info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

PRAGA – Jarmarki Bożonarodzeniowe!

0
Cena
419 zł
Cena
419 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1484
2 dni (weekend)
Termin : 10-12.12.2021
Praga
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Wielu naszych podróżników przekonało się już, że Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze zaliczany jest do najpopularniejszych i najciekawszych w Europie. Każdego roku tysiące osób napawa oczy widokiem pięknie przyozdobionej ogromnej choinki oraz setki świątecznych straganów. I to właśnie na ten kiermasz w stolicy Czech zabierzemy Was ponownie w  połowie grudnia  🙂

Centrum jarmarku zlokalizowane jest zawsze na Rynku Staromiejskim, wiele kramów znajdziemy również na Placu Wacława i Placu Republiki, a nieco mniej na Wzgórzu Zamkowym czy na Kampie.

Stolica Czech oprócz niezwykłego jarmarku bożonarodzeniowego zachwyci nas zabytkowymi budowlami, pięknym, dużym Starym Miastem i kolorami. Zapraszamy do Pragi — tylko z nami poczujesz niezwykłą atmosferę świąteczną i zobaczysz najciekawsze zabytki!

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego zobaczeniem niezwykłego jarmarku bożonarodzeniowego oraz odkryciem turystycznych i nieturystycznych miejsc Pragi 🙂

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać Pragę z lokalnym przewodnikiem, ale przewidzieliśmy także czas na samodzielne odkrywanie tego pięknego miasta.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielę wieczórem, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek 10.12.2021 o g. 22:00. Powrót w niedzielę 12.12.2021 wieczorem około północy — pierwszej w nocy.

Można dołączyć do nas na trasie – jedziemy przez Łódź (obwodnicą) i Wrocław (obwodnicą).

Śpimy w Pradze w hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. z łazienkami za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w formie bufetu w niedzielę.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Republiki Czeskiej, należącej do Unii Europejskiej od 2004 roku.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest korona czeska ( 1 CZK ≈ 0,18 PLN) Kantory znajdują się przeważnie w centrum i w pobliżu punktu informacji turystycznej. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na korony czeskie 🙂

CENY

W Pradze, jak i w całych Czechach, jest trochę drożej niż w Polsce. Za czeskie piwo w typowej restauracji lub piwiarni w Pradze zapłacimy 26-50 CZK (4 – 8,50 zł). W dobrej cenie zjemy dania kuchni czeskiej, ceny dań głównych z reguły rozpoczynają się od 150-250 CZK. (24,00 – 40,00 zł), gdzie za 250 CZK powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie. Czasem dobrą kuchnię spotkamy w piwiarniach oraz gospodach („hospoda”), gdzie możemy zjeść ciekawe danie i napić się piwa płacąc w sumie około 100-150 CZK (16,00 – 24,00 zł). Nie jest to jednak norma, a na pewno nie w ścisłym centrum stolicy Czech.

ROAMING

Będąc w Czechach nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do Czech na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na posiłki, bilety komunikacji miejskiej i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 150-250 złotych na korony czeskie w Polsce.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Testy na COVID-19 / szczepienia

W momencie naszego wjazdu na teren Czech najprawdopodobniej będzie wymagane pełne szczepienie lub testy. Ze względu na dynamicznie zmieniające się przepisy nie mamy pewności jakie dokładnie będą wymogi, ale prosimy mieć na uwadze, że:
do wjazdu na teren Czech będą wymagane szybkie testy antygenowe* (ew. testy PCR) lub pełne zaszczepienie (2 tyg. po drugiej dawce),
do powrotu na teren Polski będą wymagane szybkie testy antygenowe* lub kwarantanna (obecnie można wykonać test do 48h po powrocie, aby być zwolnionym z kwarantanny) lub pełne zaszczepienie.

*Dla uczestników zorganizujemy przed wyjazdem możliwość wykonania szybkiego testu antygenowego w cenie ok. 130 zł /os (regularna cena to często ok. 180-200 zł), jeśli będzie wymóg PCR (typowe ceny 250zł-400zł) również pomożemy zorganizować takie testy.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zobaczymy najważniejsze zabytki Pragi m.in. klasztor na Strahovie, Loretę, Plac Wacława oraz wiele innych!
 • Pójdziemy na spacer po Josefovie – dzielnicy żydowskiej!
 • Zachwycimy się niezwykłym bożonarodzeniowym jarmakiem znajdującym się na Rynku Staromiejskim!
 • Zasmakujemy czeskiego piwa w wyjątkowych miejscach!
 • Poczujemy klimat czeskiej stolicy!
 • Czeka nas NIESPODZIANKA!
 • A to wszystko i wiele innych pokaże nam lokalny przewodnik!
Nocleg

Będziemy nocować w hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2 osobowych z łazienkami (1 os. za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę. W odległości zaledwie 500 metrów od obiektu znajduje się przystanek metra, z którego można szybko dotrzeć do samego centrum. Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,0 wśród użytkowników portalu booking.com.

