info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Rowerem po Borach Tucholskich!

Cena
360 zł
Cena
360 zł
11 maja 2019
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 11-12.05.2019
Bory Tucholskie
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Południowy skraj historycznego Pomorza, kraina przyrodniczo-leśna – Bory Tucholskie. To kolejny cel wszystkich fanów dwóch kółek, zarówno tych zaprawionych w długich trasach, jak i zupełnych amatorów. Zapraszamy na dwudniową wyprawę po jednym z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce! Czeka nas spotkanie z unikalną fauną i florą! Podczas przejazdu będziemy mogli zobaczyć występujące tam dęby, graby, osiki, brzozy, cisy a w bogatym podszyciu, jak również fragmenty pierwotnej puszczy, stanowiska reliktowych roślin, rzadkich już w Polsce gatunków ptaków i zwierząt (orzeł bielik, głuszec, żuraw, czapla siwa, wydra).

Kaszubska Marszruta to ponad 160 km szlaków rowerowych ciągnących się pośród Borów Tucholskich po specjalnie wybudowanych traktach. Jednym z założeń i największą zaletą Kaszubskiej Marszruty jest odsunięcie rowerowych szlaków od dróg samochodowych. Drogi rowerowe o utwardzonej szutrowej nawierzchni, poprowadzone często po leśnych pasach przeciwpożarowych, oddziela od szosy czasem nawet kilkudziesięciometrowy pas lasu. Kaszubska Marszruta to również asfaltowe trakty rowerowe, lokalne szosy o bardzo małym natężeniu ruchu, gruntowe drogi polne i drogi leśne o dobrej przejezdności. Do tego jeszcze niezwykłe miejsca do odwiedzenia i wypoczynku 😉 Bory Tucholskie pod względem infrastruktury szlaków, piękna krajobrazów i perełek do zwiedzania, to jedno z najlepszych miejsc w Polsce na rowerowanie 🙂

Bory Tucholskie to kraina o niepowtarzalnie urokliwym krajobrazie, królestwo niebieskich strug i jezior, zielonych borów i lasów, urzekających swą potęgą i majestatem. Odkryjcie ją razem z nami na dwóch kółkach!

UWAGA: wyjazd bez urlopu w małej grupie — około 25 osób!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Dystanse dzienne w okolicach 60 km wymagają wcześniejszego przygotowania. Rower trekkingowy, crossowy lub górski to najlepszy wybór na taką wycieczkę. Trasy rowerowe asfaltowe i szutrowe, lokalne szosy o bardzo małym natężeniu ruchu. Miejscami również drogi leśne (może pojawić się piach). Po drodze będą niewielkie wzniesienia.

Przez cały weekend jeździmy „na lekko” – bagaże zostają w autokarze.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę ok. godz. 1:00 i wracamy w niedzielny wieczór ok. 23-24, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym busem. Wyjazd jest z Placu Bankowego w Warszawie w nocy z piątku 10.05.2019 na sobotę 11.05.2019 o godzinie 1:00. Powrót w niedzielę 12.05.2019 ok. 23-24 wieczorem.

Śpimy w komfortowym hotelu ** (dwugwiazdkowym) w pokojach 2 i 3 – osobowych z łazienkami w Tucholi tuż obok wspaniałych tucholskich lasów!

Transport / wypożyczenie rowerów

Rowery można wziąć własne lub można je wypożyczyć w Warszawie przed wyjazdem. Wszystkie razem przewozimy je na specjalnej rowerowej przyczepce, gdzie bicykle będą bezpieczne.

Wypożyczenie rowerów


Istnieje możliwość wypożyczenia roweru górskiego lub trekkingowego w Warszawie w promocyjnej cenie za cały okres 80 zł (standardowa cena za dzień wypożyczenia to około 60 zł, czyli 180zł za weekend). Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z naszym partnerem, sklepem Airbike (zniżka na hasło gdzienaweekend.pl)

Co zabrać ze sobą?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dobry humor, bo to podstawa 😉
sprawny rower z napompowanymi kołami,
sprawne oświetlenie,
zapięcie do roweru,
dętkę na zmianę i ewentualnie narzędzia w razie awarii sprzętu,
kask rowerowy,
mały plecak lub sakwa rowerowa,
kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy, oby się przydał 😉
komfortowe ubranie i wygodne buty na rower,
mogą się przydać sportowe rękawiczki,
prowiant na drogę.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

FAQ

R jak rowery

Na wyjazd zabieramy swoje rowery trekkingowe, crossowe lub górskie. Będziemy je transportować na specjalnie do tego przeznaczonej przyczepce. Transport jest w cenie wyjazdu.

O jak opieka pilota

Podczas całego wyjazdu towarzyszy nam pilot, który pilotuje całą trasę oraz pokaże nam wiele ciekawych miejsc w Borach Tucholskich 😉

W jak worek rowerowy

Jeździmy rowerami na lekko, tylko z małym plecakiem/workiem rowerowym/sakwą z niezbędnymi rzeczami osobistymi oraz prowiantem na drogę.

E jak ekipa

Nasza ekipa wyjazdowa będzie mała, kameralna i będzie liczyła około 25 osób.

