kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Polowanie na krokusy w Gorcach! [Szczyt KGP + DGP + nocleg w schronisku]

0
Cena
469 zł
Cena
469 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

3590

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 13-14.04.2024
Gorce
Miejsca :
Opis

Krokusy, te delikatne posłańce wiosny, otwierają drzwi do krainy marzeń podróżników 🙂 Ich fioletowe dywany, rozpostarte na górskich łąkach, stanowią zaproszenie do zachwytu i zatrzymania się na chwilę, by uchwycić to ulotne piękno.

Choć wiele osób kojarzy krokusy głównie z Tatrami i słynną Polaną Chochołowską, nasza podróżnicza dusza już dawno temu odkryła sekrety Beskidów 😉 I tym samym już od kilku sezonów zmieniliśmy punkt widzenia, udowadniając, że miłośnicy beskidzkich szlaków również mają swoje skryte skarby.

W Beskidach najwięcej krokusów można odszukać w sercu Gorców! I znów, w kolejnym roku, będziemy się tam udawać w połowie kwietnia, w nadziei, że uda się nam uchwycić te ulotne chwile 🙂 Bo krokusy to nie tylko kwiaty, to obietnica, że wiosna jest już tuż-tuż, a przyroda znów budzi się do życia po długiej zimowej drzemce. To czas odkrywania nowych miejsc i nowych sposobów widzenia świata, a krokusy są naszym przewodnikiem w tej niezwykłej podróży.

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 23. – Turbacz w Gorcach!

Szczyt Diademu Polskich Gór [DPG]

Diadem Polskich Gór to odznaka zwieńczająca zdobycie 80 najwyższych szczytów pasm i masywów górskich w Polsce (w randze mezoregionów oraz wybranych mikroregionów). Zdobyć ją można po przedstawieniu wypełnionej i potwierdzonej (np. fotografiami lub pieczątkami) książeczki odznaki DPG. Szczegóły tego wspaniałego wyzwania można znaleźć m.in. w regulaminie DPG oraz na oficjalnej stronie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt:

DPG nr 21. – Turbacz w Gorcach!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Trasę można w razie potrzeby wydłużyć albo skrócić, jednakże zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w samym sercu gór – w schronisku na Turbaczu, które otoczone jest pięknymi lasami bukowo-świerkowymi. W związku z tym musimy ze sobą zabrać na trasę rzeczy potrzebne nam na jeden nocleg, także wystarczy nam mały plecak. Dodatkowo przed wyjściem popołudniowym w sobotę, będzie można je zostawić w schronisku. W pokojach mamy pościel, wiec nie potrzeba brać śpiworów.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy w z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 12.04.2024, na sobotę, 13.04.2024, o godzinie 00:45. Powrót w niedzielę, 14.04.2024, około 23:00.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Radom (obwodnica) – Kielce (obwodnica) – Kraków (centrum).

Śpimy w schronisku na Turbaczu pokojach 3, 4 i 5-osobowych (pokoje 2-os. za dopłatą). Wszystkie pokoje z pościelą oraz łazienkami na korytarzu.

Do schroniska idziemy pieszo, więc należy zabrać ze sobą rzeczy na nocleg (ale przed wyjściem na szlak w sobotnie popołudnie będzie można je zostawić w schronisku).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ochraniacze na buty (stuptuty)
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach mogą być wciąż zimowe
kurtkę przeciwdeszczową lub narciarską
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do schroniska aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
rękawiczki zimowe
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania (śnieg odbija światło)
raczki na wypadek śniegu oraz kijki
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w schronisku)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂
gotówkę na bilety do Gorczańskiego Parku Narodowego oraz na wydatki własne

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Największe i najpiękniejsze hale - Długą oraz Turbacz, oby z jak największą ilością krokusów!
 • Trzy najwyższe szczyt Gorców – Turbacz, Jaworzynę Kamieniecką i Kiczorę!
 • Piekne polany z prawdziwymi bacówkami!
 • Piękne widoki na Tatry, Beskid Wyspowy i Beskid Sądecki!
 • Niezwykłą przyrodę Gorczańskiego Parku Narodowego!
 • I wiele innych przepięknych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w schronisku górskim PTTK na Turbacz w pokojach 3, 4, 5-osobowych (pokoje 2-os. za dopłatą). Wszystkie pokoje z pościelą, łazienki na korytarzu. W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę. Obiekt usytuowany jest na wysokości 1281 m n.p.m wśród urokliwych lasów bukowo-świerkowych, tuż obok centralnego skrzyżowania szlaków górskich w Gorcach. W schronisku czynna jest restauracja oraz kawiarnia.

