info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

LWÓW – Jarmarki Bożonarodzeniowe!

0
Cena
429 zł
Cena
429 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

26

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 10-11.12.2022
Lwów
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Lwów to jedno z najpiękniejszych miast Europy Wschodniej! Warto do niego się wybrać choćby z racji niezliczonych zabytków i niezapomnianego klimatu XIX wiecznej wschodniej metropolii. To miasto brukowanych ulic, miłych zaułków, kolorowych kamieniczek! Klimat lwowskich ulic jest naprawdę niepowtarzalny, ludzie sympatyczni, ceny bardzo atrakcyjne, tym samym to idealne miejsce na weekendowy city break. Przed nami nasza kolejna przygoda z tym niezwykłym miastem!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Lwowa. Na miejscu atrakcje zwiedzamy z lokalnym przewodnikiem w języku polskim. Znajdzie się też czas na samodzielne poznawanie Lwowa oraz wspólną integrację.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielę około północy (zależnie od warunków na granicy czas może się nieco wydłużyć).

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w piątek, 9.12.2022 o godz. 20:00. Powrót w niedzielę 11.12.2022 około 24 – 2 w nocy. Z soboty na niedzielę śpimy we Lwowie w komfortowym hotelu w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą).

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Lublin.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Ukrainę do Lwowa – największego miasto zachodniej Ukrainy i jednego z centrów kulturalnych kraju.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest hrywna ( 1 UAH ≈ 0,16 PLN). Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, we Lwowie bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na hrywny 🙂

CENY

Na Ukrainie jest trochę taniej niż w Polsce. Za piwo w typowej restauracji lub piwiarni we Lwowie zapłacimy 40-50 UAH (5 – 7zł). W dobrej cenie zjemy obiad we Lwowie, ceny dań głównych w samoobsługowej restauracji typu PUZATA CHATA rozpoczynają się od 100 UAH-150 UAH (13,00 – 20,00 zł), zaś za 200-300 UAH (24-36 zł) powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie z obsługą kelnerską oraz dość dobrym jedzeniem i renomą. Ceny w sklepach na Ukrainie także będą dla nas bardzo przyjazne. Bardzo wiele produktów jest tańsze niż w Polsce.

ROAMING

Roaming na Ukrainie może być kosztowną przygodą. Nierozważne korzystanie z roamingu na Ukrainie może spowodować wysoki rachunek u operatora. Przy przekroczeniu granicy nie zapomnijmy wyłączyć transmisji danych. Wiele aplikacji potrafi ściągnąć w tle duże ilości danych, które mogą nas dużo kosztować.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają na Ukrainę na podstawie ważnego paszportu, bez konieczności posiadania wizy wjazdowej i mogą przebywać na jej terytorium do 90 dni w ciągu 6 miesięcy. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po dacie powrotu.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
ważny paszport 🙂
wygodne buty, będziemy sporo chodzić :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
ręczniki (hostel oferuje ręczniki za dodatkową opłatą)
gotówkę na wstępy, posiłki i inne wydatki (ok. 100-200zł), będzie możliwość wymiany na hrywny w kantorze na Ukrainie.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami, chyba że lokalne rozporządzenia będą stanowić inaczej
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Testy na COVID-19 / szczepienia

Obecnie do wjazdu na teren Ukrainy jest wymagane pełne szczepienie, zatem tyko osoby w pełni zaszczepione mogą wziąć udział w wyjeździe. Osoby niezaszczepione muszą wykonać testy oraz przejść kwarantannę na Ukrainie, przez co nie mogą uczestniczyć w wyjeździe.

Powrót na teren Polski również nie wymaga testów ani kwarantanny dla osób zaszczepionych.

Prosimy jednak mieć na uwadze, że przepisy się dynamicznie zmieniają i nie mamy pewności jakie dokładnie będą wymogi w momencie wyjazdu, zatem prosimy brać pod uwagę ewentualny wymóg testów również dla zaszczepionych. W takim przypadku dla uczestników zorganizujemy przed wyjazdem możliwość wykonania szybkiego testu antygenowego w cenie ok. 130 zł /os (regularna cena to często ok. 180-200 zł), jeśli będzie wymóg PCR (typowe ceny 250zł-400zł) również pomożemy zorganizować takie testy.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zobaczymy m.in.:
 • Wspaniały Rynek Lwowski i Ratusz!
 • Imponującą Katedrę Łacińską i inne ważne świątynie Lwowa!
 • Dumny i szeroki Prospekt Swobody z Pomnikiem Tarasa Szewczenki!
 • Przepiękną Operę Lwowską!
 • Włoskie podwórko Kamienicy Królewskiej!
 • Prawdziwie polski Cmentarz Łyczakowski
 • Jedno z najciekawszych i najbardziej zachwycających miejsc we Lwowie - Kasyno Szlacheckie!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w hotelu w centrum Lwowa, w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). Hotel znajduje się w odległości krótkiego spaceru od Starego Miasta! W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę. Hotel uzyskał fantastyczną ocenę 8,0 na portalu booking.com. Obiekt doceniany jest przede wszystkim za wysoką jakość oraz doskonała lokalizację.

