info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Majówka w chmurach i pod ziemią!

Cena
480 zł
Cena
480 zł
3 maja 2019
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (długi weekend majowy )
Termin : 3-5.05.2019
Czechy
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

W chmurach czy pod ziemią? U nas nie musisz wybierać 🙂 Spędź przedłużony weekend razem z nami i zachwyć się niezwykłą „Ścieżką w chmurach”, oczaruj się przepięknymi widokami wokół szczytów Masywu Śnieżnika oraz odkryj kopalnię uranu! To oczywiście tylko część atrakcji, jaka na nas czeka podczas drugiej części długiego weekendu majowego. Zapraszamy na unikalny wyjazd po okolicznych atrakcjach w Czechach i Polsce wokół Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego!

UWAGA – MAJÓWKA bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem niezwykłej „Ścieżki w obłokach” oraz niezwykle ciekawych terenów wokół Masywu Śnieżnika. Do przejścia tras wystarczy przeciętna kondycja, jednakże zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

3 dni wyjazdu bez urlopu!

Ruszamy w nocy z czwartku 02.05.2019 na piątek 03.05.2019 o godzinie 00:45, a wracamy w niedzielę 05.05.2019 około godziny 23 – 24. Piątek jest dniem wolnym od pracy (Trzeci Maj), więc nie ma potrzeby brać urlopu, aby wybrać się na ten niezwykły weekend!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjeżdżamy w nocy z czwartku 2.05.2019, na piątek 3.05.2019 o godzinie 00:45 z Placu Bankowego w Warszawie i wracamy w niedzielę 5.05.2019 przed północą.

Na wyjeździe śpimy dwie noce w komfortowym ośrodku wypoczynkowym w Stroniu Śląskim w pokojach 2 oraz 3 osobowych z łazienkami.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Zachwycimy się Ścieżką w chmurach – jedną z ciekawszych atrakcji Czech!
 • Wyjdziemy na szlak i zdobędziemy Śnieżnik oraz Mały Śnieżnik !
 • Zwiedzimy kopalnie uranu, gdzie przyjrzymy się dawnej, ciężkiej pracy górnika!
 • Odkryjemy uroki Międzygórza z unikalnym budownictwem w stylu szwajcarsko-norweskim!
 • Zobaczymy wspaniałą Kopalnię Złota w Złotym Stoku!
 • Zachwycimy się Paczkowem, znanym jako polskie Carcassone!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w komfortowym ośrodku wypoczynkowym w urokliwych Stroniu Śląskim w pokojach 2 i 3 os. z łazienkami. W pokojach znajdziemy TV oraz bezpłatne WiFi. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się basen miejski 😉 W cenie są również zagwarantowane pyszne śniadania i obiadokolacje. Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,9 na portalu booking.com!

Galeria

Poprzednio majówkę spędziliśmy w Skalnych Miastach, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym wyjeździe — był fantastyczny! Zarówno ułożenie programu, atrakcje, rozplanowanie, kwaterunek, jedzenie, opieka pilota, oprowadzenie przewodnika — SUPER! SUPER! SUPER!
Pilotka wspaniała, przewodnik niesamowity! Dziękuję!

Cecylia

Byłam z Wami po raz pierwszy i z pewnością nie ostatni. Wyjazd był fantastyczny a prowadzący to cudowni, weseli i niezwykle kompetentni ludzie. Bardzo się cieszę, że mogłam ich poznać i zobaczyć tyle pięknych miejsc. Wszystkim będę polecać wyjazdy z Wami. Dziękuję i pozdrawiam!

Mariola
Plan

Dzień 1Warszawa – Ścieżka w chmurach - Śnieżnik - Stronie Ślaskie

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek, 3 maja o godzinie 00:45, i w zależności od sytuacji na drodze około godziny 7 rano zjemy śniadanie i udamy się jeszcze w około godzinną podróż. Około 9 dotrzemy do „Ścieżki w chmurach”, która zbudowana została na stokach góry Slamník na wysokości 1116 m n.p.m. Jak sami zobaczycie nie jest to typowa wieża widokowa. Jest to raczej połączenie wieży, promenady spacerowej i zjeżdżalni. Cała konstrukcja składa się zasadniczo z trzech wież, wokół których wije się ścieżka widokowa prowadząca na wysokość 58,5 metra. Wędrując po tej ścieżce w drodze na szczyt pokonujemy odległość 750 metrów oraz 38 m przewyższenia. Odległość między „piętrami” można pokonać także w rękawie z siatki (w obie strony), a z góry na dół można zjechać w 101-metrowej stalowej rurze z okienkami (tzw. tobogan). Ze szczytu budowli roztacza się niesamowicie piękna panorama, przy dobrej widoczności można dostrzec zarys Karkonoszy z charakterystyczną Śnieżką. Po pobycie w tym niezwykłym miejscu wyruszymy szlakiem na Śnieżnik (1426 m n.p.m) – najwyższy szczyt Sudetów Wschodnich, zaliczający się do Korony Gór Polski! Po drodze będziemy mogli podziwiać pas králickich umocnień. Przed II wojną światową był to jeden z najmocniejszych fragmentów granic Republiki Czechosłowackiej. I jest to miejsce z najwyższą koncentracją pozostałości czechosłowackiego systemu umocnień z lat 1935-1938. Następnie wśród pięknej przyrody powędrujemy przez szczyt Černá kupa oraz Sadzonki dotrzemy do Śnieżnika. Nie często zdarza się, aby na szczycie góry było tak wiele do oglądania, poza widokami oczywiście. Tutaj znajdują się pozostałości po kamiennej wieży widokowej cesarza Wilhelma, całość niestety przetrwała tylko do 1973 roku, kiedy to budynki były już w tak złym stanie, że zostały wysadzone w powietrze. Po zachwytach nad widokami oraz florą na szczycie powoli zaczniemy schodzić w dół, przez Przełęcz Puchaczówkę, obok Jaskini Niedźwiedziej (bez wejścia do środka) aż po Źródło Marianna. Niedługo potem dotrzemy do parkingu skąd przejedziemy do naszego miejsca noclegu, gdzie wieczorem będzie na nas czekać pyszna obiadokolacja, a następnie oczywiście integracja.

