info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Majówka w Czeskim Raju – zamki i skalne miasta!

0
Cena
689 zł
Cena
689 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

845

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 30.04-03.05.2021
Czeski Raj
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Na długi weekend majowy zapowiada się kolejna perełka wśród naszych wyjazdów 🙂 Zapraszamy na nowość w naszej ofercie, przedłużony weekend w Czeskim Raju! Monumentalne warownie, punkty widokowe, z których widoki zachwycą każdego, spacer Złotą Ścieżką, aż w końcu wszechobecne ogromne formacje skalne — to i wiele więcej czeka na nas podczas trzydniowego wyjazdu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Podczas wyjazdu trzy dni chodzimy po górach i jednocześnie zwiedzamy. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w poniedziałek – 3 maja (ustawowo dzień wolny) – około północy, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 30.04.2021, o godzinie 23:00. Powrót w poniedziałek 3.05.2021 około północy.

Śpimy w pensjonacie w pokojach 2, 3 oraz 4-osobowych (na życzenie) z łazienkami, który znajduje się niedaleko Czeskiego Raju.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Republiki Czeskiej, należącej do Unii Europejskiej od 2004 roku.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest korona czeska (1 CZK ≈ 0,17 PLN). Kantory znajdują się przeważnie w centrum i w pobliżu punktu informacji turystycznej. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na korony czeskie 🙂

CENY

W Czechach, jest trochę drożej niż w Polsce. Za czeskie piwo w typowej restauracji lub piwiarni zapłacimy 26-50 CZK (4 – 8,50 zł). W dobrej cenie zjemy dania kuchni czeskiej, ceny dań głównych z reguły rozpoczynają się od 150-250 CZK. (24,00 – 40,00 zł), gdzie za 250 CZK powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie. Czasem dobrą kuchnię spotkamy w piwiarniach oraz gospodach („hospoda”), gdzie możemy zjeść ciekawe danie i napić się piwa płacąc w sumie około 100-150 CZK (16,00 – 24,00 zł).

ROAMING

Będąc w Czechach nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do Czech na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do hotelu, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
śniadanie na piątek oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej)
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
gotówkę (Korony Czeskie – CZK) na posiłki oraz wstępy (zbieramy w autorze) i pozostałe wydatki.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zobaczymy jeden z największych, a zarazem najlepiej zachowanych zamków z okresu dojrzałego gotyku w Czechach - Zamek Kost!
 • Odwiedzimy słynny Zamek Trosky!
 • Przespacerujemy się Złotą Ścieżkę Czeskiego Raju!, na której czeka nas m.in. przepiękny Zamek Hruba Skała!
 • Będziemy mogli podziwiać ogromne oraz ciekawe formacje skalne - m.in. Prachowskie Skały czy Drabske svĕtničky!
 • Będziemy podziwiać przepiękne widoki z wielu punktów widokowych!
 • Podsumowując zobaczymy łącznie aż 5 zamków, 4 ogromne zespoły formacji skalnych oraz urocze miasteczko!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w pensjonacie położonym niedaleko Czeskiego Raju w pokojach 2, 3 oraz 4-osobowych (na życzenie) z łazienkami. W cenie zagwarantowane są dwa śniadania oraz dwie obiadokolacje.

Obiekt oferuje restaurację, bar, ogród, czynny w sezonie odkryty zewnętrzny basen oraz taras. Na terenie całego obiektu można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego internetu (Wi-Fi). Obiekt posiada bardzo dobrą ocenę 8,4 na portalu booking.com.

