info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Rowerem po Puszczy Białowieskiej!

Cena
360 zł
Cena
360 zł
25 czerwca 2019

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 1-2.06.2019
Puszcza Białowieska
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy wszystkich fanów dwóch kółek, zarówno tych zaprawionych w długich trasach, jak i zupełnych amatorów na dwudniową wyprawę po przepięknych terenach Puszczy Białowieskiej! Czeka nas spotkanie z unikalną na skalę Europejską fauną i florą! Przejedziemy puszczę ze wschodu na zachód i z zachodu na wschód podziwiając niezwykłe widoki, przepiękne lasy, żubry, jeziora, rzeki i tradycyjną zabudowę.

UWAGA – na tę wyprawę nie musisz mieć swojego roweru – można wypożyczyć rowery górskie w Warszawie dzień przed wyjazdem!

Puszcza Białowieska to wspaniały i unikalny kompleks leśny położony na terenie Polski i Białorusi. Charakteryzuje się niezwykłymi na skalę Europejską walorami:

 • Mieszka tutaj największa populacja wolnego żubra na świecie!
 • Rosną tu jedne z najstarszych dębów w Polsce!
 • Występuje tu aż 59 gatunków ssaków!
 • Puszcza posiada niezwykle bogaty świat grzybów – ok. 5tys gatunków!
 • Są tu rzeki, jeziora, bagna i torfowiska!
 • Białowieski Park Narodowy – to najstarszy park narodowy w Polsce!

To niezwykle piękne miejsce, które raz odwiedzone przyciąga ponownie 🙂

UWAGA — wyjazd bez urlopu! Mała grupa – ok. 25 osób!

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem przepięknych terenów Puszczy Białowieskiej! Trasy mają ok. 53km w sobotę i ok. 48 w niedzielę, ale chętni mogą je zarówno wydłużyć jak i skrócić (nawet do 30km) – także każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 Wiodą one głównie przez leśne ubite drogi choć może się zdarzyć trochę piachu i asfaltu.

Przez cały weekend jeździmy „na lekko” – bagaże zostają w autokarze.

Na miejscu prowadzi grupę doświadczony lokalny przewodnik.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano, a wracamy w niedzielę wieczorem.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym busem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę o godz. 06:30. Powrót w niedzielę około 22:00.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym zajeździe w Hajnówce w pokojach 2-osobowych z łazienkami. W cenie wyjazdu jest obiadokolacja wieczorem i śniadanie w niedzielę.

Transport / wypożyczenie rowerów

Rowery można wziąć własne lub można je wypożyczyć w Warszawie przed wyjazdem. Wszystkie razem przewozimy je na specjalnej rowerowej przyczepce, gdzie bicykle będą bezpieczne.

Wypożyczenie rowerów


Istnieje możliwość wypożyczenia roweru górskiego lub trekkingowego w Warszawie w promocyjnej cenie za cały okres 80 zł (standardowa cena za dzień wypożyczenia to około 60 zł, czyli 180zł za weekend). Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z naszym partnerem, sklepem Airbike (zniżka na hasło gdzienaweekend.pl)

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Przepiękne tereny Puszczy Białowieskiej!
 • Jedyny w swoim rodzaju Rezerwat Pokazowy Żubrów!
 • Wyjątkowy Szlak Dębów Królewskich!
 • Unikalna architektura mijanych wsi!
 • Przepiękne jezioro Topiło!
 • Mocno tajemnicze Miejsce Mocy!
 • I wiele, wiele innych!
Przewodnik!

Grupę na miejscu poprowadzi doświadczony lokalny przewodnik, który oprócz znajomości topografii puszczy posiada na jej temat ogromną wiedzę, którą się z nami podzieli! Podczas postojów dowiemy się o faunie i florze puszczy, jej pradawnej historii oraz tej najnowszej historii, z wycinkami włącznie! Zobaczymy wszystkie słynne miejsca puszczy, ale także te mniej popularne, ale równie ciekawe 🙂

Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w komfortowym zajeździe w pokojach 2-osobowymi z łazienkami oraz z balkonem i widokiem na pobliski park. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja pierwszego dnia oraz pyszne śniadanie w niedzielę. Obiekt położony jest w centrum Hajnówki. Zajazd uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,9 na portalu booking.com.