R jak radość

Harmonogram i trasa całego wyjazdu została drobiazgowo przygotowana, każdy dzień został pieczołowicie zaplanowany tak, aby przyniósł jak najwięcej radości uczestnikom. 🙂

Podczas weekendu m.in.:
 • Zobaczymy zaporę wodną Mylof!
 • Obejrzymy akwedukt w Fojutowie!
 • Odpoczniemy nad Jeziorem Charzykowskim!
 • Zachwycimy się wiosennymi wiejskimi krajobrazami!
 • Poczujemy klimat tamtejszych miast na Rynkach w Tucholi i Chojnicach!
 • Pojeździmy po tucholskich singletrackach!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w komfortowym hotelu ** (dwugwiazdkowym) w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja pierwszego dnia oraz śniadanie w niedzielę. Ośrodek zlokalizowany jest na obrzeżach Tucholi w otoczeniu lasów. Hotel uzyskał świetną ocenę 8,6 na portalu booking.com, doceniony został również przez użytkowników portalu tripadvisor.

Poprzednio nasza wyprawa rowerowa miała miejsce na Roztoczu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z poprzedniego roku i przeczytaj opinie uczestników!

To była moja pierwsza przygoda z Wami i na pewno (pozytywnie) zaskoczyła mnie baza noclegowa, tj. standard pokoju i łazienki, wyżywienie (które pozwoliło “naładować” organizm kaloriami na praktycznie pół dnia). Zadowolony jestem także z transportu – duży bus, mieliśmy sporo miejsca, przez co podróż nie była aż tak męcząca. Pilotka bardzo sprawnie pilotowała wycieczkę i trzymała dyscyplinę czasową. Otwarcie komunikowała zasady, w ramach których się przemieszczamy, dlatego nie mieliśmy przypadków zgubienia się uczestników. Podsumowując – wyjazd był bardzo udany, czuję, że odpocząłem. Atmosfera była super, bo i ludzie byli pełni poczucia humoru, i opisane powyżej organizacja oraz poczynania pilotki, tylko dopełniły tego pięknego obrazu 🙂 Dziękuję!

Grzegorz

Wyjazd był Super! Pilotka jak zwykle spisała się na medal! Fantastyczna organizacja, piękne trasy, zgrana ekipa.

Ola
Plan

Dzień 1Warszawa – Bory Tucholskie

Naszą rowerową przygodę rozpoczniemy w nocy z piątku 10 maja na sobotę 11 maja na Placu Bankowym, skąd o godzinie 1:00 wyruszymy do Chojnic. Na miejsce dotrzemy ok. godz. 7:00. Po śniadaniu przejedziemy do punktu startu naszej trasy. Wypakujemy rowery z przyczepy i ruszymy zielonym szlakiem Kaszubskiej Marszruty do miejscowości Zapora, gdzie bierze swój początek Wielki Kanał Brdy i znajduje się zapora wodna Mylof. Wybudowana w 1849 roku, jest jedną z najstarszych w Polsce, a do tego jedyną zaporą schodkową. Tu również zlokalizowany jest jeden z największych w kraju zakładów hodowli pstrąga. Następnie wzdłuż doliny Brdy poprzez leśnie tereny pojedziemy do Fojutowa, gdzie zobaczymy akwedukt z XIX wieku wybudowany w celu nawodnienia tzw. czerskich łąk. Budowla ta o długości 75 m jest najdłuższym tego typu obiektem w Polsce. Krzyżują się tutaj dwa cieki wodne: Czerska Struga (płynąca dołem) i Wielki Kanał Brdy (płynący górą). Po dłuższej przerwie, podczas której będzie można coś zjeść w sezonowych budkach gastronomicznych lub w pobliskim Zajeździe Fojutowo, udamy się w kierunku Tucholi. Tu na chwilę zatrzymamy się na Rynku, po czym wyruszymy do naszego hotelu. Po zakwaterowaniu i kolacji będzie czekała nas wspólna integracja przy wieczornym ognisku.

Trasa: ok. 60 km – około 6,5 h z przerwami

Dzień 2Bory Tucholskie – Warszawa

Po śniadaniu wyruszymy z hotelu rowerami w kierunku centrum Chojnic nazywanych „Bramą Kaszub”. Niedzielna trasa będzie prowadzić wśród malowniczych wiejskich krajobrazów – spokojnych wiosek i kwitnących majowych pól. W Chojnicach zobaczymy Rynek Starego Miasta, gdzie Neogotycki Ratusz Miejski, kamienice ze stylizowanymi fasadami tworzą wraz z rynkową fontanną idealne miejsce do fotografowania i odpoczynku. Tu będzie również możliwość zjedzenia obiadu, w którejś ze staromiejskich knajpek. Po dłuższej przerwie wyruszymy do ostatniego punktu na naszej mapie tucholskich miejsc — miejscowości Charzykowy, gdzie będziemy mieć okazję do relaksu w porcie nad Jeziorem Charzykowy. Po zapakowaniu rowerów na przyczepkę, około 17:30 wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około 23-24.

Trasa: ok. 60 km – około 6,5 h z przerwami

Uwaga — plan jest ramowy i może ulec zmianie. Trasy przejazdów mogą być różne w zależności od dostępności obszarów leśnych.

Koszty
Cena: 360 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym busem na trasie Warszawa – Chojnice, Charzykowy - Warszawa
 • Transport rowerów na przyczepce
 • Transport bagaży (jeździmy "na lekko")
 • Nocleg w komfortowym hotelu ** w Tucholi (pokoje 2 oraz 3-osobowe z łazienkami)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Drewno i plastikowa zastawa na ognisko
 • Kolorowe mapki tras
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Autorski unikalny program zwiedzania :)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na przejazdy
 • Opcjonalnych kosztów wypożyczenia roweru w Warszawie (u naszego partnera w specjalnej cenie tylko dla gdzienaweekend.pl 180 80zł/wyjazd)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rowerem po Borach Tucholskich! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby.
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłów wpisz je tutaj.