info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Rowerem po wybrzeżu – Hel i Sopot!

0
Cena
385 zł
Cena
385 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

931

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 22-23.05.2021
Hel i Sopot
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

HEL — tylko trzy litery, a ile skojarzeń i możliwości! Pierwsze na pewno prowadzą nas do błogiego wypoczynku i przepięknych plaży przy okazji zapominając, że jest to miejsce przez wiele lat związane z historią militarną Polski. Podczas naszego wyjazdu zasmakujemy zarówno przepięknych widoków na morze i plaże, jak i odkrywania fortyfikacji wojennych ukrytych w lasach tego półwyspu.

Zapraszamy na niezwykły wyjazd rowerowy, podczas którego każdy będzie miał okazję nacieszyć się przepięknymi widokami na morze, drobnopiaszczystą plażą, gęstymi lasami, ciszą i bliskim kontaktem z naturą! Przepiękny Półwysep Helski czeka na nas i nasze jednoślady!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/godzinę. Dystanse dzienne to ok. 74km pierwszego dnia i 53km drugiego dnia. Pierwszego dnia możemy trasę skrócić do ok. 40km decydującą się na powrót pociągiem z Helu. Trasy wymagają wcześniejszego przygotowania, ale technicznie nie są zbyt wymagające, bo poruszamy się po płaskim terenie. Niezbędny jest odpowiedni oraz sprawny rower. Rower górski lub trekkingowy to najlepszy wybór na taką wycieczkę.

Jeździmy „na lekko” – podczas całego wyjazdu jeździmy bez bagaży.

Jeśli ktoś będzie chciał jechać szybciej lub wolniej od grupy to nie ma z tym problemu – pilotką pomoże zaplanować trasę.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy busem lub autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku 21.05.2021 na sobotę 22.05.2021 o godz. 00:45. Powrót w niedzielę 23.05.2021 około 23:00.

Śpimy w komfortowym ośrodku w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami w Swarzewie!

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Transport rowerów

Rowery przewozimy je na specjalnej rowerowej przyczepce, gdzie wszystkie będą bezpieczne.

Co zabrać ze sobą!

kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
oświetlenie oraz zapięcie do roweru + kask,
krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
mały plecak lub sakwa rowerowa,
dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower,
prowiant na drogę,
komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przespacerujemy się po jednym z najpiękniejszych naturalnych rezerwatów przyrody Helskie Wydmy!
 • Dotrzemy do wyjątkowego miejsca innego niż wszystkie - punktu będącego początkiem Polski!
 • Zachwycimy się polskim morzem podczas przejazdu wzdłuż przepieknego wybrzeża!
 • Odkryjemy Cypel Rewski, który w czasie odpływu wydłuża się nawet do 1 kilometra!
 • Zobaczymy słynne mola Trójmiasta - w Orłowie i sopockie!
 • Zachwycimy się orłowskim klifem!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w ośrodku położonym jest w Swarzewie nad Zatoką Pucką w pokojach 2 osobowych i 3-osobowych z łazienkami (4-osobowe na życzenie). W cenie jest zagwarantowana obiadokolacja w sobotę (zaraz po przyjeździe) oraz dwa śniadania — w sobotę i w niedzielę. Obiekt uzyskał świetną ocenę 8,5 na portalu booking.com, doceniony został również przez użytkowników portalu tripadvisor.

