około północy, więc potrzeba tylko 1 dzień urlopu, aby spędzić aż 4 dni objeżdżając wybrzeże! Czwartek – Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy 🙂
Jedziemy busem lub autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w nocy ze środy, 15.06.2022, na czwartek, 16.06.2022, zbiórka o godz. 00:30. Powrót w niedzielę, 19.06.2022, około północy.
Śpimy w komfortowym pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami niedaleko Władysławowa.
Rowery przewozimy na specjalnej rowerowej przyczepce, gdzie nasze bicykle będą bezpieczne.
kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
oświetlenie oraz zapięcie do roweru + kask,
krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
mały plecak lub sakwa rowerowa,
dętki na zmianę i narzędzia w razie awarii sprzętu,
mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower,
prowiant na drogę,
komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.
Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.
Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.
Będziemy nocować w komfortowym pensjonacie położonym niedaleko Władysławowa w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (oprócz dwóch pokoi, które współdzielą łazienkę /toaleta+prysznic/ oraz samą toaletę we wspólnym prywatnym korytarzu). W cenie zagwarantowane są trzy obiadokolacje oraz trzy śniadania. Obiekt uzyskał świetną ocenę 8,5 na portalu booking.com. W pensjonacie jest miejsce do grillowania, jeśli pogoda dopisze i będą chętni będzie można wieczorami pogrillować 🙂
Nasz wyjazd rozpoczniemy w nocy z środy na czwartek o godzinie 00:30 na Placu Defilad w Warszawie, gdzie zapakujemy nasze rowery na przyczepkę i wyruszymy do miejsca startu naszej wycieczki! Po nocnej rano dotrzemy do Gdyni, gdzie zaplanowaliśmy przerwę na śniadanie. Po odpoczynku i wypakowaniu rowerów wyruszymy na północ. Pierwszym przystankiem będzie urokliwe molo w Gdyni – Orłowie, które zobaczymy w promieniach porannego słońca. Następnie przejedziemy wzdłuż wybrzeża przez Rezerwat Kępa Redłowska, by dojechać nim do kolejnego miejsca – tym razem do portu w Gdyni. Tam pospacerujemy sobie obok „Daru Pomorza” – jednego z najbardziej kultowych żaglowców w historii Polskiego żeglarstwa. Po spacerze i zaopatrzeniu się w pamiątki ruszymy dalej na północ, by jadąc wzdłuż klifów w Michelinkach dotrzeć do kolejnego punktu przystankowego – Rewy. Tam zrobimy dłuższą przerwę na zwiedzanie okolicy – a jest co zwiedzać… Oprócz plaży czy cypla, mamy nieopodal Rezerwat Przyrody Mechelińskie Łąki. Po przerwie na odpoczynek i obiad wyruszymy w dalszą podróż ku północy, przez rezerwat „Beka”, aż do Pucka, który będzie ostatnim „większym” miastem naszej wyprawy tego dnia. Z Pucka udamy się już bezpośrednio do naszego miejsca noclegowego na obiadokolację i wspólną integrację!
Trasa: Gdynia – Rewa – Puck – Nocleg (około 56 km)
Ten dzień będzie pod patronatem otwartego morza i zatoki w jednym! Jedziemy na Hel! Zaczniemy od wizyty we Władysławowie, do którego dojedziemy wzdłuż rezerwatu „Słone Łąki”. We Władysławowie zobaczymy latarnię oraz port, by potem udać się na wschód w kierunku Helu. Po drodze do Chałup – naszego pierwszego przystanku na półwyspie – przejedziemy obok słynnej miejscówki, którą wybierają kitesurferzy do swoich treningów przed zawodami – widok „latających surferów” robi wrażenie. Po Chałupach, kolejnym większym przystankiem będzie Jastarnia, gdzie również zatrzymamy się na trochę. Czeka nas tam spacer po molo, porcie, wśród dziesiątek straganów z pamiątkami. Po wizycie w Jastarni pojedziemy już prosto na Hel. Tam zatrzymamy się na dłużej, aby móc zobaczyć najciekawsze atrakcje miasta – urokliwy deptak, port czy fokarium. Każdy w czasie wolnym sam będzie mógł zdecydować, co chce zwiedzić. Po nasyceniu się atmosferą półwyspu ruszymy w drogę powrotną do naszego noclegu. Osoby zmęczone trasą będą mogły wybrać opcję powrotu pociągiem TLK z samego Helu lub miejscowości będących do drodze do miejsca noclegu. Uprzedzamy jednak, że ilość miejsc w pociągu jest ograniczona, a o ewentualnym zabraniu nadprogramowych rowerów decyduje kierownik pociągu, nawet w przypadku posiadania biletu na rower. Po powrocie będzia na nas czekać obiadokolacja oraz oczywiście wspólna integracja 🙂
