info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Perły Bałtyku – Tallin i Helsinki + Kowno!

0
Cena
1 319 zł
Cena
1 319 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2354

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni (przedłużony weekend)
Termin : 27-31.07.2022
Tallin, Helsinki i Kowno
Miejsca : lista rezerwowa :-(

 

Wyjazd ten po publikacji pierwszej edycji stał się już hitem!

 

po 3 godzinach zabrakło wolnych miejsc
rozgrzany do czerwoności nasz system rezerwacyjny

 

Zatem nie czekamy dłużej i przedstawiamy Wam drugą edycję naszego premierowego wyjazdu!
Opis

Jesteśmy już pewni, że nasza super nowość będzie Waszym nowym faworytem!

Zapraszamy zatem na drugą edycję tego wyjazdu, gdzie podczas przedłużonego weekendu odwiedzimy aż 4 kraje – Estonię, Finlandię, Łotwę (tylko przejazdem, ale jednak) i Litwę. Będzie dużo zwiedzania i dużo chodzenia, dużo pięknych widoków i dużo pysznego jedzenia. W trakcie wycieczki zobaczymy wiele historycznych zabytków i odwiedzimy klimatyczne, mniej znane zakątki. Poznajcie z nami kulturę krajów bałtyckich i skandynawskich, a ich bogata historia i obyczaje na pewno Was zaskoczą! Ten wyjazd na pewno zapadnie na długo w pamięci!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Tallina, Helsinek i Kowna oraz innych interesujących miejsc w jej okolicy 🙂

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać miasta z lokalnym przewodnikiem, ale przewidzieliśmy także czas na samodzielne odkrywanie tych pięknych miejsc.

4 dniowy wyjazd a tylko 2 dni urlopu!

Wyjeżdżamy w środę wieczorem i wracamy w niedzielę przed północą, więc wystarczy tylko dwa dni urlopu, aby wybrać się na ten wyjazd!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w środę, 27.07.2022, o godz. 18:00. Powrót w niedzielę wieczorem, 31.07.2022, około 23:00 – północy.

Podczas wyjazdu dwie noce spędzamy w hotelu w Tallinie oraz jedną noc śpimy w hotelu w Kownie!

Kraj wyjazdu - LITWA

Wyjeżdżamy na Litwę do Kowna.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro 🙂

CENY

Ceny produktów na Litwie są podobne do cen polskich. Najdroższymi miastami są Wilno oraz Kowno. Za piwo w typowej restauracji lub piwiarni w Wilnie zapłacimy około 2€ (8-9 zł). Ceny w restauracjach zależą od lokalizacji oraz typu lokalu. Restauracje w historycznym centrum będą droższe niż podobne w dalszej okolicy. Za danie główne powinniśmy zapłacić pomiędzy 5-10€, a posiłek dla osoby z napojami oraz deserem powinien zamknąć się w 20€. Są również tańsze miejsca, gdzie zjemy np. tamtejsze pierogi i inne przysmaki, w cenie 2-5€ za danie. Ceny w sklepach są podobne jak w Polsce. Podobnie jak w Polsce na Litwie znajdziemy dużo małych sklepików, w których kupimy podstawowe produkty, jednak w cenach wyższych niż w marketach.

ROAMING

Będąc na Litwie nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Litwy po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

Kraj wyjazdu - ESTONIA

Wyjeżdżamy do Estonii do stolicy tego kraju – Tallina.

WALUTA

Od 2011 roku oficjalną walutą Estonii jest Euro. W sklepach możemy płacić zarówno gotówką, jak również przy użyciu karty płatniczej. Wszystkie ceny w sklepach, restauracjach czy hotelach podawane są w euro, choć do dziś można znaleźć punkty, gdzie podawane są również ceny w koronach estońskich EEK – warto jednak uważać, gdyż mogą być celowo zawyżone dla nieświadomych turystów. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro 🙂

