info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Rowerem po Podlasiu – Grabarka, Drohiczyn i cerkwie!

0
Cena
360 zł
Cena
360 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

304

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 4-5.09.2021
Podlasie
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Wyścigi z Bugiem, czyli rowerowe Podlasie wzywa ponownie! Jeśli zastanawiasz się, czy wolisz odpoczynek nad wodą, w lesie, czy na wsi to już możesz przestać o tym myśleć. Porwiemy Cię na weekend do cudownej krainy, która da Ci to wszystko i wiele, wiele więcej! Zapraszamy na rowerową wyprawę na Podlasie, gdzie czeka na nas czyste powietrze, piękne lasy i niesamowite widoki przełomu Bugu. Do tego zobaczymy interesujące miejsca, związane głównie z kultem religijnym, ale i nie tylko! Miejsca, gdzie można zarówno doświadczyć życia na wsi, pędzić rowerem przez niekończące się zielone połacie lasu, jak i obserwować niezwykłą przyrodę jezior, rzek oraz bagien. Uwaga – pobyt na Podlasiu silnie uzależnia. Większość odwiedzających chce tam wrócić jak najszybciej. Wyjeżdżasz na własną odpowiedzialność 😉 Podobno Podlasie to takie Bieszczady, ale bez gór, więc można też rzucić wszystko i wyjechać… nad Bug! 😊

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/ godzinę. Trasy każdego dnia mają długość  ok. 40 -45 km, wiodą one głównie przez leśne ubite drogi, choć może się zdarzyć trochę piachu i asfaltu.

Trasy wymagają wcześniejszego przygotowania, ale technicznie nie są zbyt wymagające, bo poruszamy się po płaskim terenie. Niezbędny jest odpowiedni oraz sprawny rower. Rower górski lub trekkingowy to najlepszy wybór na taką wycieczkę.

Jeździmy „na lekko” – podczas całego wyjazdu jeździmy bez bagaży.

Jeśli ktoś będzie chciał jechać szybciej lub wolniej od grupy to nie ma z tym problemu – pilotka pomoże zaplanować trasę.

 

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano, a wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy busem lub autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę 4.09.2021 o g. 6:00 rano. Powrót w niedzielę 5.09.2021 około g. 21:30.

Z soboty na niedzielę śpimy w pensjonacie położonym w Dolinie Bugu. Pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). W cenie wyjazdu jest obiadokolacja wieczorem i śniadanie w niedzielę.

Transport rowerów

Rowery przewozimy na specjalnej rowerowej przyczepce, gdzie nasze bicykle będą bezpieczne.

Co ze sobą zabrać?

kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
oświetlenie oraz zapięcie do roweru + kask,
krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
mały plecak lub sakwa rowerowa,
dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower,
prowiant na drogę,
komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.
rower! 😉 zapał, uśmiech i puste baterie do naładowania – aktywny weekend na Podlasiu to wypoczynek na 110%!

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni, gdy jest możliwość zapewnienia min. 2 metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami, chyba że bieżące rozporządzenie stanowi inaczej
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Poznamy dziką rzekę Bug - gdyby wśród polskich rzek ogłoszono konkurs piękności, Bug z pewnością miałby poważne szanse na wygraną!
 • Zwiedzimy Drohiczyn wraz z jego pięknymi zabytkami!
 • Zdobędziemy Górę Zamkową w Drohiczynie, z której rozpościera się piękny widok na dolinę rzeki Bug!
 • Odwiedzimy Świętą Górę Grabarkę!
 • Dotrzemy do granicy z Białorusią!
Nocleg

Śpimy w Dolinie Bugu w komfortowym pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. z łazienkami za dopłatą). W cenie pobytu zagwarantowana jest również obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę 🙂

