info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Majówka – Rumunia – w kraju Drakuli!

0
Cena
1 549 zł
Cena
1 549 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2855
5 dni
Termin : 28.04-03.05.2023
Rumunia
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

W długi weekend majowy zapraszamy do Rumunii, pięknego kraju, z wieloma wspaniałymi zabytkami i atrakcjami. Niesamowite budynki, piękne miasta, zapierające dech w piersiach widoki i pyszna kuchnia. Odwiedzimy słynny zamek Bran uchodzący za siedzibę Drakuli, przejedziemy malowniczą Drogą Transfogaraską i odkryjemy wiele zakątków, z których słynie ten kraj.

Dołącz do nas! To nasza wyjazdowa perełka, która stała się kolejnym naszym kultowym wyjazdem 🙂

UWAGA: potrzebujesz tylko 1 dnia urlopu, aby przeżyć niezwykłą 5-dniową wyprawę po Rumunii!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd skierowany do osób zainteresowanym odkryciem uroków kraju Drakuli – Rumunii. Podczas wyjazdu zwiedzimy stolicę Transylwanii – miasto Kluż Napoka, jedną z największych w Europie twierdz w Alba Iuliia, piękną Starówkę z tajemniczymi „oczami miasta” w Sybinie oraz wiele, wiele innych pięknych miejsc! Nie zabraknie również przejazdu Drogą Transfogaraską z jej serpentynami i niesamowitymi widokami!

5-dniowa wyprawa, a tylko 1 dzień urlopu!

Wyruszamy w piątek wieczorem a wracamy w środę, poniedziałek (1 maja) oraz środa (3 maja) są dniami ustawowo wolnymi od pracy zatem potrzebujesz jedynie 1 dzień urlopu (2 maja) 🙂

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest w piątek, 28.04.2023, o godz. 18:00 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót w środę, 3.05.2023, około 12:00 w zależności od warunków na drodze.

Jedną noc śpimy w komfortowym hotelu *** (3-gwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami w Alba Iulii. Dwie kolejne noce spędzimy w komfortowym hotelu *** (3-gwiazdkowym) w Braszowie w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Rumunię.

WALUTA

Walutą kraju jest nowy lej rumuński, w skrócie RON. Bardzo mogą podobać się plastikowe, polimerowe banknoty, które są jedynymi tego typu w naszej części Europy 🙂 Przelicznik przedstawia się następująco: 1 RON = 0.95 PLN (stan na 2022-12-01) i bardzo to ułatwia sprawę w przypadku przeliczania cen, bo to, co widzimy w lejach, to mniej więcej tyle samo będzie w naszych złotówkach.

Rekomendujemy zabranie karty płatniczej z możliwościami darmowych wypłat z bankomatów zagranicą lub kupić leje w Polsce, bez większych problemów w każdym kantorze można to zrobić 🙂

Bankomaty w Rumunii są w zasadzie tak rozpowszechnione, jak w Polsce, nawet w mniejszych miejscowościach znajdziemy je bez problemu.

CENY

Ceny podstawowych produktów w Rumunii są prawie takie same jak w Polsce. W miejscowościach turystycznych trudno gdzieś będzie tanio zjeść. Czasami możemy trafić na jakąś niedrogą jadłodajnię, ale nadal tak tanio, jak w naszych barach mlecznych to nie będzie. Fast foody, budki z pieczywem, hot dogarnie i hamburgerownie są w Rumunii masowo rozpowszechnione. Ceny za fast foody także z reguły przypominają polskie. Natomiast za dwudaniowy obiad wraz z czymś do picia, co najmniej 30-40 lei (30-40 zł) za osobę.

ROAMING

Będąc na Rumunii nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Rumunii po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

OPIEKA MEDYCZNA

Rumunia jest członkiem UE, dlatego też zalecamy przed wyjazdem należy wyrobić w najbliższym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia tzw. EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty, będziemy sporo chodzić :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
cieplejsze ubrania niezbędne przy zwiedzaniu jaskini przy temperaturze około 10 stopni
gotówkę – około 190 RON na wstępy (zbierane w autokarze). Pozostałą gotówkę na posiłki i inne wydatki (około 150 – 300 RON w zależności od indywidualnych potrzeb).