CENY

Ceny produktów na Estonii są trochę wyższe cen polskich. Tallin, jako stolica, jest najdroższym miejscem w Estonii – ceny są nawet kilka procent wyższe niż w pozostałych częściach kraju. W restauracji lub pubie za piwo zapłacimy około 1,5-3,50€, w zależności od lokalizacji i miejsca. W centrum Tallina będzie zdecydowanie drożej niż w małych miasteczkach i poza centrum. Za kieliszek wina zapłacimy od około 2,5-3€. Za danie główne w taniej restauracji lub knajpce zapłacimy około 6-11€, w typowej restauracji powinniśmy się szykować bardziej na wydatek 10-20€. W Tallinie bardzo popularne są różnego rodzaju burgery, zjemy je za 4-6€. Jednym z najpopularniejszych miejsc wśród miejscowych jest burgerownia Dereku Burger. Oczywiście, podobnie jak w całej Europie, i w Estonii znajdziemy miejsca serwujące kebaby i falafele, w cenie 3-5€.

ROAMING

Będąc w Estonii nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Estonii po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

Kraj wyjazdu - FINLANDIA

Wyjeżdżamy do Finlandii, do stolicy tego kraju – Helsinek.

WALUTA

W Finlandii obowiązującą walutą jest Euro. W sklepach możemy płacić zarówno gotówką, jak również przy użyciu karty płatniczej. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro 🙂

CENY

Finlandia jest jednak z perspektywy Polski droga, przed wyjazdem warto sprawdzić ceny i dobrze przygotować się na wyjazd. Ceny produktów spożywczych w Finlandii są zdecydowanie wyższe niż w Polsce. W restauracji lub pubie za piwo zapłacimy około 3-6€, w zależności od lokalizacji i miejsca. W historycznej części Helsinek będzie zdecydowanie drożej niż poza centrum. Za danie główne w taniej restauracji lub knajpce zapłacimy około 10-15€, w typowej restauracji powinniśmy się szykować bardziej na wydatek 20-40€. W Finlandii najtańszymi daniami będą różnego rodzaju kebaby czy pizza w kawałkach – zjemy je za 4-7€. Na targach i budkach sprzedających jedzenie często znajdziemy ciasto mięsne z ryżem (Lihapiirakka). Innym popularnym daniem na szybko są kanapki z rybą, lub ryba smażona na drewnianej tacce (Loimulohi) – tutaj zapłacimy jednak około 6-8€ (lub więcej, w zależności od miejsca).

 

ROAMING

Będąc w Finlandii nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Finlandii po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na posiłki, bilety wstępów, bilety komunikacji miejskiej i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 200-300 złotych na EURO w Polsce.

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Testy na COVID-19 / szczepienia

Aktualnie zostały zniesione wszelkie obostrzenia dotyczące konieczności obowiązku okazywania testów/szczepień na Litwie, Łotwie oraz Estonii.

Jednak do wjazdu na teren Finlandii jest wymagane pełne szczepienie lub testy (stan na 14.04.2022 r.). Ze względu na dynamicznie zmieniające się przepisy nie mamy pewności jakie dokładnie będą wymogi, ale prosimy mieć na uwadze, że:
do wjazdu na teren Finlandii będą wymagane szybkie testy antygenowe* (ew. testy PCR) lub pełne zaszczepienie (2 tyg. po ostatniej dawce)

*Dla uczestników zorganizujemy przed wyjazdem możliwość wykonania szybkiego testu antygenowego w cenie ok. 130 zł /os (regularna cena to często ok. 180-200 zł), jeśli będzie wymóg PCR (typowe ceny 250zł-400zł) również pomożemy zorganizować takie testy.

Zachęcamy do śledzenia aktualnych wytycznych i zasad dla podróżnych na portalu MSZ – Polak za granicą.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Odwiedzimy cztery kraje, w tym dwie stolice i jedną byłą stolicę!
 • Zobaczymy najważniejsze zabytki Tallina m.in. wzgórze Toompea, Katedrę Luterańską oraz najstarszą aptekę w Europie!
 • Popłyniemy promem do Helsinek!
 • Będziemy mieli szansę porównać estoński parlament do fińskiego!
 • Posmakujemy pysznych fińskich przysmaków w stolicy kraju!
 • Znajdziemy się na plaży w „estońskim Miami”!
 • Zwiedzimy piwną stolicę Litwy – Birżę - degustacja gwarantowana :-)
 • Odwiedzimy litewską stolicę street artu, czyli Kowno!
 • I odkryjemy wiele innych ciekawych miejsc!
Nocleg
TALLIN

Dwie noce spędzimy w komfortowym hotelu w pokojach 2 osobowych z łazienkami. Hotel znajduje się jedynie 20 minut jazdy tramwajem od Starego Miasta. W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w formie bufetu w piątek oraz sobotę. Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,0 na portalu booking.com.

