info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Polowanie na krokusy w Gorcach! [vol. 2]

Cena
310 zł
Cena
310 zł
22 kwietnia 2019

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 13-14.04.2019
Gorce
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Gdy tylko pomyślimy “krokusy” na pierwszym miejscu pojawiają nam się Tatry ze swoją najsłynniejszą Polaną Chochołowską. Ale nie mniejszą popularnością cieszą się fioletowe polanki wśród beskidzkich szlaków mają, dlatego też uruchomiliśmy kolejny termin Polowania na krokusy w Gorcach! Jeśli chodzi o występowanie krokusów w Beskidach, to właśnie tam możemy ich najwięcej znaleźć! I właśnie tam będziemy na nie polować kolejny raz 🙂

Nie pasuje termin? Jedziemy też tydzień wcześniej – 6-7.04.2019!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego o przeciętnej kondycji. Trasę można w razie potrzeby wydłużyć albo skrócić, jednakże zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w samym sercu gór – w schronisku na Turbaczu wśród urokliwych lasów bukowo-świerkowych. W związku z tym musimy ze sobą zabrać na trasę rzeczy potrzebne nam na jeden nocleg, także wystarczy nam mały plecak. Dodatkowo przed wyjściem popołudniowym w sobotę, będzie można je zostawić w schronisku. W pokojach mamy pościel, wiec nie potrzeba brać śpiworów.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy w z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w nocy z piątku na sobotę 13.04.2019 o godzinie 00:30. Powrót w niedzielę 14.04.2019 około 23:00-24:00.

Śpimy w schronisku na Turbaczu pokojach kilkuosobowych (3, 4 i 6 os) oraz 2 osobowych za dopłatą. Wszystkie pokoje z pościelą oraz łazienkami na korytarzu.

Do schroniska idziemy pieszo, więc należy zabrać ze sobą rzeczy na nocleg (ale przed wyjściem na szlak w sobotnie popołudnie będzie można je zostawić w schronisku).

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co wziąć ze sobą?
 • Plecak na prowiant, mapki, rzeczy na nocleg itp.,
 • Ze względu na nocowanie w schronisku należy zabrać suchy prowiant i napoje na drogę oraz ewentualnie na kolację (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej w sobotę rano oraz w schronisku),
 • Wygodne, najlepiej nieprzemakalne buty z podeszwą, która zapewni dobrą przyczepność,
 • Cieplejsze ubranie, w górach musimy być przygotowani na szybką zmianę temperatury,
 • Kurtkę przeciwdeszczową / płaszcz - oby nie były potrzebne! :-)
 • Termos z ciepłą herbatą też może się przydać.
Co zobaczymy?
 • Największe i najpiękniejsze hale - Długą oraz Turbacz, oby z jak największą ilością krokusów!
 • Najwyższy szczyt Gorców - Turbacz!
 • Piekne polany z prawdziwymi bacówkami pasterskimi w grzbiecie Kudłonia - Adamówka, Podskały i Jaworzynka!
 • Piękne widoki na Tatry spod Turbacza i z Kudłonia!
 • Niezwykłą przyrodę Gorczańskiego Parku Narodowego!
 • I wiele innych przepięknych miejsc!
Prowadzący

