kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Majówka – Festiwal tulipanów + Amsterdam, Bruksela, Haga i Rotterdam! [noclegi Amsterdam + Bruksela]

0
Cena
1 899 zł
Cena
1 899 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1372

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni (długi weekend)
Termin : 30.04-5.05.2024
Holandia oraz Belgia
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

W maju, gdy wiosna na dobre zaczyna rozkwitać, a natura budzi się do życia wyruszymy na poszukiwanie tulipanów! Podczas wspólnej majówki zwiedzimy najważniejsze miasta Holandii – Amsterdam, Rotterdam, Hagę i Delft – czekają na nas niesamowite budynki, zapierające dech w piersiach widoki i lokalna kuchnia. Co więcej zanurzymy się w morzu tulipanów w Ogrodach Keukenhof i odkryjemy wiele zakątków, z których słynie ten kraj. Dodatkowo odwiedzimy sąsiadującą Belgię i jej stolicę kraju, ale i stolicę Unii Europejskiej – Brukselę!

Ten wyjazd to rozszerzona wersja pierwszej edycji, na którą miejsca sprzedały się w ciągu 18 minut! Zapraszamy na nowość, tulipanową edycję wyjazdu do Holandii połączoną ze zwiedzaniem Belgii – obiecujemy, że pięknych widoków i atrakcji na pewno nie zabraknie! Nie czekaj, zapisz się już dziś 🙂

FESTIWAL TULIPANÓW - OGRODY KEUKENHOF

Najpiękniejszy wiosenny ogród świata położony pomiędzy Amsterdamem a Haga. To jedna z największych wiosennych atrakcji Holandii, gdzie na obszarze około 32 hektarów prezentowanych co roku jest ponad 7 milionów tulipanów, narcyzów, żonkili, hiacyntów i innych kwiatów cebulowych. To tutaj przez kilka tygodni można poczuć wiosnę jak nigdzie indziej 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Amsterdamu, Rotterdamu, Hagi, Delftu oraz dodatkowo stolicy Belgii – Bruskeli. Zanurzymy się także w morzu tulipanów w Ogrodach Keukenhof. Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać zarówno najsłynniejsze atrakcje jak i mniej turystyczne obszary. Na miejscu oprowadzi nas lokalny przewodnik (po polsku).

5 dniowa wyprawa, 1 dzień urlopu!

Wyruszamy we wtorek popołudniem a wracamy w niedzielę rano. Potrzebujesz tylko 1 dnia urlopu (czwartek – 2 maja) na tę wspaniałą 5 dniową wyprawę 🙂 1 maja (środa) oraz 3 maja (piątek) są ustawowo dniami wolnymi od pracy!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest we wtorek 30.04.2024, o godz. 17:45 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót w niedzielę, 5.05.2024, około 11:00-12:00, w zależności od warunków na drodze.

Dwie noce spędzimy w Amsterdamie w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). Hotel położony jest w odległości 3 minut spacerem przystanku autobusowego, z którego można dojechać bezpośrednio do centrum miasta (autobus jedzie około 25 minut i kursuje co ok. 7 minut) 🙂 Hotel położony jest w niedużej odległości od lotniska i mogą występować odgłosy związane z operacjami lotniczymi 🙂

Jedną noc spędzimy w hotelu w Brukseli w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie zagwarantowane jest śniadanie. Hotel położony jest w odległości 6 minut spacerem od przystanku tramwajowego, z którego można dojechać do centrum miasta w około 30 minut (tramwaj kursuje co kilka-kilkanaście minut, zależnie od pory dnia) 🙂 Hotel położony jest około 5 km lotniska i mogą występować odgłosy związane z operacjami lotniczymi 🙂

Kraje wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Holandii oraz Belgii.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na euro 🙂

