info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

LWÓW – Jarmarki Bożonarodzeniowe!

0
Cena
330 zł
Cena
330 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2799

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 13-15.12.2019
Lwów
Miejsca : ostatnie 1 wolne miejsce:-(
Opis

Lwów to jedno z najpiękniejszych miast Europy Wschodniej! Tak jak w wielu krajach tak i tutaj organizowane są przepiękne i pełne atrakcji jarmarki bożonarodzeniowe. Wyobraźcie sobie Prospekt Swobody z mnóstwem straganów, na których możemy znaleźć przeróżne rzeczy, od ozdób choinkowych, wyrobów ceramicznych, przez wełnianą odzież, po pamiątki związane z miastem. Jarmark we Lwowie ma dość krótką historię, ale wygląda niezwykle uroczo. Na Rynku działa również w tym okresie lodowisko, a iluminacje robią ogromne wrażenie.

Do tego jeszcze przepyszne rarytasy do kupienia na straganach. Polecamy ukraiński miód pitny, regionalne wędliny długodojrzewające, naturalne masło arachidowe z różnymi lokalnymi dodatkami, typu borówka czy żurawina, jabłka oblane toffi i obsypane łakociami, domowej roboty czekoladę. Na samą myśl chcemy znaleźć się tam jak najszybciej, aby skosztować tych specjałów 😉

Oprócz chęci zobaczenia samego jarmarku warto wybrać się do tego miasta choćby z racji niezliczonych zabytków i niezapomnianego klimatu XIX wiecznej wschodniej metropolii. To miasto brukowanych ulic, miłych zaułków, kolorowych kamieniczek! Klimat lwowskich ulic jest naprawdę niepowtarzalny, ludzie sympatyczni, ceny bardzo atrakcyjne, tym samym to idealne miejsce na weekendowy city break.

Zapraszamy zatem na naszą kolejną przygodę z tym niezwykłym miastem, tym razem okraszoną jarmarkami bożonarodzeniowymi!

UWAGA – weekend bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Lwowa z jarmarkiem bożonarodzeniowym w tle. Na miejscu atrakcje zwiedzamy z lokalnym przewodnikiem w języku polskim.

Znajdzie się też czas na samodzielne poznawanie Lwowa, zakupy na jarmarkach oraz wspólną integrację.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielę około północy.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek, 13.12.2019 o g. 20:00. Powrót w niedzielę 15.12.2019 około 24 – 2 w nocy.

Z soboty na niedzielę śpimy we Lwowie w komfortowym hostelu w pokojach kilkuosobowych oraz 2 osobowych za dopłatą.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Lublin-Zamość-Tomaszów Lubelski.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Ukrainę do Lwowa – największego miasto zachodniej Ukrainy i jednego z centrów kulturalnych kraju.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest hrywna ( 1 UAH ≈ 0,15 PLN). Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, we Lwowie bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na hrywny 🙂

CENY

Na Ukrainie jest trochę taniej niż w Polsce. Za piwo w typowej restauracji lub piwiarni we Lwowie zapłacimy 40-50 UAH (5 – 7zł). W dobrej cenie zjemy obiad we Lwowie, ceny dań głównych w samoobsługowej restauracji typu PUZATA CHATA rozpoczynają się od 100 UAH-150 UAH (13,00 – 20,00 zł), zaś za 200-300 UAH (24-36 zł) powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie z obsługą kelnerską oraz dość dobrym jedzeniem i renomą. Ceny w sklepach na Ukrainie także będą dla nas bardzo przyjazne. Bardzo wiele produktów jest tańsze niż w Polsce.

ROAMING

Roaming na Ukrainie może być kosztowną przygodą. Nierozważne korzystanie z roamingu na Ukrainie może spowodować wysoki rachunek u operatora. Przy przekroczeniu granicy nie zapomnijmy wyłączyć transmisji danych. Wiele aplikacji potrafi ściągnąć w tle duże ilości danych, które mogą nas dużo kosztować.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają na Ukrainę na podstawie ważnego paszportu, bez konieczności posiadania wizy wjazdowej i mogą przebywać na jej terytorium do 90 dni w ciągu 6 miesięcy. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po dacie powrotu.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty, będziemy sporo chodzić :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
ręczniki (hostel oferuje ręczniki za dodatkową opłatą)
gotówkę w złotówkach – ok. 30 zł na wstępy (zbierane w autokarze). Pozostałą gotówkę na posiłki i inne wydatki (ok. 100-200zł) będzie możliwość wymiany na hrywny w kantorze na Ukrainie.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Wspaniały Rynek Lwowski i Ratusz!
 • Imponującą Katedrę Łacińską i inne ważne świątynie Lwowa!
 • Dumny i szeroki Prospekt Swobody z Pomnikiem Tarasa Szewczenki!
 • Niezwykłe bożonarodzeniowe jarmaki znajdujące się na Rynku oraz Prospekcie Swobody!
 • Włoskie podwórko Kamienicy Królewskiej!
 • Jedno z najciekawszych i najbardziej zachwycających miejsc we Lwowie - Kasyno Szlacheckie!
Nocleg

Będziemy nocować w stylowym, i dopiero co odremontowanym, hostelu w centrum Lwowa, w pokojach kilkuosobowych oraz 2 osobowych za dopłatą, łazienki na korytarzu. W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę w restauracji. Hostel uzyskał fantastyczną ocenę 8,4 na portalu booking.com. Obiekt doceniany jest przede wszystkim za wysoką jakość oraz doskonała lokalizację.

