info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Rowerem po sielskim Roztoczu!

Cena
340 zł
Cena
340 zł
25 sierpnia 2018
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 25-26.08.2018
Roztocze
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Roztocze to niezwykła i przepiękna kraina geograficzna, to pasmo malowniczych pagórków ciągnących się kilometrami, to w końcu swoisty raj dla rowerzystów 🙂 Ogromna sieć szlaków oraz ścieżek rowerowych wijących się wśród pól i lasów jest idealnym miejscem na nasz rowerowy weekend. Co więcej, Roztocze to nie tylko świetna infrastruktura rowerowa oraz atrakcje turystyczne, ale to także rzadko spotykany w skali kraju klimat i atmosfera 😉

Zapraszamy na niezwykły wyjazd rowerowy, podczas którego każdy będzie miał okazję nacieszyć się gęstymi lasami, ciszą i bliskim kontaktem z naturą 🙂 Magiczne i sielskie Roztocze czeka na nas i nasze jednoślady!

 Mała grupa – ok. 25 osób!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Dystanse dzienne w okolicach 60km (z możliwością zmniejszenia o około 10 km dziennie) wymagają wcześniejszego przygotowania. Rower typu góral lub trekkingowy, to najlepszy wybór na taką wycieczkę. Przerzutki są wymagane, ze względu na przejazdy w w terenach leśnych i oraz zdarzające się krótkie, ale strome podjazdach.

Jeździmy „na lekko” – podczas całego wyjazdu jeździmy bez bagaży 🙂

Mała grupa – ok. 25 osób!

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielny wieczór około 23:00-24:00, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę 25.08.2018 o g. 05:30. Powrót w niedzielę 26.08.2018 około 23:00-24:00.

Śpimy w komfortowym pensjonacie w pokojach 3 i 4 osobowych (oraz 2 osobowych za dopłatą) w Zwierzyńcu tuż obok wspaniałych roztoczańskich lasów!

Co zabrać ze sobą!

Podczas wyjazdu na pewno warto mieć ze sobą:
– kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
– oświetlenie oraz zapięcie do roweru + kask,
– krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
– mały plecak lub sakwa rowerowa,
– dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
– mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower,
– prowiant na drogę,
– komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

FAQ

R jak rowery

Na wyjazd zabieramy swoje rowery górskiej, będziemy je transportować na specjalnie do tego przeznaczonej przyczepce. Transport jest w cenie wyjazdu.

O jak opieka pilota

Podczas całego wyjazdu towarzyszy nam pilot, który pilotuje całą trasę oraz pokaże wszystko to, co najciekawsze na Roztoczu 😉

Z jak zbędny bagaż

Jeździmy rowerami na lekko, tylko z małym plecakiem/workiem rowerowym z niezbędnymi rzeczami osobistymi oraz prowiantem na drogę.

T jak trasa

Harmonogram i trasa całego wyjazdu została drobiazgowo przygotowana, każdy dzień został pieczołowicie zaplanowany, co więcej w każdym dniu jest możliwość uczestniczenia w całości przygotowanej przez nas trasie lub jej ewentalnemu skróceniu około 10km. Wybór należy do Ciebie 😉

O jak objazd

Podczas wyjazdu trasa została tak zaplanowana, aby zwiedzić najciekawsze i najbardziej atrakcyjne miejsca Roztocza 🙂

C jak charakter trasy

Dzień pierwszy
Trasa całkowita oraz skrócona – pierwsze 30km jedziemy po asfalcie z małymi wyjątkami, następnie trasa przez kamieniołomy, ostatnie 20 km to główny szlak Gren Velo przez lasy, ale trasa jest bardzo dobrze utwardzona.