CENY

Średnie ceny są wyższe niż w Polsce. Tak jak w każdy kraju ceny  zależą od konkretnego regionu czy miasta. Najdroższymi jest tu oczywiście stolice – Amsterdam i Bruksela oraz typowo turystyczne miejscowości, takie jak na przykład Delft. W innych częściach krajów ceny będą jedynie nieco wyższe, od tego co znamy z Polski. Za piwo w typowej restauracji lub piwiarni  zapłacimy około 4,5€ (20 zł). Ceny posiłków w restauracjach w Holandii oraz Belgii są wysokie. Za trzydaniowy obiad zapłacimy około 30 euro. Można szukać tanich knajp, gdzie posiłek wyniesie nas średnio tylko 15 euro, ale w tym celu na pewno trzeba oddalić się od miejsc typowo turystycznych. To właśnie przy różnego rodzaju atrakcjach oraz w ścisłym centrum, ceny w restauracjach potrafią być nawet dwu-trzykrotnie wyższe. Sposobem na niedrogi posiłek są też oczywiście fast foody oraz uliczne przysmaki, nie brakuje, ani budek sprzedających holenderskie frytki czy kebaby, ani tanich dań azjatyckich zabieranych w pudełkach na wynos. Do tego są też sieciowe lokale znanych fastfoodowych firm. Ceny w sklepach są również wyższe jak w Polsce.

ROAMING

Będąc w Holandii oraz Belgii nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Holandii oraz Belgii po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty – będziemy trochę spacerować :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na obligatoryjne koszty wstępów i przewodników (szczegóły poniżej),
gotówkę na posiłki i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 200-300 złotych na Euro w Polsce.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas majówki mamy w planach:
 • Zwiedzić stolicę Holandii – Amsterdam, z mnóstwem rowerów i uroczych rzecznych kanałów!
 • Wstąpić do Zaanse Schans, czyli magicznego skansenu wiatraków!
 • Popłynąć w rejs przeszklonym statkiem wycieczkowym i zobaczyć Grachtengordel – zabytkową dzielnicę wpisaną na listę UNESCO!
 • Przespacerować się po nowoczesnym i portowym Rotterdamie!
 • Odwiedzić Hagę – administracyjną siedzibę Holandii, z jej parlamentarnymi, zabytkowymi budynkami!
 • Zrelaksować się pośród miliona kolorowych i pachnących tulipanów w Ogrodach Keukenhof!
 • Odkryć jedno z najstarszych holenderskich miast, słynące z porcelany – Delft!
 • Zwiedzić Brukselę, stolicę Belgii, ale i Unii Europejskiej ze wszystkimi jej zabytkami!
 • Skosztować belgijskich pralinek lub napić się jednego z 1000 gatunków wyjątkowego belgijskiego piwa!
 • Zachwycić się milionami kolorowych i pachnących tulipanów w Ogrodach Keukenhof!
 • A to wszystko i wiele innych atrakcji pokażą nam doświadczeni przewodnicy lokalni!
Nocleg w Amsterdamie

Spędzimy dwie noce w hotelu w Amsterdamie w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie zagwarantowane są dwa śniadania. Hotel położony jest w odległości 3 minut spacerem od przystanku autobusowego, z którego można dojechać bezpośrednio do centrum miasta (autobus jedzie około 25 minut i kursuje co około 7 minut) 🙂 Hotel położony jest 3 km lotniska i mogą występować odgłosy związane z operacjami lotniczymi 🙂 Obiekt uzyskał dobrą ocenę 7,4 wśród użytkowników portalu booking.com .

Nocleg w Brukseli

Jedną noc spędzimy w hotelu w Brukseli w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie zagwarantowane jest śniadanie. Hotel położony jest w odległości 6 minut spacerem od przystanku tramwajowego, z którego można dojechać do centrum miasta w około 30 minut (tramwaj kursuje co kilka-kilkanaście minut, zależnie od pory dnia) 🙂 Hotel położony jest około 5 km lotniska i mogą występować odgłosy związane z operacjami lotniczymi 🙂 Obiekt uzyskał dobrą ocenę 7,0 wśród użytkowników portalu booking.com .

Prowadzący

Agnieszka Sitkiewicz

Pilot oblatywacz

Nic tak nie dodaje Jej energii jak podróże i ludzie! Każdy wolny czas wykorzystuje na odkrywanie nowych miejsc, szczególnie na dwóch kółkach. Rower zawsze i wszędzie! Jej motto: Podróżować to żyć! Dlatego jest naszym teamowym Oblatywaczem😊.

