kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Rowerem po czeskiej Toskanii – Morawy! [vol. 2]

0
Cena
1 199 zł
Cena
1 199 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

950

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 12-15.09.2024
Czeskie Morawy
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy na drugą edycję w tym roku naszej rowerowej wyprawy na Morawy często zwanej też Małą Toskanią! To rejon winiarski w południowych Czechach, gdzie tradycja uprawiania winorośli sięga tutaj X wieku 🙂 Hoduje się tu zwykle winogrona białe o lekko słodkawym smaku, dzięki czemu wina są „lekkie” i zadowolą szerokie grono smakoszy. Obszar Moraw to także świetny rejon dla rowerzystów. Znajdziemy tam ponad 1200 km ścieżek rowerowych, które przecinają najpiękniejsze miejsca okolicy. Szlaki rowerowe – z Morawskim Szlakiem Winiarskim na czele – biegną tutaj mało uczęszczanymi drogami, winnicami lub leśnymi ścieżkami, jeździ się więc bezpiecznie i w przyjemnym otoczeniu. Zamki z ogrodami, winnice, czy kryształowe jeziora, to główne atrakcje regionu, które odkryjemy już w połowie września 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Dla kogo wyjazd?
Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/ godzinę. Dystanse dzienne w zakresie 40-60 km wymagają wcześniejszego przygotowania.

Niezbędny jest odpowiedni oraz sprawny rower. Rower górski lub trekkingowy to najlepszy wybór na taką wycieczkę. Przerzutki bardzo się przydają w terenach leśnych i na krótkich, ale stromych podjazdach.

Teren
Teren, po którym będziemy jeździć jest zróżnicowany – od asfaltu (ok. 75% tras), przez drogi leśne (ok. 20% tras) aż po szutry i ubite drogi (ok. 5% tras).

Plan dnia
Plan podczas wyjazdu wygląda tak, że około 9:00 wyruszamy na trasę i wracamy dopiero około 18:00 (ostatniego dnia kończymy trasę około 16:00). Średnio nieco ponad połowę czasu spędzamy na rowerze, resztę dnia przeznaczamy na zwiedzanie, relaks oraz posiłki 🙂

Co jeśli
Jeśli z jakichkolwiek przyczyn będziesz chcieć inaczej spędzić dzień możesz odłączyć się od grupy ew. zostać w noclegu 🙂

Bagaże
Jeździmy „na lekko”, nie będzie konieczności ich przewożenia na 2 kółkach 🙂

3 dniowy wyjazd i tylko 1 dzień urlopu!

Wyjeżdżamy w czwartek późnym wieczorem i wracamy w niedzielę przed północą, więc wystarczy tylko jeden dzień urlopu, aby wybrać się na ten 3-dniowy wyjazd!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w czwartek, 12.09.2024, zbiórka o godz. 23:00. Powrót w niedzielę wieczorem, 15.09.2024, około 22:00-23:00.

Podczas wyjazdu dwie noce spędzamy w pensjonacie w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami /część typu studio – jedna łazienka na 2-3 pokoje/ (pokoje 1-os. ze współdzieloną łazienką na 2-3 pokoje za dopłatą).

Kraj wyjazdu - Czechy

Wyjeżdżamy do Republiki Czeskiej, należącej do Unii Europejskiej od 2004 roku.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest korona czeska (1 CZK ≈ 0,20 PLN). Kantory znajdują się przeważnie w centrum i w pobliżu punktu informacji turystycznej. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na korony czeskie 🙂

CENY

W Czechach, jest trochę drożej niż w Polsce. Za czeskie piwo w typowej restauracji lub piwiarni w Pradze zapłacimy 26-50 CZK (4 – 8,50 zł). W dobrej cenie zjemy dania kuchni czeskiej, ceny dań głównych z reguły rozpoczynają się od 150-250 CZK. (24,00 – 40,00 zł), gdzie za 250 CZK powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie. Czasem dobrą kuchnię spotkamy w piwiarniach oraz gospodach („hospoda”), gdzie możemy zjeść ciekawe danie i napić się piwa płacąc w sumie około 100-150 CZK (16,00 – 24,00 zł). Nie jest to jednak norma, a na pewno nie w ścisłym centrum stolicy Czech.

ROAMING

Będąc w Czechach nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do Czech na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Co ze sobą zabrać?

dowód osobisty lub paszport
KASK (obowiązkowy!)
kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
oświetlenie oraz zapięcie do roweru,
krem przeciwsłoneczny,
mały plecak lub sakwa rowerowa,
dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower,
prowiant na drogę,
komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.
rower! 😉 zapał oraz uśmiech!

