info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Majówka – RYGA + WILNO!

0
Cena
869 zł
Cena
869 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

378

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni (długi weekend majowy)
Termin : 29.04-03.05.2022
Ryga oraz Wilno
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Na przedłużony weekend majowy proponujemy nasze perełki wśród city breaków – Rygę, Wilno oraz Troki! 😉 Zapraszamy do Rygi, stolicy Łotwy, największego miasta leżącego w krajach nadbałtyckich. Miejsce to może pochwalić się jako nieliczne starówką wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Oprócz wizyty w stolicy Łotwy odbędziemy wyprawę do zamków inflanckiej gałęzi Zakonu Krzyżackiego oraz udamy się odpocząć do Jurmaly — nadbałtyckiego kurortu!

W drugiej części weekendu zwiedzimy Wilno oraz Troki!  Różnorodność architektury, niezwykle ciekawa historia i mnóstwo atrakcji, a także piękne pejzaże i zieleń przyrody – tym właśnie kusi stolica Litwy. Wilno to miasto z niezwykłym charakterem: zabytki, klimatyczne restauracje, kawiarnie, sklepy i mnóstwo miejsc zachęcających, aby spędzić tutaj niejeden dzień. Warto wiedzieć, że Wilno również może się pochwalić starówką wpisaną na listę UNESCO! Troki to z kolei miasto o bogatej przeszłości historycznej, owiane legendami, obecnie jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Litwie. Ten wyjazd na pewno zapadnie na długo w pamięci!

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem stolicy Łotwy oraz innych interesujących miejsc w jej okolicy, jak również Wilna oraz Trok 🙂

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać miasta z lokalnym przewodnikiem, ale przewidzieliśmy także czas na samodzielne odkrywanie tych pięknych miejsc.

4 dniowy wyjazd a 1 dzień urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy we wtorek przed północą, więc wystarczy tylko jeden dzień urlopu (2 maja)! 3 maja – wtorek jest dniem ustawowo wolnym od pracy!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w piątek, 29.04.2022, o godz. 20:00. Powrót we wtorek wieczorem, 3.05.2022, około 23:00 – północy.

Można dołączyć do nas na trasie — jedziemy przez Łomżę, Augustów, Suwałki.

Podczas wyjazdu śpimy 3 noce w hotelach w pokojach 2 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). Dwie pierwsze noce śpimy w Rydze w hotelu *** (trzygwiazdkowym), który znajduje się 2 km od Starego Miasta! Jest to około 8 min jazdy tramwajem, którego przystanek znajduje się tuż obok hotelu. Trzecią noc śpimy w Wilnie w komfortowym *** (trzy gwiazdkowym) hotelu, który znajduje się jedyne 15 minut spaceru od Rynku Starego Miasta!

Kraj wyjazdu - ŁOTWA

Wyjeżdżamy do Republiki Łotewskiej, należącej do Unii Europejskiej od 2004 roku.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro (€, EUR). Pieniądze najlepiej wymienić już w Polsce. Kantory na Łotwie dysponują polską walutą, ale przelicznik będzie mniej korzystny niż w Polsce. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na euro 🙂

CENY

Ceny na całej Łotwie są podobne w całym kraju, oczywiście w historycznym centrum Rygi za restauracje zapłacimy więcej, produkty spożywcze jednak mają podobne ceny w całym kraju. Za danie główne w taniej restauracji lub knajpce zapłacimy około 5-10€, w typowej restauracji powinniśmy się szykować bardziej na wydatek 8-17€. W restauracji lub pubie za piwo zapłacimy około 1,5-2,5€, w zależności od lokalizacji i miejsca. W historycznym centrum Rygi będzie zdecydowanie drożej niż w małych miasteczkach i poza centrum. Na Łotwie, podobnie jak w całej naszej części Europy, kupimy różne szybkie dania, jak burgery czy kebaby, w cenie 2-5€. Jeśli chcemy spróbować czegoś miejscowego, warto rozejrzeć się za daniem o nazwie Sklandrausis — czyli słodkie ciasto — które kupimy za 1,5-3€

ROAMING

Będąc na Łotwie nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do Łotwy na podstawie ważnego dowodu osobistego.

STREFA CZASOWA

Należy pamiętać o jednogodzinnej różnicy czasu między Polską a Łotwą: jeśli np. w Rydze jest godzina 8.00, to w Warszawie 7.00.