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Testy na COVID-19 / szczepienia

Aktualnie zostały zniesione wszelkie obostrzenia dotyczące konieczności obowiązku okazywania testów/szczepień.

Zachęcamy jednak do śledzenia śledzenia aktualnych wytycznych i zasad dla podróżnych na portalu MSZ – Polak za granicą.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu zobaczymy m.in.:
 • Stolicę Transylwanii – miasto Kluż Napoka!
 • Twierdzę w Alba Iulii - jedną z największych w Europie!
 • Piękną Starówkę z tajemniczymi „oczami miasta” w Sybinie!
 • Drogę Transfogaraską z jej serpentynami i niesamowitymi widokami!
 • Byłą rezydencję letnią królów Rumuni, czyli Zamek Peleș!
 • Zamek Bran uchodzący za siedzibę Drakuli!
 • Niesamowity kościelny kompleks warowny w Prejmer!
 • Piękne Stare Miasto Sighișoary znajdujące się na liście UNESCO!
 • Zjawiskową kopalnię soli w Turdzie!
 • I wiele, wiele innych pięknych miejsc!
Prowadzący

Agnieszka Sitkiewicz

Pilot oblatywacz

Nic tak nie dodaje Jej energii jak podróże i ludzie! Każdy wolny czas wykorzystuje na odkrywanie nowych miejsc, szczególnie na dwóch kółkach. Rower zawsze i wszędzie! Jej motto: Podróżować to żyć! Dlatego jest naszym teamowym Oblatywaczem😊.

Noclegi
Alba Julia

Jedną noc spędzimy w komfortowym hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami. W cenie zagwarantowane jest śniadanie w formie bufetu oraz obiadokolacja serwowana (zupa, drugie danie, woda). Hotel znajduje się w centrum miasta Alba Iulia, w odległości krótkiego spaceru od głównych atrakcji. Hotel uzyskał dobrą ocenę 7,4 na portalu booking.com!

Braszów

Dwie noce spędzimy w komfortowym hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami. W cenie zagwarantowane są śniadania w formie bufetu oraz jedna obiadokolacja serwowana (zupa, drugie danie, woda). Hotel znajduje się w centrum Braszowa, kilka kroków od Starego Miasta. W 15 minut można dotrzeć spacerem do Placu Ratuszowego w sercu Starego Miasta. W okolicy można przechadzać się licznymi uliczkami ze średniowieczną zabudową. Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,2 na portalu booking.com!

Plan

Dzień 0/1Warszawa - Kluż-Napoka - Alba Iuliia

Wspólny długi weekend majowy rozpoczniemy już w piątek o godzinie 18:00. Wyruszymy wtedy z Warszawy, by w nocy przekroczyć granicę Rumunii. W trasie zaplanowane są oczywiście przerwy, w tym śniadaniowa. Pierwszym punktem, który będziemy zwiedzać będzie położone pośród malowniczych wzgórz miasto, które nazywane jest stolicą Transylwanii. Kluż-Napoka, bo o tym mieście mowa, słynie z zabytkowych budynków świadczących o wielokulturowości tego regionu. Zobaczymy Rynek oraz zabytki takie jak kościół św. Michała czy barokowy Pałac Bánffych. Po zwiedzaniu zaplanowany jest czas wolny. Następnie wyruszymy autokarem w stronę leżącego w centrum Rumunii miasta Alba Iuliia. Mało znana miejscowość, nieoblegana przez turystów, a zachwyci nas ukwieconymi uliczkami, zadbanymi budynkami i jedną z największych twierdz w Europie Południowo-Wschodniej! Po zwiedzaniu udamy się do naszego miejsca noclegowego, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja. Wieczorem znów ruszymy w miasto na wspólną integrację!