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Odwiedzimy najpiękniejsze miejsca regionu, Takie jak Mikulov, Lednice czy Valtice!
 • Zobaczymy kompleks pałacowy w Lednicach oraz w Vlaticach wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO!
 • Będziemy mieć okazję skosztować lokalnie wytwarzanych win!
 • Znajdziemy się w sercu Moraw – „Obszarze Chronionym Palavy”!
 • Przejedziemy najważniejszymi szlakami rowerowymi Moraw, w tym „Szlakiem Winnym okolic Mikulova”!
 • I odkryjemy wiele innych ciekawych miejsc!
Nocleg

Dwie noce spędzimy w pensjonacie w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami /część typu studio – jedna łazienka na 2-3 pokoje/ (pokoje 1-os. ze współdzieloną łazienką na 2-3 pokoje za dopłatą). W cenie są zagwarantowane śniadania w sobotę oraz w niedzielę. W noclegu dostępna jest kuchnia, gdzie można zrobić sobie kolację lub zjeść w jednej z okolicznych gospod. Obiekt uzyskał fantastyczną ocenę 8,7 na portalu booking.com.

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Lednice - Pavlov - Mikulov - Lednice

Wspólną przygodę rozpoczniemy w czwartek wieczorem o godz. 23:00 na placu Defilad w Warszawie, skąd wyruszymy w kierunku Czech! Na miejsce dotrzemy następnego dnia około 9:00, a po drodze oczywiście zrobimy przerwę na śniadanie 🙂 Naszą przygodę z Morawami zaczniemy od samego serca Moraw – „Obszaru Chronionego Palavy”. Wyruszymy z Lednic w kierunku Bulhar ścieżką rowerową biegnącą przez okoliczne lasy. W Bulharach dołączy do nas rzeka Dyja, która towarzyszyć nam będzie w kolejnym fragmencie naszej wędrówki. Wzdłuż niej dojedziemy na północną część masywu Palava – do miejscowości Pavlov, z której rozpościerać się będzie wspaniały widok na okolicę. Kilometry winnic z jednej strony i ogromne rozlewisko rzeki Dyji z drugiej to panorama, która zachwyci każdego 🙂 Na tym oczywiście nie koniec atrakcji tego dnia. Po krótkim odpoczynku wyruszymy dalej w trasę,  tym razem już na południe – w kierunku Mikulova! Znajdziemy tutaj brukowane uliczki oraz piękny zamek, majestatycznie spoglądający na okolicę 🙂 Znajdują się tutaj też słynne „Winoteki”, czyli lokale w których można zakosztować wielu rodzajów lokalnego wina. W Mikulovie zatrzymamy się na dłużej, by chłonąć atmosferę i skosztować lokalnych przysmaków. Stąd udamy się w kierunku Lednic, gdzie planujemy zakończyć przejazd tego dnia. Następnie udamy się do noclegu, gdzie każdy będzie miał chwilę na odpoczynek oraz przygotowanie kolacji. Będzie także można się wybrać zjeść w jednej z okolicznych gospod. Wieczorem czeka nas oczywiście integracja przy ognisku, jeśli tylko pogoda pozwoli 😉

Trasa

50 km, podjazdy 372 m, zjazdy 374 m

Dzień 2Lednice - Schrattenberg - Valtice - Lednice

Sobotę rozpoczniemy śniadaniem, a następnie wyruszymy do Brzecława 🙂 To graniczne, małe miasto, przez które przejedziemy w naszej drodze do Austrii! 🙂 Naszym celem będzie miasteczko Schrattenberg, gdzie znajduje się dość osobliwy Szlak „Bosej Stopy”. Szlak ten – jak sam nazwa wskazuje – najlepiej pokonywać bosą stopą, ponieważ co i rusz spotykamy tutaj ścieżki dydaktyczno-sensoryczne z ciekawymi opisami miejsc i przygotowanymi ścieżkami o zróżnicowanym podłożu 🙂 My oczywiście pokonamy jej fragmenty na rowerach, chętni będą mogli doświadczyć jej również boso 😉 Z Schrattenberg udamy się do przepięknie położonej czeskiej winnicy „Obelisk”. Można tam będzie skosztować lokalnie wytwarzanych win (głównie białych), a widok na okoliczne pola działa jak serotonina w aerozolu – uspokaja i z automatu wprowadza w pozytywny nastrój 🙂 Po odpoczynku i degustacji, ruszymy do Valtic – miasta otoczonego winnymi polami, a w jego sercu również znajduje się pałac rodu Lichtensteinów. Tym razem nieco młodszy – z XVIII wieku, w stylu barokowym. Wraz z kompleksem w Lednicach jest on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po dokładnym zwiedzeniu okolicy, szlakiem rowerowym wyruszymy do Lednic, by udać się jeszcze tego dnia do jednej z najpiękniejszych atrakcji okolicy – kompleksu pałacowego w Lednicach. Pałac swoją historią sięga XIII wieku, a wszystko co się w nim znajduje zostało stworzone na życzenie właścicieli – rozległe stawy, lasy a nawet ruiny miasta, czy wysoki na 60 metrów minaret. Po zwiedzaniu (z zewnątrz) będzie czas na odpoczynek, kolację oraz integrację.

