kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Park Mużakowski! [bez nocnych przejazdów] *PREMIUM*

0
Cena
619 zł
Cena
619 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1647

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 18-19.05.2024
Park Mużakowski
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Jeżeli marzy Ci się podróż w zaskakujące, mało oblegane i niezwykle magiczne miejsce to ten wyjazd jest dla Ciebie! Podczas weekendu odwiedzimy pogranicze polsko-niemieckie i zwiedzimy Park Krajobrazy Łuk Mużakowa, odkryjemy znajdujący się w nim słynny Park Mużakowski – wpisany na listę UNESCO! Pospacerujemy także ścieżką edukacyjną w dawnej kopalni, zwiedzimy baśniowy ogród ze słynnym Diabelskim Mostem oraz niezwykłe miejsce z mnóstwem polodowcowych głazów narzutowych i skał. Te wszystkie atrakcje czekają na nas podczas jednego wyjazdu! Nie zwlekaj i zapisz się już dziś! 😊

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem okolic Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa 🙂 Nie potrzeba specjalnego przygotowania ani kondycji, ale będziemy sporo chodzić, do kilku kilometrów.

Wszystkie dni zwiedzamy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczórem, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w sobotę rano, 18.05.2024, o godz. 5:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 19.05.2024, około północy – pierwszej w nocy.

Śpimy w komfortowym  hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą) w Bolesławcu, jedyne 10 minut spaceru od rynku!

 

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę
kurtkę przeciwdeszczową, płaszcz
mały plecak na wodę i przekąski
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie lub wieczorem w Bolesławcu)
gotówkę na wstępy (informacje poniżej) oraz gotówkę na posiłki i inne wydatki

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Odwiedzimy urokliwy Park Krajobrazowy Łuk Mużakowa!
 • Zwiedzimy wpisany na listę UNESCO Park Mużakowski!
 • Przejdziemy ścieżkę geoturystyczną na terenie dawnej kopalni węgla brunatnego Babina!
 • Nacieszymy się ciszą i bliskością natury!
 • Odkryjemy magiczny Park Głazów Narzutowych w Nochten!
 • Zobaczamy słynny kamienny Diabelski Most!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych pięknych miejsc!
Dlaczego PREMIUM?

Będziemy nocować w komfortowym hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą) w Bolesławcu jedynie 10 minut spaceru od rynku! W cenie zagwarantowane jest śniadanie w formie bufetu. W hotelu czynna jest restauracja, a także bar. Obiekt uzyskał fantastyczną ocenę 8,9 na booking.com!

Plan

Dzień 1Park Głazów Narzutowych + Park Rododendronów i Azalii

Wspólny weekend rozpoczniemy w sobotę wcześnie rano – o 5:30 wyruszymy z Placu Defilad na zachód Polski. W drodze zatrzymamy się na przerwę śniadaniową, a następnie nieco po południu dotrzemy do Nochten, do będącego unikatem i wielką atrakcją okolicy Parku Głazów Narzutowych. Jest to magiczne miejsce, w którym zgromadzono przeszło 7 tysięcy głazów, pochodzących ze Skandynawii, które dotarły na tereny Łużyc około 10 tysięcy lat temu wraz z sunącymi na południe lodowcami. Będzie to niesamowicie relaksujące popołudnie spędzone na spacerze pośród zielonych krzewów, porośniętych mchem skał i głazów z urokliwym widokiem na okolicę. Późnym popołudniem odwiedzimy baśniowy Park Rododendronów i Azalii w Kromlau. Zwiedzając zagubimy się na chwilę pośród wspaniałej przyrody, a sieć szutrowych ścieżek doprowadzi nas do Mostu Rakotza, zwanego również „Diabelskim Mostem”, a to za sprawą jego niesamowitego kształtu rodem z „Władcy Pierścieni” 😊 Wieczorem pojedziemy do miejsca noclegu, gdzie chętni będą mogli się wybrać na spacer po urokliwym Bolesławcu i oczywiście spędzić czas na wspólnej integracji 🙂

