info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Majówka w Beskidzie Niskim – malownicze szczyty, ukwiecone doliny, drewniana architektura!

0
Cena
1 149 zł
Cena
1 149 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1022

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni
Termin : 29.04-3.05.2023
Beskid Niski
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy na weekend majowy w polskich górach – tym razem zbłądzimy na tereny Beskidu Niskiego! Wespniemy się na znane szczyty, odwiedzimy Muzeum Budownictwa Ludowego i Zamek Kamieniec, zachwycimy się naturą przełomu Wisłoka, a wieczorem spędzimy razem czas pod rozgwieżdżonym niebem przy trzaskającym ognisku 🙂 Weź jeden dzień wolnego, dobry humor i odpowiednie górskie obuwie, a my zajmiemy się resztą!

Spędź z nami fantastyczną majówkę w Beskidzie Niskim!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

Szczyt Diademu Polskich Gór [DPG]

Diadem Polskich Gór to odznaka zwieńczająca zdobycie 80 najwyższych szczytów pasm i masywów górskich w Polsce (w randze mezoregionów oraz wybranych mikroregionów). Zdobyć ją można po przedstawieniu wypełnionej i potwierdzonej (np. fotografiami lub pieczątkami) książeczki odznaki DPG. Szczegóły tego wspaniałego wyzwania można znaleźć m.in. w regulaminie DPG oraz na oficjalnej stronie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt:

DPG nr 31. – Tokarnia w Beskidzie Niskim!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu chodzimy na lekko – tzn. nasze bagaże zostaną dowiezione autokarem do noclegu, zatem na szlak wystarczy nam mały plecak.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

5 dniowa wyprawa, a tylko 1 dzień urlopu!

Wyruszamy w piątek wieczorem a wracamy w środę, poniedziałek (1 maja) oraz środa (3 maja) są dniami ustawowo wolnymi od pracy zatem potrzebujesz jedynie 1 dzień urlopu (2 maja)  🙂

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest w nocy z piątku, 28.04.2023, na sobotę, 29.04.2023, o godz. 00:45 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót we środę, 3.05.2023, około 23:00 w zależności od warunków na drodze.

Śpimy w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 3 i 4-osobowych (pokoje 2-os. za dopłatą). Pokoje znajdują się w budynku głównym (każdy pokój z łazienką) oraz w domkach z dwiema sypialniami i salonem (jedna łazienka na domek). Ośrodek położony w urokliwej dolinie rzeki Wisłok, z dala od cywilizacji. Jest to idealne miejsce jako baza wypadowa do zwiedzanych przez nas atrakcji 🙂

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę, w tym ciepłe rzeczy na wieczory przy ognisku
kurtkę przeciwdeszczową
ciepłą czapkę i cienkie rękawiczki
spodnie i buty na zmianę, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na kurtkę, wodę i przekąski
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na trekkingi (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie)
prowiant na wieczorne ogniska
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas długiego weekendu m.in.:
 • Przejdziemy prawie 80 km po beskidzkich szlakach!
 • Zdobędziemy znane szczyty Beskidu Niskiego – Tokarnia, Kanasiówka, Piotruś, Cergowa i wiele innych!
 • Odwiedzimy miasto Jaśliska znane nawet w Hollywood!
 • Poznamy historię regionu w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku!
 • Skosztujemy lokalnych produktów, w tym regionalnego wina z rodzinnej winnicy!
 • Przejdziemy się po uliczkach uroczego uzdrowiska Rymanów Zdrój!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Nocleg

Będziemy nocować w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 3 i 4-osobowych (pokoje 2-os. za dopłatą). Pokoje znajdują się w budynku głównym (każdy pokój z łazienką) oraz w domkach z dwiema sypialniami i salonem (jedna łazienka na domek). W cenie zagwarantowane są śniadania w formie bufetu oraz obiadokolacje. Ośrodek położony w urokliwej i malowniczej dolinie rzeki Wisłok. Jest to idealne miejsce jako baza wypadowa do zwiedzanych przez nas atrakcji 🙂 Na terenie ośrodka znajduje się m.in. tężnia solankowa a sam ośrodek uzyskał świetną ocenę 4,6 wśród użytkowników portalu google.com.

Plan

Dzień 1Karlików - Tokarnia - Skibice - Rudawka Rymanowska

W  nocy z piątku na sobotę spotkamy się na Placu Defilad w Warszawie i rozpoczniemy wspólny, majówkowy długi weekend w Beskidzie Niskim 🙂 Do Karlikowa na start szlaku dotrzemy nad ranem, a wcześniej zrobimy przerwę na śniadanie, poranną kawę i przyszykowanie się do dnia w górach. Początkowo łagodna trasa pośród łąk i pól szybko zmieni się w ostrzejsze podejście i sprawdzi naszą kondycję. Po około pięciu kilometrach dotrzemy do pierwszego szczytu Tokarni (778 m n.p.m.), który jest najwyższym punktem w Paśmie Bukownicy. Podziwiać będziemy panoramę na Pogórze Bukowskie, Beskid Niski i Bieszczady, a przy dobrej widoczności zobaczymy również majaczące w oddali Tatry! Kontynuując podróż Głównym Szlakiem Beskidzkim iść będziemy w większości bukowym lasem napawając się ciszą, spokojem i górską atmosferą, po drodze mijając kilka mniej wybitnych szczytów. Po południu zdobędziemy Skibice (775m n.p.m.) i rozpoczniemy zejście w kierunku Rudawki Rymanowskiej, słynącej ze skalnych ścian przełomu Wisłoka – malowniczego geologicznego fenomenu na skalę kraju. Następnie udamy się do naszego noclegu, gdzie po zakwaterowaniu czekać na nas będzie obiadokolacja. Na zakończenie intensywnego dnia spotkamy się przy wspólnym ognisku! 🙂