Kraj wyjazdu - LITWA

Wyjeżdżamy na Litwę do stolicy tego kraju – Wilna.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro 🙂

CENY

Ceny produktów na Litwie są podobne do cen polskich. Najdroższymi miastami są Wilno oraz Kowno. Za piwo w typowej restauracji lub piwiarni w Wilnie zapłacimy około 2€ (8-9 zł). Ceny w restauracjach zależą od lokalizacji oraz typu lokalu. Restauracje w historycznym centrum będą droższe niż podobne w dalszej okolicy. Za danie główne powinniśmy zapłacić pomiędzy 5-10€, a posiłek dla osoby z napojami oraz deserem powinien zamknąć się w 20€. Są również tańsze miejsca, gdzie zjemy np. tamtejsze pierogi i inne przysmaki, w cenie 2-5€ za danie. Ceny w sklepach są podobne jak w Polsce. Podobnie jak w Polsce na Litwie znajdziemy dużo małych sklepików, w których kupimy podstawowe produkty, jednak w cenach wyższych niż w marketach.

ROAMING

Będąc na Litwie nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Litwy po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na posiłki, bilety wstępów, bilety komunikacji miejskiej i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 150-250 złotych na EURO w Polsce.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami, chyba że lokalne przepisy będą stanowić inaczej
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Testy na COVID-19 / szczepienia

W momencie naszego wjazdu na teren Litwy i Łotwy najprawdopodobniej będzie wymagane pełne szczepienie lub testy. Ze względu na dynamicznie zmieniające się przepisy nie mamy pewności jakie dokładnie będą wymogi, ale prosimy mieć na uwadze, że:
do wjazdu na teren Łotwy będą wymagane szybkie testy antygenowe* (ew. testy PCR) lub pełne zaszczepienie (2 tyg. po ostatniej dawce)
do powrotu na teren Polski będą wymagane szybkie testy antygenowe* lub kwarantanna (obecnie można wykonać test do 48h po powrocie, aby być zwolnionym z kwarantanny) lub pełne zaszczepienie

*Dla uczestników zorganizujemy przed wyjazdem możliwość wykonania szybkiego testu antygenowego w cenie ok. 130 zł /os (regularna cena to często ok. 180-200 zł), jeśli będzie wymóg PCR (typowe ceny 250zł-400zł) również pomożemy zorganizować takie testy.

 

Zachęcamy do śledzenia aktualnych wytycznych i zasad dla podróżnych na portalu MSZ – Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/lotwa

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Zwiedzimy najważniejsze zabytki Rygi m.in. Plac Katedralny z luterańską katedrą NMP, Zamek Krzyżacki, Plac Ratuszowy z Domem Czarnogłowych oraz wiele innych!
 • Pójdziemy na spacer po dzielnicy secesji w Rydze!
 • Zasmakujemy ryskiego balsamu!
 • Popłyniemy w rejs statkiem po Dźwinie podczas którego zobaczymy panoramę Rygi!
 • Poczujemy klimat krzyżackich warowni w miejscowości Sigulda oraz Turaida!
 • Odpoczniemy w Jurmale - najsłynniejszym łotewskim kurorcie!
 • Odkryjemy wileńskie Stare Miasto z m.in. Ostrą Bramą, Cerkwią św. Ducha, Placem Ratuszowym czy Galerią Bursztynu!
 • Zobaczymy Zarzecze – dzielnicę artystów, czyli wileńskie Montmartre!
 • Pospacerujemy wspanialy prospektem Giedymina!
 • Oczaruje nas bajeczny zamek w Trokach!
 • I wiele innych!
Nocleg
Ryga

Będziemy nocować w hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). Hotel znajduje się w spokojnej okolicy w centrum Rygi w odległości ok. 2 km od Starego Miasta! Jest to ok. 8 min jazdy tramwajem, którego przystanek znajduje się na przeciwko hotelu. W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę oraz poniedziałek. Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,2 na portalu booking.com, doceniony został również przez użytkowników portalu tripadvisor.

Wilno

Będziemy nocować w hotelu *** (trzy gwiazdkowym) w pokojach 2 osobowych (pokoje 1 os. za dopłatą). W cenie jest zagwarantowane pyszne śniadanie w poniedziałek. Hotel położony jest w centrum Wilna, około 15 minut spacerem od Rynku Starego Miasta. Hotel uzyskał świetną ocenę 8,7 na portalu booking.com.

Plan

Dzień 1/2Warszawa – Ryga

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek o godzinie 20:00 na Placu Defilad, tak aby rano dotrzeć do Rygi, gdzie czeka nas zwiedzanie stolicy Łotwy z lokalnym przewodnikiem. Oczywiście po drodze zrobimy postój na śniadanie.

