info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

PRAGA – Jarmarki Bożonarodzeniowe!

Cena
359 zł
Cena
359 zł
18 lutego 2019

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 30.11-2.12.2018
Praga
lista rezerwowa :-(
Opis

Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze możemy zaliczyć do najpopularniejszych i najciekawszych w Europie. Każdego roku tysiące osób napawa oczy widokiem pięknie przyozdobionej ogromnej choinki oraz setki świątecznych straganów. I to właśnie na ten kiermasz w stolicy Czech zabierzemy Was w pierwszy weekend grudnia 🙂

Centrum jarmarku zlokalizowane jest zawsze na Rynku Staromiejskim, wiele kramów znajdziemy również na Placu Wacława i Placu Republiki, a nieco mniej na Wzgórzu Zamkowym czy na Kampie.

Stolica Czech oprócz niezwykłego jarmarku bożonarodzeniowego zachwyci nas zabytkowymi budowlami, pięknym, dużym Starym Miastem i kolorami. Zapraszamy do Pragi – tylko z nami poczujesz niezwykła atmosferę świąteczną i zobaczysz najciekawsze zabytki!

UWAGA – weekend bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego zobaczenie niezwykłego jarmarku bożonarodzeniowego oraz odkryciem turystycznych i nieturystycznych miejsc Pragi 🙂

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać Pragę z lokalnym przewodnikiem, ale przewidzieliśmy także czas na samodzielne odkrywanie tego pięknego miasta.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór nieco po północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w piątek 30.11.2018 o g. 22:45. Powrót w niedzielę 2.12.2018 wieczorem około północy – pierwszej w nocy.

Można dołączyć do nas na trasie – w okolicach Łodzi i Wrocławia.

Śpimy w Pradze w komfortowym hostelu dwugwiazdkowym mieszczącym się w budynku z końca XIX wieku! Hostel znajduje sie ok. 2 km od Starego Miasta, do którego można dostać się spacerem lub autobusem z położonego tuż obok hostelu przystanku! Pokoje 3, 4, 5 oraz 6 osobowe (z opcją dostawki), łazienki w pokojach lub dla niektórych pokoi na korytarzu (nie gwarantujemy obecności łazienki w pokoju).

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Republiki Czeskiej, należącej do Unii Europejskiej od 2004 roku.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest korona czeska ( 1 CZK ≈ 0,17 PLN) Kantory znajdują się przeważnie w centrum i w pobliżu punktu informacji turystycznej. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na korony czeskie 🙂

CENY

W Pradze, jak i w całych Czechach, jest trochę drożej niż w Polsce. Za czeskie piwo w typowej restauracji lub piwiarni w Pradze zapłacimy 26-50 CZK (4 – 8,50 zł). W dobrej cenie zjemy dania kuchni czeskiej, ceny dań głównych z reguły rozpoczynają się od 150-250 CZK. (24,00 – 40,00 zł), gdzie za 250 CZK powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie. Czasem dobrą kuchnię spotkamy w piwiarniach oraz gospodach („hospoda”), gdzie możemy zjeść ciekawe danie i napić się piwa płacąc w sumie około 100-150 CZK (16,00 – 24,00 zł). Nie jest to jednak norma, a na pewno nie w ścisłym centrum stolicy Czech.

ROAMING

Będąc w Czechach nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do Czech na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
ręczniki (hostel oferuje ręczniki za dodatkową opłatą około 30 koron czeskich / około 6 złotych /, suszarki można wypożyczyć nieodpłatnie na recepcji),
gotówkę na posiłki, bilety komunikacji miejskiej i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 200 złotych na korony czeskie w Polsce.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zobaczymy najważniejsze zabytki Pragi m.in. klasztor na Strahovie, Loretę, Plac Wacława oraz wiele innych!
 • Pójdziemy na spacer po Josefovie – dzielnicy żydowskiej oraz nieodkrytej dzielnicy Żiżkov!
 • Zachwycimy się niezwykłym bożonarodzeniowym jarmakiem znajdującym się na Rynku Staromiejskim!
 • Zasmakujemy czeskiego piwa w wyjątkowych miejscach!
 • Poczujemy klimat czeskiej stolicy!
 • Czeka nas NIESPODZIANKA! :)
 • A to wszystko i wiele innych pokaże nam doświadczony przewodnik!
Gdzie nocujemy?

Śpimy w Pradze w hostelu dwugwiazdkowym mieszczącym się w budynku z końca XIX wieku! Hostel znajduje się ok. 2 km od Starego Miasta, do którego można dostać się spacerem lub autobusem z położonego tuż obok hostelu przystanku! Pokoje 3, 4, 5 oraz 6 osobowe (z opcją dostawki), łazienki w pokojach lub dla niektórych pokoi na korytarzu (nie gwarantujemy obecności łazienki w pokoju). W cenie jest również śniadanie w niedzielę. Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,5 na portalu booking.com.