Plan

Dzień 0/1Zamek Kost, Jiczyn, Prachowskie Skały

Na naszą przygodę wyruszamy w piątek wieczorem o godzinie 23:00. Około godziny 7:00 zatrzymamy się na przerwę śniadaniową i krótkie odświeżenie, tak aby około 9:00 rozpocząć zwiedzanie zamku Kost. Jest on jednym z największych, a zarazem najlepiej zachowanych zamków z okresu dojrzałego gotyku w Czechach. Został zbudowany w połowie XIV wieku przez Beneša z Vartemberku i, co ciekawe, nigdy nie został zdobyty 🙂 Po około godzinnym zwiedzaniu przejedziemy do Jiczyna — miasta znanego z przygód rozbójnika Rumcajsa! Podczas zwiedzania z przewodnikiem zobaczymy jego największe atrakcje m.in.: stanowiącą jeden z symboli miasta 52-metrową szesnastowieczną bramę Valdicką, z której rozciąga się najpiękniejszy widok na to miasteczko, wczesnobarokowy Pałac Wallensteina, XVII wieczny kościół św. Jakuba Większego oraz otoczonymi malowniczymi kamieniczkami rynek. Po spacerze zaplanowaliśmy czas wolny na samodzielne zwiedzanie oraz posiłek. Następnie udamy się w kierunku Prachowskich Skał. Są one największym i jednocześnie najpiękniejszym spośród wielu skalnych miast, zlokalizowanych na terenie Czeskiego Raju! Czekają na nas strzeliste skalne wieże z niesamowitymi widokami i wąskimi przejściami, najwęższe miejsce do pokonania ma zaledwie 40 cm! Przejdziemy dłuższą, trasą liczącą około 3,5 km, gdzie powinniśmy spędzić około 3 godzin. Są tutaj liczne przejścia, wąskie korytarze, schodki, szczeliny oraz siedem punktów widokowych. Zachwyty gwarantowane 🙂 Po zejściu ze szlaku przejedziemy do pensjonatu. Około 18:00 zakwaterujemy się i udamy się na krótki odpoczynek. Niedługo później będzie czekała na nas obiadokolacja oraz integracja 🙂

Trasa:
Tzw. Długa ścieżka w Prachowskich Skałach
2 h + przerwy, 3,5 km

Dzień 2Zamek Trosky, Zamek Hruba Skala, Złota Ścieżka Czeskiego Raju

W sobotę po śniadaniu przejdziemy do symbolu Czeskiego Raju, a mianowicie do ruin Zamku Trosky. Ta ogromna średniowieczna warownia wzniesiona została prawdopodobnie w XIV wieku! Do dziś z niej zachowały się tylko dwie wieże, które zapewniają wspaniałe widoki po okolicy – przy dobrych warunkach widać z nich Karkonosze i Góry Izerskie 🙂 Gdy opuścimy warownię przejedziemy do miejscowości Sedmihorky, skąd wyruszymy na szlak.  Trasa do zamku Hruba Skala to wędrówka przez blisko dwa kilometry wygodną ścieżką, podczas której będziemy mogli podziwiać ciekawe formacje skalne, których gęstość zwiększa się wraz ze zbliżaniem się do naszego celu. Na samym końcu trasy czeka na nas 60-metrowy chodnik prowadzący schodami – tzw. Mysia Dziura (szerokość tutaj w niektórych miejscach jest mniejsza niż jeden metr). Dostaniemy się tędy pod kościół św. Józefa z 1812 roku, który bezpośrednio sąsiaduje ze średniowieczną warownią. Około 13:00 dotrzemy do zamku, gdzie znajduje się restauracja, a do zwiedzania udostępniona jest jedynie wieża obronna. Tutaj też zaplanowaliśmy około godzinną przerwę na czas wolny. W pobliżu zamku znajduje się również punkt widokowy Prachovna Vyhlidka, skąd z góry możemy spoglądać na warownię, a także na zamek Trosky, który zobaczyliśmy rano.  Po przerwie ruszymy w kierunku arboretrum, a następnie na Złotą Ścieżkę Czeskiego Raju. Jest to trasa, która zaoferuje nam naprawdę wiele pięknych widoków na gąszcz formacji skalnych wyrastających ponad korony drzew. Po drodze wejdziemy na dwa słynne punkty widokowe: Vyhlidka na Kapelu oraz u Lvicka, z których podziwiać będziemy piękne widoki na teren Hruboskalsko. Następnie będziemy powoli schodzić w dół klucząc między kolejnymi wysokimi na kilkadziesiąt metrów skałami, które formują się w naprawdę ciekawe kształty. Około 17:00 ponownie znajdziemy się na parkingu w Lazne Sedmihorky, skąd wyruszymy w podróż powrotną do pensjonatu.