Na początek udamy się do dzielnicy secesji oraz na pieszy spacer po Starówce. Na trasie wycieczki znajdą się wszystkie ważne zabytki średniowiecznej i nowożytnej Rygi, zobaczymy m.in: Zamek Krzyżacki czy kościół polski przy Placu Zamkowym. Około południa zobaczymy jeszcze dom Wagnera, pozostałości zamku kawalerów Mieczowych czy Plac Ratuszowy z Domem Czarnogłowych (najpiękniejszą świecką budowlę w Rydze). Uwieńczeniem tej części zwiedzania będzie Plac Katedralny z luterańską katedrą NMP — największą świątynią w krajach bałtyckich.

Około południa znajdziemy czas na przerwę obiadową oraz czas wolny. Zaraz po niej przejedziemy komunikacją miejską do hotelu, a po zakwaterowaniu i odpoczynku czekać na nas będzie rejs statkiem po Dźwinie! Zobaczymy panoramę Rygi od strony tej przepięknej rzeki a nasz przewodnik opowie nam o najciekawszych obiektach, które będziemy mijać 🙂 Następnie będzie czas na samodzielnie odkrywanie tego uroczego miasta!

Dzień 3Ryga - Sigulda - Turaida - Jurmała - Ryga

Niedzielny poranek rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim udamy się na zwiedzanie zamków krzyżackich, w pierwszej kolejności wyruszymy w kierunku miejscowości Sigulda. Jest to sielankowa okolica pełna parków, spokojnych ulic i mnóstwa atrakcji. To tutaj znajduje się także 800-letni zamek, a w zasadzie to ruiny zamku. Oprócz nich zobaczymy również „nowo” wybudowany zamek, bo pochodzący tylko z XIX wieku 🙂 Zaraz po opuszczeniu tej warowni udamy się w krótką podróż do Turaidy. W tutejszym kompleksie zamkowym poczujemy klimat rycerskiego średniowiecza, poznamy postać Alberta, założyciela Rygi i zobaczymy rozległy pejzaż z zamkowej wieży 🙂 Obiekt ten zbudowany został przez Krzyżaków i ma charakterystyczną dla nich czerwoną cegłę. Po zobaczeniu dwóch wspaniałych zamków udamy się na popołudniową wycieczkę do Jurmały, która w czasach sowieckich stała się jednym z topowych radzieckich uzdrowisk 🙂 Miejsce to możemy określić jako łotewski Sopot 😉 Po krótkim zwiedzaniu zaplanowaliśmy dłuższą przerwę na odpoczynek nad morzem. Z głównego deptaka na przepiękną plażę idzie się tylko kilka minut. Można po niej spacerować godzinami – ciągnie się przez kilkadziesiąt kilometrów! Dlatego też pamiętajcie o godzinie zbiórki 🙂 Wśród innych atrakcji Jurmały polecamy Muzeum Historii Miasta oraz skansen. Po własnym odkryciu tego urokliwego miasta wyruszymy autokarem do Rygi, a wieczorem udamy się na wspólną integrację w jednej z lokalnych knajp 🙂

Dzień 4Ryga - Bierża - Wilno

Poniedziałek rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy w kierunku Wilna. Po drodze czeka nas jeszcze wizyta na okazałym zamku w Birży, który należał do Radziwiłłów – jednego z najważniejszych magnackich rodów litewskich. Głównym punktem naszych odwiedzin będzie degustacja wspaniałego lokalnego piwa oraz lokalnym specjałów na warowni oraz czas wolny na zakupy. Następnie wyruszymy w kierunku Wilna. Pierwszym naszym punktem w stolicy Litwy będzie przepięknie położony cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa wielu słynnych Polaków. Następnie rozpoczniemy piesze zwiedzanie miasta, aby poczuć jego klimat. Zwiedzimy Ostrą Bramę, Cerkiew św. Ducha, Plac Ratuszowy, Galerię Bursztynu z 62 kilogramowym okazem tego minerału! Po zachwytach nad niezwykłymi kamieniami przejdziemy w kierunku Zarzecza – dzielnicy artystów, a w zasadzie Republiki Artystów, gdyż posiada swoją własną konstytucję czy nawet prezydenta 🙂 Jest to dzielnica, która uchodzi za jedną z najbardziej urokliwych części miast, choć jeszcze niedawno była dość zaniedbana. Zajrzymy też w zakątek gotycki wraz z pomnikiem Adama Mickiewicza a także odkryjemy niezwykłą Dzielnicę Żydowską. Po czasie wolnym przejdziemy do hotelu na zasłużony odpoczynek.

