kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Malownicza Austria! [nocleg w Salzburgu]

0
Cena
1 799 zł
Cena
1 799 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

24

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni (przedłużony weekend)
Termin : 4-9.09.2024
Austria
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zaplanuj z nami niesamowity przedłużony, wrześniowy weekend w Austrii! Zwiedzimy wspaniały Salzburg, ale czeka nas również mnóstwo innych atrakcji! Będziemy wysoko nad ziemią na Zamku Hohenwerfen oraz głęboko pod powierzchnią w najstarszej jaskini lodowej Eisriesenwelt. Zrelaksujemy się podczas rejsu po turkusowym jeziorze Wolfgangsee i przespacerujemy po górskich szlakach w Hallstatt i Lammerkamm. Pewne jest jedno – malowniczych widoków i niesamowitych kadrów do zdjęć podczas tego weekendu na pewno nie zabraknie! Dołącz do nas i odkryj niesamowitą Austrię!

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd skierowany do osób zainteresowanym odkryciem uroków Austrii. Podczas wyjazdu zwiedzimy słynny Salzburg oraz wspaniałe atrakcje Austrii takie jak: górskie jeziora, Jaskinię Eisriesenwelt, Wąwóz Lammerkamm oraz wiele innych. Będziemy trochę chodzić zwiedzając i spacerując, będą pojedyncze lekko górskie podejścia, ale nie wymagana jest ponad przeciętna kondycja, a w razie potrzeby będzie można zrezygnować z części aktywności.

5 dniowa wyprawa, 3 dzień urlopu!

Wyruszamy we środę wieczorem a wracamy w poniedziałek rano. Potrzebujesz tylko 3 dni urlopu na tę wspaniałą 5 dniową wyprawę 🙂

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest w środę 4.09.2024, o godz. 18:00 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót w poniedziałek, 9.09.2024, około 7:00 rano, w zależności od warunków na drodze.

Można dołączyć do nas na trasie — jedziemy przez Piotrków Trybunalski, Częstochowę (obwodnicami) i dalej w okolicach Katowic i Gliwic (autostradą A1).

Śpimy w komfortowym hotelu ** (2-gwiazdkowym) w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami. Hotel położony jest w centrum Salzburga, zaledwie kilkanaście minut spaceru od najważniejszych atrakcji!

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Austrii.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na euro 🙂

CENY

Ceny produktów w Austrii są typowe jak na zachodzie Europy. Średnio można przyjąć, że ceny w Austrii są dwa razy wyższe, niż u nas w Polsce. Najdrożej jest oczywiście w stolicy oraz miejscowościach turystycznych. Ceny są tam z reguły wyższe niż w reszcie kraju o kilka do kilkunastu procent. Ceny posiłków w restauracjach w Austrii są wysokie. Obiad w średniej klasy jadłodajni, to wydatek rzędu 20-30 Euro na osobę. W tańszych przybytkach można się najeść już za około 12 Euro. Dużo tańsze jest żywienie się tak zwanym street foodem, np. bratwurst z dodatkami to koszt około 3-4 Euro za porcję.

ROAMING

Będąc w Austrii nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Austrii po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

OPIEKA MEDYCZNA

Austria jest członkiem UE, dlatego też zalecamy przed wyjazdem należy wyrobić w najbliższym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia tzw. EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty, będziemy sporo chodzić :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
cieplejsze ubrania niezbędne przy zwiedzaniu jaskini przy temperaturze około 10 stopni
gotówkę w EUR na wstępy (informacje poniżej) oraz gotówkę na posiłki i inne wydatki (około 100-150 Euro w zależności od indywidualnych potrzeb).

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Zwiedzimy wspaniały Salzburg!
 • Wejdziemy się na otoczony Alpami szczyt z majestatycznym Zamkiem Hohenwerfen!
 • Przespacerujemy się lodowym labiryntem w Jaskini Eisriesenwelt!
 • Zachwycimy się siłą natury w Wąwozie Lammerkamm!
 • Przejedziemy się klimatyczną kolejką górską w urokliwym, sławnym Hallstatt!
 • Wypłyniemy w rejs po jeziorze Wolfgangsee – relaksujący i pełen pięknych widoków!
 • Zobaczymy przepiękną Dolinę Wachau!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w dwugwiazdkowym **  hotelu w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami. W cenie zagwarantowane są trzy śniadania w formie bufetu. Hotel położony jest w centrum Salzburga, w zasięgu kilkunastominutowego spaceru od najważniejszych atrakcji! Hotel uzyskał dobrą ocenę 7,4 na portalu booking.com!