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Amsterdam

Naszą wspólną podróż rozpoczniemy we wtorek (30 kwietnia) o 17:45 na Placu Defilad w Warszawie, skąd wyruszymy do stolicy Holandii — Amsterdamu. Przed dotarciem na miejsce zatrzymamy się rano jeszcze na postój śniadaniowy, a po nim pojedziemy do Zaanse Schans – skansenu wiatraków! Zrobimy tam krótki przystanek na mały spacer we własnym zakresie wśród wiatraków, a następnie wyruszymy do Amsterdamu, gdzie zaczniemy od czasu wolnego na lunch, małe odświeżenie i zapoznanie się z miastem we własnym zakresie.  Po południu spotkamy się z lokalnym przewodnikiem i udamy się na rejs po malowniczych kanałach Amsterdamu, podczas którego poznamy historię miasta, jego architekturę i tradycje mieszkańców. Przepływać będziemy pod licznymi mostami i kładkami m.in. pod kultowym Magere Brug (Chudym Mostem) czy przez dzielnice miasta Grachtengordel, wpisaną na listę UNESCO. Z pokładu statku podziwiać będziemy również eleganckie domy kupieckie, które pochodzą z holenderskiego złotego wieku oraz zobaczymy piękne kościoły czy prestiżowe osiedla. Wczesnym wieczorem zameldujemy się hotelu, do którego dojedziemy komunikacją publiczną. Po dość intensywnym dniu dla chętnych i tych mniej zmęczonych zaplanowane jest wieczorne wspólne wyjście na miasto 🙂

Dzień 2Rotterdam - Haga

Rano po śniadaniu pojedziemy autokarem do najprężniej rozwijającego się miasta portowego – Rotterdamu. Nie uświadczymy tam jednak historycznych i zabytkowych budynków, te zostały prawie doszczętnie zniszczone podczas II wojny światowej – z ważniejszych ostał się jedynie Ratusz, Kościół św. Wawrzyńca oraz budynek Witte Huis. Zobaczymy za to przeurocze, nadbrzeżne uliczki, nowoczesną architekturę, biznesowe drapacze chmur i jeden z największych na świecie portów o powierzchni ok 106 km2. W trakcie czasu wolnego będzie okazja by w Market Hall spróbować wspaniałych serów holenderskich, owoców morza, mięs lub skusić się na doskonałe holenderskie frytki. Po południu rozpoczniemy zwiedzanie Hagi, stolicy administracyjnej Holandii i siedziby holenderskiego rządu, parlamentu i rodziny królewskiej. W odróżnieniu od Rotterdamu miasto może pochwalić się wieloma zabytkami, które na przestrzeni lat stały się siedzibą ważnych instytucji o randze międzynarodowej. Po zwiedzaniu z przewodnikiem każdy będzie mógł się zachwycić miastem we własnym tempie w trakcie czasu wolnego, spacerując po zielonych parkach lub wąskich uliczkach centrum. W drodze powrotnej przejedziemy obok okazałego neorenesansowego Pałacu Pokoju, będącego siedzibą m.in. Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości ONZ. Po dniu pełnym wrażeń wrócimy do Amsterdamu do naszego hotelu na zasłużony odpoczynek i integrację oraz, jeśli starczy sił, wieczorne odkrywanie miasta 🙂

