info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Rowerem po sielskim Roztoczu!

0
Cena
360 zł
Cena
360 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

836

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 29-30.05.2021
Roztocze
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Roztocze to niezwykła i przepiękna kraina geograficzna, to pasmo malowniczych pagórków ciągnących się kilometrami, to w końcu swoisty raj dla rowerzystów 🙂 Ogromna sieć szlaków oraz ścieżek rowerowych wijących się wśród pól i lasów jest idealnym miejscem na nasz rowerowy weekend. Co więcej, Roztocze to nie tylko świetna infrastruktura rowerowa oraz atrakcje turystyczne, ale to także rzadko spotykany w skali kraju klimat i atmosfera 😉

Zapraszamy już kolejny raz na niezwykły wyjazd rowerowy, podczas którego każdy będzie miał okazję nacieszyć się gęstymi lasami, ciszą i bliskim kontaktem z naturą 🙂 Magiczne i sielskie Roztocze czeka na nas i nasze jednoślady!

UWAGA — wyjazd bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/ godzinę. Dystanse dzienne w okolicach 60 km (z możliwością zmniejszenia o około 10 km dziennie) wymagają wcześniejszego przygotowania. Rower górski lub trekkingowy, to najlepszy wybór na taką wycieczkę. Przerzutki są wymagane ze względu na przejazdy w terenach leśnych oraz zdarzające się krótkie, ale strome, podjazdy.

Jeździmy „na lekko” – podczas całego wyjazdu jeździmy bez bagaży 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano, a wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie trzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem/busem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę rano, 29.05.2021, o g. 05:30. Powrót w niedzielę 30.05.2021 około 23:00-24:00.

Śpimy w komfortowym pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami ( 1 os. za dopłatą, 4 os. na życzenie) tuż obok wspaniałych roztoczańskich lasów!

Transport rowerów

Rowery przewozimy na specjalnej rowerowej przyczepce, gdzie nasze bicykle będą bezpieczne.

Co zabrać ze sobą?

kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
oświetlenie oraz zapięcie do roweru + kask,
krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
mały plecak lub sakwa rowerowa,
dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower,
prowiant na drogę,
komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami, chyba że bieżące rozporządzenie stanowi inaczej
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przespacerujemy się po rezerwacie przyrody Nad Tanwią!
 • Odpoczniemy nad zalewem w Józefowie!
 • Zachwycimy się nad kapliczką na wodzie w Górecku Kościelnym!
 • Obejrzymy osobliwy pomnik Chrząszcza!
 • Zadumamy się przy zespole pałacowo – parkowym w Michałowie!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w komfortowym pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (1 os. za dopłatą, 4 os. na życzenie). W cenie jest zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Ośrodek zlokalizowany jest w Zwierzyńcu, w pobliżu przebiegają szlaki turystyczne prowadzące na Roztocze, niedaleko pola i lasy.

Plan

Dzień 1Warszawa – Roztocze

Nasz wyjazd rozpoczniemy w sobotę o godzinie 05:30, skąd wyruszymy do miejscowości Susiec leżącej na Roztoczu, nieco na południe od Krasnobrodu. Około 11:00 dotrzemy na miejsce, pierwszym punktem będzie piesze przejście zejście do uskoków w Rezerwacie przyrody nad Tanwią, który chroni najpiękniejsze fragmenty dolin rzek Jeleń i Tanew. Następnie po wypakowaniu naszych jednośladów wyjdziemy rowerami w kierunku Zwierzyńca. Po drodze czeka nas wejście na wieżę widokową zlokalizowaną na najwyższym wzniesieniu w okolicy — Górze Grabowickiej. To tutaj zobaczymy jak na dłoni malownicze krajobrazy Roztocza, a szczególnie rozległy kompleks Puszczy Solskiej. Po przejechaniu kolejnych kilometrów dotrzemy do Kamieniołomu w Nowinach i wejdziemy na kolejny punkt widokowy. Później pojedziemy nad zalew w Majdanie Sopockim. Tu zrobimy sobie przerwę na kąpiel dla chętnych, opalanie na molo lub jedzenie w cieniu lasu. Naszym kolejnym przystankiem będą piękne Kamieniołomy z Basztą widokową zwane Babią Doliną. Chętni przetestowania rowerów będą mogli po nich śmiało pojeździć, gdyż jest to najbardziej rozległy kamieniołom na Roztoczu 😉 Z niego udamy się nad kolejny Zalew w Józefowie gdzie znajduje się znak Green Velo 🙂 Następnie pojedziemy zobaczyć Kapliczkę na wodzie w Górecku Kościelnym. Została ona zbudowana na palach, nad potokiem Szum. Według lokalnych podań lokalizację kapliczki wskazał sam św. Stanisław podczas swoich objawień, zaś źródełko, które tam wybija nazywane jest Boża Łezka. Ostatni odcinek wiedzie przez malowniczą drogę w lasach roztocza, może uda nam się zobaczyć wolno biegające konie polskie we Floriance. Ostatnim przystankiem przed zakwaterowaniem będą Stawy Echo będące kompleksem czterech przepięknych stawów na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Ostatecznie przed 19:00 dotrzemy na miejsce i rozpoczniemy zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku spotkamy się na obiadokolacji, by następnie rozpocząć wieczorną integrację przy ognisku 🙂