Dzień drugi
Trasa całkowita – asfalt + wąwozy – przejazd przez leśne drogi, czasami piaszczyste (koniecznie rower górski)
Trasa skrócona opcja 1 – tylko asfalt
Trasa skrócona opcja 2 – asfalt + wąwozy – przejazd przez leśne drogi, czasami piaszczyste (koniecznie rower górski)

Ogólnie zalecamy zabranie rowerów górskich na grubszych oponach. Wąwozy i kamieniołomy są bardzo ciekawe do pojeżdżenia,  więc szkoda je odpuszczać przez źle dobrany rower 🙂

Z jak zakwaterowanie

Będziemy nocować w komfortowym pensjonacie w pokojach 2, 3 oraz 4 osobowych z łazienkami. Ośrodek zlokalizowany jest na obrzeżach miasta, w pobliżu przebiegają szlaki turystyczne prowadzące na Roztocze, dookoła pola i lasy.

E jak ekipa

Nasza ekipa wyjazdowa będzie mała, kameralna i będzie liczyła około 25 osób.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przespacerujemy się po rezerwacie przyrody Nad Tanwią
 • Odpoczniemy nad zalewem w Józefowie
 • Zachwycimy się nad kapliczką na wodzie w Górecku Kościelnym!
 • Obejrzymy osobliwy pomnik Chrząszcza!
 • Zadumamy się przy zespole pałacowo – parkowym w Michałowie
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Paulina Piestrak

Nawigator wycieczkowy

Jeśli czegoś nie ma na mapie, to nie istnieje. To jej dewiza. Po prostu kocha mapy. A najbardziej lubi zaznaczać na nich kropeczki. Potem łączy je kreseczką i nazywa to trasą. A potem gdzieś jedzie i mówi, że podąża trasą. Takie nietypowe hobby, a co ciekawe pociąga za sobą tłumy 🙂

Gdzie nocuejmy?

Będziemy nocować w komfortowym pensjonacie w pokojach 2, 3 oraz 4 osobowych z łazienkami. W cenie jest zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Ośrodek zlokalizowany jest na obrzeżach miasta, w pobliżu przebiegają szlaki turystyczne prowadzące na Roztocze, dookoła pola i lasy. Pensjonat umożliwia bliski kontakt z naturą.

Galeria
Plan

Dzień 1Warszawa – Roztocze

Nasz wyjazd rozpoczniemy w sobotę, 25 sierpnia o godzinie 05:30, skąd wyruszymy do miejscowości Susiec leżącej na Roztoczu, nieco na południe od Krasnobrodu. Około 11-ej dotrzemy na miejsce, pierwszym punktem będzie piesze przejście po Rezerwacie przyrody nad Tanwią, który chroni najpiękniejsze fragmenty dolin rzek Jeleń i Tanew wraz z seriami małych wodospadów. Następnie po wypakowaniu naszych jednośladów wyjdziemy rowerami w kierunku Zwierzyńca przez Susiec, gdzie wejdziemy na wieżę widokową zlokalizowaną na najwyższym wzniesieniu w okolicy – Górze Grabowickiej. To tutaj zobaczymy jak na dłoni malownicze krajobrazy Roztocza a szczególnie rozległy kompleks Puszczy Solskiej. Po przejechaniu kolejnych kilometrów dotrzemy do Kamieniołomu w Nowinach i wejdziemy na kolejny punkt widokowy. Później objedziemy zalew w Majdanie Sopockim, zaś na molo będzie chwila, aby pomoczyć nogi 🙂 Naszym kolejnym przystankiem będą piękne Kamieniołomy z Baszta widokową zwane Babią Doliną. Chętni przetestowania rowerów będą mogli po nich śmiało pojeździć, gdyż jest to najbardziej rozległy kamieniołom na Roztoczu 😉 Z niego udamy się nad kolejny Zalew w Józefowie gdzie będzie przerwa na opalanie i podładowanie baterii :). Tu też będzie można wybrać pomiędzy dłuższym plażowaniem a wcześniejszym wyjechaniem, żeby zobaczyć Kapliczkę na wodzie w Górecku Kościelnym. Została ona zbudowana na palach, nad potokiem Szum. Według lokalnych podań lokalizację kapliczki wskazał sam św. Stanisław (podczas swoich objawień w 1648r), zaś źródełko, które tam wybija nazywane jest Boża Łezka. Cała grupa spotka się ponownie na skrzyżowaniu dwóch dróg w Górecku Starym. Stamtąd wspólnie przejedziemy ostatni odcinek przez malowniczą drogę w lasach roztocza, może uda nam się zobaczyć wolno biegające konie polskie we Floriance. Ostatnim przystankiem przed zakwaterowaniem będą Stawy Echo będące kompleksem czterech przepięknych stawów na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Ostatecznie około 19:00 dotrzemy na miejsce i rozpoczniemy zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku spotkamy się na obiadokolacji, by następnie rozpocząć wieczorną integrację 🙂

