kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Majówka w Beskidzie Niskim – malownicze szczyty, ukwiecone doliny, drewniana architektura! [NOWE TRASY!] [Szczyty DPG]

0
Cena
1 279 zł
Cena
1 279 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1478

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni (długi weekend)
Termin : 1-5.05.2024
Beskid Niski
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Macie ochotę na majówkę spędzoną na łonie natury wśród beskidzkich szczytów? A co, jeżeli do tego dorzucimy zwiedzanie pięknych cerkwi, idealnie zaplanowane trasy i doborowe towarzystwo? Oto nasza majówkowa propozycja na wycieczkę po Beskidzie Niskim! Ostatnia wycieczka w te rejony cieszyła się wśród Was taką popularnością, że nie mogliśmy odpuścić sobie Beskidu Niskiego w nowej odsłonie – wiemy, że ma nam jeszcze wiele do zaoferowania.

Tradycyjnie przemierzać będziemy dzikie, bukowe lasy i ukwiecone wszystkimi możliwymi kolorami doliny opuszczonych wsi, poszukamy ukrytych już częściowo przez naturę pamiątek przeszłości i zachwycimy się pięknem zabytkowych, drewnianych cerkwi, idealnie wkomponowanych w krajobraz. To wszystko urozmaicimy wieczorami przy ognisku i integracją w doborowym towarzystwie, a na koniec zajrzymy nawet na sam koniec świata 😊 To co? Piszecie się na tę przygodę?!

Szczyt Diademu Polskich Gór [DPG]

Diadem Polskich Gór to odznaka zwieńczająca zdobycie 80 najwyższych szczytów pasm i masywów górskich w Polsce (w randze mezoregionów oraz wybranych mikroregionów). Zdobyć ją można po przedstawieniu wypełnionej i potwierdzonej (np. fotografiami lub pieczątkami) książeczki odznaki DPG. Szczegóły tego wspaniałego wyzwania można znaleźć m.in. w regulaminie DPG oraz na oficjalnej stronie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyty:

DPG nr 29. – Baranie w Beskidzie Dukielskim!

DPG nr 30. – Kamień w Paśmie Granicznym!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu chodzimy na lekko – tzn. nasze bagaże zostaną dowiezione autokarem do noclegu, zatem na szlak wystarczy nam mały plecak.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

5 dniowa wyprawa, a tylko 1 dzień urlopu!

Wyruszamy w nocy z wtorku na środę a wracamy w niedzielę wieczorem. Potrzebujesz tylko 1 dnia urlopu (czwartek – 2 maja) na tę wspaniałą 5 dniową wyprawę 🙂 1 maja (środa) oraz 3 maja (piątek) są ustawowo dniami wolnymi od pracy!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest w nocy z wtorku, 30.04.2024, na środę, 1.05.2024, o godz. 00:45 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót w niedzielę, 5.05.2024, około 23:00 w zależności od warunków na drodze.

Śpimy w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 3 i 4-osobowych (pokoje 2-os. za dopłatą). Pokoje znajdują się w budynku głównym (każdy pokój z łazienką) oraz w domkach z dwiema sypialniami i salonem (jedna łazienka na domek). Domki mają powierzchnię ok. 70m² i znajdują się na terenie ośrodka w odległości ok. 300m od budynku głównego. Ośrodek położony w urokliwej dolinie rzeki Wisłok, z dala od cywilizacji. Jest to idealne miejsce jako baza wypadowa do zwiedzanych przez nas atrakcji 🙂