Plan

Dzień 0/1Warszawa - Lwów

Wyruszamy z Warszawy z placu Defilad o godzinie 20:00. Można dołączyć do wyjazdu na trasie – jedziemy przez Lublin-Zamość-Tomaszów Lubelski.

Około 8 rano zawitamy do Lwowa, po dłuższej przerwie na poranną toaletę oraz zostawienie bagaży wyruszymy na zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Swoją podróż rozpoczniemy od zobaczenia Rynku z imponującym Ratuszem! Następnie czeka na nas Katedra łacińska, kaplica Boimów, Katedra ormiańska i wiele innych urokliwych miejsc! Odwiedzimy również Włoskie podwórko w kamienicy Królewskiej, która niegdyś należała do Jana III Sobieskiego. Na sam koniec pierwszej części zwiedzania odkryjemy z zewnątrz i w środku* symbol kultury i architektury Lwowa – przepiękną Operę, która majestatycznie króluje nad główną promenadą miasta Prospektem Swobody. Po wyjściu z opery przyjdzie czas na dłuższą przerwę, którą można wykorzystać na zakupy na świątecznym jarmarku oraz obiad. Kilkadziesiąt straganów jarmarkowych znajduje się na Prospekcie Swobody, a przed Operą będziemy mogli podziwiać ogromna choinkę! Po czasie wolnym spotkamy się przy pomniku ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki. Drugą część dnia rozpoczniemy od spaceru po Prospekcie Swobody oraz zwiedzania jednego z najstarszych uniwersytetów w Europie Wschodniej. Następnie zakwaterujemy się w hostelu, gdzie będzie czas na odpoczynek, po którym czekać nas będzie jeszcze odkrywanie wieczornego Lwow od zupełniej innej, rozrywkowej strony!

*Wejście do Opery zależne od aktualnej sytuacji (spektakle i zmieniające się zarządzenia dyrekcji).

Dzień 2Lwów - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie największej polskiej nekropolii znajdującej się za granicą – Łyczakowa – i oddamy hołd zasłużonym. Po drodze udamy się jeszcze do jednego z najciekawszych i najbardziej zachwycających miejsc we Lwowie, choć w istocie… mało lwowskiego Kasyna Szlacheckiego 🙂 Po chwili zadumy na cmentarzu wybierzemy się na Stare Miasto, następnie dotrzemy do wieży widokowej ratusza we Lwowie, jest to zdecydowanie miejsce, które trzeba odwiedzić. Z tarasu widokowego usytuowanego na wysokości 65 metrów rozciąga się wspaniały widok na stare miasto 🙂 Potem przyjdzie czas na obiad, ostanie odwiedziny jarmarków, zakupy i ewentualne zwiedzanie we własnym zakresie! Jarmark Bożonarodzeniowy znajdujący się na Rynku to kilkadziesiąt straganów oraz okazałe iluminacje. Na Rynku powinno również działać lodowisko, które może być dodatkową atrakcją dla odwiedzających lwowski kiermasz. Około 15 wyruszymy do Warszawy, gdzie powinniśmy dojechać około 24 – 2 w nocy (zależnie od sytuacji na drodze i na granicy).

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie. Niektóre zwiedzane obiekty są czasowo zamykane bez uprzedzenia.

We Lwowie byliśmy już kilkukrotnie , jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relacje z tych wyjazdów!

Było super, extra. Wyjazd pierwsza klasa 🙂
Lwów piękny! Wszystkie informacje przekazywane były przez pilota w jasny sposób, odpowiednio wcześniej. Poznałam bardzo dużo nowych osób z którymi będę utrzymywała kontakt, a na pewno ich spotkam na wyjazdach z Wami 🙂 Dziękuję!

Patrycja

Wycieczka do Lwowa była niesamowita! Nie wyobrażałam sobie, że tak dobrze będziemy się bawić! 🙂 Pilotka pełen profesjonalizm bardzo miła wesoła i życzyłbym sobie takiej osoby na każdym wyjeździe. Przewodnik we Lwowie super opowiadał o mieście — ogromna wiedza przekazaną nam w sposób dostępny i zrozumiały z dozą humoru, po prostu świetny człowiek! Dziękuję za genialny weekend!

Aneta
Koszty
Cena: 330 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Lwów oraz Lwów – Warszawa
 • Nocleg w hostelu w centrum Lwowa – niedaleko Rynku Starego Miasta! – pokoje kilkuosobowe, łazienki na korytarzu oraz pokoje 2os (dopłata 50zł /os – prosimy o maila po rejestracji celem potwierdzenia dostępności) - brak wolnych pokoi 2-osobowych
 • Śniadanie w niedzielę w restauracji
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Lwowa z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na dwa dni zwiedzania!
 • Ubezpieczenie KL i NNW na terenie Ukrainy
 • Podatek VAT
 • Autorski unikalny program zwiedzania oraz niespodziankę :)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów wstępów do zwiedzanych obiektów - okolo 30-40zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na LWÓW – Jarmarki Bożonarodzeniowe! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

UWAGA – wymagany paszport ważny co najmniej pół roku po dacie powrotu.

Informujemy, iż używamy plików cookies w celach optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach oraz dla statystyk.
AkceptujęUstawienia prywatności

GDPR

 • Ciasteczka

Ciasteczka