info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Rowerem po sielskim Roztoczu!

Cena
350 zł
Cena
350 zł
18 maja 2019
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 18-19.05.2019
Roztocze
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Roztocze to niezwykła i przepiękna kraina geograficzna, to pasmo malowniczych pagórków ciągnących się kilometrami, to w końcu swoisty raj dla rowerzystów 🙂 Ogromna sieć szlaków oraz ścieżek rowerowych wijących się wśród pól i lasów jest idealnym miejscem na nasz rowerowy weekend. Co więcej, Roztocze to nie tylko świetna infrastruktura rowerowa oraz atrakcje turystyczne, ale to także rzadko spotykany w skali kraju klimat i atmosfera 😉

Zapraszamy na niezwykły wyjazd rowerowy, podczas którego każdy będzie miał okazję nacieszyć się gęstymi lasami, ciszą i bliskim kontaktem z naturą 🙂 Magiczne i sielskie Roztocze czeka na nas i nasze jednoślady!

 Mała grupa – ok. 25 osób!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Dystanse dzienne w okolicach 60km (z możliwością zmniejszenia o około 10 km dziennie) wymagają wcześniejszego przygotowania. Rower górski lub trekkingowy, to najlepszy wybór na taką wycieczkę. Przerzutki są wymagane, ze względu na przejazdy w w terenach leśnych i oraz zdarzające się krótkie, ale strome podjazdach.

Jeździmy „na lekko” – podczas całego wyjazdu jeździmy bez bagaży 🙂

Mała grupa – ok. 25 osób!

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielny wieczór około 23:00-24:00, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę 18.05.2019 o g. 05:30. Powrót w niedzielę 19.05.2019 około 23:00-24:00.

Śpimy w komfortowym pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych w Zwierzyńcu tuż obok wspaniałych roztoczańskich lasów!

Co zabrać ze sobą!

kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
oświetlenie oraz zapięcie do roweru + kask,
krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
mały plecak lub sakwa rowerowa,
dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower,
prowiant na drogę,
komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

FAQ

R jak rowery

Na wyjazd zabieramy swoje rowery górskiej, będziemy je transportować na specjalnie do tego przeznaczonej przyczepce. Transport jest w cenie wyjazdu.

O jak opieka pilota

Podczas całego wyjazdu towarzyszy nam pilot, który pilotuje całą trasę oraz pokaże wszystko to, co najciekawsze na Roztoczu 😉

Z jak zbędny bagaż

Jeździmy rowerami na lekko, tylko z małym plecakiem/workiem rowerowym z niezbędnymi rzeczami osobistymi oraz prowiantem na drogę.

T jak trasa

Harmonogram i trasa całego wyjazdu została drobiazgowo przygotowana, każdy dzień został pieczołowicie zaplanowany i zweryfikowany przez zadowolonych uczestników 🙂

O jak objazd

Podczas wyjazdu trasa została tak zaplanowana, aby zwiedzić najciekawsze i najbardziej atrakcyjne miejsca Roztocza 🙂

C jak charakter trasy

Dzień pierwszy
Trasa ma około 59km. Pierwsze 30km jedziemy po asfalcie z małymi wyjątkami, następnie trasa przez kamieniołomy, ostatnie 20 km to główny szlak Gren Velo przez lasy, ale trasa jest bardzo dobrze utwardzona.

Dzień drugi
Trasa ok. 54km wiedzie sporo po asfalcie, ale także dużo przez leśne drogi, czasami piaszczyste (koniecznie rower górski), zahaczymy także trochę o wąwozy.

Ogólnie zalecamy zabranie rowerów górskich na grubszych oponach. Wąwozy i kamieniołomy są bardzo ciekawe do pojeżdżenia,  więc szkoda je odpuszczać przez źle dobrany rower 🙂

Z jak zakwaterowanie

Będziemy nocować w komfortowym pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami. Ośrodek zlokalizowany jest w Zwierzyńcu, w pobliżu przebiegają szlaki turystyczne prowadzące na Roztocze, niedaleko pola i lasy.

E jak ekipa

Nasza ekipa wyjazdowa będzie mała, kameralna i będzie liczyła około 25 osób.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przespacerujemy się po rezerwacie przyrody Nad Tanwią
 • Odpoczniemy nad zalewem w Józefowie
 • Zachwycimy się nad kapliczką na wodzie w Górecku Kościelnym!
 • Obejrzymy osobliwy pomnik Chrząszcza!
 • Zadumamy się przy zespole pałacowo – parkowym w Michałowie
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Paulina Piestrak

Nawigator wycieczkowy

Jeśli czegoś nie ma na mapie, to nie istnieje. To jej dewiza. Po prostu kocha mapy. A najbardziej lubi zaznaczać na nich kropeczki. Potem łączy je kreseczką i nazywa to trasą. A potem gdzieś jedzie i mówi, że podąża trasą. Takie nietypowe hobby, a co ciekawe pociąga za sobą tłumy 🙂

Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w komfortowym pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami. W cenie jest zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Ośrodek zlokalizowany jest w Zwierzyńcu, w pobliżu przebiegają szlaki turystyczne prowadzące na Roztocze, niedaleko pola i lasy.