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Praga

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek o godzinie 22:00, tak aby około godziny 7:00 zrobić postój śniadaniowy i jak najszybciej rozpocząć zwiedzanie stolicy Czech z doświadczonym przewodnikiem. Spokojny spacer rozpoczniemy od klasztoru na Strahovie, który został założony już w 1140 r. Po zobaczeniu z zewnątrz tego niezwykłego obiektu udamy się w kierunku Lorety, kompleksu pięknych, barokowych budynków sakralnych umiejscowionych w praskiej dzielnicy – Hradczany. Następnie udamy się przez Zamek, Katedrę aż do Pałacu Valdstejna — obecnie siedziby senatu Republiki Czeskiej. Dodatkowo zobaczymy niesamowitą ścianę Johna Lennona. Około południa dotrzemy do Placu Malostrańskiego, i to właśnie tutaj będzie czekała na nas niespodzianka 🙂 Krótko po niej zaplanowaliśmy przerwę obiadową oraz czas na zwiedzanie oraz podziwianie jarmarku bożonarodzeniowego na Rynku Staromiejskim. Największe wrażenie zrobić powinna na nas ogromna choinka, jak również mnóstwo przepięknych straganów, gdzie można obejrzeć i zakupić ozdoby choinkowe, rękodzieło, biżuterię oraz niezliczoną ilość potraw i przysmaków, które kuszą swoim wyglądem i zapachem 🙂 Około godziny 16:00 przejedziemy komunikacją miejską do hotelu, zaś wieczorem spotkamy się przed obiektem, aby wyruszyć na wieczorne odkrywanie centrum praskiej stolicy we własny zakresie oraz wspólna integrację 🙂

Dzień 2Praga - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy w kierunku Leteńskich Błoni, dzięki temu zobaczymy niezwykle malownicze panoramy starego miasta. Na wzgórzu znajdziemy również perełki architektoniczne, w tym słynny pawilon, który podbił EXPO 1958, miejsce, gdzie stał największy pomnik Jóżefa Stalina na świecie, a także willa czeskiego premiera! Chwilę potem zejdziemy na Józefów, owianą legendami dzielnicę żydowską, przez którą dziś prowadzi najdroższa ulica Pragi! Krętymi i wąskimi uliczkami starego miasta dojdziemy do kościoła, gdzie wisi ręka złodzieja… Stamtąd pójdziemy na słynny plac Wacława i zajrzymy do kilku praskich pasaży, oczywiście nie ominiemy też Pałacu Lucerna! 😉 Około południa zaplanowaliśmy czas wolny, tak aby wizytę w Pradze móc zakończyć obiadem w tradycyjnej czeskiej knajpie oraz wizytą wraz z ostatnimi zakupami na jarmarku bożonarodzeniowym. Po przerwie około 14:30 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie planujemy dotrzeć około północy – pierwszej w nocy w zależności od sytuacji na drodze.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-zwiedzania atrakcji, które może odbywać się w podziale na grupy lub w przypadku, gdy któraś z atrakcji będzie niedostępna zaproponujemy alternatywne atrakcje;

-zwiedzania z przewodnikiem, które w przypadku ograniczenia zgromadzeń może być zamienione na indywidualne zwiedzanie z mapkami;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia/ustaw w każdym z odwiedzanych krajów

W Pradze na Jarmarku Bożonarodzeniowym byliśmy już wielokrotnie, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Jestem baaardzo zadowolona z wycieczki, było super – organizacja świetna, szybkie tempo zwiedzania dzięki czemu można zobaczyć dużo ciekawych rzeczy i miejsc w krótkim czasie a jednocześnie pozostawiony wolny czas do własnej dyspozycji – świetnie!

Ludzie przyjemni, pilotka panowała nad sytuacją i była bardzo dobrze przygotowana organizacyjnie,

Przewodnik z poczuciem humoru – sympatyczni ludzie i wszystko bardzo fajnie wyszło 🙂

Chętnie skorzystam w przyszłości z innych ofert wyjazdów 🙂

Basia

Weekend w Pradze – bomba! Bardzo mi się podobało, organizacja na 6+ a niespodzianka pierwsza klasa. Duży plus dla przewodnika, bo fajnie opowiadał i miał śmieszne, trafne anegdoty.

Opowiadam wszystkim o takiej formie spędzania czasu wolnego i że można w ten sposób oderwać się od codzienności i naładować akumulatory tylko jednym kliknięciem 🙂 Super że jesteście!

Maciek
Koszty
Cena: 419 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Praga - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu *** w Pradze w pokojach 2 osobowych z łazienkami (1 os. z łazienkami za dopłatą 70 zł)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Czech
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Pragi z lokalnym przewodnikiem (w języku polskim) przez dwa dni pobytu
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na dwa dni zwiedzania
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
 • Autorski unikalny program zwiedzania oraz niespodziankę :)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Biletów komunikacji miejskiej (30 CZK - ok. 5,4 zł sztuka, potrzebne min. 2 + opcjonalnie na czas wolny wieczorem)
 • Ewentualnych testów na obecność COVID-19 - informacje tutaj

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na PRAGA – Jarmarki Bożonarodzeniowe! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.