info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Magiczny Zamek w Mosznej, Nysa – starówka + fortyfikacje nocą i Góry Opawskie! [Szczyt KGP] *PREMIUM*

0
Cena
389 zł
Cena
389 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

781
2 dni (weekend)
Termin : 20-21.11.2021
Moszna oraz Góry Opawskie
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy wszystkich na jesienny weekend, podczas którego zobaczymy jedną z największych atrakcji Opolszczyzny — wspaniały zamek w Mosznej, zwiedzimy także Nysę – jej wspaniałe Stare Miasto oraz majestatyczne fortyfikacje – Fort II, który zobaczymy w nocnej, pięknie oświetlonej osłonie! A to nie wszystko, bo czeka nas także trekking po Górach Opawskich ze zdobyciem szczytu KGP oraz zwiedzanie uzdrowiska – Głuchołazów! A to i wiele więcej w jesiennej odsłonie 😉 Odkryj region leżący pomiędzy Górnym a Dolnym Śląskiem razem z nami!

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 6. – Biskupią Kopę w Górach Opawskich!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Podczas weekendu planujemy zwiedzanie zamku, Nysy oraz fortyfikacji ale również trekking w Górach Opawskich 🙂 Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę 20.11.2021 o g. 05:30. Powrót w niedzielę 21.11.2021 około 23:00.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym hotelu w Nysie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (niektóre pokoje typu studio 2+2 ze wspólną łazienką, pokoje 1 os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
mały plecak na wodę i przekąski,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje;
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami, chyba że bieżące rozporządzenie stanowi inaczej
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zachwycimy się zamkiem w Mosznej, który słynie z 99 wież i 365 pomieszczeń!
 • Odkryjemy piękno Nysy zwanej "śląskim Rzymem"!
 • Zwiedzimy NOCĄ majestayczny Fort II w Nysie wraz z jego tajemniczymi podziemiami!
 • Zdobędziemy Biskupią Kopę – najwyższy szczyt Gór Opawskich należący do Korony Gór Polski!
 • Odwiedzimy urokliwe uzdrowisko Głuchołazy!
 • I wiele, wiele innych!
Dlaczego premium?

Będziemy nocować w komfortowym i klimatycznym hotelu w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (niektóre pokoje typu studio 2+2 ze wspólną łazienką, pokoje 1 os. za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę, a także obiad w sobotę. Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,3 wśród użytkowników portalu booking.com.

Plan

Dzień 1Warszawa - Moszna - Nysa

Nasz wyjazd rozpoczniemy w sobotę o godzinie 05:30 na Placu Defilad w Warszawie. Przed przyjazdem na miejsce czeka nas przerwa na poranną toaletę oraz śniadanie. Około południa dojedziemy do Mosznej, gdzie znajduję się jedna z największych atrakcji Opolszczyzny i jeden z najciekawszych zamków lub jak kto woli pałaców w Polsce 🙂 99 wież i 365 pomieszczeń wraz z niesamowitym urokiem i bajkową architekturą zachwyci nas wszystkich! Czeka nas około godzinne zwiedzanie tego miejsca, podczas którego dowiemy się wiele o historii zamku, pomieszczeniach, przez które będziemy przechodzić, jak również poznamy dużo ciekawostek 🙂 Zwiedzanie odbywa się samodzielnie – w pomieszczeniach odsłuchuje się prezentacji multimedialnych a także można dopytać o szczegóły przebywających w w nich przewodników. Po zwiedzaniu zaplanowaliśmy jeszcze zwiedzanie parku oraz zamku z zewnątrz z lokalnym przewodnikiem! Zamek przechodzi obecnie renowację (będzie ona trwać co najmniej do końca 2022 roku), stąd mogą się nam trafić gdzieniegdzie rusztowania, ale nie przeszkodzi nam to w podziwianiu jego piękna 🙂 Zaplanowaliśmy też oczywiście czas wolny na samodzielny spacer po pałacowym parku. Po nim wyruszymy w drogę do Nysy, gdzie czeka nas obiad, a następnie zakwaterowanie w hotelu. Kolejnym punktem będzie zwiedzanie Nysy z lokalnym przewodnikiem. Miasto to dzięki zabytkom, głównie architektury sakralnej zyskało miano „Śląskiego Rzymu” czy „Śląskich Aten”. Po zwiedzaniu przejedziemy do Fortu II, który pięknie oświetlony pozwoli nam cofnąć się w czasie 🙂 Zwiedzimy go oczywiście z przewodnikiem zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz – przemierzając tajemnicze podziemia 🙂 Po zakończeniu zwiedzania czekać będzie nas integracja przy ognisku z grzańcem – oczywiście wciąż w Forcie! 🙂