Trasa:

Karlików – Tokarnia – Skibice – Rudawka Rymanowska
7:09 + przerwy, 20,9km, podejść 461, zejść m 565 m

Dzień 2Wisłok Wielki - Kanasiówka - Jasiel – Moszczaniec

Wypoczęci i po śniadaniu wyruszymy na szlak z Wisłoka Wielkiego. Wchodząc na teren Jaśliskiego Parku Krajobrazowego iść będziemy żółtym szlakiem w cieniu bukowych drzew. Szczyty zdobywane tego dnia nie będą specjalnie widokowe, jednak otaczająca nas natura i górskie powietrze sprawią, że wyciszymy się i zapomnimy o codziennych troskach 🙂 Powoli zaczniemy zdobywać wysokość i w okolicach południa staniemy na Kanasiówce (831 m n.p.m.), całkowicie zalesionym szczycie, jednak ważnym dla zdobywców Korony Beskidu Niskiego. Idąc dalej szlakiem na granicy polsko-słowackiej zobaczymy wieżę obserwacyjną na Wielkim Bukowcu (848 m n.p.m.). Następnie zawrócimy i zejdziemy w dolinę nieistniejącej miejscowości Jasiel z ciekawą historią otoczoną największym w polskich Karpatach Rezerwatem Przyrody „Źródliska Jasiołki”. Późnym popołudniem przejdziemy do Moszczańca, skąd udamy się do miejsca naszego noclegu na obiadokolację. Wieczorem czeka nas oczywiście wspólna integracja przy ognisku 🙂

Trasa:

Wisłok Wielki – Kanasiówka – Jasiel – Moszczaniec
6:56 + przerwy, 19,5 km, Podejść 437 m , Zejść 484 m

Dzień 3Jaśliska + Daliowa - Zawadka Rymanowska - Cergowa - Dukla

W poniedziałek po śniadaniu pojedziemy do miejscowości Jaśliska. W tej okolicy kręcono m.in. nominowane do Oscara „Boże Ciało” oraz sceny do produkcji „Wołyń”, „Wielkie zimno” czy „Twarz”. Po krótkim zwiedzaniu pojedziemy na start szlaku w Przełomie Jasiółki, a tego dnia głównym naszym celem będzie widoczna z oddali dumie górująca nad okolicą Cergowa (716 m n.p.m.). Należy do środkowej części Beskidu Niskiego, zwanego umownie Dukielskim. Na szczycie stoi wybudowana w 2018 roku solidna wieża widokowa, z której zachwycać się będziemy widokiem na krajobraz od Bieszczadów aż po Tatry. Po drodze zaliczymy jeszcze szczyt Piotrusia (727 m n.p.m.), jeden z najdzikszych masywów górskich w Beskidzie Niskim oraz cerkiew w Zawadce Rymanowskiej. Późnym popołudniem zejdziemy do Dukli, w której po krótkim zwiedzaniu zaplanowany jest czas wolny. Warto zajrzeć do lokalnego browaru i skosztować ichniejszego piwa. Wieczorem wrócimy do miejsca noclegu i po obiadokolacji spotkamy się przy trzaskającym ognisku, by powspominać atrakcje minionego dnia.

Zdjęcie po lewej stronie autorstwa Peter Zelizňák – źródło wikipedia.org, środkowe i po prawej stronie autorstwa Henryka Bielamowicza – źródło wikipedia.org

Trasa:

Trasa:
Daliowa – Zawadka Rymanowska – Cergowa – Dukla
5:55 + przerwy, 14,5 km podejść 698 m, zejść 758 m

Dzień 4Skansen w Sanoku + Zamek Kamieniec - Rezerwat Prządki - Zaginione Skałki - Winnica Kombornia

Kolejny dzień rozpoczniemy śniadaniem, a po nim udamy się do Sanoka by zwiedzić Muzeum Budownictwa Ludowego – pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce. Założone w 1958 roku zajmuje powierzchnię 38 ha i pokazuje historię i kulturę ludności pogranicza Łemków, Bojków i Pogórzan. O wszystkim dowiemy się od lokalnego przewodnika. Kolejno pojedziemy do Zamku Kamieniec, ruin warowni obronnej będącej scenerią historycznego sporu stanowiącego inspirację dla „Zemsty” Aleksandra Fredry. Bezpośrednio po zwiedzaniu ruszymy na szlak, który wieść nas będzie malowniczą trasą przez Rezerwat Prządki im. prof. Henryka Świdzińskiego, słynący z grup ostańców skalnych wysokich nawet na ponad 20 metrów. Zdobędziemy szczyt Strzelnica (542m n.p.m.), zobaczymy tajemnicze Zaginione Skałki i wypoczniemy przy wodospadzie Trzy Wody. Dzień zakończymy w Winiarni Widokowa przy lampce regionalnego trunku 🙂 Wieczorem wrócimy do noclegu na obiadokolację i wspólną integrację.