KOWNO

Ostatnią noc spędzimy w komfortowym hotelu w pokojach 2 osobowych. W cenie jest zagwarantowane śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Hotel położony w odległości jedynie 15 minutowego spaceru od Alei Wolności – głównego deptaka Kowna. Hotel uzyskał świetną ocenę 8,2 na portalu booking.com.

Plan

Dzień 1/2Warszawa – Tallin

Wspólną przygodę rozpoczniemy w środę wieczorem, 27 lipca, o godz. 18:00 na placu Defilad w Warszawie, skąd wyruszymy do stolicy Estonii – Tallina! Na miejsce dotrzemy następnego dnia około południa, a po drodze oczywiście zrobimy przerwę na śniadanie 🙂

Zwiedzanie uroczej Starówki Tallina z przewodnikiem zaczniemy od tzw. górnego miasta i jego zabytków – wzgórze Toompea, prawosławny Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii oraz Estoński Kościół Ewangelicko-Luterański. Oprócz tego przejdziemy się tarasami widokowymi i będziemy podziwiać baszty murów obronnych o ciekawych nazwach Wysoki Herman i Gruba Małgorzata. Zobaczymy m.in. pamiątkową tablicę, która upamiętnia brawurową akcję polskiego okrętu podwodnego ORP ORZEŁ. Następnie przejdziemy do dolnego miasta, które zachwyci nas swoimi średniowiecznymi uliczkami. Oprócz tego zobaczymy również Ratusz Miejski, a także aptekę z 1422 roku. Po zwiedzaniu zaplanowany jest czas wolny na starówce Tallina. Następnie wyruszymy do miejsca naszego zakwaterowania. W hotelu każdy będzie miał chwilę na odpoczynek, tak aby wieczorem znów być gotowym do wyjścia na wspólną integrację  😉

Dzień 3Tallin - Helsinki - Tallin

W piątek z samego rana wypłyniemy promem z Tallina i skierujemy swe żagle w stronę Helsinek (wieeeemy, promy nie mają żagli 🙂 ). Na miejscu spotkamy się z przewodnikiem, który oprowadzi nas po tej pięknej stolicy Finlandii.

Podróż rozpoczniemy od objazdowej wycieczki po Helsinkach i okolicach, potem czekać nas będzie piesze zwiedzanie. Zobaczymy m.in. Senaatintori (Plac senacki), nowoczesny Kościół Temppeliaukio, Muzeum Ateneum, fiński Parlament, Katedrę Luterańską oraz Pomnik Sibeliusa. Odwiedzimy również tradycyjny bazar z pamiątkami oraz przysmakami fińskimi. Następnie czeka nas czas wolny na samodzielne odkrywanie tego wspaniałego miasta. Po nim, wieczorem, wsiądziemy na prom powrotny do Tallina.

Dzień 4Tallin - Parnawa - Birże - Kowno

Sobotni poranek rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wykwaterujemy się z hotelu i ruszymy do Parnawy. Miasto to uchodzi za letnią stolicę Estonii i często nazywane jest ”estońskim Miami” 🙂 Na początku przez około godzinę będziemy je zwiedzać wspólnie, a potem każdy będzie miał czas dla siebie. Następnie ruszymy w dalszą trasę – po opuszczeniu Estonii przejedziemy przez Łotwę i niedługo po wjeździe na Litwę dotrzemy do miejscowości Birże Jest to piwna stolica Litwy, więc nic dziwnego, że w dawnym Pałacu Radziwiłłów będziemy degustować najlepsze litewskie piwo i zagryzać je tradycyjnymi przekąskami. W wesołych nastrojach wyruszymy dalej, do Kowna, gdzie około 23:00 dotrzemy do naszego miejsca noclegu.