Trasa: długość ok. 15 km, czas ok. 4:45 godzin + przerwy, 533 m podejść, 920 m zejść

Dzień 2Stronie Ślaskie- Międzygórze->Mały Śnieżnik - Międzygórze - Stronie Ślaskie

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy autokarem do Międzygórza skąd czerwonym szlakiem udamy się do schroniska PTTK na Śnieżniku. Trasa prowadzi w większości po ubitej drodze, a górską ścieżkę odczujemy dopiero na wysokości szczytu Średniak (1210 m). Odcinek od schroniska na sam szczyt jest chyba najpiękniejszy ze wszystkich znajdujących się w okolicy. Przez chwilę idziemy tylko po lesie, a potem wychodzimy na otwartą przestrzeń z cudownymi widokami. Wkrótce dotrzemy na Mały Śnieżnik – drugi co do wielkości szczyt w polskiej części Masywu Śnieżnika, wznoszący się na wysokość 1337 m n.p.m. Tutaj zaplanowaliśmy przerwę na krótki odpoczynek i podziwianie przepięknych widoków. Następnie zaczniemy schodzić w dół, poprzez Szeroką Kopę, Jaworek Górny. Po ponad dwugodzinnym trekkingu dotrzemy do Międzygórza, gdzie zaplanowaliśmy przerwę na czas wolny, ale najpierw zwiedzimy jeszcze słynny wodospad Wilczki! Międzygórze posiada wyjątkową zabudowę, gdyż cała jest ciekawym rezerwatem budownictwa w stylu szwajcarsko-norweskim. Co więcej – tutaj otoczy Was cisza, spokój, piękno i majestat gór. Często Międzygórze nazywane jest najpiękniejszą miejscowością Dolnego Ślaska. Późnym popołudniem przejedziemy do pensjonatu na obiadokolację i wieczorną integrację.

Trasa: długość ok. 17 km, czas ok. 5:20 godzin + przerwy, 607 m podejść, 810 m zejść

Dzień 3Stronie Ślaskie - Kletno - Lądek-Zdrój - Warszawa

W trzecim dniu po śniadaniu opuścimy pensjonat i udamy się do Kletna. Tutaj zwiedzimy kopalnie uranu! Działała ona w latach 1948-1953, wykorzystując m.in. kilka średniowiecznych sztolni, w których w przeszłości prowadzono wydobycie żelaza, srebra i miedzi. Kopalnia obejmowała 20 sztolni, 3 szyby, a sumaryczna długość wszystkich wyrobisk górniczych wynosiła ponad 37 km. Łącznie wydobyto tu 20 ton rudy uranu. My zobaczymy udostępniona do zwiedzania sztolnię nr 18 . Zwiedzając labirynt kolorowych korytarzy przeniesiemy się w czasie i odbędziemy prehistoryczną podróż przedstawiającą 500 milionów lat ewolucji na tle historii geologicznej Masywu Śnieżnika. Wizytówką trasy są kolorowe wystąpienia miejscowych minerałów takich jak: fluoryt, ametyst, kwarc mleczny, baryt, chalkopiryt, chalkozyn czy malachit. Kolekcja starych map, lamp olejowych, naftowych, karbidowych oraz innego sprzętu górniczego przybliży nam ciężką pracę górnika od średniowiecza po czasy współczesne. Długość udostępnionych wyrobisk to około 400 m chodników o szerokości 1,5-2 m, wysokości 1,7-do ponad 2 m, temperatura jest stała przez cały rok i wynosi około 7 stopni C. Co ważne, sztolnia jest całkowicie bezpieczna pod względem promieniowania radioaktywnego! 🙂 Po wyjściu na powierzchnię udamy się w około godzinną podróż autokarem do niezwykłej kopalni złota w Złotym Stoku! Została ona uznana za najlepszy produkt turystyczny 2015 roku w Polsce! 🙂 W kopalni zapoznamy się z Podziemną Trasą Turystyczną, w skład której wchodzi eksplorowanie „Sztolni Gertruda”, „Chodnik Śmierci” oraz podziwianie jedynego w Polsce podziemnego wodospadu w „Sztolni Czarnej”. Po odkryciu tego miejsca ruszymy do ostatniego punktu naszej wyprawy – polskiego Carcassone, czyli słynnego Paczkowa. To przepełnione tajemniczym klimatem mrocznych wieków miejsce oczarowuje turystów szeregiem świetnie zachowanych zabytków, które cudem przetrwały przez setki lat. Paczków krótko zwiedzimy po czym będzie trochę czasu wolnego na obiad i samodzielną eksplorację. Około 17 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, do której powinniśmy dotrzeć przed północą.

Koszty
Cena: 480 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na całej trasie oraz przejazdy lokalne
 • 2 noclegi w komfortowym ośrodku wypoczynkowym w Stroniu Ślaskim w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami
 • Dwa śniadania
 • Dwie obiadokolacje
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika z uprawnieniami na Czechy oraz Polskę (Sudety) z płynną znajomością języka czeskiego
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów wstępu do odwiedzanych miejsc - ok. 110zł (Ścieżka w chmurach, Kopalnia uranu, Złoty Stok)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Majówkę w chmurach i pod ziemią! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy informację o wpłacie zaliczki, której dokonanie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.