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Plan

Dzień 1Warszawa – Turbacz

Ruszamy z placu Defilad w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:45, tak aby rano dojechać w okolice parkingu w miejscowości Rzeki (wcześniej zatrzymamy się jeszcze na przerwę śniadaniową). Stąd ruszymy na szlak w kierunku schroniska Turbacz! Trasa będzie wiodła w stronę Przełęczy Głębieniec (1065 m n.p.m.), a następnie na szczyt Gorc (1228 m n.p.m.) i znajdującą się tam wieżę widokową z niesamowitą panoramą na okolicę. Dalej po drodze będziemy mogli podziwiać widoki z grzbietów oraz wespniemy się na Przysłop (1187 m n.p.m.), Średniak (1187 m n.p.m.) i Jaworzynę Kamienicką (1288 m n.p.m.). Na znajdującej się poniżej polanie zobaczymy Bulandową Kapliczkę, która została wybudowana w 1904 roku z inicjatywy najsłynniejszego gorczańskiego bacy – Tomasza Chlipały, zwanego Bulandą. Kapliczka zlokalizowana jest na jednej z najładniejszych gorczańskim polan. Widoki rozciągają się tutaj na wschodnią część Gorców oraz Beskid Wyspowy. Po krótkiej przerwie na odpoczynek ruszymy w kierunku Trzech Kopców (1281 m n.p.m.), a potem wejdziemy na Kiczorę (1282 m). Jest to trzeci co do wysokości szczyt w Gorcach, tuż po zdobytej tego dnia Jaworzynie Kamienieckiej i Turbaczu, który jeszcze przed nami! Dalej Głównym Szlakiem Beskidzkim wyruszymy na polowanie na krokusy na okolicznych polanach. Przejdziemy przez przepiękną Halę Długą z pełną panoramą Tatr i późnym popołudniem dotrzemy naszego miejsca noclegu, czyli Schroniska PTTK na Turbaczu (1283 m n.p.m.). Tam zrobimy przerwę na posiłek we własnym zakresie i krótką regenerację sił, ponieważ uwiecznieniem dnia będzie spacer na nieodległy Turbacz (1310 m n.p.m.)! Po półgodzinnym podejściu staniemy na szczycie i przy dobrej widoczności podziwiać będziemy panoramę na Tatry, Pieniny, Jezioro Czorsztyńskie, a w oddali wieżę widokową na Gorcu. Po całym dniu na szlaku wrócimy do schroniska, gdzie będzie czas na odpoczynek i posilenie się. Wieczorem zaplanowaliśmy integrację i wspominanie pięknych widoków z pierwszego dnia wyprawy.

Trasa przed południem:

Rzeki – Gorc – Przysłop – Średniak – Trzy Kopce – Kiczora – Hala Długa – Schronisko PTTK na Turbaczu

6:06 h, 16,6 km, podejść 875 m, zejść 288 m

Trasa popołudniowa:

Schronisko PTTK na Turbaczu – Turbacz – Schronisko PTTK na Turbaczu

0:21 h, 1,1 km, podejść 27 m, zejść 27 m

Dzień 2Schronisko PTTK na Turbaczu - Niedźwiedź - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy na szlak. Ruszymy w stronę Hali Turbacz, a następnie przez Czoło Turbacza (1259 m n.p.m.) dotrzemy do góry Wierch Spalone (1091 m n.p.m.). Całkowicie zalesiony szczyt nie zapewni nam zbyt wiele widoków, te jednak pojawią się chwile później, gdy wespniemy się na Turbaczyka (1078 m n.p.m.). Piękne panoramy na Beskid Wyspowy i Gorce podziwiać będziemy z punktu widokowego. Schodząc w dół przez malownicze polany, dotrzemy do miejscowości Niedźwiedź, a następnie znów zaczniemy piąć się w górę. Zboczem góry Chabówka dotrzemy do granicy lasu i rozległej polany z pięknymi widokami. Nasze kroki skierujemy w stronę widocznego z tego miejsca krzyża milenijnego znajdującego się na szczycie Potaczkowej (746 m n.p.m.). Wypoczywając na ławeczkach podziwiać będziemy wspaniałe widoki na Beskid Wyspowy (z dominującą sylwetką Lubonia Wielkiego), Gorce, Beskid Żywiecki z charakterystycznym w krajobrazie pasmem Polic oraz masywną sylwetką Babiej Góry. Nasyceni pięknymi krajobrazami zejdziemy ze szlaku i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 23:00 w zależności od warunków na drodze.

Trasa:

Schronisko PTTK Turbacz – Czoło – Turbacza – Turbaczyk – Niedźwiedź – Potaczkowa – Podobin

 5:11 h, 15 km, podejść 616 m, zejść 1 432 m

Uwaga! Ponieważ zimy bywają krótsze i dłuższe, nie gwarantujemy upolowania kwitnących krokusów w tym konkretnym terminie. Wyjazd natomiast odbędzie się bez względu na aurę, czy to zimową czy wiosenną – jest równie pięknie!🙂 W przypadku gdy warunki będą niesprzyjające (np. zalegające duże ilości śniegu) zastrzegamy sobie możliwość modyfikacji tras. O konkretnych przejściach będzie decydował przewodnik na miejscu. Będzie możliwość skrócenia/rezygnacji z części tras.

 

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Poprzednio polowaliśmy na krokusy w Gorcach w kwietniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Wycieczka cudowna, pomimo bólu nóg i paru bąbli uważam ,że warto było pojechać.Wrażenia niezapomniane i nie do opisania.Te góry,te krokusy,te widoki i cudowna pogoda zostaną ze mną na długo. Organizacja wycieczki bez zarzutu,pilotka bardzo pomocna i profesjonalna, przewodnicy wspaniali z ogromną wiedzą. Jednym słowem wszystko super! 🙂

Magdalena

To już mój drugi wypad z Wami i planuję już kolejne 🙂 . Na chwilę obecną nie mam zastrzeżeń, wręcz przeciwnie, słowa uznania dla organizatorów. Program okey, miejsce noclegu kultowe — uwielbiam schroniska górskie PTTK, jedzenie w porządku, towarzystwo doborowe — pozostają bardzo miłe wspomnienia 🙂

Lidia
Koszty
Cena: 469 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Rzeki i Podobin - Warszawa
 • Nocleg w schronisku na Turbaczu - pokoje 3, 4, 5-osobowe (pokoje 2-os. za dopłatą 50 zł /os.), wszystkie pokoje z pościelą, łazienki na korytarzu
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ślady tras gpx
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków w tym obiadokolacji w sobotę
 • Prowiantu na szlaki
 • Biletów do Gorczańskiego Parku Narodowego - 2x8 zł normalny / 2x4 zł ulgowy

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Polowanie na krokusy w Gorcach! [Szczyt KGP + DGP + nocleg w schronisku] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

469 zł
Book Now

Zapisz się