Dzień 5Wilno - Troki - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu zwiedzimy okolice klasycystycznej katedry wileńskiej, która położona jest w historycznym centrum Wilna i pełni rolę najważniejszego kościoła Litwy! Ruszymy słynnym prospektem Giedymina, czyli lokalnym Krakowskim Przedmieściem oraz zahaczymy o ul. Wileńską, gdzie odbywają się najsłynniejsze imprezy. Później czeka nas jeszcze trochę czasu wolnego na zakupy suvenirów i około południa udamy się w krótką podróż do Trok, gdzie wybierzemy się na spacer szlakiem Karaimów, zobaczymy również niezwykły cmentarz oraz kapliczkę Jana Nepomucena. Chętni będą mogli także zwiedzić zamek, który leży na niewielkiej wyspie, a całość tworzy naprawdę bajkową scenerię 😉 Po czasie wolnym wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, która zakończy się późnych godzinach wieczornych, prawdopodobnie około 23:00.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-zwiedzania i spacerów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy / zmianowo,

-zwiedzania atrakcji, które może odbywać się w podziale na grupy lub w przypadku, gdy któraś z atrakcji będzie niedostępna zaproponujemy alternatywne atrakcje,

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo / porcjowane,

-rejsu, który może odbyć się w podziale na grupy lub mieć częściowo zmieniony charakter

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia/ustaw w każdym z odwiedzanych krajów.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio w Rydze i okolicach byliśmy już kilkukrotnie, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Wyjazd do Rygi – chyba najlepszy z dotychczasowych z gdzienaweekend.pl 🙂 Piękne miasto, możliwość plażowania po dwóch dniach zwiedzania – bezcenna, wspaniałe prowadzące i super przewodnik Henryk:) Wszystko na tak!

Marzena

Kolejny raz udany weekend 🙂 fantastyczni prowadzący pełni zapału i energii, reagujący szybko na zmiany i potrzeby grupy!!!! Henryk ciepły i zaangażowany człowiek, starał się by w jak najlepszy sposób oddać klimat panujący w Rydze i okolicach, niewątpliwie znawca tematu i historii. Infrastruktura hotelowa dobra i świetna okolica blisko Centrum!!! Jedyne zastrzeżenie- zbyt krótko! 🙂

Ula

Był to dla mnie pierwszy wyjazd z ekipą Gdzie na Weekend. Jechałem tam nie znając nikogo. Miałem małe obawy o to, na kogo trafię. Niepotrzebnie. Ludzie okazali się bardzo sympatyczni. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z wyjazdu, spełnił moje oczekiwania. Jednym z największych atutów był rewelacyjny przewodnik Henryk. Jego opowieści syciły mnie bardziej niż łotewskie jedzenie 🙂 Program wyjazdu też bardzo ciekawy. Fajnie, że nie skupiliście się tylko na stolicy, a daliście nam szansę na poznanie innych atrakcji Łotwy, ale też Litwy, zwłaszcza urzekły mnie widoki z zamków 🙂 Dziękuję organizatorom za wspaniały wyjazd 🙂

Zbigniew
Koszty
Cena: 869 zł

płatna w 2 ratach:
250 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
619 zł do 28.03.2022 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Ryga - Wilno - Troki - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem po zaplanowanych atrakcjach
 • 3 noclegi w hotelu *** (2 w Rydze, 1 w Wilnie) w pokojach 2 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą 250 zł)
 • 3 śniadania w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Litwy i Łotwy
 • Opiekę pilota
 • Opiekę lokalnego przewodnika (w języku polskim) przez cztery dni
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • Autorski unikalny program zwiedzania
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Biletów komunikacji miejskiej w Rydze (1,15 euro sztuka, potrzebne min. 3 + opcjonalnie na czas wolny wieczorem)
 • Obligatoryjnych koszty biletów wstępów ok. 25 EUR (zamki w Siguldzie oraz w Turaidzie, rejs, Birże)**Ceny mogą ulec nieznacznym zmianom bliżej wyjazdu
 • Ewentualnych testów na obecność COVID-19 - informacje tutaj

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Majówka – RYGA + WILNO! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1 osobowym. Dopłata 250 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA — prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
 • Prosimy o informację na jakiej podstawie planujesz wjazd na teren Łotwy, jeśli będą wymogi szczepień/testów.