Trasa:

Zamek Kamieniec – Rezerwat Prządki – Zaginione Skałki – Winnica Kombornia – Kombornia
3:16h + przerwy, 9,3 km, podejść 249 m, zejść 265 m

Dzień 5Rudawka Rymanowska - Rymanów Zdrój

Ostatniego dnia po śniadaniu wyruszymy na szlak z Rudawki Rymanowskiej. Idąc asfaltową droga dojdziemy do wodospadu w Wisłoczku i mijając górę Dział (674 m n.p.m.) z widokowymi polanami zejdziemy do doliny rzeki Tabor. Następnie rozpoczniemy trekking do szczytu Przymiarki (626 m n.p.m.). Trasa początkowo wieść nas będzie lasem, jednak szybko naszym oczom ukażą się łąki jak z tapety Windowsa i panoramiczne widoki na okolicę. Grzbiet Przymiarki stanowi cel wycieczek pieszych wielu turystów za sprawą niesamowitych widoków aż po same Tatry. Tego dnia dotrzemy jeszcze do pięknej, krytej gontem Cerkwi Zaśnięcia Przeświętej Bogarodzicy w Bałuciance – dawnej łemkowskiej cerkwi greckokatolickiej, którą zbudowano około 1750 roku. Z Bałucianki zejdziemy ponownie do doliny Taboru, skąd udamy się do centrum uzdrowiska Rymanów-Zdrój. Po krótkim spacerze pomiędzy najciekawszymi obiektami zrobimy przerwę na obiad i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 23:00.

Zdjęcie po lewej autorstwa użytkownika magic – źródło /mapa-turystyczna.pl, zdjęcie środkowe autorstwa Adama Chamczyka – źródło wikipedia.org, zdjęcie po prawej stronie autorstwa Henryka Bielamowicza – źródło wikipedia.org

Trasa:

Rudawka Rymanowska – Wisłoczek – Rymanów Zdrój – Przymiarki – Cerkiew w Bałuciance – Rymanów Zdrój
ok 6h + przerwy, 14,72 km podejść 574 m, zejść 574 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych — w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-zwiedzania i spacerów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy / zmianowo;

-zwiedzania atrakcji, które może odbywać się w podziale na grupy lub w przypadku, gdy któraś z atrakcji będzie niedostępna zaproponujemy alternatywne atrakcje;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo / porcjowane;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia/ustaw w każdym z odwiedzanych krajów.

Relacja z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z podobnego wyjazdu w Beskid Niski!

Beskid Niski okazał się strzałem w 10, a w tym terminie to nawet w 100 🙂 Budząca się do życia przyroda, która z dnia na dzień stawała się coraz bardziej zielona dawała dużo pozytywnej energii. Trasy przecudne – nawet nie potrafię powiedzieć, który dzień był najlepszy, ponieważ każdy był fantastyczny. Towarzystwo pilotów (zresztą moich ulubionych) jak zwykle na duży plus. Wiedza Marcina bardzo duża, czego najlepszym dowodem jest że traktujemy go jak encyklopedię, która odpowie na każde pytanie. Do tego jeszcze ciekawe przekazywanie informacji i gitara. Renata jak zwykle pozytywna energia i pilnowanie żeby wszystko było dobrze. Zdecydowanie jeszcze więcej wycieczek tego teamu aż się prosi. Do zobaczenia bardzo niedługo na trasie kolejnego wyjazdu! 🙂

Aga K.
Koszty
Cena: 1149 zł

płatna w 2. ratach:
400 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
749 zł do 31.03.2023 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Karlików oraz Rymanów Zdrój - Warszawa
 • Przejazdy autokarem na trasach lokalnych
 • Cztery noclegi w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 3 i 4-osobowych (pokoje 2-os. za dopłatą 160 zł /os.) /pokoje w budynku głównym (każdy pokój z łazienką) oraz w domkach z dwiema sypialniami i salonem (jedna łazienka na domek)/
 • Cztery obiadokolacje
 • Cztery śniadania
 • Organizację ognisk lub grilli, rezerwacja miejsca, drewno na opał lub węgiel i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ślady tras gpx
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki
 • Obligatoryjnych kosztów wstępów (MBL Sanok, Zamek Krzemieniec) - ok. 50 PLN
 • Opcjonalnych kosztów degustacji w obiektach (Browar, Winnica) - kilkadziesiąt PLN

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Majówka w Beskidzie Niskim – malownicze szczyty, ukwiecone doliny, drewniana architektura! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 2-osobowym. Dopłata 160 zł / osoba (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się