Trasa

58 km, podjazdy 228 m, zjazdy 233 m

Dzień 3Lednice - Mikulov - Hustopece - Warszawa

Niedzielny poranek rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wykwaterujemy się i udamy się na północ wzdłuż rzeki Dyji. Mijać będziemy ją raz z jednej, raz z drugiej strony. Trasa biec będzie wzdłuż szlaku rowerowego „Szlak Winny okolic Mikulova„. Prowadzić nas będzie przez winne pola i otwarte przestrzenie aż do winnicy Sonberk. Zatrzymamy się tu na dłuższą chwilę by znowu pokosztować lokalnych win, nacieszyć oczy otaczającymi winnicami i pięknymi widokami 🙂 Następnie udamy się do miasta Hustopece, gdzie zakończymy naszą wyprawę. Zrobimy tam przerwę na posiłek oraz ewentualne zakupy. Później spakujemy rowery na przyczepę, po czym ruszymy w drogę powrotną do Warszawy, do której powinniśmy dotrzeć około 22:00-23:00, w zależności od sytuacji na drodze.

Trasa

40 km, podjazdy 167 m, zjazdy 152 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinia z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinię uczestników z poprzedniej wyprawy rowerowej!

Organizacja jak zawsze bezbłędna. Zakwaterowanie super, bardzo dobra lokalizacja, czysto, ładnie. Śniadania ok. Trasy fajnie przemyślane, dystanse ok. Bartek – super! Pomocny, pozytywy, opanowany:) Grzegorz – w jego grupie miałam przyjemność jeździć. Ogromny pozytyw!:) Pomocny, cierpliwy, czekający na grupę, sprawdzający, czy na pewno wszyscy nadążyli i czy nie mają problemów przy tym otwarty, przemiły, zabawny:) Wprowadzał bardzo fajną atmosferę 🙂 Ogólnie jestem bardzo zadowolona!!!

Magda S.
Koszty
Cena: 1199 zł

płatna w 2 ratach:
400 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
799 zł do 12.08.2024.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Lednice i Hustopece - Warszawa
 • Transport rowerów na przyczepce
 • 2 noclegi w pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami /część typu studio - jedna łazienka na 2-3 pokoje/ (pokoje 1-os. ze współdzieloną łazienką na 2-3 pokoje za dopłatą 150 zł /os.)
 • 2 śniadania
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Czech
 • Opiekę pilota
 • Ślady tras gpx
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rowerem po czeskiej Toskanii – Morawy! [vol. 2] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dane niezbędne do zameldowania w hotelu

  W Czechach jest obowiązek meldunkowy w hotelach, co wiąże się z wymogiem przekazania poniższych danych. Dodatkowo ze względu na restrykcyjne zasady meldunkowe w naszym pensjonacie musimy dane przekazać w formie elektronicznej przed przyjazdem. Jeśli nie znasz wszystkich danych w momencie zapisu wpisz w wybrane pola "PODAM PÓŹNIEJ" i doślij nam najpóźniej 3 tygodnie przed wyjazdem.
 • Należy wybrać dokument tożsamości, który będzie przedstawiony podczas meldowania w hotelu
 • Należy wpisać numer dokumentu tożsamości, który będzie przedstawiony podczas meldowania w hotelu
 • Należy podać ulicę lub miejscowość zamieszkania.
 • Należy podać numer domu.
 • Należy podać numer mieszkania (pole opcjonalne)
 • Należy podać kod pocztowy.
 • Należy podać miasto / miejscowość powiązane/ą z powyżej podanym kodem pocztowym.
 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 150 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/godzinę. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Niezbędny jest także odpowiedni oraz sprawny rower. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając nam maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

1 199 zł
Book Now

Zapisz się