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport (będziemy poruszać się przy granicy słowackiej i na trochę ją przekroczymy)
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę, w tym ciepłe rzeczy na wieczory przy ognisku
kurtkę przeciwdeszczową
ciepłą czapkę i cienkie rękawiczki
spodnie i buty na zmianę, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na kurtkę, wodę i przekąski
śniadanie na środę oraz suchy prowiant i napoje na trekkingi min. na 2 pierwsze dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie)
prowiant na wieczorne ogniska
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas długiego weekendu zaplanowaliśmy m.in.:
 • Odwiedzenie zabytkowej dzwonnicy w pięknej dolinie Polan Surowicznych i zdobycie góry Polańskiej
 • Przejście pętli Komańcza-Szczawne, z rozległymi widokami na Bieszczady i kolorowymi cerkwiami!
 • Wizytę na strategicznej przełęczy Dukielskiej, skąd przejdziemy przez wysiedloną wieś Czeremcha na dominujący we wschodniej części Beskidu Niskiego Kamień nad Jaśliskami!
 • Wędrówkę przez dzikie tereny Magurskiego Parku Narodowego ze szczytem Baranie, cerkwią w Olchowcu i urokliwymi dolinami Wilszni oraz Smerekowca!
 • Odkrywanie historycznego tunelu w Łupkowie i zapomnianych kart wielkiej wojny śladami dobrego wojaka Szwejka!
 • Dotarcie do wielu, wielu innych ciekawych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 3 i 4-osobowych (pokoje 2-os. za dopłatą). Pokoje znajdują się w budynku głównym (każdy pokój z łazienką) oraz w domkach z dwiema sypialniami i salonem (jedna łazienka na domek). Domki mają powierzchnię ok. 70m² i znajdują się na terenie ośrodka w odległości ok. 300m od budynku głównego. W cenie zagwarantowane są śniadania w formie bufetu oraz obiadokolacje (zupa, drugie danie). Ośrodek położony w urokliwej dolinie rzeki Wisłok, z dala od cywilizacji a na jego rozległym terenie znajduje się m.in. tężnia solankowa a nawet mini zoo 🙂 Obiekt uzyskał świetną ocenę 4,6 wśród użytkowników portalu google.com.

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Plan

Dzień 1Wola Niżna – Jawornik – Wisłoczek – Rudawka Rymanowska

Nasza przygoda rozpocznie się w nocy w wtorku na środę o 00:45 na Placu Defilad w Warszawie, skąd wyruszymy w podróż do Beskidu Niskiego. Dotrzemy tam rano, po wcześniejszej przerwie na śniadanie i poranną kawę. W planie tego dnia mamy Szlak Kurierów Beskidzkich „Jaga – Kora”. Pierwsza część trasy będzie idealna na rozgrzewkę, bez stromych podejść. Nasza trasa będzie prowadziła m.in. przez Polany Surowiczne, gdzie można odwiedzimy dzwonnicę z 1730 roku i legendarne schronisko studenckie – Chatkę Elektryków. Rozległa, odkryta dolina Polan to także miejsce na piękne kadry z udziałem wypasanych tam koni. Następna część pozwoli nam przetestować swoją kondycję – wejdziemy na Górę Polańską (737 m n.p.m.), leżącą w tzw. Masywie Jawornika, będącym m.in. ostoją niedźwiedzia. Z Polańskiej zobaczymy panoramę wschodniej części Beskidu Niskiego z Kamieniem nad Jaśliskami, na który wybierzemy się dwa dni później. Po zdobyciu szczytu będziemy się kierować w stronę wsi Wisłoczek gdzie będziemy mogli zobaczyć spory wodospad przy bazie namiotowej SKPB Rzeszów. Stamtąd będziemy się już kierować do Rudawki Rymanowskiej, gdzie na koniec dnia zobaczymy jeszcze imponującą Ścianę Olzy nad Wisłokiem – największą w polskich Karpatach odkrywkę łupków menilitowych. Następnie udamy się do ośrodka na obiadokolację i wieczorną integrację przy ognisku, podczas której będziemy mogli podzielić się wrażeniami z pełnego emocji dnia.

Trasa:

Wola Niżna – Polany Surowicze – Jawornik – Wisłoczek – Rudawka Rymanowska
5:34 + przerwy, 17,3 km, podejść 444 m, zejść 540 m

