info@gdzienaweekend.pl
Jeżeli marzy Ci się podróż w zaskakujące, mało oblegane i niezwykle magiczne miejsce to ten wyjazd jest dla Ciebie! Podczas przedłużonego weekendu odwiedzimy pogranicze polsko-niemieckie i zwiedzimy okoliczne Parki Krajobrazowe Łuk Mużakowa, odkryjemy znajdujący się w nim słynny Park Mużakowski – wpisany na listę UNESCO! Pospacerujemy także ścieżką edukacyjną w dawnej kopalni, zwiedzimy baśniowy ogród pełen rododendronów i azalii ze słynnym Diabelskim Mostem oraz niezwykłe miejsce z mnóstwem polodowcowych głazów narzutowych i skał. Tylko z nami odwiedzisz również Pogórze Kaczawskie, wespniesz się na wygasły wulkan Ostrzyca (501 m n.p.m.) oraz odszukasz potężne Organy Wielisławskie. Te wszystkie atrakcje czekają na nas podczas jednego wyjazdu! Nie zwlekaj i zapisz się już dziś! 😊
Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.
Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem okolic Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa oraz Krainy Wygasłych Wulkanów 🙂 Nie potrzeba specjalnego przygotowania ani kondycji, ale będziemy sporo chodzić, do kilku kilometrów, w tym ostatniego dnia po górach. Zalecamy w szczególności zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras górskich (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.
Wszystkie dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.
Jest to wyjazd częściowo górski, a wycieczki górskie zawsze wiążą się z wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂
Wyjeżdżamy w piątek rano i wracamy w niedzielny wieczór około 23:00, więc na tę trzydniową przygodę potrzebny jest tylko jeden dzień urlopu!
Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek rano, 28.07.2023, o godz. 5:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 30.07.2023, około 23:00.
Śpimy w komfortowym hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą) w Bolesławcu, jedyne 10 minut spaceru od rynku!
Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę
kurtkę przeciwdeszczową, płaszcz
mały plecak na wodę i przekąski
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania
ew. śniadanie na piątek oraz suchy prowiant i napoje na 3 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie lub wieczorem w Bolesławcu)
Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.
Będziemy nocować w komfortowym hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą) w Bolesławcu jedynie 10 minut spaceru od rynku! W cenie zagwarantowane są dwie obiadokolacje (serwowane, zupa i drugie danie) oraz dwa śniadania w formie bufetu. W hotelu czynna jest restauracja, a także bar. Obiekt uzyskał fantastyczną ocenę 8,9 na booking.com!
Wspólny weekend rozpoczniemy w piątek wcześnie rano – o 5:30 wyruszymy z Placu Defilad na zachód Polski. Po krótkiej przerwie śniadaniowej oraz porannej toalecie po południu dotrzemy do województwa lubuskiego i rozpoczniemy zwiedzanie Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa. Nazywany jednym z cudów na mapie Polski jest wspaniałą atrakcją dla piechurów! Nas czeka tego dnia spacer pięciokilometrową słynną ścieżką geoturystyczną „Dawna Kopalnia Babina”. Po minięciu bramy wejściowej i krótkim spacerze szutrową ścieżką naszym oczom ukaże się Jezioro Afryka, przypominające dolnośląskie Kolorowe Jeziorka. Idąc wzdłuż wybrzeża podziwiać będziemy różnorodne, fantazyjne formy ukształtowania jego brzegów, liczne zapadliska, hałdy i wyrobiska. Kolor wody zmieniać się będzie od brązu, przez zieleń, do turkusu, a to wszystko za sprawą istniejącej tu niegdyś kopalni węgla brunatnego i charakterystyki gleby. Co rusz zatrzymywać się będziemy na platformach i tarasach obserwacyjnych oraz wejdziemy na malowniczo położoną wieżę widokową. Dowiemy się również czym jest i jak powstał Zatopiony Las. Późnym popołudniem zejdziemy ze szlaku i pojedziemy do miejsca noclegu. Tam czekać na nas będzie obiadokolacja i oczywiście wspólna integracja 🙂
Zdjęcie po lewej oraz po prawej stronie autorstwa użytkownika August kazimierz pochodzące ze strony pl.wikipedia.org 🙂 Zdjęcie środkowe zaczerpnięto ze strony ziemialubuska.pl
