info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Rowerem po sielskim Roztoczu!

0
Cena
385 zł
Cena
385 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1601

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 28-29.05.2022
Roztocze
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Roztocze to niezwykła i przepiękna kraina geograficzna, to pasmo malowniczych pagórków ciągnących się kilometrami, to w końcu swoisty raj dla rowerzystów o czym przekonaliśmy się już wielokrotnie 🙂 Ogromna sieć szlaków oraz ścieżek rowerowych wijących się wśród pól i lasów jest idealnym miejscem na nasz rowerowy weekend. Co więcej, Roztocze to nie tylko świetna infrastruktura rowerowa oraz atrakcje turystyczne, ale to także rzadko spotykany w skali kraju klimat i atmosfera 😉

Zapraszamy już kolejny raz na niezwykły wyjazd rowerowy, podczas którego każdy będzie miał okazję nacieszyć się gęstymi lasami, ciszą i bliskim kontaktem z naturą 🙂 Magiczne i sielskie Roztocze czeka na nas i nasze jednoślady!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/ godzinę. Dystanse dzienne w okolicach 60 km (z możliwością zmniejszenia o około 10 km dziennie) wymagają wcześniejszego przygotowania. Rower górski lub trekkingowy, to najlepszy wybór na taką wycieczkę. Przerzutki są wymagane ze względu na przejazdy w terenach leśnych oraz zdarzające się krótkie, ale strome, podjazdy.

Jeździmy „na lekko” – podczas całego wyjazdu jeździmy bez bagaży 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano, a wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie trzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem/busem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę rano, 28.05.2022, zbiórka o godzinie 05:15. Powrót w niedzielę, 29.05.2021, około 23:00-24:00.

Śpimy w komfortowym pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (1 os. za dopłatą, 4 os. na życzenie) tuż obok wspaniałych roztoczańskich lasów!

Transport rowerów

Rowery przewozimy na specjalnej rowerowej przyczepce, gdzie nasze bicykle będą bezpieczne.

Co zabrać ze sobą?

kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
oświetlenie oraz zapięcie do roweru + kask,
krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
mały plecak lub sakwa rowerowa,
dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower,
prowiant na drogę,
komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przespacerujemy się po rezerwacie przyrody Nad Tanwią!
 • Odpoczniemy nad zalewem w Józefowie!
 • Zachwycimy się nad kapliczką na wodzie w Górecku Kościelnym!
 • Obejrzymy osobliwy pomnik Chrząszcza!
 • Zadumamy się przy zespole pałacowo – parkowym w Michałowie!
 • Zobaczymy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w komfortowym pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (1 os. za dopłatą, 4 os. na życzenie). W cenie jest zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Ośrodek zlokalizowany jest w Zwierzyńcu, w pobliżu przebiegają szlaki turystyczne prowadzące na Roztocze, niedaleko pola i lasy.

Plan

Dzień 1Warszawa – Roztocze

Nasz wyjazd rozpoczniemy w sobotę o godzinie 05:15 na Placu Defilad w Warszawie. Zapakujemy nasze rowery na przyczepkę i wyruszymy do miejscowości Susiec leżącej na Roztoczu, nieco na południe od Krasnobrodu. Przed południem dotrzemy na miejsce, pierwszym punktem będzie piesze zejście do uskoków w Rezerwacie przyrody nad Tanwią, który chroni najpiękniejsze fragmenty dolin rzek Jeleń i Tanew. Następnie po wypakowaniu naszych jednośladów wyjedziemy rowerami w kierunku Zwierzyńca. Po drodze czeka nas wejście na wieżę widokową zlokalizowaną na najwyższym wzniesieniu w okolicy — Górze Grabowickiej. To tutaj zobaczymy jak na dłoni malownicze krajobrazy Roztocza, a szczególnie rozległy kompleks Puszczy Solskiej. Po przejechaniu kolejnych kilometrów dotrzemy do Kamieniołomu w Nowinach i wejdziemy na kolejny punkt widokowy. Później pojedziemy nad zalew w Majdanie Sopockim. Tu zrobimy sobie przerwę na kąpiel dla chętnych, opalanie na molo lub jedzenie w cieniu lasu. Naszym kolejnym przystankiem będą piękne Kamieniołomy z Basztą widokową zwane Babią Doliną. Chętni przetestowania rowerów będą mogli po nich śmiało pojeździć, gdyż jest to najbardziej rozległy kamieniołom na Roztoczu 😉 Z niego udamy się nad kolejny Zalew w Józefowie gdzie znajduje się znak Green Velo 🙂 Następnie pojedziemy zobaczyć Kapliczkę na wodzie w Górecku Kościelnym. Została ona zbudowana na palach, nad potokiem Szum. Według lokalnych podań lokalizację kapliczki wskazał sam św. Stanisław podczas swoich objawień, zaś źródełko, które tam wybija nazywane jest Boża Łezka. Ostatni odcinek wiedzie przez malowniczą drogę w lasach roztocza. Może uda nam się zobaczyć wolno biegające konie polskie we Floriance? Ostatnim przystankiem przed zakwaterowaniem będą Stawy Echo będące kompleksem czterech przepięknych stawów na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Ostatecznie około 19:00 dotrzemy na miejsce noclegu, gdzie czekać nas będzie obiadokolacji, a następnie wieczorna integracja przy ognisku lub grillu 🙂