Plan

Dzień 1Warszawa - Grabarka – Tokary - Mielnik  - Osłowo

Ruszamy z Warszawy z Placu Defilad w sobotę o 6:00 – my autokarem, a nasze rowery bezpiecznie zamocowane na przyczepce. Do Grabarki dotrzemy trochę po 9:00. Wycieczkę rozpoczniemy w najważniejszym dla wyznawców prawosławia w Polsce miejscu. Odwiedzimy Świętą Górę Grabarkę – słynną górę krzyży, zwaną prawosławną Jasną Górą. Z Grabarki udamy się na wschód. Jadąc szutrową drogą pośród lasów z rzadka będziemy stykać się z jakąkolwiek cywilizacją. Po drodze zobaczymy bardzo ładną cerkiew we wsi Anusin, a nieco później jedną z najpiękniejszych cerkwi w Polsce w Tokarach. Następnie wyruszymy na zachód po ładnej, asfaltowej drodze. Ciekawostką jest fakt, że pod naszymi kołami znajdować się będzie fragment największego na świecie systemu rurociągów. Kolejnym naszym celem będzie miejscowość Mielnik, jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie ośrodków Podlasia Nadbużańskiego. Do miasteczka wjedziemy od północy i od razu zauważymy, że droga zrobi się za chwilę cała biała, podobnie jak opony naszych rowerów. To wszystko będzie zasługą kopalni kredy 🙂 Jedyną taką w Polsce odkrywkową kopalnię kredy będziemy mogli podziwiać w całej okazałości z tarasu widokowego. W miasteczku będzie również czas na zakupy. Po drodze do naszego noclegu odwiedzimy jeszcze Górę Zamkową z grodziskiem z XI-XII w. i pozostałościami późniejszego zamku. Końcowe kilometry trasy to już przyjemna przejażdżka pośród nadbużańskich łąk do wsi Osłowo. Po zakwaterowaniu udamy się na obiadokolację, a wieczór spędzimy na integracji, podczas której będziemy mogli podziwiać piękny zachód słońca na Bugiem 🙂

Trasa: Grabarka ( zwiedzanie cerkwi i cmentarza) – Anusin (cerkiew) – Tokary (cerkiew) – Adamowo – Mielnik  – Odkrywkowa kopalnia kredy – Góra zamkowa w Mielniku – Osłowo
(ok. 45km)

Dzień 2Osłowo – Mielnik  – Drohiczyn - Warszawa

Po śniadaniu ruszamy w kierunku Mielnika. Tym razem tylko przejedziemy przez miasteczko, bo naszym celem będzie przeprawa promowa na Bugu. W tym miejscu kursuje ręczny prom. Ręczny dlatego, że na drugi brzeg dostaniemy się dzięki pracy panów, którzy używając siły własnych mięśni i zaczepionej na drugim brzegu liny, przeciągną nas na drugą stronę 😉 Będąc już na mazowieckim brzegu Bugu ruszymy na zachód. Cały czas będziemy jechać wzdłuż Bugu, początkowo pośród pól i wsi, a następnie przez lasy. Naszym celem będzie Drohiczyn – pierwsza stolica Podlasia.  Do miasteczka wjedziemy od południa. Najpierw naszym oczom ukaże się piękna panorama z Katedrą Trójcy Świętej oraz Cerkwią Świętego Mikołaja w tle. Wzdłuż brzegu Bugu dojedziemy do przeprawy promowej, za pomocą której dostaniemy się do miasta. Będąc w miasteczku, odwiedzimy Nadbużański Park Historyczno-Kulturowy,  w którego skład wchodzi Muzeum Regionalne i Muzeum Kajakarstwa 🙂 Na miejscu zwiedzimy również katedrę i cerkiew, a także wejdziemy na Górę Zamkową, z której rozciąga się piękny widok na zakole Bugu. W tym miejscu każdy będzie miał czas na samodzielne zwiedzanie i obiad. Następnie zapakujemy rowery, wsiądziemy do autokaru i ruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około 21:00.

Trasa: Osłowo – Mielnik  – Drohiczyn
(ok. 40 km)

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-przejazdów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli się zastanawiasz czy się z nami wybrać zobacz relację z poprzedniego wyjazdu rowerowego!

Wyjazd bardzo udany, zarówno pod względem organizacji, jak i programu. Co do Pauliny, wyłącznie słowa uznania. Plus za miejsce noclegu, a zwłaszcza opiekę właścicieli i pyszne domowe jedzenie.

MAŁGOSIA S.

Wyjazdowo z Wami byłam pierwszy raz. Organizacyjne bardzo pozytywne wrażenia, Paulina bardzo sympatyczna i super „ogarnia” grupę, trasę i nieoczekiwane trudności. Był czas na rowerowanie i na przerwy. Fajnie, że jest nie za duża grupa i jedzie się razem. Ma to też znaczenie na komfort w autokarze. Dzięki za fajny weekend i do zobaczenia na sierpniowym Bornholmie!

Gosia Ś.
Koszty
Cena: 360 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd busem lub autokarem na trasie Warszawa-Grabarka oraz Drohiczyn-Warszawa
 • Transport rowerów na przyczepce
 • Transport bagaży (jeździmy "na lekko")
 • Nocleg w pensjonacie w pokojach 2 i 3 os. z łazienkami (pokoje 1 os. z łazienkami dopłata 50 zł)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Kolorowe mapki tras
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na przejazdy
 • Obligatoryjnych kosztów wstępów ok. 6 zł (prom)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rowerem po Podlasiu – Grabarka, Drohiczyn i cerkwie! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość nocowania w pokoju 1-osobowym za dopłatą 50 zł - prosimy doliczyć do przelewu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/godzinę. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Niezbędny jest także odpowiedni oraz sprawny rower. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając nam maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)