info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Rowerem po wybrzeżu – Hel i Sopot!

Cena
365 zł
Cena
365 zł
25 czerwca 2019

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 15-16.06.2019
Hel i Sopot
lista rezerwowa :-(
Opis

HEL – tylko trzy litery, a ile skojarzeń! Pierwsze na pewno prowadzą nas do błogiego wypoczynku i przepięknych plaży przy okazji zapominając, że jest to miejsce przez wiele lat związane z historią militarną Polski. Podczas naszego wyjazdu zasmakujemy zarówno przepięknych widoków na morze i plaże, jak i odkrywania fortyfikacji wojennych ukrytych w lasach tego półwyspu.

Zapraszamy na niezwykły wyjazd rowerowy, podczas którego każdy będzie miał okazję nacieszyć się przepięknymi widokami na morze, drobnopiaszczystą plażą, gęstymi lasami, ciszą i bliskim kontaktem z naturą ? Przepiękny Półwysep Helski czeka na nas i nasze jednoślady!

Mała grupa – ok. 25 osób!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Dystanse dzienne to ok. 74km pierwszego dnia i 53km drugiego dnia. Pierwszego dnia możemy trasę skrócić do ok. 40km decydującą się na powrót pociągiem z Helu. Trasy wymagają wcześniejszego przygotowania, ale technicznie nie są zbyt wymagające bo poruszamy się po płaskim terenie. Rower górski lub trekkingowy to najlepszy wybór na taką wycieczkę.

Jeździmy „na lekko” – podczas całego wyjazdu jeździmy bez bagaży ?

Mała grupa – ok. 25 osób!

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

:”

Jedziemy komfortowym busem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę 15.06.2019 o g. 00:45. Powrót w niedzielę 16.06.2019 około 23:00.

Śpimy w komfortowym ośrodku w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami w Swarzewie!

Co zabrać ze sobą!

kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
oświetlenie oraz zapięcie do roweru + kask,
krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
mały plecak lub sakwa rowerowa,
dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower,
prowiant na drogę,
komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

FAQ

R jak rowery

Na wyjazd zabieramy swoje rowery górskiej, będziemy je transportować na specjalnie do tego przeznaczonej przyczepce. Transport jest w cenie wyjazdu.

O jak opieka pilota

Podczas całego wyjazdu towarzyszy nam pilot, który pilotuje całą trasę oraz pokaże wszystko to, co najciekawsze w tej części wybrzeża 😉

W jak worek rowerowy

Jeździmy rowerami na lekko, tylko z małym plecakiem/workiem rowerowym z niezbędnymi rzeczami osobistymi oraz prowiantem na drogę.

E jak ekipa

Nasza ekipa wyjazdowa będzie mała, kameralna i będzie liczyła około 25 osób.

R jak radość

Harmonogram i trasa całego wyjazdu została drobiazgowo przygotowana, każdy dzień został pieczołowicie zaplanowany i zweryfikowany tak, aby przyniósł, jak najwięcej radości uczestnikom 🙂

Podczas weekendu m.in.:
 • Przespacerujemy się po jednym z najpiękniejszych naturalnych rezerwatów przyrody Helskie Wydmy!
 • Dotrzemy do wyjątkowego miejsca innego niż wszystkie - punktu będącego początkiem Polski!
 • Zachwycimy się polskim morzem podczas przejazdu wzdłuż przepieknego wybrzeża!
 • Odkryjemy Cypel Rewski, który w czasie odpływu wydłuża się nawet do 1 kilometra!
 • Zobaczymy słynne mola Trójmiasta - w Orłowie i sopockie!
 • Zachwycimy się orłowskim klifem!!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Paulina Piestrak

Nawigator wycieczkowy

Jeśli czegoś nie ma na mapie, to nie istnieje. To jej dewiza. Po prostu kocha mapy. A najbardziej lubi zaznaczać na nich kropeczki. Potem łączy je kreseczką i nazywa to trasą. A potem gdzieś jedzie i mówi, że podąża trasą. Takie nietypowe hobby, a co ciekawe pociąga za sobą tłumy 🙂

Nocleg

Będziemy nocować w ośrodku położonym jest w Swarzewie nad Zatoką Pucką w pokojach 2 osobowych i 3 osobowych z łazienkami. W cenie jest zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz dwa śniadania – w sobotę i w niedzielę. Obiekt uzyskał świetną ocenę 8,6 na portalu booking.com, doceniony został również przez użytkowników portalu tripadvisor.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu rowerowego!

Poprzednio nasza wyprawa rowerowa miała miejsce na Roztoczu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z poprzedniego roku i przeczytaj opinie uczestników!

To była moja pierwsza przygoda z Wami i na pewno (pozytywnie) zaskoczyła mnie baza noclegowa, tj. standard pokoju i łazienki, wyżywienie (które pozwoliło “naładować” organizm kaloriami na praktycznie pół dnia). Zadowolony jestem także z transportu – duży bus, mieliśmy sporo miejsca, przez co podróż nie była aż tak męcząca. Pilotka bardzo sprawnie pilotowała wycieczkę i trzymała dyscyplinę czasową. Otwarcie komunikowała zasady, w ramach których się przemieszczamy, dlatego nie mieliśmy przypadków zgubienia się uczestników. Podsumowując – wyjazd był bardzo udany, czuję, że odpocząłem. Atmosfera była super, bo i ludzie byli pełni poczucia humoru, i opisane powyżej organizacja oraz poczynania pilotki, tylko dopełniły tego pięknego obrazu 🙂 Dziękuję!