Dzień 2Komańcza – Wahałowski Wierch – Rzepedka – Szczawne

W czwartek po śniadaniu wyruszymy do Komańczy, gdzie zaczniemy wędrówkę przy Cerkwi Opieki Matki Boskiej – znanej ze swej urody, drewnianej świątyni, która została kilka lat temu pięknie odrestaurowana po pożarze. Zaczniemy od podejścia na Wahalowski Wierch (666 m n.p.m.), skąd pierwszy raz tego dnia zobaczymy rozległe widoki. Następnie przez usiany wychodniami skalnymi rezerwat Kamień nad Rzepedką udamy się na północ, w stronę nieco wyższej Rzepedki (708 m n.p.m.). Jest to dwuwierzchołkowy szczyt, odkryty od południowej i wschodniej strony, co gwarantuje piękne panoramy na leżące już bardzo blisko stąd Bieszczady. Po odpoczynku na trawie i widokowych zachwytach zaczniemy schodzić „Śladami dobrego wojaka Szwejka”. Tak nazwany jest szlak, który będziemy kilkukrotnie odwiedzać na naszej wycieczce, a jako pierwszy pokonamy odcinek pomiędzy Głównym Szlakiem Beskidzkim, a Szczawnem, gdzie skończymy wędrowanie tego dnia, odwiedzając jeszcze drugą zabytkową cerkiew z oryginalnym, zielonym dachem. Ze Szczawnego udamy się już do miejsca naszego noclegu na obiadokolację, po której zaplanowaliśmy integrację 😊

Trasa:

Komańcza – Wahałowski Wierch – Rzepedka – Szczawne
5:35h + przerwy, 17,3 km, podejść 444 m, zejść 524 m

Dzień 3Przełęcz Dukielska - Jałowa Kiczera - Czeremcha - Kamień – Jaśliska

Kolejny dzień zaczniemy od wizyty na najniższej przełęczy w całym łuku Karpat – Przełęczy Dukielskiej, która od wieków miała ogromne znaczenie handlowe i militarne. Nasza trasa rozpocznie się po jej słowackiej stronie, przy Mauzoleum Bitwy o Przełęcz Dukielską w czasie II wojny światowej, tzw. Operacji Dukielsko-Preszowskiej. Stamtąd przejdziemy do granicy z Polską – po 500 metrowym marszu zobaczymy wieżę Muzeum Historii Wojskowości, upamiętniającego te wydarzenia. Stamtąd ruszymy grzbietem granicznym przez malownicze tereny Beskidu Niskiego, kierując się do doliny wysiedlonej wsi Czeremcha, gdzie zobaczymy stary cmentarz z miejscem po cerkwi oraz ruiny strażnicy granicznej. Naszym głównym, górskim celem tego dnia będzie szczyt Kamień nad Jaśliskami (857 m n.p.m.), który jest najwyższym szczytem tej części Beskidu Niskiego, znanym z położonych na zboczach kamieniołomów, z których pozyskiwano piaskowiec. Następnie zejdziemy w kierunku Jaślisk, urokliwego miasteczka, które posłużyło za plener do kilku filmów. Z Jaślisk udamy się do naszego noclegu na obiadokolację i tradycyjną, wieczorną integrację 😊

Trasa:

Przełęcz Dukielska – Jałowa Kiczera – Czeremcha – Kamień – Jaśliska
7:07 h + przerwy, 23,3 km, podejść 512 m, zejść 547 m

Dzień 4Huta Polańska - Baranie – Olchowiec – Tylawa

Tego dnia będzie nas czekać trochę wspinania, ale widoki wszystko nam jednak wynagrodzą! Wśród atrakcji znajdą się opuszczone doliny Beskidu Niskiego oraz urocze kościoły i cerkwie, które odwiedzimy po drodze. Zaraz po śniadaniu wyruszymy na start szlaku, do Huty Polańskiej. Po kilkuset metrach napotkamy, samotny w dolinie, Kościół pw. Świętego Jana z Dukli i Świętego Huberta. Ten pięknie odrestaurowany kościółek powstał w 20-leciu międzywojennym. Nie zatrzymamy się tu jednak na długo – przed nami jeszcze wiele kilometrów! Trasa będzie nas prowadzić przez łąki i lasy Magurskiego Parku Narodowego. Po 2,5 km dojdziemy do Przełęczy Mazgalica, skąd skręcimy w kierunku szczytu Baranie (754 m n.p.m.) położonego na granicy polsko-słowackiej. Następna część trasy to zejście do Cerkwi Przeniesienia Relikwii św. Mikołaja w Olchowcu, gdzie zatrzymamy się na chwilę, żeby podziwiać jej architekturę. W miejscowości zobaczymy też zabytkowe, drewniane chałupy łemkowskie. Ostatnie kilometry trasy to piękne doliny wysiedlonych wsi Wilsznia i Smereczne, słynące ze spotkań z dziką zwierzyną. Wędrówkę zakończymy w Tylawie – małej wsi, przy głównej szosie na przełęcz Dukielską.  Stąd udamy się do miejsca naszego noclegu, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja, po której jak co dzień będzie czas na wspólną integrację 😊