Dzień 5Kowno - Warszawa

Ostatni dzień zaczniemy klasycznie – na śniadaniu, po którym wyruszymy na podbój Kowna! Jest to drugie co do wielkości miasto na Litwie, leży nad Niemnem i posiada bardzo bogatą historię. Jest to jedno z tych mniej znanych miast, które bardzo pozytywnie zaskakują swoim urokiem! My spróbujemy tego zaskoczenia doświadczyć – zwiedzimy Starówkę z Ratuszem, zobaczymy Katedrę św. Piotra i Pawła i przejdziemy się urokliwymi ulicami Starego Miasta oraz Aleją Wolności. Kowno słynie ze Street Artu, od 2015 należy do miast designu UNESCO – zwiedzając warto wypatrywać ogromnych, niepowtarzalnych murali, w mieście mają ich już ponad 50. Po południu zaplanowany jest czas wolny na indywidualne zwiedzanie oraz obiad, a chętni będą mogli się udać na degustację nalewek (oraz przekąsek!) w słynnych kowieńskim zakładzie “Stumbras”! Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około 23:00 w zależności od warunków na drodze.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-zwiedzania i spacerów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy / zmianowo,

-zwiedzania atrakcji, które może odbywać się w podziale na grupy lub w przypadku, gdy któraś z atrakcji będzie niedostępna zaproponujemy alternatywne atrakcje,

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo / porcjowane,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia/ustaw w każdym z odwiedzanych krajów.

Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

To nasz premierowy wyjazd, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z wyjazdu do Rygi i okolic!

Wyjazd do Rygi – chyba najlepszy z dotychczasowych z gdzienaweekend.pl 🙂 Piękne miasto, możliwość plażowania po dwóch dniach zwiedzania – bezcenna, wspaniałe prowadzące i super przewodnik Henryk:) Wszystko na tak!

Marzena

Kolejny raz udany weekend 🙂 fantastyczni prowadzący pełni zapału i energii, reagujący szybko na zmiany i potrzeby grupy!!!! Henryk ciepły i zaangażowany człowiek, starał się by w jak najlepszy sposób oddać klimat panujący w Rydze i okolicach, niewątpliwie znawca tematu i historii. Infrastruktura hotelowa dobra i świetna okolica blisko Centrum!!! Jedyne zastrzeżenie- zbyt krótko! 🙂

Ula

Był to dla mnie pierwszy wyjazd z ekipą Gdzie na Weekend. Jechałem tam nie znając nikogo. Miałem małe obawy o to, na kogo trafię. Niepotrzebnie. Ludzie okazali się bardzo sympatyczni. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z wyjazdu, spełnił moje oczekiwania. Jednym z największych atutów był rewelacyjny przewodnik Henryk. Jego opowieści syciły mnie bardziej niż łotewskie jedzenie 🙂 Program wyjazdu też bardzo ciekawy. Fajnie, że nie skupiliście się tylko na stolicy, a daliście nam szansę na poznanie innych atrakcji Łotwy, ale też Litwy, zwłaszcza urzekły mnie widoki z zamków 🙂 Dziękuję organizatorom za wspaniały wyjazd 🙂

Zbigniew
Koszty
Cena: 1 319 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Tallin oraz Kowno - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • 3 noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 300 zł /os.)
 • 3 śniadania w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Litwy, Łotwy, Estonii oraz Finlandii
 • Opiekę pilota
 • Opiekę przewodnika w języku polskim przez cały wyjazd
 • Oprowadzanie po Helsinkach przez polskojęzycznego przewodnika
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • Bilety na prom Tallin - Helsinki oraz Helsinki - Tallin
 • Transport autokaru na promie, opłaty za parkingi
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Biletów komunikacji miejskiej w Tallinie (1,5 EUR /szt., min 1 + opcjonalnie 2 na wieczorną integrację)
 • Obligatoryjnych kosztów biletów wstępów ok. 20 EUR
 • Opcjonalnej degustacji nalewek w zakładzie “Stumbras” w Kownie - 17 EUR /os. 4 napoje i przekąski (przy min. 30 os.)
 • Ewentualnych testów na obecność COVID-19 - informacje tutaj

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Perły Bałtyku – Tallin i Helsinki + Kowno! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.