Dzień 2Park Mużakowski + Park Krajobrazowy Łuk Mużakowa

W niedzielę po śniadaniu rozpoczniemy od odkrywania wpisanego na listę UNESCO Parku Mużakowskiego. Jest on jednym z najbardziej rozległych europejskich zabytkowych parków krajobrazowych. Rozciąga się na naturalnie urozmaiconych terenach po obu stronach granicznej rzeki Nysa Łużycka. Oprócz niesamowitych ogrodów w stylu angielskim zobaczymy tam również liczne mosty, wiadukty, pomniki oraz renesansowy Zamek Bad Muskau. Po zwiedzeniu tego niezwykłego miejsca wyruszymy na zwiedzanie Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa. Nazywany jednym z cudów na mapie Polski jest wspaniałą atrakcją dla piechurów! Nas czeka tego dnia spacer pięciokilometrową słynną ścieżką geoturystyczną „Dawna Kopalnia Babina”. Po minięciu bramy wejściowej i krótkim spacerze szutrową ścieżką naszym oczom ukaże się Jezioro Afryka, przypominające dolnośląskie Kolorowe Jeziorka.  Idąc wzdłuż wybrzeża podziwiać będziemy różnorodne, fantazyjne formy ukształtowania jego brzegów, liczne zapadliska, hałdy i wyrobiska. Kolor wody zmieniać się będzie od brązu, przez zieleń, do turkusu, a to wszystko za sprawą istniejącej tu niegdyś kopalni węgla brunatnego i charakterystyki gleby. Co rusz zatrzymywać się będziemy na platformach i tarasach obserwacyjnych oraz wejdziemy na malowniczo położoną wieżę widokową. Dowiemy się również czym jest i jak powstał Zatopiony Las. Następnie wyruszmy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dojedziemy około północy – pierwszej w nocy, w zależności od warunków na drodze.

Zdjęcie po lewej oraz po prawej stronie autorstwa użytkownika August kazimierz pochodzące ze strony pl.wikipedia.org 🙂 Zdjęcie środkowe zaczerpnięto ze strony ziemialubuska.pl

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja i opinie z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z naszego poprzedneigo wyjazdu do Parku Mużakowskiego i Krainy Wygasłych Wulkanów!

Byłam z Wami pierwszy raz i bardzo mi się podobało. Destynacja dość odległa, ale gdyby nie ten wyjazd, to pewnie nigdy bym nie zwiedziła tych miejsc. To chciałabym podkreślić – bo to były atrakcje mało znane, a dzięki dobremu skomponowaniu i niesamowitym ludziom, którzy nam je pokazywali, wiem o nich teraz dużo więcej i chętnie zachęcę innych do odwiedzenia Mużakowa 🙂 Pilotka Ewelina była rewelacyjna – miła, energetyczna, pozbierana, profesjonalna i jeszcze miała swój niepowtarzalny styl 🙂 Dzięki niej cały program z naddatkiem zrealizowaliśmy planowo i przyjemnie. Przewodnicy lokalni byli bardzo dobrzy – sami pasjonaci i z sercem do tego co robią, co było widać! Nie mogę też nie wspomnieć o kierowcy Marku, który takie rzeczy robił autokarem, że szczęka opada – umiał ze spokojem wymanewrować pojazdem w każdej sytuacji 🙂 Program był dość napięty, ale dla mnie to akurat nie problem, że nie było czasu wolnego. Bardzo doceniam inicjatywę z kręglami i wspólnym wyjściem na rynek w Bolesławcu, choć wieczorem to jednak zmęczenie mnie trochę pokonało 😉
 
Asia N.
Koszty
Cena: 619 zł
Cena zawiera:
 • Warszawa – Nochten i Łęknica – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 150 zł)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opłaty za parkingi
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków (w tym sobotniej obiadokolacji)
 • Obligatoryjnych kosztów wstępów i przewodników lokalnych (ok. 60 zł)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Park Mużakowski! [bez nocnych przejazdów] *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć przycisk poniżej i uzupełnić formularz.

Zapisz się