info@gdzienaweekend.pl
Wiosna, wiosna, co rok tak wyczekiwana i upragniona 🙂 A jak wiosna to czas, kiedy Polana Chochołowska zostaje pokryta fioletowym dywanem kwitnących krokusów. Zapraszamy ponownie wszystkich pragnących doświadczyć niezwykłych wizualnych wrażeń na weekend pełen kolorów i spektakularnych widoków! Będziemy polować na zjawiskowy dywan z tysięcy kwiatów rozpościerających się na górskich polanach. Nie zabraknie również chodzenia po górach, dolinach i szczytach oraz… nocowania w schronisku wśród górskich widoków!
Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.
Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Trasę można w razie potrzeby wydłużyć albo skrócić, a w szczególności pójść tylko dolinami, gdzie są niewielkie przewyższenia, jednakże zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.
Podczas wyjazdu śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w samym sercu gór – w schronisku na Polanie Chochołowskiej. W związku z tym musimy ze sobą zabrać na trasę rzeczy potrzebne nam na nocleg, ale na szczęście nie wiele, bo tylko na jedną noc, także wystarczy nam mały plecak. Dodatkowo będziemy je mieć ze sobą tylko w dolinach, bo przed wyjściem na bardziej wymagający odcinek w sobotę będzie można je zostawić w schronisku. W pokojach mamy pościel, wiec nie potrzeba brać śpiworów.
Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać dni wolnych.
Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 14.04.2023, na sobotę, 15.04.2023, o godz. 00:30. Powrót w niedzielę, 16.04.2023, około północy.
Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Radom (obwodnica) – Kielce (obwodnica) – Kraków (centrum).
Śpimy w schronisku na Polanie Chochołowskiej pokojach 4, 6, 8 i jednym 14-osobowym (pokoje 2-os. za dopłatą). Wszystkie pokoje z pościelą oraz łazienkami na korytarzu.
Do schroniska idziemy pieszo, więc należy zabrać ze sobą rzeczy na nocleg (ale przed wyjściem na wyższe partie gór będzie można je zostawić w schronisku).
Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach mogą być wciąż zimowe
kurtkę przeciwdeszczową, płaszcz
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do schroniska aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania (śnieg odbija światło)
raczki na wypadek śniegu
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w schronisku)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂
Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.
Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.
Ruszamy z placu Defilad w nocy z piątku na sobotę o godz. 00:30, tak aby rano dojechać w okolice parkingu przy Siwej Polanie (wcześniej zatrzymamy się jeszcze na przerwę śniadaniową). Stąd ruszymy na szlak Doliną Chochołowską! Najpierw wygodną asfaltową drogą wśród rozległych łąk, a potem od Polany Huciskiej już ścieżką kamienistą, z którą bez problemu poradzą sobie wszyscy, nawet mniej doświadczeni piechurzy. Po nieco ponad 2 godzinach dotrzemy do jednego z najpiękniejszych punktów wyprawy – Polany Chochołowskiej! Przyjdzie czas na zachwyt nad morzem krokusów, odpoczynek i możliwość zostawienia części rzeczy w schronisku. Później zobaczymy mieszczącą się nieopodal przepiękną drewnianą kaplicę znajdującą się pod lasem, na górnym skraju Polany Chochołowskiej. Na tym nie koniec atrakcji, bowiem przed nami wycieczka górska na Grzesia. Zobaczymy panoramy, które mają wybitnie wysokogórski charakter! Po około 4-5 godzinach wrócimy do schroniska, gdzie znajdziemy czas na wieczorną integrację wśród przepięknych górskich widoków.
Trasa:
Siwa Polana – Dolina Chochołowska – Polana Chochołowska – Grześ – Polana Chochołowska
13 km, 5:20 h + przerwy, 800 m podejść, 564 m zejść.
(Możliwa rezygnacja z wyjścia w wysokie góry i dojście tylko do Polana Chochołowskiej ok 6,9km, 2:10 godz. 238 m podejść, 42 m zejść)
Drugiego dnia naszej przygody przejdziemy do przepięknej Doliny Kościeliskiej. Trasa wiedzie przez malowniczą Dolinę Iwanówkę oraz Przełęcz Iwaniacką, po której czeka nas mały postój w schronisku na Hali Ornak. Następnie ruszymy do Doliny Kościeliskiej, która jest prawdziwym cudem natury! Przez dolną jej część przepływa Potok Kościeliski, a górną tworzą krystaliczne skały o zbójnickich kształtach i nazwach. Rwące górskie potoki, płynące w skałach wyżłobiły większe i mniejsze szczeliny, które na przestrzeni lat zmieniły się w jaskinie. Do najsłynniejszych należą Mylna, Raptawicka czy Smocza Jama. W sumie w dolinie odkryto ich około 450, co jest zdecydowanie imponującą liczbą! Niedługo później dotrzemy do parkingu w Kirach, gdzie będzie czas na odpoczynek i obiad. Następnie wyruszmy do Warszawy, gdzie dojedziemy prawdopodobnie około północy, w zależności od warunków na drodze.
Trasa:
Polana Chochołowska – Przełęcz Iwaniacka – Schronisko na Hali Ornak – Dolina Kościeliska – parking
12,5 km, 4:45 h + przerwy, 541 m podejść, 762 m zejść
(Możliwy także powrót bezpośrednio na Siwą Polanę ok 6,9km, 1:45 godz. 42 m podejść, 238 m zejść)
Uwaga! Nie dajemy gwarancji upolowania krokusów a wyjazd odbędzie się bez względu na aurę czy to zimową czy wiosenną 🙂 W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych (np. zalegającego śniegu) zastrzegamy sobie możliwość modyfikacji trasy. O konkretnych przejściach będzie decydował przewodnik na miejscu. Będzie możliwość skrócenia/rezygnacji z części tras.
Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:
-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,
-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),
-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.
Poprzednio na krokusy polowaliśmy w kwietniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację oraz przeczytaj opinie!
Jestem bardzo zadowolona z polowania na krokusy! Pilotka – przemiła, bardzo dbająca o każdego uczestnika, profesjonalna. Przewodnik też pierwsza klasa, świetnie opowiadał, rzeczowy, z poczuciem humoru i bardzo dbający o wycieczkowiczów. Świetna ekipa. Cieszę się, że uczestniczyłam! Bardzo dużo dobrych wrażeń 🙂
Bardzo dziękuję za odrobinę szaleństwa:) Wszystko było zorganizowane jak należy: swoboda, wysiłek, zjeżdżanie na czterech literach na śniegu i wspomnienia których z pewnością nie zapomnę! Wielkie dzięki 🙂
Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.
Aby się zapisać na Polowanie na krokusy na Polanie Chochołowskiej! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.
W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.