kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Odkrywamy Góry Czerchowskie na Słowacji!

0
Cena
499 zł
Cena
499 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1679

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 13-15.10.2023
Góry Czerechowskie
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Marzy Ci się jesienna wycieczka po niesamowitych słowackich szczytach? Jeżeli tak, to zapisz się już dziś i wybierz się w podróż w Góry Czerchowskie. Tylko z nami zobaczysz cudowne miejsca, malownicze panoramy i zapierające dech w piersiach szczyty, które rzadko są w programach wycieczek! Zdobędziemy góry Veľká Javorina (1098 m n.p.m.) oraz Minčol (1157 m n.p.m.), zrelaksujemy się w słowackich schroniskach i policzymy gwiazdy na niebie podczas wieczornego ogniska. Góry Czerchowskie gwarantują niezapomniane trasy dla miłośników górskich krajobrazów i wędrówek. Jedno jest pewne – z nami na pewno nie będziesz się nudzić 😊

 

Zdjęcie główne Milan Bališin, wikimedia.org

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

głosowanie w wyborach!

15 października (niedziela) zaplanowano wybory parlamentarne. W związku z tym w tym dniu w Muszynie dla chętnych osób będzie zorganizowana możliwość oddania głosu.

Gdzie głosujemy?
W obwodowej komisji wyborczej nr 2 w Krajowej Szkole Skarbowości, Filia w Muszynie, ul. Nowa 70, 33-370 Muszyna. Komisja znajduje się kilkanaście minut spacerem od naszego noclegu.

Kiedy głosujemy?
W niedzielę tuż po śniadaniu.

Jak głosować?

 • 1) Pobierając zaświadczenie z miejsca zameldowania
  Można zagłosować w dowolnej komisji przedkładając zaświadczenie o prawie do głosowania. Można je zdobyć składając wniosek w urzędzie gminy/dzielnicy. Szczegóły znajdziecie tutaj.
Zachęcamy do skorzystania z możliwości do głosowania!
Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek późnym wieczorem i wracamy w niedzielę przed północą, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 13.10.2023, o 23:15. Powrót w niedzielę wieczorem, 15.10.2023, około 1:00 w nocy.

Z soboty na niedzielę śpimy w pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport,
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
polar, kurtkę od deszczu oraz czapki – od słońca oraz zimową – od wiatru,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
parasol,
apteczkę osobistą z podstawowymi środkami opatrunkowymi,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki na szlakach Gór Czerchowskich!
 • Przejdziemy ponad 30 kilometrów po górskich trasach!
 • Zdobędziemy najwyższy szczyt pasma - Minčol (1157 m n.p.m.)!
 • Spróbujemy lokalnych słowackich specjałów w schronisku Chata Cergov!
 • Zintegrujemy się podczas wieczornego ogniska!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować w pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą) po stronie Polskiej. Z obiektu rozciągają się piękne widoki na okalające pasma górskie. W cenie jest zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w formie bufetu w niedzielę.

Plan

Dzień 1Drienica - Lysá - Ostry Kameň - Cergov - Veľká Javorina - Pantelis - Krize

W piątek o 23:15 wyruszymy z Placu Defilad w Warszawie na podbój słowackich Gór Czerchowskich. Na miejsce dotrzemy rano, a po drodze zaplanowane są przerwy, w tym jedna dłuższa na śniadanie. Rozpoczynając wycieczkę w miejscowości Drienica (639 m n.p.m.) wejdziemy od razu na leśny trakt i pnąc się w górę niebieskim szlakiem po kilku kilometrach dojdziemy do pierwszego szczytu Lysá (1068 m n.p.m.). Kilka kroków dalej zobaczymy Oltár Kameň (1037 m n.p.m.), ciekawe miejsce z małą kapliczką. Kontynuując wycieczkę niebieskim szlakiem podziwiać będziemy piękno lasów i rozległe łąki, które otaczają ten urokliwy region aż dotrzemy do schroniska Chata Cergov (917 m). Tam zrobimy krótką przerwę na posiłek i regenerację, a potem rozpoczniemy podejście na Cergov (1049 m n.p.m.). Kolejnym punktem na trasie będzie jeden z wyższych w paśmie szczytów Veľká Javorina (1098 m n.p.m.), z którego zobaczymy imponujące panoramy na Beskid Niski, Bieszczady czy Tatry. Dzień upłynie nam na trekkingu pośród malowniczych dolin, rozległych łąk i pól i zachwycających krajobrazów. Późnym popołudniem zejdziemy ze szlaku i wyruszymy do noclegu, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych zaplanowana jest wspólna integracja przy ognisku! (o ile pogoda pozwoli 😊)