Trasa do pokonania w pierwszym dniu to:

 • całkowita – 57 km
 • skrócona – 50 km (możliwość przejechania krótszego odcinka z pominięciem Kapliczki na wodzie w Górecku Kościelnym.

Dzień 2Roztocze - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy drogą Green Velo na Szczebrzeszyn. Dla chętnych mocniejszych wrażeń proponujemy przejazd przez wąwozy lessowe i wzniesienie się ścieżkami leśnymi na wysokość 300m n.p.m. skąd będzie rozpościerał się piękny widok na Roztocze, a później w nagrodę kilkukilometrowy zjazd droga asfaltową do Szczebrzeszyna.

Dla zwolenników asfaltu jest opcja wyboru asfaltowego odcinka do Szczebrzeszyna, gdzie wszyscy się ponownie spotkamy pod pomnikiem Chrząszcza.

Chwilę potem wyruszymy kolejnym odcinkiem Green Velo w kierunku Zamościa. Po drodze zjedziemy do Michałowa, aby zobaczyć z zewnątrz rzadki w regionie przykład okazałego założenia rezydencjonalnego z połowy XVIII wieku. Była to letnia siedziba ordynatów Zamoyskich, obecnie popada w ruinę od kiedy przeszedł w ręce spadkobierców rodziny Zamoyskich. Stamtąd pojedziemy nad Zalew Nielisz, gdzie na jednym z MOP’ów Green Velo jest mała, ale ciekawa wieża widokowa. Tu będziecie mogli zdecydować czy chcecie pokonać ostatnie około 20 km rowerem, czy wolicie pojechać autokarem/busem do Zamościa, gdzie we własnym zakresie będziecie mogli zwiedzić to niezwykłe miasto lub po prostu odpocząć na urokliwym rynku. Po dojechaniu reszty grupy oraz czasie wolnym około 17 wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, która zakończy się późnych godzinach wieczornych, prawdopodobnie około 23:00-24:00.

Trasa do pokonania w drugim dniu to:

 • całkowita – 63 km
 • skrócona opcja 1 – 53 km (bez wąwozów)
 • skrócona opcja 2 - 42 km (przez wąwozy, ale bez ostatniego odcinka Zalew Niesisz - Zamość)

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Poprzednio na wyprawę rowerową wyruszliśmy w czerwcu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z poprzedniego roku i przeczytaj opinie uczestników!

Opinie z ostatniej wyprawy rowerowej

Wszystko mi się podobało, pilotki elastyczne, żadnego sztywnego planu, tylko ramowy w razie potrzeby dostosowywany do potrzeb grupy. Info jasne, dziewczyny zawsze dostępne. Terenu nie znam więc nie wiem czy można było lepiej zaplanować 😉
Z przyjemnością z Wami jeżdżę 🙂

Wyjazd super udany! Oderwanie od rzeczywistości na maksa! 🙂 Piękne miejsce, czas na integrację z ludźmi, na zabawę, na radość i też na pobycie z samym sobą! 🙂 Piękna sprawa! Pilotki bardzo sympatyczne, pomocne dziewczyny! 🙂

Koszty
Cena: 340 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - okolice Roztocza - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w komfortowym pensjonacie na Roztoczu (pokoje 2 osobowe z łazienkami - dopłata 30 zł/osoba pokoje 3 oraz 4 osobowe z łazienkami bez dopłaty)
 • Obiadokolacje w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Transport rowerów na przyczepce
 • Opiekę pilota
 • Kolorowe mapki tras
 • Autorski unikalny program zwiedzania :)
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na przejazdy
 • Opcjonalnych kosztów wstępów

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rowerem po sielskim Roztoczu! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby.
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłów wpisz je tutaj.