Galeria
Plan

Dzień 0/1Warszawa – Praga

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek, 30 listopada o godzinie 22:45, tak aby około godziny 7:30 zjeść śniadanie i jak najszybciej rozpocząć zwiedzanie stolicy Czech z doświadczonym przewodnikiem. Spokojny spacer rozpoczniemy od klasztoru na Strahovie, który został założony już w 1140 r. Po zobaczeniu z zewnątrz tego niezwykłego obiektu udamy się w kierunku Lorety, kompleksu pięknych, barokowych budynków sakralnych umiejscowionych w praskiej dzielnicy – Hradczany. Około południa, słynnymi schodami zamkowymi dotrzemy do Placu Malostrańskiego, i to właśnie tutaj będzie czekała na nas niespodzianka 🙂 Krótko po niej zaplanowaliśmy około trzygodzinną na przerwę obiadową oraz czas na zwiedzanie oraz podziwianie jarmarku bożonarodzeniowego na Rynku Staromiejskim. Największe wrażenie zrobić powinna na nas ogromna choinka, jak również mnóstwo przepięknych straganów, gdzie można obejrzeć i zakupić ozdoby choinkowe, rękodzieło, biżuterię oraz niezliczoną ilość potraw i przysmaków, które kuszą swoim wyglądem i zapachem 🙂 Około godziny 16:00 przejedziemy komunikacją miejską do hostelu, zaś wieczorem spotkamy się przed obiektem, aby wyruszyć na zwiedzanie dzielnicy Żiżkov. To dawna dzielnica proletariatu, a obecnie jedna z najlepszych dzielnic do życia w Pradze. Dominuje tu architektura lat 20. i 30., ale nie brakuje perełek starszej i nowszej daty. Zajrzymy na wzgórze Vitkov, gdzie znajduje się pomnik tego, po którym dzielnica została nazwana – Jana Żiżki, ale nie tylko po to, gdyż to właśnie stąd roztacza się piękna panorama miasta. Żiżkov to też miejsce z klimatem, idealne na wypicie piwa, nie odkryte jeszcze przez masowych turystów. Wrażeniami po zwiedzaniu tej dzielnicy będziemy mogli się podzielić podczas odpoczynku i wspólnej integracji w czeskim pubie 🙂

Dzień 2Praga - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy na zwiedzanie Starego i Nowego Miasta. W pierwszej kolejności zobaczymy Dworzec Główny oraz Plac Wacława znajdujący się u stóp majestatycznego gmachu Muzeum Narodowego, będące jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc Pragi. Następnie zobaczymy Pałac Lucerna, który obecnie pełni funkcję kulturalną. W jego skład wchodzi Wielka Sala, Kino Lucerna, Pasaż Handlowy z ekskluzywnymi markami światowych projektantów oraz bar muzyczny. W pałacu umieszczona jest kontrowersyjna rzeźba Koń Davida Černého. Po wyjściu z tego budynku udamy się pod Pomnik Franza Kafki, Teatr Narodowy oraz zwiedzimy Josefov – dzielnicę żydowską. Jak tylko czas pozwoli udamy się jeszcze na plac Republiki, gdzie zobaczymy jeden z najsłynniejszych secesyjnych budynków czeskiej stolicy – Dom Miejski oraz słynną Bramę Prochową. Około południa zaplanowaliśmy czas wolny, tak aby wizytę w Pradze móc zakończyć obiadem w tradycyjnej czeskiej knajpie oraz wizytą wraz z ostatnimi zakupami na jarmarku bożonarodzeniowym. Po przerwie około 14:30 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie planujemy dotrzeć około 1-ej w nocy.

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

W Pradze byliśmy już kilka razy, poprzednio w Czechach byliśmy w lipcu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

A oto opinie zadowolonych podróżników z naszego ostatniego wyjazdu do Pragi :)

Jestem baaardzo zadowolona z wycieczki, było super – organizacja świetna, szybkie tempo zwiedzania dzięki czemu można zobaczyć dużo ciekawych rzeczy i miejsc w krótkim czasie a jednocześnie pozostawiony wolny czas do własnej dyspozycji – świetnie!

Ludzie przyjemni, pilotka panowała nad sytuacją i była bardzo dobrze przygotowana organizacyjnie,

Przewodnik z poczuciem humoru – sympatyczni ludzie i wszystko bardzo fajnie wyszło 🙂

Chętnie skorzystam w przyszłości z innych ofert wyjazdów 🙂

Basia

Weekend w Pradze – bomba! Bardzo mi się podobało, organizacja na 6+ a niespodzianka pierwsza klasa. Duży plus dla przewodnika, bo fajnie opowiadał i miał śmieszne, trafne anegdoty.

Opowiadam wszystkim o takiej formie spędzania czasu wolnego i że można w ten sposób oderwać się od codzienności i naładować akumulatory tylko jednym kliknięciem 🙂 Super że jesteście!

Maciek
Koszty
Cena: 359 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Praga - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hostelu ** w Pradze, pokoje 3, 4, 5 oraz 6 osobowe (z opcją dostawki), łazienki w pokojach lub dla niektórych pokoi na korytarzu (nie gwarantujemy obecności łazienki w pokoju)
 • Opiekę doświadczonego przewodnika podczas 2 dni z autorskim unikalnym programem zwiedzania oraz możliwość zobaczenia tego w Pradze, czego inni nie mają okazji :)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Czech
 • Opiekę pilota
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Biletów komunikacji miejskiej (24CZK - ok. 3,8zł sztuka, potrzebne min. 2 + opcjonalnie na czas wolny wieczorem)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na PRAGA – Jarmarki Bożonarodzeniowe! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.