Trasa:

Huta Polańska – Baranie – Olchowiec – Tylawa
6:06h + przerwy, 19,6 km, podejść 497 m, zejść 555 m

Dzień 5Nowy Łupków – Przełęcz Łupkowska - Zubeńsko

Na ostatni dzień majówki zaplanowaliśmy krótszą i łagodną trasę, która będzie idealnym zakończeniem tych kilku intensywnych dni. Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na początek naszego szlaku do miejscowości Nowy Łupków. Celem pierwszej części naszej trasy będzie historyczny tunel pod przełęczą Łupkowską, którym w czasach Galicji poprowadzono kolej łączącą Lwów z Budapesztem i będący później przedmiotem walk obu wojen światowych. W trasę ponownie wybierzemy się „Śladami dobrego wojaka Szwejka”, który właśnie tutaj przeżył część swoich przygód opisanych w książce. W drugiej części dnia przemierzać będziemy szlak niebieski i napawać się spokojem rozłożystych, opuszczonych przed laty dolin. Z perspektywy mieszkańca stolicy mogłoby się wydawać, że to Koniec Świata i w pewnym momencie… rzeczywiście tam dojdziemy 😊 Po zejściu ze szlaku wyruszymy jeszcze  zobaczyć monumentalne Ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu. Będzie to idealne zakończenie naszej majówki. Chwilę później wyruszymy do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 23:00 w zależności od warunków na drodze.

Zdjęcia m.in. z wikipedia.org

Trasa:

Nowy Łupków – Przełęcz Łupkowska – Zubeńsko
3:47 h + przerwy, 13,4 km podejść 165 m, zejść 192 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z poprzedniego majówkowego wyjazdu w Beskid Niski!

Beskid Niski okazał się strzałem w 10, a w tym terminie to nawet w 100 🙂 Budząca się do życia przyroda, która z dnia na dzień stawała się coraz bardziej zielona dawała dużo pozytywnej energii. Trasy przecudne – nawet nie potrafię powiedzieć, który dzień był najlepszy, ponieważ każdy był fantastyczny. Towarzystwo pilotów (zresztą moich ulubionych) jak zwykle na duży plus. Wiedza Marcina bardzo duża, czego najlepszym dowodem jest że traktujemy go jak encyklopedię, która odpowie na każde pytanie. Do tego jeszcze ciekawe przekazywanie informacji i gitara. Renata jak zwykle pozytywna energia i pilnowanie żeby wszystko było dobrze. Zdecydowanie jeszcze więcej wycieczek tego teamu aż się prosi. Do zobaczenia bardzo niedługo na trasie kolejnego wyjazdu! 🙂

Aga K.
Koszty
Cena: 1279 zł

płatna w 2. ratach:
350 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
929 zł do 1.04.2024.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Wola Niżna oraz Zubeńsko - Warszawa
 • Przejazdy autokarem na trasach lokalnych
 • 4 noclegi w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 3 i 4-osobowych (pokoje 2-os. za dopłatą 200 zł /os.) /pokoje w budynku głównym (każdy pokój z łazienką) oraz w domkach z dwiema sypialniami i salonem (jedna łazienka na domek)/
 • 4 obiadokolacje (zupa, drugie danie)
 • 4 śniadania w formie bufetu
 • Organizację ognisk lub grilli, rezerwacja miejsca, drewno na opał lub węgiel i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ślady tras gpx
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków w tym prowiantu na ogniska
 • Prowiantu na szlaki
 • Opcjonalnego wstępu na Vyhliadková vežę w Dukli - 1 EUR Normalny, 0,50 EUR Ulgowy

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Majówka w Beskidzie Niskim – malownicze szczyty, ukwiecone doliny, drewniana architektura! [NOWE TRASY!] [Szczyty DPG] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli jakaś opcja ta jest wyszarzona (nie można jej wybrać) to znaczy, że nie ma już dostępnych takich pokoi.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się