Plan

Dzień 0/1Salzburg

Wspólny wyjazd rozpoczniemy w środę godzinie 18:00 – wyruszymy z Placu Defilad w Warszawie, by w nocy przekroczyć granicę Austrii. W trasie zaplanowane są przerwy, w tym jedna dłuższa na śniadanie. Rano wyruszymy na podbój miasta Mozarta i marcepanu – Salzburga! Zobaczymy liczne zabytki światowej klasy, niezwykłą Starówkę, wpisaną na listę UNESCO, odwiedzimy dom Mozarta oraz spróbujemy sławnych słodkości Mozart Kugeln. Spacer klimatycznymi ulicami pośród wspaniałych budynków umilać nam będzie unikatowy klimat oraz alpejskie górskie krajobrazy. Po czasie wolnym na obiad wyruszymy spacerem do hotelu, a wieczorem oczywiście będzie czas na wspólną integrację 🙂

Dzień 2Zamek Hohenwerfen + Jaskinie Eisriesenwelt

W piątek po śniadaniu spotkamy się w autokarze i pojedziemy do miejscowości Werfen nad którą góruje majestatyczny Zamek Hohenwerfen. Zbudowany w XI wieku pełnił wiele różnych ról – powstał dla ochrony ziem w dolinie, ale na przestrzeni lat służył również m.in. jako siedziba lokalnych władców, więzienie oraz ośrodek szkoleniowy. Dziś stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych regionu za sprawą malowniczych krajobrazów, niesamowitego położenia na wzgórzu pośród strzelistych i stromych ścian Alp oraz licznych festiwali i pokazów sokolniczych. Widoki i krajobrazy pozostaną w pamięci do końca życia, a zdjęcia szybko zapełnią pamięć telefonów! Po południu wyruszymy do Jaskini Eisriesenwelt. To największa na świecie naturalna jaskinia lodowa, w której znajduje się labirynt grot o długości 42 km, wypełnionych przez cały rok lodem. Warto zabrać ze sobą coś ciepłego do ubrania 🙂 Zobaczymy kryjące się pod powierzchnią zadziwiające rzeźby lodowe uformowane przez naturę, ogromne stalaktyty i stalagmity o najdziwniejszych kształtach oraz lodowe kolumny, tunele i welony. Po tym chłodnym doznaniu udamy się do hotelu, gdzie odpoczniemy po intensywnym dniu.

Dzień 3Wąwóz Lammerklamm + Hallstatt + Jezioro Wolfgangsee

W sobotę po śniadaniu odwiedzimy Wąwóz Lammerklamm. Powstały dawno w epoce lodowcowej zachwyci nas zbudowanym na stromej skale szlakiem z licznymi kładkami i mostkami, a u stóp płynąć będzie rzeka Lammer w absolutnie zapierającym dech w piersiach niebieskim kolorze. Gwarantujemy, że atmosfera, wąskie przejścia, niesamowita zieleń i natura na długo zapadną w pamięci. Następnie pojedziemy do Hallstatt – miasta z jednej strony wciśniętego w strome zbocza Alp, a z drugiej otoczonego przez jezioro. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest stale oblegane przez turystów z całego świata. Udamy się na przejażdżkę kolejką górską na szczyt, gdzie znajduje się słynny punkt widokowy. Następnie zaplanowaliśmy czas wolny na indywidualne odkrywania tego miejsca, spacer ze szczytu i m.in…. zobaczenie niesamowitej kaplicy czaszek! Kolejno pojedziemy nad brzeg Wolfgangsee. Jezioro to uważane jest za jedno z najbardziej malowniczych w Europie, a uroki jego otoczenia odkrywać będziemy z pokładu statku! Popłyniemy po turkusowej wodzie do sielankowej miejscowości St. Wolfgang otoczonej zielonymi pagórkami i większymi górami, które zniewalają swoją urodą. Po zejściu na ląd będzie czas na spacer uroczymi uliczkami tego miasteczka i podziwianie uroków okolicy, a następnie wsiądziemy do autokaru i wrócimy do hotelu. Chętni będą mogli wyruszyć jeszcze wieczorem na spacer oraz integrację na mieście 🙂

