info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Rowerem po wybrzeżu – Hel i Sopot!

0
Cena
365 zł
Cena
365 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1369

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 15-16.06.2019
Hel i Sopot
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

HEL – tylko trzy litery, a ile skojarzeń! Pierwsze na pewno prowadzą nas do błogiego wypoczynku i przepięknych plaży przy okazji zapominając, że jest to miejsce przez wiele lat związane z historią militarną Polski. Podczas naszego wyjazdu zasmakujemy zarówno przepięknych widoków na morze i plaże, jak i odkrywania fortyfikacji wojennych ukrytych w lasach tego półwyspu.

Zapraszamy na niezwykły wyjazd rowerowy, podczas którego każdy będzie miał okazję nacieszyć się przepięknymi widokami na morze, drobnopiaszczystą plażą, gęstymi lasami, ciszą i bliskim kontaktem z naturą ? Przepiękny Półwysep Helski czeka na nas i nasze jednoślady!

Mała grupa – ok. 25 osób!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Dystanse dzienne to ok. 74km pierwszego dnia i 53km drugiego dnia. Pierwszego dnia możemy trasę skrócić do ok. 40km decydującą się na powrót pociągiem z Helu. Trasy wymagają wcześniejszego przygotowania, ale technicznie nie są zbyt wymagające bo poruszamy się po płaskim terenie. Rower górski lub trekkingowy to najlepszy wybór na taką wycieczkę.

Jeździmy „na lekko” – podczas całego wyjazdu jeździmy bez bagaży ?

Mała grupa – ok. 25 osób!

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

:”

Jedziemy komfortowym busem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę 15.06.2019 o g. 00:45. Powrót w niedzielę 16.06.2019 około 23:00.

Śpimy w komfortowym ośrodku w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami w Swarzewie!

Co zabrać ze sobą!

kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
oświetlenie oraz zapięcie do roweru + kask,
krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
mały plecak lub sakwa rowerowa,
dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower,
prowiant na drogę,
komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

FAQ

R jak rowery

Na wyjazd zabieramy swoje rowery górskiej, będziemy je transportować na specjalnie do tego przeznaczonej przyczepce. Transport jest w cenie wyjazdu.

O jak opieka pilota

Podczas całego wyjazdu towarzyszy nam pilot, który pilotuje całą trasę oraz pokaże wszystko to, co najciekawsze w tej części wybrzeża 😉

W jak worek rowerowy

Jeździmy rowerami na lekko, tylko z małym plecakiem/workiem rowerowym z niezbędnymi rzeczami osobistymi oraz prowiantem na drogę.

E jak ekipa

Nasza ekipa wyjazdowa będzie mała, kameralna i będzie liczyła około 25 osób.

R jak radość

Harmonogram i trasa całego wyjazdu została drobiazgowo przygotowana, każdy dzień został pieczołowicie zaplanowany i zweryfikowany tak, aby przyniósł, jak najwięcej radości uczestnikom 🙂

Podczas weekendu m.in.:
 • Przespacerujemy się po jednym z najpiękniejszych naturalnych rezerwatów przyrody Helskie Wydmy!
 • Dotrzemy do wyjątkowego miejsca innego niż wszystkie - punktu będącego początkiem Polski!
 • Zachwycimy się polskim morzem podczas przejazdu wzdłuż przepieknego wybrzeża!
 • Odkryjemy Cypel Rewski, który w czasie odpływu wydłuża się nawet do 1 kilometra!
 • Zobaczymy słynne mola Trójmiasta - w Orłowie i sopockie!
 • Zachwycimy się orłowskim klifem!!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Paulina Piestrak

Nawigator wycieczkowy

Jeśli czegoś nie ma na mapie, to nie istnieje. To jej dewiza. Po prostu kocha mapy. A najbardziej lubi zaznaczać na nich kropeczki. Potem łączy je kreseczką i nazywa to trasą. A potem gdzieś jedzie i mówi, że podąża trasą. Takie nietypowe hobby, a co ciekawe pociąga za sobą tłumy 🙂

Nocleg

Będziemy nocować w ośrodku położonym jest w Swarzewie nad Zatoką Pucką w pokojach 2 osobowych i 3 osobowych z łazienkami. W cenie jest zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz dwa śniadania – w sobotę i w niedzielę. Obiekt uzyskał świetną ocenę 8,6 na portalu booking.com, doceniony został również przez użytkowników portalu tripadvisor.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu rowerowego!

Poprzednio nasza wyprawa rowerowa miała miejsce na Roztoczu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z poprzedniego roku i przeczytaj opinie uczestników!

To była moja pierwsza przygoda z Wami i na pewno (pozytywnie) zaskoczyła mnie baza noclegowa, tj. standard pokoju i łazienki, wyżywienie (które pozwoliło “naładować” organizm kaloriami na praktycznie pół dnia). Zadowolony jestem także z transportu – duży bus, mieliśmy sporo miejsca, przez co podróż nie była aż tak męcząca. Pilotka bardzo sprawnie pilotowała wycieczkę i trzymała dyscyplinę czasową. Otwarcie komunikowała zasady, w ramach których się przemieszczamy, dlatego nie mieliśmy przypadków zgubienia się uczestników. Podsumowując – wyjazd był bardzo udany, czuję, że odpocząłem. Atmosfera była super, bo i ludzie byli pełni poczucia humoru, i opisane powyżej organizacja oraz poczynania pilotki, tylko dopełniły tego pięknego obrazu 🙂 Dziękuję!