Trasa:
Sedmihorky – Hrubá Skála – Janova vyhlidka – Sedmihorky
5 h + przerwy, 9,1 km, podejść 229 m, zejść 318 m

Dzień 3Studenec - Olsina - Drabske svĕtničky - zamek Frydštejn - Warszawa

W poniedziałek po śniadaniu wyruszymy do miejscowości Olsina, skąd wyruszymy na szlak celem zdobycia ruin zamku skalnego Drabske svĕtničky (czyli ‘Zbójeckie Izdebki’), który znajdował się na siedmiu potężnych piaskowcowych blokach skalnych. Zanim jednak tam dotrzemy po drodze przejdziemy głęboką rozpadliną Studeny průchod i będziemy mogli podziwiać przepiękne widoki z punktu widokowego Heroldova vyhlídka. Po zachwytach nad widokami chwilę później ujrzymy Drabske svĕtničky. Pomimo to, że od końca XV wieku budowla niszczała, do dziś zachowały się pozostałości osiemnastu izb, które były całkowicie lub częściowo wykute w piaskowcu i służyły przede wszystkim jako spiżarnie! Obecnie twierdza oferuje przede wszystkim wspaniałe widoki na piękny krajobraz Parku Krajobrazowego Czeski Raj, z których chętnie i my skorzystamy 🙂 Następnie zaczniemy schodzić w dół, aby dotrzeć do Dneboh, a stamtąd około 12:00 wyruszyć na przejazd do Małej Skały. Po wejściu na szlak pierwszym naszym punktem będzie Pantheon, czyli pozostałości po zamku Vranov i XIX-wiecznej „galerii sławnych postaci”. To tu właśnie na początku XV wieku na stromej skale, wznoszącej się wysoko nad Jizerą, został zbudowany jeden z ostatnich zamków w tej okolicy! Chwilę później wyruszymy w kierunku ruin zamku Frydštejn, które górują nad doliną rzeki Jizery. Gród był z części wyciosany w skale, ciasne pomieszczenia zmuszały budowniczych do piętrowej koncepcji budowli, musimy zobaczyć to na własne oczy 🙂 Ostatnim punktem, do którego dotrzemy po około półgodzinnej wędrówce będzie wieża widokowa o wysokości 18 m z krytą platformą widokową. Wejście na nią daje możliwość ujrzenia przepięknej panoramy obejmującej widok nawet na Karkonosze! Następnie wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około północy.

Trasa I:
Olsina – Drabskie svĕtničky – Dneboh
1 h + przerwy, 2,2 km, podejść 142 m, zejść 135 m

Trasa II:
Mala Skala – Pantheon – z. Frydstejn – Kopanina
2 h + przerwy, 4,8 km, podejść 458 m, zejść 90 m

Trasa I

Trasa II

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik)

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo

-zwiedzania atrakcji – w przypadku gdy zaplanowane obiekty będą zamknięte dla zwiedzających zaproponujemy alternatywne atrakcje

-dostępności atrakcji w hotelu

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia/ustaw w każdym z odwiedzanych krajów

Relacja oraz opinie z podobnych wyjazdów!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z naszej innej majówki w Skalnych Miastach!

Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym wyjeździe – był fantastyczny! Zarówno ułożenie programu, atrakcje, rozplanowanie, kwaterunek, jedzenie, opieka pilota, oprowadzenie przewodnika – SUPER! SUPER! SUPER! Pilotka wspaniała, przewodnik niesamowity! Dziękuję!

Cecylia

Byłam z Wami po raz pierwszy i z pewnością nie ostatni. Wyjazd był fantastyczny a prowadzący to cudowni, weseli i niezwykle kompetentni ludzie. Bardzo się cieszę, że mogłam ich poznać i zobaczyć tyle pięknych miejsc. Wszystkim bede polecac wyjazdy z Wami. Dziękuję i pozdrawiam!

Mariola
Koszty
Cena: 689 zł

płatna w 2 ratach:
200 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
489 zł do 29.03.2021 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Czeski Raj - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Dwa noclegi w pensjonacie w pokojach 2, 3-osobowych z łazienkami (4-osobowe na życzenie)
 • Dwa śniadania (w niedzielę i w poniedziałek)
 • Dwie obiadokolacje (w sobotę i w niedzielę)
 • Kolorowe mapki tras
 • Dostęp do basenu zewnętrznego
 • Dostęp do strefy wellness (jacuzzi, sauna) w g. 20.00-22.00
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Czech
 • Opiekę doświadczonego przewodnika
 • Opiekę pilota
 • Niezapomniane wrażenia z wiosennej wyprawy w Czeskim Raju :)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Biletów wstępu - około 450 CZK

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Majówka w Czeskim Raju – zamki i skalne miasta! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Format daty: DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)