info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

LWÓW – Jarmarki Bożonarodzeniowe! [NOWY TERMIN]

Cena
320 zł
Cena
320 zł
18 lutego 2019

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 7-9.12.2018
Lwów
dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zainteresowanie naszym wyjazdem potwierdziło fakt, że Lwów to jedno z najpiękniejszych miast Europy Wschodniej! Wielu z Was chce wybrać się do tego miasta na zorganizowany przepiękny i pełen atrakcji jarmark bożonarodzeniowy. Dlatego też uruchamiamy NOWY TERMIN WYJAZDU DO LWOWA NA JARMARKI BOŻONARODZENIOWE.

Dzięki temu nadal macie okazję zobaczyć Prospekt Swobody z mnóstwem straganów, na których możemy znaleźć przeróżne rzeczy, od ozdób choinkowych, wyrobów ceramicznych, przez wełnianą odzież, po pamiątki związane z miastem. Jarmark we Lwowie ma dość krótką historię, ale wygląda niezwykle uroczo. Na Rynku działa również w tym okresie lodowisko, a iluminacje robią ogromne wrażenie.

Do tego jeszcze będziecie mieć możliwość zakupienia przepysznych rarytasów na straganach. Polecamy ukraiński miód pitny, regionalne wędliny długodojrzewające, naturalne masło arachidowe z różnymi lokalnymi dodatkami, typu borówka czy żurawina, jabłka oblane toffi i obsypane łakociami, domowej roboty czekoladę. Na samą myśl chcemy znaleźć się tam jak najszybciej, aby skosztować tych specjałów 😉

Oprócz chęci zobaczenia samego jarmarku warto wybrać się do tego miasta choćby z racji niezliczonych zabytków i niezapomnianego klimatu XIX wiecznej wschodniej metropolii. To miasto brukowanych ulic, miłych zaułków, kolorowych kamieniczek! Klimat lwowskich ulic jest naprawdę niepowtarzalny, ludzie sympatyczni, ceny bardzo atrakcyjne, tym samym to idealne miejsce na weekendowy city break.

Zapraszamy zatem na naszą kolejną przygodę z tym niezwykłym miastem w nowym terminie, ponownie okraszoną jarmarkami bożonarodzeniowymi!

UWAGA – weekend bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Lwowa z jarmarkiem bożonarodzeniowym w tle. Na miejscu atrakcje zwiedzamy z lokalnym przewodnikiem w języku polskim. Znajdzie się też czas na samodzielne poznawanie Lwowa, zakupy na jarmarkach oraz wspólną integrację 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielę około północy.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w piątek, 7.12.2018 o g. 20:00. Powrót w niedzielę 9.12.2018 około 24 – 2 w nocy. Z soboty na niedzielę śpimy we Lwowie w komfortowym hostelu w pokojach kilkuosobowych oraz 2 osobowych za dopłatą.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Lublin-Zamość-Tomaszów Lubelski.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Ukrainę do Lwowa – największego miasto zachodniej Ukrainy i jednego z centrów kulturalnych kraju.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest hrywna ( 1 UAH ≈ 0,13 PLN). Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, we Lwowie bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na hrywny 🙂

CENY

Na Ukrainie jest trochę taniej niż w Polsce. Za piwo w typowej restauracji lub piwiarni we Lwowie zapłacimy 40-50 UAH (5 – 7zł). W dobrej cenie zjemy obiad we Lwowie, ceny dań głównych w samoobsługowej restauracji typu PUZATA CHATA rozpoczynają się od 100 UAH-150 UAH (13,00 – 20,00 zł), zaś za 200-300 UAH (24-36 zł) powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie z obsługą kelnerską oraz dość dobrym jedzeniem i renomą. Ceny w sklepach na Ukrainie także będą dla nas bardzo przyjazne. Bardzo wiele produktów jest tańsze niż w Polsce.

