info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Rowerem po bajkowej Suwalszczyźnie!

0
Cena
385 zł
Cena
385 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1168

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 2-3.07.2022
Suwalszczyzna
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Augustowskie noce, Nad brzegami drzemiące, Noce parne, gorące, Osłonięte przez mgłę…

Zapraszamy na weekend rowerowy w Augustowie, który traktowany jest jako turystyczna stolica województwa podlaskiego, dzięki swoim niezaprzeczalnym walorom przyrodniczym. Otoczony kilkoma jeziorami oraz lasami Puszczy Augustowskiej stanowi świetne miejsce do poznawania go właśnie z perspektywy siodełka rowerowego! Podczas naszej wycieczki odwiedzimy najciekawsze miejsca regionu, pokonamy około 100 km i zakosztujemy tego, co najlepsze – kulinarnie i nie tylko!😉 Podobno Podlasie to takie Bieszczady, ale bez gór, więc można też rzucić wszystko i wyjechać… nad Bug! 😊

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Jest to wyprawa rowerowa dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Wycieczki rowerowe wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrej kondycji. Średnie tempo, które utrzymujemy podczas przejazdu to ok. 15 km/ godzinę. Trasy mają długość ok. 55 pierwszego dnia i około 50 km drugiego dnia. Nawierzchnia jest zmienna – od asfaltowych dróg, po ubite szutry i leśne ścieżki.

Trasy wymagają wcześniejszego przygotowania, ale technicznie nie są zbyt wymagające, bo poruszamy się głównie po płaskim terenie, ale będzie trochę trudniejszych podjazdów. Niezbędny jest odpowiedni oraz sprawny rower. Rower górski lub trekkingowy to najlepszy wybór na taką wycieczkę (rekomendowana szerokość opon rowerowych – min. 40 mm).

Jeździmy „na lekko” – podczas całego wyjazdu jeździmy bez bagaży.

Jeśli ktoś będzie chciał jechać szybciej lub wolniej od grupy to nie ma z tym problemu – pilotka pomoże zaplanować trasę.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano, a wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę rano, 02.07.2022, o g. 05:30. Powrót w niedzielę 03.07.2022 około 23:00.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowych domkach 3/4-osobowych z łazienkami (2 łóżka pojedyncze oraz jedno podwójne) oraz 2-osobowych z WC (bez prysznica, prysznice ogólnodostępne w budynku obok) bezpośrednio nad dwoma jeziorami: Necko i Rospuda.

Transport rowerów

Rowery przewozimy na specjalnej rowerowej przyczepce, gdzie nasze bicykle będą bezpieczne.

Co ze sobą zabrać?

kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
oświetlenie oraz zapięcie do roweru + kask,
krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
mały plecak lub sakwa rowerowa,
dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower,
prowiant na drogę,
komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.
rower! 😉 zapał, uśmiech i puste baterie do naładowania – aktywny weekend na Podlasiu to wypoczynek na 110%!

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zwiedzimy m.in.:
 • Augustów wraz z promenadą!
 • Stary Młyn w Białobrzegach!
 • Cerkiew Staroobrzędowców w Grabowych Grądach!
 • Jeziora - Kolno, Sajno, Kalejty, Białe Augustowskie i inne!
 • Śluzę w Augustowie!
 • Rezerwat Przyrody Jezioro Kalejty!
Nocleg

Nocujemy w domkach położonych na malowniczym półwyspie nad brzegiem jeziora. Mamy do dyspozycji dwa rodzaje domków:
-domki 3/4 osobowe z łazienkami, w domku jedno łóżko 2-osobowe oraz dwa łóżka 1-osobowe
-domki 2 osobowe z WC i umywalką (bez prysznica),
prysznice ogólnodostępne w budynku obok

W obu rodzajach domków: pościel, lodówka, kuchenka elektryczna, garnki, talerze, sztućce, czajnik elektryczny. Prysznice dla domków 2 osobowych dostępne w budynku z sanitariatami w dużej liczbie, nie ma ryzyka kolejek.

Obiekt swoją niezwykłą lokalizacją i atmosferą zachwyca każdego kto tam się znajdzie. Dodatkowo może pochwalić się bardzo dobrą oceną 4,3 wśród użytkowników portalu google.

