info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Pieniny – zamek, spływ Dunajcem i trekking!

0
Cena
330 zł
Cena
330 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1920

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Najbliższe wydarzenia:

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 27-28.06.2020
Pieniny
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć piękna jednych z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych pasm górskich w Polsce w niezwykłej wczesnoletniej scenerii! Zapraszamy na weekend w malowniczych Pieninach, gdzie zwiedzimy zamek w Niedzicy, zachwycimy się spływem Przełomem Dunajca, jak również zdobędziemy słynną Sokolicę! A to oczywiście nie wszystko 🙂  Zielony weekend w Pieninach już w ostatni weekend czerwca!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Podczas weekendu planujemy zwiedzanie zamku, spływ Dunajcem, ale również trekking 🙂 Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę około północy, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku 26.06.2020 na sobotę 27.06.2020 o g. 00:45. Powrót w niedzielę 28.06.2020 około północy.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym pensjonacie w Szczawnicy w pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami oraz 2-osobowych z łazienkami za dopłatą.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w Szczawnicy),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Wybory prezydenckie

28 czerwca (niedziela) zaplanowano wybory prezydenckie. W związku z tym w tym dniu w Szczawnicy dla chętnych osób będzie zorganizowana możliwość oddania głosu 🙂

Gdzie głosujemy?
W obwodowej komisji wyborczej nr 3 przy ul. Szalaya 84 w 34-460 Szczawnicy. Komisja znajduje się 5 min spaceru (ok. 400m) od naszego noclegu.

Kiedy głosujemy?
W niedzielę przed śniadaniem.

Jak głosować?
Są dwa sposoby:

 • 1) Pobierając zaświadczenie z miejsca zameldowania
  Można zagłosować w dowolnej komisji przedkładając zaświadczenie o prawie do głosowania. Można je zdobyć składając wniosek w urzędzie gminy/dzielnicy. Szczegóły znajdziecie tutaj.
 • 2) Dopisując się do spisu wyborców on-line
  Możesz dopisać się do spisu wyborców w naszej komisji w Szczawnicy za pomocą ePUAP. Wszelkie informacje można uzyskać tutaj.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Przepiękny średniowieczny zamek w Niedzicy położony nad Jeziorem Czorsztyńskim!
 • Piękno Pienin podczas spływu Przełomem Dunajca!
 • Reliktowe sosny na Sokolicy!
 • Przepiękne widoki podczas przejścia w Pienińskim Parku Narodowym!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym ośrodku w centrum Szczawnicy, lecz z dala od ruchliwych ulic, w pokojach 3 oraz 4-osobowych z łazienkami oraz 2-osobowych z łazienkami za dopłatą. Ośrodek składa się z dwóch budynków zlokalizowanych obok siebie. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Pensjonat uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,2 wśród użytkowników google.

Prowadzący

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Plan

Dzień 0/1Warszawa - Niedzica - Sromowce Niżne - Przełom Dunajca - Sokolica - Szczawnica

Nasz wyjazd w Pieniny rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:45 na Placu Defilad w Warszawie. Przed przyjazdem na miejsce czeka nas przerwa na poranną toaletę oraz śniadanie. Około godziny 9:00 dojedziemy do Niedzicy, gdzie znajduję się przepiękny średniowieczny zamek Dunajec położony nad Jeziorem Czorsztyńskim 🙂 Warownia usytuowana została na wysokości 566 metrów i stanowi jeden z najcenniejszych, znajdujących się w Polsce zabytków obronnych! Po blisko godzinnym zwiedzaniu z przewodnikiem wyruszymy w dalszą drogą do miejscowości Sromowce Wyżne. Około 11:00 rozpoczniemy spływ Przełomem Dunajca! Jest to największa atrakcja turystycznych polskich gór. Podczas spływu tratwami na własne oczy zobaczymy piękno Pienin, spotkamy się z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą 😉 Po zachwytach podczas spływu ruszymy szlakiem, aby za kilkadziesiąt minut dotrzeć do miejsca — symbolu Pienin. Mowa oczywiście o Sokolicy, jednym z najpiękniejszych szczytów w Pieninach. To właśnie tutaj rosną słynne reliktowe sosny, a wśród nich charakterystyczna, nieforemna sosna karłowata — element rozpoznawczy tej góry i prawdopodobnie najbardziej znane drzewo w Polsce. Sosna ta niestety została uszkodzona w 2018 roku podczas akcji ratunkowej, ale wciąż robi wrażenie. Tutaj także zobaczymy malowniczy, kręty przełom Dunajca, po którym właśnie spłynęliśmy. Chwilę później przeprawimy się przez tę rzekę, aby ostatecznie w ciągu około godziny dotrzeć do Szczawnicy. Następnie zakwaterujemy się w ośrodku, gdzie czeka nas pyszna obiadokolacja, a wieczorem oczywiście integracja 🙂

Trasa:
Przeprawa pod Sokolicą – Sokolica – Przeprawa pod Sokolicą – Szczawnica
5,6 km, 2:12h + przerwy, 784 m podejść, 678 m zejść

