kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Polowanie na krokusy w Gorcach! [Szczyt KGP + DGP + nocleg w schronisku]

0
Cena
429 zł
Cena
429 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

61
2 dni (weekend)
Termin : 13-14.04.2024
Gorce
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Krokusy, te delikatne posłańce wiosny, otwierają drzwi do krainy marzeń podróżników 🙂 Ich fioletowe dywany, rozpostarte na górskich łąkach, stanowią zaproszenie do zachwytu i zatrzymania się na chwilę, by uchwycić to ulotne piękno.

Choć wiele osób kojarzy krokusy głównie z Tatrami i słynną Polaną Chochołowską, nasza podróżnicza dusza już dawno temu odkryła sekrety Beskidów 😉 I tym samym już od kilku sezonów zmieniliśmy punkt widzenia, udowadniając, że miłośnicy beskidzkich szlaków również mają swoje skryte skarby.

W Beskidach najwięcej krokusów można odszukać w sercu Gorców! I znów, w kolejnym roku, będziemy się tam udawać w połowie kwietnia, w nadziei, że uda się nam uchwycić te ulotne chwile 🙂 Bo krokusy to nie tylko kwiaty, to obietnica, że wiosna jest już tuż-tuż, a przyroda znów budzi się do życia po długiej zimowej drzemce. To czas odkrywania nowych miejsc i nowych sposobów widzenia świata, a krokusy są naszym przewodnikiem w tej niezwykłej podróży.

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 23. – Turbacz w Gorcach!

Szczyt Diademu Polskich Gór [DPG]

Diadem Polskich Gór to odznaka zwieńczająca zdobycie 80 najwyższych szczytów pasm i masywów górskich w Polsce (w randze mezoregionów oraz wybranych mikroregionów). Zdobyć ją można po przedstawieniu wypełnionej i potwierdzonej (np. fotografiami lub pieczątkami) książeczki odznaki DPG. Szczegóły tego wspaniałego wyzwania można znaleźć m.in. w regulaminie DPG oraz na oficjalnej stronie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt:

DPG nr 21. – Turbacz w Gorcach!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Trasę można w razie potrzeby wydłużyć albo skrócić, jednakże zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w samym sercu gór – w schronisku na Turbaczu, które otoczone jest pięknymi lasami bukowo-świerkowymi. W związku z tym musimy ze sobą zabrać na trasę rzeczy potrzebne nam na jeden nocleg, także wystarczy nam mały plecak. Dodatkowo przed wyjściem popołudniowym w sobotę, będzie można je zostawić w schronisku. W pokojach mamy pościel, wiec nie potrzeba brać śpiworów.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy w z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 12.04.2024, na sobotę, 13.04.2024, o godzinie 00:45. Powrót w niedzielę, 14.04.2024, około 22:00-23:00.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Radom (obwodnica) – Kielce (obwodnica) – Kraków (centrum).

Śpimy w schronisku na Turbaczu pokojach 3, 4 i 5-osobowych (pokoje 2-os. za dopłatą). Wszystkie pokoje z pościelą oraz łazienkami na korytarzu.

Do schroniska idziemy pieszo, więc należy zabrać ze sobą rzeczy na nocleg (ale przed wyjściem na szlak w sobotnie popołudnie będzie można je zostawić w schronisku).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność

ochraniacze na buty (stuptuty)
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach mogą być wciąż zimowe
kurtkę przeciwdeszczową lub narciarską
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do schroniska aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
rękawiczki zimowe

okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania (śnieg odbija światło)
raczki na wypadek śniegu oraz kijki
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w schronisku)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Największe i najpiękniejsze hale - Długą oraz Turbacz, oby z jak największą ilością krokusów!
 • Najwyższy szczyt Gorców - Turbacz należący do szczytów KGP!
 • Piekne polany z prawdziwymi bacówkami pasterskimi w grzbiecie Kudłonia - Adamówka, Podskały i Jaworzynka!
 • Piękne widoki na Tatry spod Turbacza i z Kudłonia!
 • Niezwykłą przyrodę Gorczańskiego Parku Narodowego!
 • I wiele innych przepięknych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w schronisku górskim PTTK na Turbacz w pokojach 3, 4, 5-osobowych (pokoje 2-os. za dopłatą) Wszystkie pokoje z pościelą, łazienki na korytarzu. W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę. Obiekt usytuowany jest na wysokości 1281 m n.p.m wśród urokliwych lasów bukowo-świerkowych, tuż obok centralnego skrzyżowania szlaków górskich w Gorcach. W schronisku czynna jest restauracja oraz kawiarnia.