Dzień 4/5Dolina Wachau

W niedzielę po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i wyruszymy do przyrodniczo-historycznej perełki położonej pośród porośniętych winnicami wzgórz nad Dunajem. Dolina Wachau, bo o niej mowa, słynie mnogości zabytków, pięknych naddunajskich pejzaży i doskonałego regionalnego wina. Zwiedzanie rozpoczniemy od słynnego Melk, gdzie znajduje się imponujące barokowe opactwo w Melku, znanym z powieści Umberto Ecco „Imię Róży”. Będzie tu chwila na podziwianie tego miasteczka i szybką kawę. Dalsza trasa wzdłuż Dunaju prowadzić będzie pomiędzy stokami porośniętymi winoroślą i morelowymi sadami. Są one znakomitymi kulisami dla miasteczek, twierdz i klasztorów. Kolejnym punktem będzie najsłynniejsza miejscowość doliny – Dürnstein. Położona malowniczo miejscowość słynie historycznie z tego, że w ruinach twierdzy więziony był angielski król Ryszard – Lwie Serce. Warto zdobyć szczyt ruiny, skąd rozciąga się zapierająca dech panorama przełomu Dunaju. Zwiedzanie zakończymy w romantycznym Krems an der Donau, gdzie zachowały się średniowieczne uliczki i gdzie zrodziła się: musztarda kremska! Tutaj też czeka nas dłuższa przerwa na samodzielne podziwianie tego miasteczka i zjedzenie kolacji, ale to nie koniec atrakcji! Na koniec dnia czeka nas jeszcze… wizyta w winiarni połączona ze zwiedzaniem i oczywiście degustacją! Następnie już wieczorem wyruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy w poniedziałek (9 września) około 7:00 rano, w zależności od warunków na drodze.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

W Austrii byliśmy wielokrotnia, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z tej wyprawy z ostatniej edycji!

Rewelacyjny wyjazd, bardzo intensywny, dużo zwiedzania w przepięknych okolicznościach miast i przyrody. Jestem w 100% usatysfakcjonowana przygotowanym programem. Już planuję z Wami trzy kolejne wyjazdy więc to chyba najlepsza rekomendacja 🙂 Pozdrawiam i do zobaczenia.
Weronika S.
Wyjazd oczywiście rewelacyjny…Przepiękne widoki, pogoda jak zwykle dopisała, miejsca bardzo urokliwe -” pocztówkowe”. Obie Anie tworzą rewelacyjny team: opiekuńcze, pomocne, zawsze uśmiechnięte kipiące pozytywną energią i masą pomysłów.  Bardzo dobrym Waszym pomysłem była możliwość  ciepłego posiłku w drodze powrotnej. Jedzenie  smaczne, syte i b.przystępna cena. Widoki i miejsca w trakcie wypadu- jak z kolorowej bajki.
Maja B.
Koszty
Cena: 1799 zł

płatna w 2 ratach:
500 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
1299 zł do 1.08.2024.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Salzburg oraz Dolina Wachau - Warszawa
 • Przejazdy autokarem na trasach lokalnych
 • Trzy noclegi w hotelu w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 300 zł)
 • Trzy śniadania w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Austrii
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • Opłaty za parkingi oraz wjazdy do miast
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu, przewodników i taxy lokalnej: około 125 EUR (Zamek Hohenwerfen, Jaskinia Eisriesenwelt, Wąwóz Lammerkamm, Kolejka Hallstatt, rejs po jeziorze Wolfgangsee, winiarnia, przewodnicy)Kwota szacunkowa - cenniki mogą zostać zaktualizowane bilżej wyjazdu.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Malownicza Austria! [nocleg w Salzburgu] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 300 zł (prosimy doliczyć do przelewu).

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

Zapisz się