/trasa przejścia szlakiem po sływie Dunajcem/

Dzień 2Szczawnica - Palenica - Wysoka - Wąwóz Homole - Warszawa

Rano po śniadaniu, które zaplanowaliśmy na godzinę 8:00, wykwaterujemy się oraz wyruszymy na szlak. Pierwszym punktem będzie góra Palenica skąd będziemy mogli podziwiać widok na Pieniny Właściwe i Tatry. Następnie przez przełęcz Maćkówki podejdziemy na Szafranówkę znajdującą się na granicy polsko-słowackiej. Tutejszy widok usatysfakcjonuje nawet najwybredniejszych fanów górskich wypraw 🙂 Rozciągająca się panorama obejmuje Pieniny Właściwe oraz Małe, Beskid Sądecki, zabudowania Szczawnicy, Gorce, a nawet najwyższą w Beskidzie Wyspowym Mogielicę. Niedługo potem wejdziemy do lasu, po którym zaczyna się teren przypominający bieszczadzkie połoniny. Widokowymi grzbietami dotrzemy powoli na Durbaszkę. Dalsza część szlaku znów wiedzie przez las, który będzie nam towarzyszył aż do szczytu Wysokiej. Z najwyższego szczytu Pienin, zaliczanego do Korony Gór Polski, widać Pieniny (wszystkie trzy części), Gorce, Tatry, Beskid Sądecki oraz na Słowacji – Magurę Spiską, Góry Lewockie i Starą Lubownię. Po zachwytach nad widokami zaczniemy schodzić powoli w dół do Wąwozu Homole. Będziemy przemierzać dalszą część szlaku jego dnem wzdłuż spływającego kaskadami po kamieniach potoku Kamionka, często przekraczając go po drewnianych mostkach. Ściany wąwozu są wysokie nawet na 120 metrów! Po tak zachwycających widokach wyjdziemy z wąwozu, by chwilę później dotrzeć do Jaworek, gdzie będzie czas wolny, aby coś zjeść oraz odpocząć. Około godziny 16:00 wyruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około północy.

Trasa:
Szczawnica – Palenica – Szafranówka – Pod Huściawą – Pod Durbaszką – Wysoka – Wąwóz Homole – Jaworki
13,3km 4:51h + przerwy, 784 m podejść, 678 m zejść

Poprzednio w Pieninach byliśmy w październiku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

To był prawdziwy złoty weekend – super wyjazd 🙂 Bardzo fajna trasa dla osób, które cały tydzień siedzą za biurkiem i na weekend jadą w góry. Proszę o więcej takich wyjazdów z podobną trudnością tras 😉
Bardzo dobrze zorganizowany czas ze strony prowadzących. Bardzo duży plus dla przewodnika, który ma ogromną wiedzę na temat gór i bardzo chętnie dzieli się nią (tego nie spotkałam na podobnych wyjazdach u konkurencji). Na pewno będę Was polecać i do zobaczenia na następnych wyjazdach 😉

Justyna

Długo biłam się z myślami i rozważałam wyjazd z Wami w Pieniny tym bardziej, że perspektywa z zupełnie obcymi mi ludźmi mocno mnie przerażała… W końcu podjęłam decyzję, że jadę. Moja decyzja okazała się bardzo trafna – towarzystwo okazało się bardzo kontaktowe i otwarte 🙂 Pilotka w bardzo fajny sposób integrowala towarzystwo w drodze w góry. Dodatkowym plusem była możliwość wybrania drugiej lzejszej alternatywy 2 dnia wycieczki. Dodatkowy plus, że ekipa była bardzo zoorganizowana i zarazala pozytywną energią 🙂 Jestem przekonana i wiem, że chętnie będę wybierać wyjazdy z Gdzie na Weekend 😉

Anna
Koszty
Cena: 330 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Sromowce Niżne i Jaworki – Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w pensjonacie w centrum Szczawnicy (pokoje 3 oraz 4-osobowe z łazienkami oraz 2-osobowe z łazienkami za dopłatą 30 zł/osoba)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW na terenie Polski
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Podatek VAT
 • Niezapomniane wrażenia z wiosennej wyprawy w Pieninach :-)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków i prowiantu na szlaki
 • Obligatoryjnych biletów wstępu - ok. 85zł (Spływ Przełomem Dunajca oraz Zamek w Niedzicy)
 • Opłaty za przeprawę promem przez Dunajec - 3zł
 • Biletu wstępu na Sokolice - 5zł/2,5zł ulgowy

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Pieniny – zamek, spływ Dunajcem i trekking! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Date Format: DD dash MM dash YYYY

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość dojazdu własnego wtedy obniżamy cenę wyjazdu o 100 złotych!
  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 2 osobowym. Dopłata 30zł/osoba (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA - prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
 • Jeśli chcesz wykorzystać przy płatności Bon lub Voucher wpisz tutaj jego numer. Numer ten wprowadź także na końcu tytułu przelewu.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Informujemy, iż używamy plików cookies w celach optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach oraz dla statystyk.
AkceptujęUstawienia prywatności

GDPR

 • Ciasteczka

Ciasteczka