Grzegorz

Wyjazd był Super! Pilotka jak zwykle spisała się na medal! Fantastyczna organizacja, piękne trasy, zgrana ekipa.

Ola
Plan

Dzień 0/1Warszawa – Swarzewo - Hel - Swarzewo

Nasz wyjazd rozpoczniemy w nocy z piątku 14 czerwca na sobotę 15 czerwca o godzinie 00:45 na placu Bankowym w Warszawie, skąd wyruszymy na północ do Swarzewa. Po nocnej podróży około 7 rano będzie czekało na nas śniadanie. Po odświeżeniu się i wypakowaniu rowerów wyruszymy szlakiem rowerowym na Hel. Pierwszym naszym przystankiem będą Chałupy, gdzie znajdziemy chwilę na odpoczynek na przepięknej plaży. Nie będzie to słynna plaża nudystów upamiętniona przez Zbigniewa Wodeckiego w piosence „Chałupy welcome to”, ale również piękna 😉 Następnie po drodze miniemy Jastarnię, przejedziemy także obok Pomnika 43 Batalionu saperów, aby dotrzeć do słynnego rezerwatu przyrody Helskie Wydmy. To jeden z najpiękniejszych naturalnych rezerwatów, który koniecznie warto zobaczyć ze względu na swoje specyficzne położenie, ale i różnorodność natury. Po dłuższej chwili na podziwianie tego miejsca oraz robienie pamiątkowych zdjęć wyruszymy ponownie w kierunku Helu, gdzie dotrzemy koło południa. Tutaj zaplanowaliśmy około trzygodzinny czas wolny na jedzenie w okolicznych tawernach i zwiedzanie okolic. Podczas niego proponujemy zobaczyć port, latarnię morską i koniecznie punkt będący początkiem Polski. Jest to wyjątkowe miejsce, zadziwiające i inne niż wszystkie, gdzie kończy się lub zaczyna ląd, a wody zatoki mieszają się z Bałtykiem 🙂 Około 15 wyruszymy w drogę powrotną. Cała trasa powrotna wyniesie około 38 km – czas jazdy około 3 godziny z postojami. Po drodze zobaczymy molo w Juracie oraz znajdziemy czas na zakupy. Osoby zmęczone trasą będą mogły wybrać opcję powrotu do Swarzewa pociągiem TLK z samego Helu lub miejscowości będących do drodze do miejsca noclegu. Uprzedzamy jednak, że ilość miejsc w pociągu jest ograniczona, a o ewentualnym zabraniu nadprogramowych rowerów decyduje kierownik pociągu, nawet w przypadku posiadania biletu na rower. Do miejsca noclegu dotrzemy około 18:30 wprost na obiadokolację, a po krótkim odpoczynku wszyscy razem spotkamy się na obiadokolacji i integracji.

Dzień 2Swarzewo - Rewa - Gdynia - Sopot - Gdańsk - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu i oddaniu bagaży wyjedziemy szlakiem R-10, który ciągnie się wzdłuż wybrzeża w kierunku Trójmiasta. Przejedziemy przez okoliczne nadmorskie wioski, by dotrzeć Rezerwatu Beka położonego w delcie rzeki Redy. Czekają na nas rzadkie gatunki roślin i ptaków, zapierające dech w piersiach! Po przerwie na podziwianie widoków oraz zrobienie pięknych zdjęć wyruszymy w kierunku Rewy. Zobaczymy tutaj Cypel Rewski czyli piaszczysty, wąski na kilkanaście do kilku metrów półwysep, który w czasie odpływu wydłuża się nawet do 1 kilometra! Z Rewy wyruszymy dalej do Trójmiasta, oddalając się trochę od linii brzegowej. Po około 1,5-godzinnej podróży dotrzemy do Mola w Gdyni – Orłowie, z którego zobaczymy wspaniałe orłowskie klify. Znajdzie się też czas na krótki spacer w ich okolice. Następnie szlakiem pieszo – rowerowym dojedziemy do Mola w Sopocie, gdzie będzie czas na podziwianie widoków, małe zwiedzanie Sopotu oraz obiad. Około 17 wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około 23 w zależności od warunków na drodze .

Koszty
Cena: 365 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym busem na trasie Warszawa - Swarzewo oraz Gdańsk - Warszawa
 • Transport rowerów na przyczepce
 • Transport bagaży (jeździmy "na lekko")
 • Nocleg w komfortowym ośrodku w Swarzewie (pokoje 2 i 3-osobowe)
 • Śniadanie w formie bufetu w sobotę
 • Obiadokolacje w sobotę
 • Śniadanie w formie bufetu niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Autorski unikalny program zwiedzania :)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na przejazdy
 • Opcjonalnych kosztów wstępów (Latarnia Morska na Helu ok. 6 zł, Molo w Sopocie ok. 8zł)
 • Opcjonalnych kosztów biletu TLK (w przypadku wybrania opcji skrócenia trasy w pierwszym dniu)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rowerem po wybrzeżu – Hel i Sopot! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.