ROAMING

Roaming na Ukrainie może być kosztowną przygodą. Nierozważne korzystanie z roamingu na Ukrainie może spowodować wysoki rachunek u operatora. Przy przekroczeniu granicy nie zapomnijmy wyłączyć transmisji danych. Wiele aplikacji potrafi ściągnąć w tle duże ilości danych, które mogą nas dużo kosztować.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają na Ukrainę na podstawie ważnego paszportu, bez konieczności posiadania wizy wjazdowej i mogą przebywać na jej terytorium do 90 dni w ciągu 6 miesięcy. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po dacie powrotu.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty, będziemy sporo chodzić :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
ręczniki (hostel oferuje ręczniki za dodatkową opłatą)
gotówkę w złotówkach – 30 zł na wstępy (zbierane w autokarze). Pozostałą gotówkę na posiłki i inne wydatki (ok. 100-200zł) będzie możliwość wymiany na hrywny w kantorze na Ukrainie.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Czy we Lwowie jest bezpiecznie?

Uspokajamy że nasze plany nie ulegają zmianie, nasz wyjazd jak najbardziej się odbędzie 🙂 Zapewniamy jednocześnie, że bezpieczeństwo uczestników jest naszym najważniejszym celem. Zawsze na bieżąco monitorujemy sytuację w destynacjach do których prowadzimy wycieczki i jeśli istnieje zwiększone ryzyko zdarzeń zagrażających zdrowiu lub życiu podejmujemy odpowiednie kroki takie jak zmiana planu lub nawet odwołanie wyjazdu, jednakże w tym momencie nie ma takiej potrzeby i do Lwowa można bezpiecznie podróżować.

Aktualnie na Ukrainie został wprowadzony stan wojenny, ale tylko w obwodach nad Morzem Czarnym, Morzem Azowskim oraz tych graniczących z Rosją, Krymem i Nadniestrzem w Mołdawii. Nie przekłada się on w żaden sposób na sytuację we Lwowie oraz całej zachodniej Ukrainie. Sytuacja we Lwowie pozostaje bezpieczna i niezmieniona. Jesteśmy na bieżąco w kontakcie z ambasadą Ukrainy, naszymi lokalnymi partnerami oraz monitorujemy komunikaty Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co zobaczymy?
 • Wspaniały Rynek Lwowski i Ratusz!
 • Imponującą Katedrę Łacińską i inne ważne świątynie Lwowa!
 • Dumny i szeroki Prospekt Swobody z Pomnikiem Tarasa Szewczenki!
 • Niezwykłe bożonarodzeniowe jarmaki znajdujące się na Rynku oraz Prospekcie Swobody!
 • Przepiękną Operę Lwowską!
 • Włoskie podwórko Kamienicy Królewskiej!
 • Prawdziwie polski Cmentarz Łyczakowski!
 • Jedno z najciekawszych i najbardziej zachwycających miejsc we Lwowie - Kasyno Szlacheckie!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w stylowym, i dopiero co odremontowanym, hostelu w centrum Lwowa, w pokojach kilkuosobowych oraz 2 osobowych z łazienkami na korytarzu. W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę w restauracji. Hostel uzyskał fantastyczną ocenę 8,7 na portalu booking.com. Obiekt doceniany jest przede wszystkim za wysoką jakość oraz doskonała lokalizację.

Prowadzący

Edyta Wodecka

Porywaczka turystów

Może nie córka Zbyszka i talentu do śpiewania jej brakuje, za to niczym pracowita pszczółka Maja
poleci to tu, to tam…
gdzie noga i chęci poniosą!
Chętnie i każdego porwie
na wspólną wyprawę 😊

Galeria

Poprzednio we Lwowie byliśmy w listopadzie i lipcu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relacje z obydwu wyjazdów!

A oto opinie zadowolonych podróżników z naszego ostatniego city breaku we Lwowie :)

Było super, extra. Wyjazd pierwsza klasa 🙂
Lwów piękny! Wszystkie informacje przekazywane były przez pilota w jasny sposób, odpowiednio wcześniej. Poznałam bardzo dużo nowych osób z którymi będę utrzymywała kontakt, a na pewno ich spotkam na wyjazdach z Wami 🙂 Dziękuję!

Patrycja

Wycieczka do Lwowa była niesamowita! Nie wyobrażałam sobie że tak dobrze będziemy się bawić! 🙂 Pilotka pełen profesjonalizm bardzo miła wesoła i życzyłbym sobie takiej osoby na każdym wyjeździe. Przewodnik we Lwowie super opowiadał o mieście – ogromna wiedza przekazaną nam w sposób dostępny i zrozumiały z dozą humoru, po prostu świetny człowiek! Dziękuję za genialny weekend!