Plan

Dzień 0/1Warszawa - Lwów

Wyruszamy z Warszawy z placu Defilad o godzinie 20:00. Około 8:00 rano zawitamy do Lwowa, po dłuższej przerwie na poranną toaletę oraz zostawienie bagaży wyruszymy na zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Swoją podróż rozpoczniemy od zobaczenia Rynku z imponującym Ratuszem! Następnie czeka na nas Katedra łacińska, kaplica Boimów, Katedra ormiańska i wiele innych urokliwych miejsc! Odwiedzimy również Włoskie podwórko w kamienicy Królewskiej, która niegdyś należała do Jana III Sobieskiego. Na sam koniec pierwszej części zwiedzania odkryjemy z zewnątrz i w środku* symbol kultury i architektury Lwowa – przepiękną Operę, która majestatycznie króluje nad główną promenadą miasta Prospektem Swobody. Po wyjściu z opery przyjdzie czas na dłuższą przerwę, którą można wykorzystać na zakupy na świątecznym jarmarku oraz obiad. Kilkadziesiąt straganów jarmarkowych znajduje się na Prospekcie Swobody, a przed Operą będziemy mogli podziwiać ogromna choinkę! Po czasie wolnym spotkamy się przy pomniku ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki. Drugą część dnia rozpoczniemy od spaceru po Prospekcie Swobody oraz zwiedzania jednego z najstarszych uniwersytetów w Europie Wschodniej. Następnie zakwaterujemy się w hostelu, gdzie będzie czas na odpoczynek, po którym czekać nas będzie jeszcze odkrywanie wieczornego Lwow od zupełniej innej, rozrywkowej strony!

*Wejście do Opery zależne od aktualnej sytuacji (spektakle i zmieniające się zarządzenia dyrekcji).

Dzień 2Lwów - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie największej polskiej nekropolii znajdującej się za granicą – Łyczakowa – i oddamy hołd zasłużonym. Po drodze udamy się jeszcze do jednego z najciekawszych i najbardziej zachwycających miejsc we Lwowie, choć w istocie… mało lwowskiego Kasyna Szlacheckiego 🙂 Po chwili zadumy na cmentarzu wybierzemy się na Stare Miasto, następnie dotrzemy do wieży widokowej ratusza we Lwowie, jest to zdecydowanie miejsce, które trzeba odwiedzić. Z tarasu widokowego usytuowanego na wysokości 65 metrów rozciąga się wspaniały widok na stare miasto 🙂 Potem przyjdzie czas na obiad, ostanie odwiedziny jarmarków, zakupy i ewentualne zwiedzanie we własnym zakresie! Jarmark Bożonarodzeniowy znajdujący się na Rynku to kilkadziesiąt straganów oraz okazałe iluminacje. Na Rynku powinno również działać lodowisko, które może być dodatkową atrakcją dla odwiedzających lwowski kiermasz. Około 15 wyruszymy do Warszawy, gdzie powinniśmy dojechać około 24 – 2 w nocy (zależnie od sytuacji na drodze i na granicy).

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-zwiedzania atrakcji, które może odbywać się w podziale na grupy lub w przypadku, gdy któraś z atrakcji będzie niedostępna zaproponujemy alternatywne atrakcje;

-zwiedzania z przewodnikiem, które w przypadku ograniczenia zgromadzeń może być zamienione na indywidualne zwiedzanie z mapkami;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia/ustaw w każdym z odwiedzanych krajów

We Lwowie byliśmy już kilkukrotnie , jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relacje z tych wyjazdów!

Było super, extra. Wyjazd pierwsza klasa 🙂
Lwów piękny! Wszystkie informacje przekazywane były przez pilota w jasny sposób, odpowiednio wcześniej. Poznałam bardzo dużo nowych osób z którymi będę utrzymywała kontakt, a na pewno ich spotkam na wyjazdach z Wami 🙂 Dziękuję!

Patrycja

Wycieczka do Lwowa była niesamowita! Nie wyobrażałam sobie, że tak dobrze będziemy się bawić! 🙂 Pilotka pełen profesjonalizm bardzo miła wesoła i życzyłbym sobie takiej osoby na każdym wyjeździe. Przewodnik we Lwowie super opowiadał o mieście — ogromna wiedza przekazaną nam w sposób dostępny i zrozumiały z dozą humoru, po prostu świetny człowiek! Dziękuję za genialny weekend!

Aneta
Koszty
Cena: 429 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Lwów oraz Lwów – Warszawa
 • Nocleg w hotelu w centrum Lwowa w pokojach 2 i 3 osobowych (pokoje 1 os. za dopłatą 70zł)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Lwowa z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na dwa dni zwiedzania!
 • Ubezpieczenie KL i NNW oraz COVID-19 na terenie Ukrainy
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz komunikacji miejskiej - okolo 50zł
 • Ewentualnych testów na obecność COVID-19

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – LWÓW! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

UWAGA – wymagany paszport ważny co najmniej pół roku po dacie powrotu.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
  Do wjazdu na Ukrainę wymagane jest pełne zaszczepienie. Osoby nie zaszczepione muszę przejść kwarantannę (pomimo testów) zatem nie mogą uczestniczyć w wyjeździe.

Zapisz się