Galeria
Plan

Dzień 1Warszawa – Roztocze

Nasz wyjazd rozpoczniemy w sobotę, 18 maja o godzinie 05:30, skąd wyruszymy do miejscowości Susiec leżącej na Roztoczu, nieco na południe od Krasnobrodu. Około 11 dotrzemy na miejsce, pierwszym punktem będzie piesze przejście obejrzenie zejście do uskoków w Rezerwacie przyrody nad Tanwią, który chroni najpiękniejsze fragmenty dolin rzek Jeleń i Tanew. Następnie po wypakowaniu naszych jednośladów wyjdziemy rowerami w kierunku Zwierzyńca przez Susiec, gdzie wejdziemy na wieżę widokową zlokalizowaną na najwyższym wzniesieniu w okolicy – Górze Grabowickiej. To tutaj zobaczymy jak na dłoni malownicze krajobrazy Roztocza a szczególnie rozległy kompleks Puszczy Solskiej. Po przejechaniu kolejnych kilometrów dotrzemy do Kamieniołomu w Nowinach i wejdziemy na kolejny punkt widokowy. Później pojedziemy nad zalew w Majdanie Sopockim, tu zrobimy sobie przerwę na kąpiel dla chętnych, opalanie na molo, lub jedzenie w cieniu lasu. Naszym kolejnym przystankiem będą piękne Kamieniołomy z Basztą widokową zwane Babią Doliną. Chętni przetestowania rowerów będą mogli po nich śmiało pojeździć, gdyż jest to najbardziej rozległy kamieniołom na Roztoczu 😉 Z niego udamy się nad kolejny Zalew w Józefowie gdzie znajduje się znak Green Velo :). Następnie pojedziemy zobaczyć Kapliczkę na wodzie w Górecku Kościelnym. Została ona zbudowana na palach, nad potokiem Szum. Według lokalnych podań lokalizację kapliczki wskazał sam św. Stanisław (podczas swoich objawień w 1648r.), zaś źródełko, które tam wybija nazywane jest Boża Łezka. Ostatni odcinek wiedzie przez malowniczą drogę w lasach roztocza, może uda nam się zobaczyć wolno biegające konie polskie we Floriance. Ostatnim przystankiem przed zakwaterowaniem będą Stawy Echo będące kompleksem czterech przepięknych stawów na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Ostatecznie przed 19:00 dotrzemy na miejsce i rozpoczniemy zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku spotkamy się na obiadokolacji, by następnie rozpocząć wieczorną integrację 🙂

 • Trasa do pokonania: 59km

Dzień 2Roztocze - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy drogą Green Velo na Szczebrzeszyn. Zaczniemy od zdjęcia pod pomnikiem Chrząszcza, później wzniesiemy się wąskimi uliczkami na pobliskie wzniesienie żeby podziwiać piękny widok na Roztocze, a następnie w nagrodę czeka nas zjazd droga asfaltową do Szczebrzeszyna na Rynek główny, gdzie stoi drugi pomnik Chrząszcza 🙂
Chwilę potem wyruszymy kolejnym odcinkiem Green Velo w kierunku Zamościa. Po drodze zjedziemy do Michałowa, aby zobaczyć z zewnątrz rzadki w regionie przykład okazałego założenia rezydencjonalnego z połowy XVIII wieku. Była to letnia siedziba ordynatów Zamoyskich, obecnie popada w ruinę od kiedy przeszedł w ręce spadkobierców rodziny Zamoyskich. Stamtąd pojedziemy nad Zalew Nielisz, gdzie na jednym z MOP’ów Green Velo jest mała, ale ciekawa wieża widokowa. Po odpoczynku ruszymy do Zamościa, gdzie we własnym zakresie będziecie mogli zwiedzić to niezwykłe miasto lub po prostu odpocząć na urokliwym rynku. Około 17 wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około 23:00-24:00 w zależności od warunków na drodze .

 • Trasa do pokonania: 54km

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Poprzednio na wyprawę rowerową po Roztoczu wyruszliśmy w sierpniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z poprzedniego roku i przeczytaj opinie uczestników!

To była moja pierwsza przygoda z Wami i na pewno (pozytywnie) zaskoczyła mnie baza noclegowa, tj. standard pokoju i łazienki, wyżywienie (które pozwoliło “naładować” organizm kaloriami na praktycznie pół dnia). Zadowolony jestem także z transportu – duży bus, mieliśmy sporo miejsca, przez co podróż nie była aż tak męcząca. Pilotka bardzo sprawnie pilotowała wycieczkę i trzymała dyscyplinę czasową. Otwarcie komunikowała zasady, w ramach których się przemieszczamy, dlatego nie mieliśmy przypadków zgubienia się uczestników. Podsumowując – wyjazd był bardzo udany, czuję, że odpocząłem. Atmosfera była super, bo i ludzie byli pełni poczucia humoru, i opisane powyżej organizacja oraz poczynania pilotki, tylko dopełniły tego pięknego obrazu 🙂 Dziękuję!

Grzegorz

Wyjazd był super! Pilotka jak zwykle spisała się na medal! Fantastyczna organizacja, piękne trasy, zgrana ekipa.

Ola
Koszty
Cena: 350 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym busem na trasie Warszawa - Susiec oraz Zamość - Warszawa
 • Transport rowerów na przyczepce
 • Transport bagaży (jeździmy "na lekko")
 • Nocleg w komfortowym pensjonacie na Roztoczu (pokoje 2 i 3 z łazienkami)
 • Obiadokolacje w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Kolorowe mapki tras
 • Autorski unikalny program zwiedzania :)
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na przejazdy
 • Opcjonalnych kosztów wstępów

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rowerem po sielskim Roztoczu! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby.
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłów wpisz je tutaj.