Dzień 2Alba Iulia - Sybin - Droga Transfogaraska - Braszów

W niedzielę po śniadaniu spotkamy się w autokarze, zapakujemy bagaże i pojedziemy sprawdzić czy Sybin faktycznie jest najpiękniejszym rumuńskim miastem. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po przepięknej, malowniczej Starówce, którą niektórzy porównują do tej w Krakowie.  Otaczają ją średniowieczne kolorowe kamienice z ciekawymi oknami dachowymi, nazywane przez mieszkańców „oczami miasta”. Oprócz tego przejdziemy sławnym Mostem Kłamców, zobaczymy Kościół Najświętszej Marii Panny, prawosławny Sobór Trójcy Świętej, wieżę Ratuszową oraz barokowy pałac Brukenthala. Każdy będzie mógł się zachwycić tym miastem we własnym tempie w trakcie czasu wolnego. Potem wyruszymy na najbardziej znaną i niesamowicie urokliwą trasę, która jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Rumunii. Transfagarasan, czyli Droga Transfogaraska, to rumuńska droga krajowa DN7 o długości 151 km, która przecina Góry Fogaraskie z północy na południe. W najwyższym punkcie, na wysokości 2034 m n.p.m. znajduje się najdłuższy w Rumunii tunel o długości 884 m, a sama trasa składa się z licznych serpentyn i spektakularnych widoków. Droga ta jest zamknięta przez większą cześć roku i otwarta tylko latem. W pozostałą cześć roku można przejechać jej cześć do wysokości ok. 1250 m n.p.m. skąd kursuje kolejka linowa, aż do najwyższego punktu. W tym roku droga ma jednak zostać otwarta cała już na wiosnę. Jeśli dopisze pogoda i droga będzie otwarta zgodnie z planem wjedziemy na samą górę, jeśli nie wjedziemy aż do stacji kolejki, gdzie czekać już będą wspaniałe widoki, a chętni będą mogli wjechać wagonikiem na sam szczyt 🙂 Niezależnie od osiągniętego celu na pewno zrobimy przerwę na uspokojenie błędnika, kawę i pstryknięcie kilku (-nastu) pamiątkowych zdjęć 🙂 Wieczorem dotrzemy do Braszowa, zakwaterujemy się w miejscu naszego noclegu, a potem chętni ruszą na wspólną integrację.

Dzień 3Braszów - Zamek Peleș - Zamek Bran - Prejmer - Braszów

Poniedziałek rozpoczniemy oczywiście śniadaniem, a zaraz po nim wsiądziemy do autokaru i wyruszymy w stronę Zamku Peleș. Położony w miejscowości Sinaia pałac pełnił rolę letniej rezydencji królów Rumunii, obecnie znajduje się tam muzeum. Zamek wyglądem przypomina baśniową budowlę, a fantazyjna architektura i niesamowita lokalizacja dodają mu uroku i czynią go wyjątkowo fotogenicznym miejscem. W okolicy południa dotrzemy do kolejnej wielkiej atrakcji Rumunii uchodzącej za siedlisko wampira Drakuli! Bez obaw – to oczywiście tylko wizja literacka,  a o szczegółach z pewnością opowie nam przewodnik. Niezależnie jednak od kwestii byłych mieszkańców sam Zamek Bran stanowi niewątpliwie ciekawy punkt turystyczny. Położony jest na wzgórzach, był ważny punktem obronnym, o jego burzliwej historii i ciekawej budowie dowiemy się więcej podczas naszej wycieczki. Po zwiedzaniu zrobimy czas wolny, a potem pojedziemy na północ w poszukiwaniu śladów Krzyżaków. Rozpoczęli oni w miejscowości Prejmer budowę kościoła na planie krzyża, którą później kontynuowali i rozbudowywali cystersi. W XIII wieku wokół wzniesiono potężne mury i budowla zyskała status kościelnego zespołu warownego. W 1999 roku kompleks został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wieczorem wrócimy do hotelu na obiadokolację, a późnej wyruszymy jeszcze na spacer po Braszowie oraz integrację na mieście.

Uwaga – na dzień publikacji wyjazdu nie jest potwierdzone, czy zamek Peles będzie otwarty 1 maja (zwykle jest otwarty w święta). W przypadku, jeśli zamek byłby zamknięty zwiedzimy zamek Cantacuzino lub ewentualnie inny interesujący obiekt (niekoniecznie zamek).