Dzień 3Amsterdam - Ogrody Keukenhof – Delft - Bruksela

Piątek rozpoczniemy oczywiście śniadaniem, a zaraz po nim wykwaterujemy się z hotelu i pojedziemy odkrywać sławne na całym świecie królestwo tulipanów – Ogrody Keukenhof. Te kwiaty są tak ważne w Holandii, że co roku w styczniu obchodzi się święto narodowe na ich cześć. Ogrody zajmują ogromną powierzchnię 32 hektarów, a wiosną rozkwita tam ponad 7 milionów kwiatów! Oprócz morza ręcznie nasadzanych roślin zachwycą nas tam również liczne fontanny, strumyki, mosty czy imponujący pałac. Pamięć telefonu szybko zapełni się od pięknych i kolorowych zdjęć! Po czasie wolnym na zwiedzanie wyruszymy w kierunku Delft – jednego z najstarszych miast w Holandii, które rozwinęło się już w XI wieku i przez setki lat utrzymało swój romantyczny charakter. W czasie wolnym będzie można pospacerować po poprzecinanym linią kanałów centrum i zobaczyć otoczony uroczymi kamienicami Groote Markt (Rynek), nad którym góruje wieża Nieuve Kerk (Nowego Kościoła). Delft słynie z charakterystycznej niebieskiej delfickiej porcelany i fajansu, którą napotkamy na każdym kroku. Po zwiedzaniu we własnym zakresie wrócimy do autokaru i wyruszymy w kierunku granicy, by późnym wieczorem dotrzeć do naszego hotelu w stolicy Belgii, Brukseli. Po zakwaterowaniu chętni będą mogli wybrać się na nocne odkrywanie miasta.

Dzień 4/5Bruksela – Warszawa

Ostatni dzień rozpoczniemy oczywiście śniadaniem, po którym wykwaterujemy się z hotelu i w towarzystwie lokalnego przewodnika wyruszymy komunikacją publiczną do centrum Brukseli. Podczas zwiedzania podziwiać będziemy Park 50 lecia z Łukiem Triumfalnym, przejdziemy pod gmach Komisji Europejskiej oraz zatrzymamy się przed Parlamentem Unii Europejskiej. Spacerując traktem królewskim wyruszymy z Pałacu Królewskiego w stronę Grand Place – najpiękniejszego rynku Europy z XV wiecznym Ratuszem, Domem Króla i barokowymi domami cechowymi.  Następnie odkryjemy pomniki, będące symbolem miasta – Manneken Pis – siusiającego chłopca oraz Jeanneke Pis – siusiającą dziewczynkę. Po chwili na pamiątkowe zdjęcia pomaszerujemy w kierunku renesansowego pasażu handlowego – Królewskiej Galerii św. Huberta, a następnie do przepięknej Katedry św. Michała i Guduli z gotyckimi wieżami, posągami apostołów na kolumnach i barokową amboną z 1699 roku. Potem zaplanowany jest czas wolny na odkrywanie miasta we własnym tempie, by spróbować belgijskich pralinek lub napić się jednego z 1000 gatunków wyjątkowego belgijskiego piwa. Późnym popołudniem wyruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy około 11:00-12:00 w niedzielę.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z poprzedniego wyjazdu do Holandii!

To już moja trzecia wyprawa z Wami 🙂  Wycieczka wspaniale trafiona, tulipanowy zawrót głowy. Pilotki macie super, plan wycieczek jest dobrze przemyślany. Jest czas wolny, jest zwiedzanie i miejsca w które jeździmy też są często „ poza szlakiem”, co bardzo mi odpowiada. Dziękuję i do zobaczenia!
 
Ewelina K.
Przede wszystkim chciałam podkreślić, że wycieczka była wspaniała! Spełniłam moje marzenie o świecie tulipanów. Zwiedzane miejsca mnie zachwyciły, a nasze pilotki spisały się na medal, zawsze pomocne i życzliwe. Super, że było sporo wolnego czasu – udało się zwiedzić dwa muzea 🙂 Cieszę się, że odkryłam Wasze biuro podróży  i z przyjemnością wybiorę się z „Gdzie na Weekend” na kolejny wyjazd 🙂
 
Marta L.
Koszty
Cena: 1899 zł

płatna w 2 ratach:
500 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
1399 zł do 1.04.2024.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Amsterdam oraz Bruksela - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • 2 noclegi w hotelu w Amsterdamie oraz 1 nocleg w Brukseli w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. dopłatą 500 zł)
 • 3 śniadania w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Holandii oraz Belgii
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na cały wyjazd!
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych kosztów wstępów (Ogrody Keukenhof i rejs w Amsterdamie), taxy lokalnej i przewodników lokalnych - ok. 70-80 EUR
 • Biletów komunikacji miejskiej (kilkanaście EUR)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Majówka – Festiwal tulipanów + Amsterdam, Bruksela, Haga i Rotterdam! [noclegi Amsterdam + Bruksela] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć przycisk poniżej i uzupełnić formularz.

Zapisz się