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Swarzewo - Hel - Swarzewo

Nasz wyjazd rozpoczniemy w nocy z piątku sobotę o godzinie 00:45 na Placu Defilad w Warszawie, skąd wyruszymy na północ do Swarzewa. Po nocnej podróży około 7:00 rano będzie czekało na nas śniadanie. Po odświeżeniu się i wypakowaniu rowerów wyruszymy szlakiem rowerowym na Hel. Pierwszym naszym przystankiem będą Chałupy, gdzie znajdziemy chwilę na odpoczynek na przepięknej plaży. Nie będzie to słynna plaża nudystów upamiętniona przez Zbigniewa Wodeckiego w piosence „Chałupy welcome to”, ale również piękna 😉 Następnie po drodze miniemy Jastarnię, przejedziemy także obok Pomnika 43 Batalionu saperów, aby dotrzeć do słynnego rezerwatu przyrody Helskie Wydmy. To jeden z najpiękniejszych naturalnych rezerwatów, który koniecznie warto zobaczyć ze względu na swoje specyficzne położenie, ale i różnorodność natury. Po dłuższej chwili na podziwianie tego miejsca oraz robienie pamiątkowych zdjęć wyruszymy ponownie w kierunku Helu, gdzie dotrzemy koło południa. Tutaj zaplanowaliśmy około trzygodzinny czas wolny na jedzenie w okolicznych tawernach i zwiedzanie okolic. Podczas niego proponujemy zobaczyć port, latarnię morską i koniecznie punkt będący początkiem Polski. Jest to wyjątkowe miejsce, zadziwiające i inne niż wszystkie, gdzie kończy się lub zaczyna ląd, a wody zatoki mieszają się z Bałtykiem 🙂 Około 15:00 wyruszymy w drogę powrotną. Cała trasa powrotna wyniesie około 38 km — czas jazdy około 3 godziny z postojami. Po drodze zobaczymy molo w Juracie oraz znajdziemy czas na zakupy. Osoby zmęczone trasą będą mogły wybrać opcję powrotu do Swarzewa pociągiem TLK z samego Helu lub miejscowości będących do drodze do miejsca noclegu. Uprzedzamy jednak, że ilość miejsc w pociągu jest ograniczona, a o ewentualnym zabraniu nadprogramowych rowerów decyduje kierownik pociągu, nawet w przypadku posiadania biletu na rower. Do miejsca noclegu dotrzemy około 18:30 wprost na obiadokolację, a po krótkim odpoczynku wszyscy razem spotkamy się na integracji.

Dzień 2Swarzewo - Rewa - Gdynia - Sopot - Gdańsk - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu i oddaniu bagaży wyjedziemy szlakiem R-10, który ciągnie się wzdłuż wybrzeża w kierunku Trójmiasta. Przejedziemy przez okoliczne nadmorskie wioski, by dotrzeć Rezerwatu Beka położonego w delcie rzeki Redy. Czekają na nas rzadkie gatunki roślin i ptaków, zapierające dech w piersiach! Po przerwie na podziwianie widoków oraz zrobienie pięknych zdjęć wyruszymy w kierunku Rewy. Zobaczymy tutaj Cypel Rewski, czyli piaszczysty, wąski na kilkanaście do kilku metrów półwysep, który w czasie odpływu wydłuża się nawet do 1 kilometra! Z Rewy wyruszymy dalej do Trójmiasta, oddalając się trochę od linii brzegowej. Po około 1,5-godzinnej podróży dotrzemy do Mola w Gdyni — Orłowie, z którego zobaczymy wspaniałe orłowskie klify. Znajdzie się też czas na krótki spacer w ich okolice. Następnie szlakiem pieszo – rowerowym dojedziemy do Mola w Sopocie, gdzie będzie czas na podziwianie widoków, małe zwiedzanie Sopotu oraz obiad. Około 17:00 wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około 23:00 w zależności od warunków na drodze.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie;

-przejazdów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu rowerowego po Wybrzeżu!

Poprzednio nasza wyprawa rowerowa miała miejsce w czerwcu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z poprzedniego roku i przeczytaj opinie uczestników!

Wyjazd bardzo udany, zarówno pod względem organizacji, jak i programu. Co do Pauliny, wyłącznie słowa uznania. Plus za miejsce noclegu, a zwłaszcza opiekę właścicieli i pyszne domowe jedzenie.

MAŁGOSIA S.

Wyjazdowo z Wami byłam pierwszy raz. Organizacyjne bardzo pozytywne wrażenia, Paulina bardzo sympatyczna i super „ogarnia” grupę, trasę i nieoczekiwane trudności. Był czas na rowerowanie i na przerwy. Fajnie, że jest nie za duża grupa i jedzie się razem. Ma to też znaczenie na komfort w autokarze. Dzięki za fajny weekend i do zobaczenia na sierpniowym Bornholmie!

Gosia Ś.
Koszty
Cena: 385 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd busem lub autokarem na trasie Warszawa - Swarzewo oraz Gdańsk - Warszawa
 • Transport rowerów na przyczepce
 • Transport bagaży (jeździmy "na lekko")
 • Nocleg w komfortowym ośrodku w Swarzewie (pokoje 2 i 3-osobowe, 4-osobowe na życzenie)
 • Śniadanie w formie bufetu w sobotę
 • Obiadokolacje w sobotę
 • Śniadanie w formie bufetu niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Autorski unikalny program zwiedzania :)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na przejazdy
 • Opcjonalnych kosztów wstępów (Latarnia Morska na Helu ok. 6 zł, Molo w Sopocie ok. 8zł)
 • Opcjonalnych kosztów biletu TLK (w przypadku wybrania opcji skrócenia trasy w pierwszym dniu)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rowerem po wybrzeżu – Hel i Sopot! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.