Dzień 4/5Braszów - Sighișoara - Turda - Warszawa

We wtorek po śniadaniu wykwaterujemy się z miejsca noclegu i wyruszymy w drogę powrotną do Polski, co nie oznacza, że to koniec atrakcji 🙂 Po dwóch godzinach dotrzemy do Sighișoary i będziemy mieli szansę zobaczyć budynek, w którym faktycznie żył przez jakiś czas Drakula! No dobra, nie Drakula, ale Wład Palownik, który był inspiracją do powstania książkowej i filmowej postaci Drakuli 🙂 Spacer po tym górzystym mieście wymagać będzie wygodnych butów, ale wysiłek jest warty zachodu, bo zobaczymy pięknie zachowane centrum, które znajduje się na liście UNESCO jako znakomity przykład małego ufortyfikowanego średniowiecznego grodu. Około południa zaplanowaliśmy czas wolny – ostatni szansa na spróbowanie kurtoszkołacza i innych rumuńskich przysmaków (tak, tak, kołacz pochodzi z terenów dzisiejszej Rumunii). Jadąc dalej na północny zachód dotrzemy do Turdy miasta słynącego z jednej z najstarszych, a do tego niezwykle spektakularnej, kopalni soli! Po tak intensywnym długim weekendzie wyruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy około 12:00 w środę.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych — w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-zwiedzania i spacerów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy / zmianowo;

-zwiedzania atrakcji, które może odbywać się w podziale na grupy lub w przypadku, gdy któraś z atrakcji będzie niedostępna zaproponujemy alternatywne atrakcje;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo / porcjowane;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia/ustaw w każdym z odwiedzanych krajów.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z poprzedniej wyprawy do Rumunii!

Należą się Państwu podziękowania za zorganizowanie wycieczki do Rumunii, dobrze ułożony plan zwiedzania i wybranie hoteli w świetnej lokalizacji, blisko starówek. Dzięki doświadczeniu i profesjonalizmowi pilotki, dużej wiedzy i zaangażowaniu przewodnika wyjazd okazał się bardzo ciekawym wydarzeniem, które na długo zapadnie w pamięci. Słowa uznania należą się również panom kierowcom, którzy świetnie radzili sobie w trudnych warunkach pogodowych, jak i przy wjazdach czy wyjazdach z małych parkingów. Mało tego, byli też niebywale pomocni przy bagażach. Z niecierpliwością czekam na kolejne wycieczki z wami do innych regionów czarującej Rumunii 🙂

Zina Z.

R E W E L A C J A 🤩
super przewodnicy, niezwykli ludzie, zaradni kierowcy, piękne widoki. Ania genialnie radzi sobie w każdej sytuacji (dosłownie w każdej😊). Piotrek posiada ogromną wiedzę o Rumunii. Kierowcy pierwsza klasa.
Ekipa gdzienaweekendowa cudowna. Mogę polecić każdemu, nawet osobom, które w drogę wyruszają nie znając nikogo. Zawsze znajdzie się ktoś, kto dotrzyma towarzystwa w czasie wolnym i na wspólnych szlakach. Po kolejnych wyjazdach już twarze robią się coraz bardziej znajome 🙃 Rumunia oczarowuje pięknymi widokami, sielskim klimatem i niezwykła architektura.

Magdalena M.
Koszty
Cena: 1549 zł

płatna w 2 ratach:
400 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
1149 zł do 31.03.2023.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Kluż-Napoka oraz Turda - Warszawa
 • Przejazdy autokarem na trasach lokalnych
 • Trzy noclegi w hotelach w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 300 zł /os.)
 • Dwie obiadokolacje serwowane (zupa, drugie danie, woda): w sobotę oraz w poniedziałek
 • Trzy śniadania w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Rumunii
 • Opiekę pilota
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • Opłaty za parkingi
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu: około 200 RON normalny, 140 RON ulgowy (Zamek Peles, Zamek Bran, Zamek Prejmer, Kopalnia Turda, Sybin Katedra, Sighisoara Kościół)Kwota szacunkowa, cennik mogą zostać zaktualizowane na wiosnę.
 • Opcjonalnych biletów wstępu: kolejka linowa na trasie transfogaraskiej ok. 100 RON
 • Ewentualnych testów na obecność COVID-19 - informacje tutaj

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Majówka – Rumunia – w kraju Drakuli! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 300 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).

Zapisz się