Grzegorz

Wyjazd był Super! Pilotka jak zwykle spisała się na medal! Fantastyczna organizacja, piękne trasy, zgrana ekipa.

Ola
Plan

Dzień 0/1Warszawa – Swarzewo - Hel - Swarzewo

Nasz wyjazd rozpoczniemy w nocy z piątku 14 czerwca na sobotę 15 czerwca o godzinie 00:45 na placu Bankowym w Warszawie, skąd wyruszymy na północ do Swarzewa. Po nocnej podróży około 7 rano będzie czekało na nas śniadanie. Po odświeżeniu się i wypakowaniu rowerów wyruszymy szlakiem rowerowym na Hel. Pierwszym naszym przystankiem będą Chałupy, gdzie znajdziemy chwilę na odpoczynek na przepięknej plaży. Nie będzie to słynna plaża nudystów upamiętniona przez Zbigniewa Wodeckiego w piosence „Chałupy welcome to”, ale również piękna 😉 Następnie po drodze miniemy Jastarnię, przejedziemy także obok Pomnika 43 Batalionu saperów, aby dotrzeć do słynnego rezerwatu przyrody Helskie Wydmy. To jeden z najpiękniejszych naturalnych rezerwatów, który koniecznie warto zobaczyć ze względu na swoje specyficzne położenie, ale i różnorodność natury. Po dłuższej chwili na podziwianie tego miejsca oraz robienie pamiątkowych zdjęć wyruszymy ponownie w kierunku Helu, gdzie dotrzemy koło południa. Tutaj zaplanowaliśmy około trzygodzinny czas wolny na jedzenie w okolicznych tawernach i zwiedzanie okolic. Podczas niego proponujemy zobaczyć port, latarnię morską i koniecznie punkt będący początkiem Polski. Jest to wyjątkowe miejsce, zadziwiające i inne niż wszystkie, gdzie kończy się lub zaczyna ląd, a wody zatoki mieszają się z Bałtykiem 🙂 Około 15 wyruszymy w drogę powrotną. Cała trasa powrotna wyniesie około 38 km – czas jazdy około 3 godziny z postojami. Po drodze zobaczymy molo w Juracie oraz znajdziemy czas na zakupy. Osoby zmęczone trasą będą mogły wybrać opcję powrotu do Swarzewa pociągiem TLK z samego Helu lub miejscowości będących do drodze do miejsca noclegu. Uprzedzamy jednak, że ilość miejsc w pociągu jest ograniczona, a o ewentualnym zabraniu nadprogramowych rowerów decyduje kierownik pociągu, nawet w przypadku posiadania biletu na rower. Do miejsca noclegu dotrzemy około 18:30 wprost na obiadokolację, a po krótkim odpoczynku wszyscy razem spotkamy się na obiadokolacji i integracji.

Dzień 2Swarzewo - Rewa - Gdynia - Sopot - Gdańsk - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu i oddaniu bagaży wyjedziemy szlakiem R-10, który ciągnie się wzdłuż wybrzeża w kierunku Trójmiasta. Przejedziemy przez okoliczne nadmorskie wioski, by dotrzeć Rezerwatu Beka położonego w delcie rzeki Redy. Czekają na nas rzadkie gatunki roślin i ptaków, zapierające dech w piersiach! Po przerwie na podziwianie widoków oraz zrobienie pięknych zdjęć wyruszymy w kierunku Rewy. Zobaczymy tutaj Cypel Rewski czyli piaszczysty, wąski na kilkanaście do kilku metrów półwysep, który w czasie odpływu wydłuża się nawet do 1 kilometra! Z Rewy wyruszymy dalej do Trójmiasta, oddalając się trochę od linii brzegowej. Po około 1,5-godzinnej podróży dotrzemy do Mola w Gdyni – Orłowie, z którego zobaczymy wspaniałe orłowskie klify. Znajdzie się też czas na krótki spacer w ich okolice. Następnie szlakiem pieszo – rowerowym dojedziemy do Mola w Sopocie, gdzie będzie czas na podziwianie widoków, małe zwiedzanie Sopotu oraz obiad. Około 17 wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około 23 w zależności od warunków na drodze .

Koszty
Cena: 365 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym busem na trasie Warszawa - Swarzewo oraz Gdańsk - Warszawa
 • Transport rowerów na przyczepce
 • Transport bagaży (jeździmy "na lekko")
 • Nocleg w komfortowym ośrodku w Swarzewie (pokoje 2 i 3-osobowe)
 • Śniadanie w formie bufetu w sobotę
 • Obiadokolacje w sobotę
 • Śniadanie w formie bufetu niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Autorski unikalny program zwiedzania :)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na przejazdy
 • Opcjonalnych kosztów wstępów (Latarnia Morska na Helu ok. 6 zł, Molo w Sopocie ok. 8zł)
 • Opcjonalnych kosztów biletu TLK (w przypadku wybrania opcji skrócenia trasy w pierwszym dniu)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rowerem po wybrzeżu – Hel i Sopot! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.