Aneta
Plan

Dzień 0Warszawa - Lwów

Wyruszamy z Warszawy z placu Bankowego o godzinie 20:00. Można dołączyć do wyjazdu na trasie – jedziemy przez Lublin-Zamość-Tomaszów Lubelski.

Dzień 1Lwów

Około 8 rano zawitamy do Lwowa, po dłuższej przerwie na poranną toaletę oraz zostawienie bagaży wyruszymy na zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Swoją podróż rozpoczniemy od zobaczenia Rynku z imponującym Ratuszem! Następnie czeka na nas Katedra łacińska, kaplica Boimów, Katedra ormiańska i wiele innych urokliwych miejsc! Odwiedzimy również Włoskie podwórko w kamienicy Królewskiej, która niegdyś należała do Jana III Sobieskiego. Na sam koniec pierwszej części zwiedzania odkryjemy z zewnątrz i w środku* symbol kultury i architektury Lwowa – przepiękną Operę, która majestatycznie króluje nad główną promenadą miasta Prospektem Swobody. Po wyjściu z opery przyjdzie czas na dłuższą przerwę, którą można wykorzystać na zakupy na świątecznym jarmarku oraz obiad. Kilkadziesiąt straganów jarmarkowych znajduje się na Prospekcie Swobody, a przed Operą będziemy mogli podziwiać ogromna choinkę! Po czasie wolnym spotkamy się przy pomniku ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki. Drugą część dnia rozpoczniemy od spaceru po Prospekcie Swobody oraz zwiedzania jednego z najstarszych uniwersytetów w Europie Wschodniej. Potem udamy się jeszcze do jednego z najciekawszych i najbardziej zachwycających miejsc we Lwowie, choć w istocie… mało lwowskiego Kasyna Szlacheckiego 🙂 Po zakwaterowaniu będzie czas na odpoczynek, a następnie czekać nas będzie jeszcze odkrywanie wieczornego Lwow od zupełniej innej, rozrywkowej strony! Wieczorem spotkamy się w typowo lwowskiej knajpie na integracje 😉

*Wejście do Opery zależne od aktualnej sytuacji (spektakle i zmieniające się zarządzenia dyrekcji).

Dzień 2Lwów - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy pieszo na zwiedzanie największej polskiej nekropolii znajdującej się za granicą – Łyczakowa – i oddamy hołd zasłużonym. Po chwili zadumy wybierzemy się na spacer z przewodnikiem do Starego Miasta, następnie dotrzemy do wieży widokowej ratusza we Lwowie, jest to zdecydowanie miejsce, które trzeba odwiedzić. Z tarasu widokowego usytuowanego na wysokości 65 metrów rozciąga się wspaniały widok na stare miasto 🙂 Potem przyjdzie czas na obiad, ostanie odwiedziny jarmarków, zakupy i ewentualne zwiedzanie we własnym zakresie! Jarmark Bożonarodzeniowy znajdujący się na Rynku to kilkadziesiąt straganów oraz okazałe iluminacje. Na Rynku powinno również działać lodowisko, które może być dodatkową atrakcją dla odwiedzających lwowski kiermasz. Około 16 wyruszymy do Warszawy, gdzie powinniśmy dojechać około 24 – 2 w nocy (zależnie od sytuacji na drodze i na granicy).

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Koszty
Cena: 320 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Lwów oraz Lwów – Warszawa
 • Nocleg w hostelu w centrum Lwowa – niedaleko Rynku Starego Miasta! – pokoje kilkuosobowe, łazienki na korytarzu oraz pokoje 2os (dopłata 30zł /os – prosimy o maila po rejestracji celem potwierdzenia dostępności)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Zwiedzanie Lwowa z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie KL i NNW na terenie Ukrainy
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów wstępów do zwiedzanych obiektów - okolo 30zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na LWÓW – Jarmarki Bożonarodzeniowe! [NOWY TERMIN] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

UWAGA – wymagany paszport ważny co najmniej pół roku po dacie powrotu.