Trasa do pokonania: 59 km

Dzień 2Roztocze - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy drogą Green Velo w kierunku Szczebrzeszyna. Zaczniemy od zdjęcia pod pomnikiem Chrząszcza, później wjedziemy wąskimi uliczkami na pobliskie wzniesienie żeby podziwiać piękny widok na Roztocze, a następnie w nagrodę czeka nas zjazd droga asfaltową do Szczebrzeszyna na Rynek główny, gdzie stoi drugi pomnik Chrząszcza 🙂 Chwilę potem wyruszymy kolejnym odcinkiem Green Velo w kierunku Zamościa. Po drodze zjedziemy do Michałowa, aby zobaczyć z zewnątrz rzadki w regionie przykład okazałego założenia rezydencjonalnego z połowy XVIII wieku. Była to letnia siedziba ordynatów Zamoyskich. Obecnie popada w ruinę od kiedy przeszła w ręce spadkobierców rodziny Zamoyskich. Stamtąd pojedziemy nad Zalew Nielisz, gdzie na jednym z MOP-ów Green Velo jest mała, ale ciekawa wieża widokowa. Po odpoczynku ruszymy do Zamościa, gdzie we własnym zakresie będziecie mogli zwiedzić to niezwykłe miasto lub po prostu odpocząć na urokliwym rynku. Około 17:00 wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około 23:00-24:00 w zależności od warunków na drodze .

Trasa do pokonania: 54 km

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-przejazdów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Wyprawę rowerową po Roztoczu odbyliśmy już kilkukkrotnie, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Wyjazd udany w 100 %! Pilotka super i cierpliwości i radości ogromne pokłady 🙂 Trasa mistrzostwo i krajobrazy! Nawet pogoda się udała! Ogólnie bardzo dziękuję za wspaniałą przygodę i radoche że wspólnej jazdy 😉

Gerard

Program był bardzo interesujący i wyważony. Nocleg bardzo przyjemny, zarówno lokalizacja, jak i sam ośrodek. Słowa uznania dla Pauliny, która jest stworzona do bycia pilotem wycieczek rowerowych 🙂

Małgosia
Koszty
Cena: 385 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd busem/autokarem na trasie Warszawa - Susiec oraz Zamość - Warszawa
 • Transport rowerów na przyczepce
 • Transport bagaży (jeździmy "na lekko")
 • Nocleg w pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą 80 złotych, 4 os. na życzenie)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Organizację ogniska lub grilla w sobotę, w tym drewno lub węgiel na opał oraz jednorazową zastawę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Kolorowe mapki tras
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
 • Autorski unikalny program zwiedzania :)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na przejazdy
 • Prowiantu na ognisko

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rowerem po sielskim Roztoczu! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1 osobowym. Dopłata 80 zł (prosimy doliczyć do przelewu).

  UWAGA — prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/godzinę. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Niezbędny jest także odpowiedni oraz sprawny rower. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając nam maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)