Trasa do pokonania: 59 km

Dzień 2Roztocze - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy drogą Green Velo na Szczebrzeszyn. Zaczniemy od zdjęcia pod pomnikiem Chrząszcza, później wjedziemy wąskimi uliczkami na pobliskie wzniesienie żeby podziwiać piękny widok na Roztocze, a następnie w nagrodę czeka nas zjazd droga asfaltową do Szczebrzeszyna na Rynek główny, gdzie stoi drugi pomnik Chrząszcza 🙂 Chwilę potem wyruszymy kolejnym odcinkiem Green Velo w kierunku Zamościa. Po drodze zjedziemy do Michałowa, aby zobaczyć z zewnątrz rzadki w regionie przykład okazałego założenia rezydencjonalnego z połowy XVIII wieku. Była to letnia siedziba ordynatów Zamoyskich. Obecnie popada w ruinę od kiedy przeszła w ręce spadkobierców rodziny Zamoyskich. Stamtąd pojedziemy nad Zalew Nielisz, gdzie na jednym z MOP’ów Green Velo jest mała, ale ciekawa wieża widokowa. Po odpoczynku ruszymy do Zamościa, gdzie we własnym zakresie będziecie mogli zwiedzić to niezwykłe miasto lub po prostu odpocząć na urokliwym rynku. Około 17:00 wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około 23:00-24:00 w zależności od warunków na drodze .

Trasa do pokonania: 54 km

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane;

-przejazdów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Poprzednio na wyprawę rowerową po Roztoczu wyruszliśmy w maju 2019 roku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Wyjazd udany w 100 %! Pilotka super i cierpliwości i radości ogromne pokłady 🙂 Trasa mistrzostwo i krajobrazy! Nawet pogoda się udała! Ogólnie bardzo dziękuję za wspaniałą przygodę i radoche że wspólnej jazdy 😉

Gerard

Program był bardzo interesujący i wyważony. Nocleg bardzo przyjemny, zarówno lokalizacja, jak i sam ośrodek. Słowa uznania dla Pauliny, która jest stworzona do bycia pilotem wycieczek rowerowych 🙂

Małgosia
Koszty
Cena: 360 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd busem/autokarem na trasie Warszawa - Susiec oraz Zamość - Warszawa
 • Transport rowerów na przyczepce
 • Transport bagaży (jeździmy "na lekko")
 • Nocleg w pensjonacie na Roztoczu w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą 70 złotych, 4 os. na życzenie)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Organizację ogniska w sobotę, w tym drewno na opał oraz jednorazową zastawę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Kolorowe mapki tras
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
 • Autorski unikalny program zwiedzania :)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na przejazdy
 • Prowiantu na ognisko

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rowerem po sielskim Roztoczu! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Format daty: DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość nocowania w pokoju 1-osobowym za dopłatą 70 zł - prosimy doliczyć do przelewu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/godzinę. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Niezbędny jest także odpowiedni oraz sprawny rower. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając nam maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)