Plan

Dzień 1Warszawa - Augustów

Wspólną podróż rozpoczniemy w sobotę o godzinie 5:30 na Placu Defilad w Warszawie, skąd autokar zawiezie nas w kierunku Augustowa. Naszą wycieczkę rowerową zaczniemy około godziny 11:00. Przejedziemy wzdłuż jeziora Białego do Studzienicznej, by następnie dotrzeć do kanału Augustowskiego i Rezerwatu Bagno Czarnobrodzkie. Zrobimy pętlę wokół Jeziora Studzienicznego i odbijemy na południe do Sajenka. Odwiedzimy jedno z piękniejszych jezior w okolicy – Jezioro Sajno, by znowu odbić na południe do kolejnego rezerwatu – tym razem Rezerwatu Jezioro Kolno. Po zadumie nad pięknem świata udamy się już na północ – do Białobrzegów, by zobaczyć Kanał Augustowski w pełnej okazałości, a następnie pojedziemy do Augustowa i przejedziemy promenadą nad Jeziorem Necko. To miejsce znane z pocztówek, więc tutaj zatrzymamy się na dłużej. Następnie wyruszymy do miejsca naszego noclegu na obiadokolację i wspólną integrację przy ognisku! 🙂

Trasa ma długość ok. 55km, a łączna liczba przewyższeń to około 200m.

Dzień 2Augustów - Warszawa

Drugi dzień naszej wycieczki rowerowej zaczniemy od przejazdu przez Rezerwat Jezioro Kalejty. To dość duży obszar leżący na północ od Augustowa. My przejedziemy przez same serce rezerwatu odwiedzając wyjątkowe punkty widokowe. Następnie udamy się na północ, przez mają wioskę – Strękowiznę, by dojechać do Jeziora Busznica. Trasa tego dnia prowadzić będzie w dużej części po lasach, więc sprawdzimy na własne nosy czy rzeczywiście Podlasie jest jednym z czystszych rejonów w Polsce. Lasami dojedziemy do miejscowości Studzieniczna, skąd objedziemy jezioro o tej samej nazwie, by dostać się do Stawów Sajenek. Stamtąd ruszymy w kierunku Augustowa, gdzie – po triumfalnym przejeździe przez miasto – zakończymy naszą wycieczkę i spędzimy trochę czasu relaksując oraz posilając się na augustowskiej promenadzie:) Następnie udamy się autokarem do Warszawy, gdzie dotrzemy około 23:00

Trasa ma długość ok. 50km, a łączna liczba przewyższeń to ok. 210m.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-przejazdów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z innego wyjazdu rowerowego!

Jeśli się zastanawiasz czy się z nami wybrać zobacz relację z wyjazdu rowerowego po Podlasiu!

Wyjazd bardzo udany, zarówno pod względem organizacji, jak i programu. Co do Pauliny, wyłącznie słowa uznania. Plus za miejsce noclegu, a zwłaszcza opiekę właścicieli i pyszne domowe jedzenie.

MAŁGOSIA S.

Wyjazdowo z Wami byłam pierwszy raz. Organizacyjne bardzo pozytywne wrażenia, Paulina bardzo sympatyczna i super „ogarnia” grupę, trasę i nieoczekiwane trudności. Był czas na rowerowanie i na przerwy. Fajnie, że jest nie za duża grupa i jedzie się razem. Ma to też znaczenie na komfort w autokarze. Dzięki za fajny weekend i do zobaczenia na sierpniowym Bornholmie!

Gosia Ś.
Koszty
Cena: 385 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd busem lub autokarem na trasie Warszawa-Augustów oraz Augustów-Warszawa
 • Transport rowerów na przyczepce
 • Transport bagaży (jeździmy "na lekko")
 • Nocleg w domkach domkach 3/4 osobowych z łazienkami (dwa łóżka pojedyńcze, jedno łóżko podwójne) lub w domkach 2 osobowych z WC bez prysznica (prysznice ogólnodostępne)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Organizacja ogniska w sobotę, drewno na opał, jednorazowa zastawa
 • Kolorowe mapki tras
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na przejazdy

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Rowerem po bajkowej Suwalszczyźnie! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć przycisk poniżej i uzupełnić formularz.