Dzień 2Nysa - Góry Opawskie - Głuchołazy - Warszawa

Rano po śniadaniu wykwaterujemy się po czym pojedziemy autokarem w okolice Jarnotłówka skąd wyruszymy na szlak. Pierwszym punktem będzie Piekiełko. To dawny kamieniołom, w którym wydobywano łupek. Był on wykorzystywany m.in. jako dachówki w okolicznych domach. Jedna z legend głosi, że na dnie tego kamieniołomu miały się znajdować wrota do piekła, stąd też taka nazwa 😉 Stamtąd szlakiem udamy się w kierunku Biskupiej Kopy – najwyższego szczytu Gór Opawskich należącego do Korony Gór Polski. Na wierzchołku po czeskiej stronie stoi kamienna wieża widokowa. Warto na nią wejść, gdyż na szczycie drzewa skutecznie zasłaniają widok i dopiero 18-metrowa wieża pozwala cieszyć się naprawdę szeroką panoramą na czeskie Jesieniki i ziemię opolską 🙂 Po obowiązkowej sesji fotograficznej ruszamy w dół do Jarnotłówka robiąc po drodze krótką przerwę w Górskim Domu Turysty. Następnie wyruszymy w kierunku Głuchołazow. Zrobimy tam przerwę na ew. obiad oraz zwiedzimy to piękne uzdrowisko, w szczególności Park Zdrojowy, z lokalnym przewodnikiem! Następnie wyruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około 23:00, w zależności od warunków na drodze.

Trasa:
Jarnołtówek – Piekiełko – Górski Dom Turysty Pod Biskupią Kopą – Biskupia Kopa – Pod Biskupią Kopą – Jarnotłówek
2:53h, 7,2km, podejśc 459m, zejść 528m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-przejść górskich, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik);

-zwiedzania atrakcji, które może odbywać się w podziale na grupy lub w przypadku, gdy któraś z atrakcji będzie niedostępna zaproponujemy alternatywne atrakcje;

-zwiedzania z przewodnikiem, które w przypadku ograniczenia zgromadzeń może być zamienione na indywidualne zwiedzanie z mapkami;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia/ustaw w każdym z odwiedzanych krajów

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się z nami wybrać zobacz koniecznie opinie i relację z poprzedniego weekendu na Zamku Moszna w Górach Opawskich!

Jeżdżę  z Waszym biurem chyba od 3 lat i zawsze jest super. Wracam zachwycona i pełna wrażeń którymi się dzielę ze znajomymi.Ostatnie wypady Orle Gniazda i Zamek Moszna to mistrzostwo organizacji( z racji pandemii). Zawsze Was polecam I wiem,że parę osób skorzystało.Piloci-jak zwykle stanęli na wysokości zadania.Z niecierpliwością czekam na następne  wyjazdy. 

Majka B.

Cześć! Było super. Ania z Pawłem bombowi piloci zawsze pomocni i pełni energii którą zarażali wszystkich. Wojtek bardzo dobry przewodnik o dużej wiedzy i humorze😊 Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu. Atmosfera, towarzystwo, wiedza, nowe znajomości, pogoda, następny zdobyty szczyt Korony Gór -bomba😄😄 Do zobaczenia na kolejnych wyjazdach😄 Już nie mogę się doczekać.

Grażyna W.
Koszty
Cena: 389 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Moszna i Głuchołazy – Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu w pokojach 2 oraz 3 osobowych z łazienkami (niektóre pokoje studio 2+2 ze wspólną łazienką, pokoje 1 os. za dopłatą 80 zł)
 • Obiad w sobotę (zupa, drugie danie i woda z cytryną)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Mosznej (części zewnętrznej*) i Nysy z lokalnym przewodnikiem*Wnętrza zwiedzane są samodzielnie - wewnątrz są prezentacje multimedialne o zamku.
 • Opiekę lokalnego przewodnika górskiego w Górach Opawskich
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków i prowiantu na szlaki
 • Prowiantu na ognisko po zwiedzaniu fortu w sobotę (można wziąć swoje kiełbaski itp.)
 • Obligatoryjnych biletów wstępu - ok. 80 zł / 70 zł ulgowy (Zamek w Mosznej, Moszna - teren parkowy, Fort II: przewodnik, wstęp, herbata/grzane wino/piwo przy ognisku po zwiedzaniu)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Magiczny Zamek w Mosznej, Nysa – starówka + fortyfikacje nocą i Góry Opawskie! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Ze względu na wewnętrzne przepisy hotel wymaga podania informacji o zaszczepieniu, bardzo prosimy i zaznaczenie w przypadku bycia zaszczepionym przeciwko COVID-19.
  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1 osobowym. Dopłata 80 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA — prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.