W sobotę po śniadaniu zaczniemy od odkrywania wpisanego na listę UNESCO Parku Mużakowskiego. Jest on jednym z najbardziej rozległych europejskich zabytkowych parków krajobrazowych. Rozciąga się na naturalnie urozmaiconych terenach po obu stronach granicznej rzeki Nysa Łużycka. Oprócz niesamowitych ogrodów w stylu angielskim zobaczymy tam również liczne mosty, wiadukty, pomniki oraz renesansowy Zamek Bad Muskau. Po zwiedzeniu tego niezwykłego miejsca wyruszymy w dalszą drogę do Nochten, do będącego unikatem i wielką atrakcją okolicy Parku Głazów Narzutowych. Jest to magiczne miejsce, w którym zgromadzono przeszło 7 tysięcy głazów, pochodzących ze Skandynawii., które dotarły na tereny Łużyc około 10 tysięcy lat temu wraz z sunącymi na południe lodowcami. Będzie to niesamowicie relaksujące popołudnie spędzone na spacerze pośród zielonych krzewów, porośniętych mchem skał i głazów z urokliwymi krajobrazami na okolicę. Późnym popołudniem odwiedzimy baśniowy Park Rododendronów i Azalii w Kromlau. Zwiedzając zagubimy się na chwilę pośród pachnących krzewów i kwitnących kwiatów, zachwycając się ich pięknem i ogromną ilością. Sieć szutrowych ścieżek doprowadzi nas do Mostu Rakotza, zwanego również „Diabelskim Mostem”, a to za sprawą jego niesamowitego kształtu rodem z „Władcy Pierścieni” 😊. Po przerwie wyruszymy w kierunku miejsca noclegu, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja. Po niej planujemy się jeszcze wybrać na krótkie zwiedzanie Bolesławca, a dzień zakończymy oczywiście wspólną integracją 🙂
W niedzielę zjemy śniadanie, wykwaterujemy się z noclegu i wyruszymy na podbój Pogórza Kaczawskiego. Tego dnia zaplanowany jest trekking na najpiękniejszy polski wygasły wulkan – Ostrzycę (501 m n.p.m.). Trasa należąca do tych łatwych i niezwykle malowniczych będzie miłym początkiem dnia. Kolejny punkt naszego wyjazdu to leżące na zboczu wzgórza Wielisławka (375 m n.p.m.) monumentalne kamienne Organy Wielisławskie. Prawie 80-metrowe urwisko skalne jest pozostałością wulkaniczną, a same „organy” powstały w trakcie stygnięcia lawy w kominie wulkanicznym. Wchodząc na szczyt Wielisławka warto mieć oczy szeroko otwarte, gdyż jest to jedno z hipotetycznych miejsc ukrycia legendarnego, do dzisiaj nieodnalezionego skarbu wywiezionego przez Niemców, tzw. „Złota Wrocławia”. 😊 Następnie wyruszmy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dojedziemy około 23:00, w zależności od warunków na drodze.
Zdjęcie w środku zostało zaczerpnięte ze strony wikipedia.org, zaś zdjęcie po prawej z oficjalne strony kościoła kosciolpokojujawor.pl.
.
Trasa pierwsza:
droga Bełczyna/Proboszczów – Ostrzyca – Proboszczów
1:30 h + przerwy, 4,7 km, podejść 173 m, zejść 232 m
Trasa druga:
Sędziszowa – Organy Wielisławskie – Wielisławka – Sędziszowa
1:30 h + przerwy, 4 km podejść 185 m, zejść 188 m
Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.
Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z naszego podobnego wyjazdu do Krainy Wygasłych Wulkanów!
Pierwszy raz uczestniczyłam w wycieczce z „gdzienaweekend”. Biuro podróży poleciła mi siostra. Uważam wycieczkę za bardzo udana. Jestem mile zaskoczona organizacją oraz uważam, że przesympatyczny Paweł i Pan Tomasz, to wspaniali ludzie. Wiele się dowiedziałam i miło spędziłam czas. Z pewnością poleciłabym hotel, w którym nocowaliśmy. Śniadanie w hotelu- pierwsza klasa 🙂 Myślę, że jeszcze nie raz wybiorę się w podróż z Wami.
Ja również dziękuję za ciekawą wycieczkę. Jak zawsze, kiedy wydaje mi się że w danym regionie widziałam już wszystko, jadę z GNW i odkrywam rzeczy, o których nie miałam pojęcia że istnieją 🙂 Pilot: 5/5 dużych gwiazdek za profesjonalne podejście do swoich zadań 🙂 Przewodnik: bardzo zaangażowany (czasem za bardzo, ale to na + ), ocena= 5/5 gwiazdek 🙂 Trasa: jak dla mnie bardzo odpowiednia 🙂 Dziękuję!
płatna w 2 ratach:
– 300 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
– 599 zł do 26.06.2023.
Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.
Aby się zapisać na Park Mużakowski i Kraina Wygasłych Wulkanów! [3 dni!] *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.