Plan

Dzień 1Warszawa – Parking Obidowa

Ruszamy z placu Defilad w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:45, tak aby rano dojechać w okolice parkingu w miejscowości Obidowa (wcześniej zatrzymamy się jeszcze na przerwę śniadaniową). Stąd ruszymy na szlak w kierunku schroniska Turbacz! Trasa będzie wiodła w stronę Schroniska PTTK na Starych Wierchach, a następnie Głównym Szlakiem Beskidzkim. Po drodze będziemy mogli podziwiać widoki z Polany Pudziska, wespniemy się na Obidowca (1106 m n.p.m.) oraz zobaczymy miejsce katastrofy lotniczej z 1983 roku! Uwiecznieniem naszego spaceru przed południem będzie Turbacz (1310 m n.p.m.)! Około południa dotrzemy do schroniska pod Turbaczem. Po krótkiej przerwie na odpoczynek i posiłek udamy się w dalszą drogę – wyruszymy na polowanie na krokusy na okolicznych polanach. Przejdziemy przez przepiękną Halę Długą z pełną panoramą Tatr. Jeśli starczy czasu i chęci to wybierzemy się również na Jaworzynę Kamieniecką do Bulandowej Kapliczki. Została ona wybudowana w 1904 roku z inicjatywy najsłynniejszego gorczańskiego bacy – Tomasza Chlipały, zwanego Bulandą. Kapliczka zlokalizowana jest na jednej z najładniejszych gorczańskim polan, z której zobaczymy również cel na następny dzień – grzbiet Kudłonia po drugiej stronie doliny Kamienicy. Widoki rozciągają się tutaj na wschodnią część Gorców oraz Beskid Wyspowy. Po całym dniu na szlaku wrócimy do schroniska, gdzie będzie czas na odpoczynek i posilenie się. Wieczorem zaplanowaliśmy integrację i wspominanie pięknych widoków z pierwszego dnia wyprawy.

Trasa przed południem:

Obidowa – Schronisko PTTK na Starych Wierchach – Obidowiec – Turbacz – Schronisko PTTK Turbacz

8,3 km, 3h + przerwy, 582 m podejść, 87 m zejść

Trasa popołudniowa:

Schronisko Turbacz – Hala Długa – Turbacz – (ewentualnie) Bulandowa Kapliczka – Schronisko Turbacz

7,2km, 2:15h + przerwy , podejść 242m, zejść 246m (około 3km, 1h bez Bulandowej Kapliczki)

Dzień 2Lubomierz - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy na szlak. Ruszymy w stronę Hali Turbacz, a następnie zejdziemy w dół ku Przełęczy Borek, by znów wspiąć się w górę. Szybko dotrzemy do małej polany pod górą Przysłopek, a stamtąd na widokową polanę Pustak, skąd ponownie zobaczymy Tatry. Następnie zdobędziemy szczyt Kudłonia stanowiący punkt kulminacyjny drugiego dnia i zatrzymamy się na postój na kolejnej widokowej polanie pod Gorcem Troszackim, skąd będzie można podziwiać widoki na Tatry, Beskid Sądecki i Wyspowy i liczne szczyty Gorców. Ostatnim etapem będzie zejście na Przełęcz Przysłop przez jedne z najpiękniejszych gorczańskich polan: Adamówkę, Podskały i Jaworzynkę. Po drodze obejrzymy malownicze szałasy pasterskie i dowiemy się jak wyglądała kiedyś praca na hali. Po zejściu ze szlaku wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 22:00-23:00.

Trasa:

Schronisko PTTK Turbacz – Przełęcz Borek – Pustak – Kudłoń – Przełęcz Przysłop

12,5 km, 4h + przerwy, 376 m podejść, 902 m zejść

Uwaga! Ponieważ zimy bywają krótsze i dłuższe, nie gwarantujemy upolowania kwitnących krokusów w tym konkretnym terminie. Wyjazd natomiast odbędzie się bez względu na aurę, czy to zimową czy wiosenną – jest równie pięknie!🙂 W przypadku gdy warunki będą niesprzyjające (np. zalegające duże ilości śniegu) zastrzegamy sobie możliwość modyfikacji tras. O konkretnych przejściach będzie decydował przewodnik na miejscu. Będzie możliwość skrócenia/rezygnacji z części tras.

 

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Poprzednio polowaliśmy na krokusy w Gorcach w kwietniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Wycieczka cudowna, pomimo bólu nóg i paru bąbli uważam ,że warto było pojechać.Wrażenia niezapomniane i nie do opisania.Te góry,te krokusy,te widoki i cudowna pogoda zostaną ze mną na długo. Organizacja wycieczki bez zarzutu,pilotka bardzo pomocna i profesjonalna, przewodnicy wspaniali z ogromną wiedzą. Jednym słowem wszystko super! 🙂

Magdalena

To już mój drugi wypad z Wami i planuję już kolejne 🙂 . Na chwilę obecną nie mam zastrzeżeń, wręcz przeciwnie, słowa uznania dla organizatorów. Program okey, miejsce noclegu kultowe — uwielbiam schroniska górskie PTTK, jedzenie w porządku, towarzystwo doborowe — pozostają bardzo miłe wspomnienia 🙂

Lidia
Koszty
Cena: 429 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Parking Obidowa i Lubomierz - Warszawa
 • Nocleg w schronisku na Turbaczu - pokoje 3, 4, 5-osobowe (pokoje 2-os. za dopłatą 50 zł/osoba), wszystkie pokoje z pościelą, łazienki na korytarzu
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ślady tras gpx
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki
 • Biletów do Gorczańskiego Parku Narodowego - 2x8 zł normalny / 2x4 zł ulgowy

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Polowanie na krokusy w Gorcach! [Szczyt KGP + DGP + nocleg w schronisku] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 2-osobowym. Dopłata 50 zł (prosimy doliczyć do przelewu). Jeśli opcja ta jest wyszarzona (nie można jej wybrać) to znaczy, że nie ma już dostępnych pokoi 2-os.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się