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Plan

Dzień 1Warszawa – Parking Obidowa

Ruszamy z placu Bankowego w sobotnią noc o godzinie 00:30, tak aby rano około 8:30 dojechać w okolice parkingu w miejscowości Obidowa (wcześniej zatrzymamy się jeszcze na przerwę śniadaniową). Stąd ruszymy na szlak w kierunku schroniska Turbacz! Trasa będzie wiodła grzbietem Bukowiny Obidowskiej obfitującym w widokowe polany – już tutaj możemy spotkać pierwsze krokusy, jak również kilka ciekawych i wartych zobaczenia kapliczek. Następnie pójdziemy poprzez Bukowinę Miejską, zaś gdy dojdziemy do Polany Rusnakowej zatrzymamy się przy słynnej kaplicy papieskiej. Około godziny 14 dotrzemy do schroniska pod Turbaczem, gdzie zakwaterujemy się w pokojach. Po krótkiej przerwie na odpoczynek i ewentualny posiłek udamy się w dalszą drogę – wyruszymy na polowanie na krokusy na okolicznych polanach. Przejdziemy przez przepiękną halę Długą z pełną panoramą Tatr. Dojdziemy również na szczyt Turbacza. Jeśli starczy czasu i chęci to wybierzemy się również na Jaworzynę Kamieniecką do Bulandowej Kapliczki. Została ona wybudowana w 1904 roku z inicjatywy najsłynniejszego gorczańskiego bacy – Tomasza Chlipały, zwanego Bulandą. Kapliczka zlokalizowana jest na jednej z najładniejszych gorczańskim polan, z której zobaczymy również cel na następny dzień – grzbiet Kudłonia po drugiej stronie doliny Kamienicy. Widoki rozciągaj się tutaj na wschodnią część Gorców oraz Beskid Wyspowy. Po całym dniu na szlaku wrócimy do schroniska, gdzie będzie czas na odpoczynek i posilenie się. Wieczorem zaplanowaliśmy integrację i wspominanie pięknych widoków z pierwszego dnia wyprawy.

Trasa przed południem:

Obidowa – Bukowina Obidowska – Bukowina Miejska – Schronisko PTTK Turbacz

długość ok. 8,5 km, czas ok. 4 godziny + przerwy, 576 m podejść, 83 m zejść.

Trasa popołudniowa:

Schronisko Turbacz – Hala Długa – Turbacz – (ewentualnie) Bulandowa Kapliczka – Schronisko Turbacz

długość ok. 4 km + 3 km do Bulandowej Kapliczki , czas ok. 2,5 godziny + przerwy, 121 m podejść, 212 m zejść.

Dzień 2Lubomierz - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy na szlak. Ruszymy w stronę Hali Turbacz, a następnie zejdziemy w dół ku Przełęczy Borek, by znów wspiąć się w górę. Szybko dotrzemy do małej polany pod górą Przysłopek, a stamtąd na widokową polanę Pustak, skąd ponownie zobaczymy Tatry. Następnie zdobędziemy szczyt Kudłonia stanowiący punkt kulminacyjny drugiego dnia i zatrzymamy się na postój na kolejnej widokowej polanie pod Gorcem Troszackim, skąd będzie można podziwiać widoki na Tatry, Beskid Sądecki i Wyspowy i liczne szczyty Gorców. Ostatnim etapem będzie zejście na Przełęcz Przysłop przez jedne z najpiękniejszych gorczańskich polan: Adamówkę, Podskały i Jaworzynkę. Po drodze obejrzymy malownicze szałasy pasterskie i dowiemy się jak wyglądała kiedyś praca na hali. Po zejściu ze szlaku już autokarem udamy się na przerwę obiadową. Około 16:30 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć przed 23:00-24:00.

Trasa:

Schronisko PTTK Turbacz – Przełęcz Borek – Pustak – Kudłoń – Przełęcz Przysłop

długość ok. 12,5 km, czas ok. 4,5 godziny + przerwy, 366 m podejść, 894 m zejść.

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Poprzednio polowaliśmy na krokusy w Gorcach w kwietniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Wycieczka cudowna, pomimo bólu nóg i paru bąbli uważam ,że warto było pojechać.Wrażenia niezapomniane i nie do opisania.Te góry,te krokusy,te widoki i cudowna pogoda zostaną ze mną na długo. Organizacja wycieczki bez zarzutu,pilotka bardzo pomocna i profesjonalna, przewodnicy wspaniali z ogromną wiedzą. Jednym słowem wszystko super! 🙂

Magdalena

Wyjazd udał się idealnie! Nie mam żadnych zastrzeżeń. Pogoda i krokusy dopisały, a i organizacja wyjazdu super 🙂

Jacek
Koszty
Cena: 310 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Parking Obidowa i Lubomierz - Warszawa
 • Nocleg w schronisku na Turbaczu - pokoje 3, 4, 6 osobowe oraz 2 osobowe (dopłata 25zł/osoba), wszystkie pokoje z pościelą, łazienki na korytarzu
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Opiekę przewodnika górskiego
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Polowanie na krokusy w Gorcach! [vol. 2] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.