Trasa: Nocleg – Władysławowo – Jastarnia – Hel – Jastarnia – Władysławowo – Nocleg (około 80 km)
Ten dzień będzie pod znakiem słynnej rowerowej trasy „R10” – rowerowego szlaku wzdłuż wybrzeża. Wybierzemy się na zachód, by dojechać docelowo do Łeby. Zanim to jednak nastąpi, pojedziemy do Jastrzębiej Góry, a stamtąd dalej wzdłuż morza, przez rezerwat „Piaśnickie Łąki”. Trasa tego dnia będzie biegła w dużej mierze szutrowymi drogami przez lasy, więc piękne zapachy gwarantowane! Nic tak nie pachnie jak lasy iglaste latem. Punktem kulminacyjnym – jeszcze przed samą Łebą, będzie Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska. Z jednej strony Morze Bałtyckie, z drugiej Jezioro Sarbsko. Nacieszymy oczy takim zestawieniem i po odpoczynku ruszymy do Łeby, gdzie czeka nas chwila odpoczynku, po której zapakujemy rowery na przyczepkę i autokarem wrócimy do miejsca naszego noclegu na obiadokolację oraz integrację.
Trasa: Nocleg – Jastrzębia Góra – Karwia – Dębki – Łeba (około 71 km)
To ostatni dzień naszej wycieczki, ale nudy nie będzie! Autokar z rana zabierze nas do Gdyni – tam właśnie zaczniemy nasz ostatni dzień rowerowej przygody. Tym razem nie będziemy już zwiedzać portu, tyko udamy się do dzielnicy Orłowo, skąd zaczniemy naszą jazdę wzdłuż wybrzeża do Sopotu. Tam zwiedzimy zdecydowanie najważniejsze atrakcje – molo oraz słynnego „Monciaka” z „Krzywym domkiem” na czele. Trasy rowerowe w Trójmieście są świetnie zorganizowane, więc o widoki nie musimy się martwić. Z Sopotu przejedziemy wzdłuż morza aż do Gdańska – Brzeźna, gdzie odbijemy wgłąb lądu. Naszym celem i wisienką na torcie będzie Gdańsk, z piękną starówką i klimatem jakiego próżno szukać gdziekolwiek indziej. Przywitamy się z Neptunem, przejdziemy Długim Targiem, zrobimy sobie zdjęcie pod Bramą Żuraw przy akompaniamencie Motławy. W Gdańsku zrobimy zakupy u lokalnych kupców, posłuchamy ciekawej muzyki z całego świata i pooglądamy występy lokalnych artystów. Tam też po czasie wolnym zakończymy naszą wyprawę, zapakujemy rowery i udamy się w drogę powrotną do Warszawy, do której dotrzemy około północy, w zależności od warunków na drodze.
Trasa: Gdynia – Sopot (1h czasu wolnego) – Gdańsk (2h czasu wolnego) (około 30 km)
Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:
-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu, jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;
-przejazdów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy;
-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane;
-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.
Wyjazd bardzo udany, zarówno pod względem organizacji, jak i programu. Co do Pauliny, wyłącznie słowa uznania. Plus za miejsce noclegu, a zwłaszcza opiekę właścicieli i pyszne domowe jedzenie.
Wyjazdowo z Wami byłam pierwszy raz. Organizacyjne bardzo pozytywne wrażenia, Paulina bardzo sympatyczna i super „ogarnia” grupę, trasę i nieoczekiwane trudności. Był czas na rowerowanie i na przerwy. Fajnie, że jest nie za duża grupa i jedzie się razem. Ma to też znaczenie na komfort w autokarze. Dzięki za fajny weekend i do zobaczenia na sierpniowym Bornholmie!
płatna w 2 ratach:
– 300 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
– 599 zł do 16.05.2022 r.
Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.
Aby się zapisać na Rowerem po wybrzeżu – Łeba, Hel i Trójmiasto! [Boże Ciało] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.
W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.