Rowerami Puszczę Białowieską zwiadziliśmy już trzy razy, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Wyjazd super udany! Oderwanie od rzeczywistości na maksa! 🙂 Piękne miejsce, czas na integrację z ludźmi, na zabawę, na radość i też na pobycie z samym sobą! 🙂 Piękna sprawa! Pilotki bardzo sympatyczne, pomocne dziewczyny! 🙂 Dzięki za superowe weekendy! 🙂

Agnieszka

Mnie się tam wszystko podobało, pilotki elastyczne, żadnego sztywnego planu, tylko ramowy w razie potrzeby dostosowywany do potrzeb grupy. Info jasne, dziewczyny zawsze dostępne. Z przyjemnością z Wami jeżdże 🙂

Sylwia
Plan

Dzień 1Warszawa – Białowieża-Hajnówka

Ruszamy z Warszawy z placu Bankowego 1 czerwca o 6:30 – my komfortowym busem, a nasze rowery bezpiecznie zamocowane na przyczepce. Około godziny 10 dotrzemy do Białowieży, gdzie zdejmiemy nasze z przyczepki. Następnie wszyscy wyruszymy w trasę. Po drodze czeka nas możliwość zwiedzenia Rezerwatu Pokazowego Żubrów!. Następnie przejedziemy do Szlaku Dębów Królewskich, który wiedzie wśród kilkudziesięciu pięknych, wiekowych dębów. Każdy dąb został nazwany imieniem królów polskich i książąt litewskich. Wszystkie dęby mają wiek od 150 do 500 lat. Kolejnym naszym punktem będzie wieża widokowa przy Kosym Moście , jest to wspaniałe miejsce na obserwacje białowieskich zwierząt oraz podziwianie przepięknej panoramy puszczy. Około 15 wyruszymy w blisko dwugodzinną podróż do miejsca noclegu w Hajnówce, nazywanej często bramą puszczy. Po zakwaterowaniu będzie na nas czekała pyszna obiadokolacja, a wieczorem integracyjne ognisko 🙂

Trasa: Białowieża – Rezerwat Pokazowy Żubrów – Szlak Dębów Królewskich – Wieża widokowa przy Kosym Moście – Hotel w Hajnówce (ok. 54 km – około 6,5 h z przerwami)

Dzień 2Hajnówka - Białowieża - Warszawa

W niedzielę zaraz po śniadaniu ruszymy ponownie w trasę i odwiedzimy przepiękne jezioro Topiło, które zachwyca bogactwem flory i fauny. Odwiedzimy również Miejsce Mocy, gdzie tajemnicze kamienie napełnią nas energią na koniec wyprawy 🙂 Po drodze zatrzymamy się także na podziwianie rezerwatu oraz innych unikanych miejsc, które pokaże nam przewodnik. Około 15 dotrzemy do Białowieży, gdzie zaplanowaliśmy przerwę na obiad i odpoczynek. Dla chętnych będzie możliwość indywidualnego zwiedzenia Muzeum Przyrodniczo-Leśnego w Białowieży, w którym można dowiedzieć się o faunie, florze i historii puszczy, jak również Skansenu Architektury Drewnianej, gdzie można obejrzeć historyczne budowle. Naszą wyprawę w Białowieży zakończymy około 17, gdzie zapakujemy nasze rowery na przyczepkę. Następnie ruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około 22-23.

Trasa: Hajnówka – Jezioro Topiło – Miejsce Mocy – Białowieży (ok. 48 km – około 6 h z przerwami)

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie. Trasy przejazdów mogą być różne w zależności od dostępności obszarów puszczy.

Koszty
Cena: 360 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym busem na trasie Warszawa-Białowieża-Warszawa
 • Transport rowerów na przyczepce
 • Transport bagaży (jeździmy "na lekko")
 • Nocleg w komfortowym zajeździe (pokoje 2 osobowe z łazienkami)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Drewno i plastikowa zastawa na ognisko
 • Kolorowe mapki tras
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Prowadzenie i oprowadzanie przez doświadczonego przewodnika lokalnego
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na przejazdy
 • Prowiantu na ognisko
 • Opcjonalnych kosztów wypożyczenia roweru w Warszawie (u naszego partnera w specjalnej cenie tylko dla gdzienaweekend.pl 180 80zł/wyjazd)
 • Opcjonalnych kosztów wstępu:
  Rezerwat Pokazowy Żubrów 10zł normalny / 5zł ulgowy,
  Szlak Dębów Królewskich 8zł/4zł,
  Muzeum Przyrodniczo-Leśne - 8-15zł/4-11zł,

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rowerem po Puszczy Białowieskiej prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.