Zdjęcia 1 Jerzy Opioła, wikipedia.org, 2 Dodoni wikipedia.org, 3 MBi wikipedia.org

Trasa:
Drienica – Lysá – Ostry Kameň – Cergov – Veľká Javorina – Pantelis – Krize
6:20 h + przerwy, 17,3 km, suma podejść 654 m, suma zejść 725 m

Dzień 2Livovska Huta - Mincol - Maly Mincol - Murianik - Obručné

Po śniadaniu spakujemy się i wyruszymy do miejscowości Livovská Huta (663 m n.p.m.), skąd wejdziemy na szlak i rozpoczniemy podejście na najwyższy szczyt Gór Czerchowskich. Minčol (1157 m n.p.m.), bo o nim mowa, leży w rezerwacie Čergovský Minčol i słynie z nieziemskich widoków na okolicę. Oferuje 360-stopniową panoramę na Tatry, Babią Górę, Trzy Korony, Beskid Sądecki, Beskid Niski, a nawet Bieszczady czy Połoniny. Zatrzymamy się tam na dłużej, by każdy mógł we własnym tempie zachwycić się widokami szczytów skąpanych w leżącym u stóp morzu chmur. Urokliwe krajobrazy, szum górskiego wiatru i ciągnące się po horyzont pola i łąki towarzyszyć nam będą w drodze na sąsiadujący Malý Minčol (1055 m n.p.m.). Oba szczyty są często odwiedzane przez miłośników spacerów i wspinaczki ze względu na swoje walory widokowe. Następnie trawersując zbocze góry Murianik (1002 m n.p.m.) zejdziemy do Przełęczy pod Dlhou (968 m n.p.m.), oglądając po drodze piękne widoki na majaczące w oddali szczyty Beskidu Niskiego. Dzień zakończymy w miejscowości Obručné, skąd odbierze nas autokar. Po przerwie na obiad wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie przy dobrych warunkach na drodze, powinniśmy dotrzeć przed 1:00 w nocy.

Zdjęcia Milan Bališin, wikimedia.org

Trasa:
Livovska Huta – Mincol – Maly Mincol – Murianik – Obručné
6:07 h + przerwy, 15,6 km, suma podejść 710 m, suma zejść 736 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja z podobnego górskiego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z podobnego wyjazdu, gdzie zdobyliśmy Babią Górę!

Wyjazd z ekipą gdzienaweekend jak zwykle udany 🙂. Pogoda zamówiona, widoki przepiękne, a ludzie pozytywnie zakręceni. Jechałam nie znając nikogo, a moje konto powiększyło się o nowych znajomych, z którymi już planujemy kolejne wędrówki. Cieszę się, że mogłam z Wami wyruszyć, zmierzyć się z własnymi słabościami i pokonać je. Jestem mocniejsza po tej przygodzie. Polecam wszystkim 🙂

Mariola W.

Serdecznie dziękuję za wyjątkowo udany weekend w Beskidzie Żywieckim, za miłe towarzystwo i piękną pogodę 🙂 To był mój pierwszy wyjazd z gdzienaweekend i jako zaprawiona górzystka najbardziej obawiałam się rygoru i nadopiekuńczości. Jednak dostałam od Was tyle swobody ile było mi trzeba. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na szlaku!

Karolina S.
Koszty
Cena: 499 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Drienica i Obručné – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 100 zł)
 • Obiadokolację w sobotę (zupa, drugie danie)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Organizację ogniska, drewno na opał i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Ślady tras GPX
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki i na ognisko

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Odkrywamy Góry Czerchowskie na Słowacji! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 100 zł / osoba (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się