info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Listopadówka w Czeskim Raju – zamki, jaskinia i skalne miasta!

0
Cena
799 zł
Cena
799 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

678

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (długi weekend)
Termin : 10-13.11.2022
Czeski Raj
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Na długi jesienny weekend zaplanowaliśmy perełkę wśród naszych wyjazdów 🙂 Zapraszamy na nowość w naszej ofercie, przedłużony weekend w Czeskim Raju! Monumentalne warownie, punkty widokowe, z których widoki zachwycą każdego, spacer Złotą Ścieżką, aż w końcu wszechobecne ogromne formacje skalne — to i wiele więcej czeka na nas podczas trzydniowego wyjazdu!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

łatwy

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które uprawiają w miarę regularnie jakiś sport. Podczas wyjazdu trzy dni chodzimy po górach i jednocześnie zwiedzamy. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w czwartek wieczorem i wracamy w niedzielę około północy. Piątek 11 listopada to dzień ustawowo  wolny, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w czwartek wieczorem, 10.11.2022, o godzinie 23:45. Powrót w niedzielę 13.11.2022 około północy.

Śpimy w pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (4-os. na życzenie), który znajduje się niedaleko Czeskiego Raju.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Republiki Czeskiej, należącej do Unii Europejskiej od 2004 roku.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest korona czeska (1 CZK ≈ 0,19 PLN). Kantory znajdują się przeważnie w centrum i w pobliżu punktu informacji turystycznej. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na korony czeskie 🙂

CENY

W Czechach, jest trochę drożej niż w Polsce. Za czeskie piwo w typowej restauracji lub piwiarni zapłacimy 26-50 CZK (4 – 8,50 zł). W dobrej cenie zjemy dania kuchni czeskiej, ceny dań głównych z reguły rozpoczynają się od 150-250 CZK. (24,00 – 40,00 zł), gdzie za 250 CZK powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie. Czasem dobrą kuchnię spotkamy w piwiarniach oraz gospodach („hospoda”), gdzie możemy zjeść ciekawe danie i napić się piwa płacąc w sumie około 100-150 CZK (16,00 – 24,00 zł).

ROAMING

Będąc w Czechach nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do Czech na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do hotelu, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
śniadanie na piątek oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej)
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
gotówkę (Korony Czeskie – CZK) na posiłki oraz wstępy (zbieramy w autorze) i pozostałe wydatki.

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Testy na COVID-19 / szczepienia

Republika Czeska zniosła wymóg posiadania dokumentów określających status związany z COVID 19 oraz wypełniania formularza lokalizacyjnego dla osób podróżujących z krajów UE (w tym z Polski) do Czech – brak obowiązku wykonywania testów, przedkładania zaświadczeń, wypełniania formularza lokalizacyjnego.

Zachęcamy jednak do śledzenia śledzenia aktualnych wytycznych i zasad dla podróżnych na portalu MSZ – Polak za granicą.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zwiedzimy słynny Zamek Synchrov!
 • Zwiedzimy urokliwe miasteczko Jiczyn - zwane bramą Czeskiego Raju!
 • Przespacerujemy się Złotą Ścieżkę Czeskiego Raju, na której czeka nas m.in. przepiękny Zamek Hruba Skała!
 • Będziemy mogli podziwiać ogromne oraz ciekawe formacje skalne - m.in. Prachowskie Skały czy Drabske svĕtničky!
 • Będziemy podziwiać przepiękne widoki z wielu punktów widokowych!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Prowadzący

Anna Szczygieł

Specjalistka od animacji

Zwinnie i z gracją niczym kreska, którą pociągnięty jest dziób Kaczora Donalda zaanimuje każdą grupę, nawet etatowych smutasów, szerząc skutecznie dobrą zabawę i uśmiech godny Kubusia Puchatka nasyconego miodkiem. Do tego ogarnięta i pomocna niczym linijka przy rysowaniu prostej. Ogólnie pełen konkret 🙂

Nocleg

Będziemy nocować w pensjonacie położonym niedaleko Czeskiego Raju w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (4-os. na życzenie). W cenie zagwarantowane są dwa śniadania oraz dwie obiadokolacje.

Obiekt oferuje restaurację, bar, ogród oraz taras. Na terenie całego obiektu można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego internetu (Wi-Fi). Obiekt posiada bardzo dobrą ocenę 8,4 na portalu booking.com.

Plan

Dzień 1Bozkowskie jaskinie dolomitowe + Prachowskie Skały + Jiczyn

Na naszą przygodę wyruszamy w czwartek wieczorem o godzinie 22:45. Rano zatrzymamy się na przerwę śniadaniową i krótkie odświeżenie, a chwilę później rozpoczniemy zwiedzanie Bozkowskich jaskiń dolomitowych! Należą one do jednych z największych systemów tego typu w północno – wschodnich Czechach. Labirynt korytarzy zdobią stalaktyty oraz charakterystyczne kwarcowe ławki, gzymsy i gzymsy 🙂 Najatrakcyjniejszą częścią jaskiń są niewątpliwie zielone jeziora i te, które częściowo zalewają podziemne jaskinie. To tutaj znajdziemy największe w Czechach podziemne jezioro! Po zakończeniu zwiedzania udamy się do Prachowskich Skał. Są one największym i jednocześnie najpiękniejszym spośród wielu skalnych miast, zlokalizowanych na terenie Czeskiego Raju! Czekają na nas strzeliste skalne wieże z niesamowitymi widokami i wąskimi przejściami, najwęższe miejsce do pokonania ma zaledwie 40 cm! Przejdziemy dłuższą, trasą liczącą około 3,5 km, gdzie powinniśmy spędzić około 3 godzin. Są tutaj liczne przejścia, wąskie korytarze, schodki, szczeliny oraz siedem punktów widokowych. Zachwyty gwarantowane 🙂 Po zejściu ze szlaku przejedziemy do Jiczyna — miasta znanego z przygód rozbójnika Rumcajsa! Podczas zwiedzania z przewodnikiem zobaczymy jego największe atrakcje m.in.: stanowiącą jeden z symboli miasta 52-metrową szesnastowieczną bramę Valdicką, z której rozciąga się najpiękniejszy widok na to miasteczko, wczesnobarokowy Pałac Wallensteina, XVII wieczny kościół św. Jakuba Większego oraz otoczonymi malowniczymi kamieniczkami rynek. Po spacerze zaplanowaliśmy czas wolny na samodzielne zwiedzanie oraz posiłek. Następnie udamy się do noclegu, gdzie będzie czekała na nas obiadokolacja oraz integracja 🙂

Trasa:
Prachovské skály
2 h + przerwy, 3,5 km, podejść 152 m, zejść 152 m

Dzień 2Zamek Hruba Skala + Złota Ścieżka Czeskiego Raju

W sobotę po śniadaniu udamy się do miejscowości Sedmihorky, skąd wyruszymy na szlak. Trasa do zamku Hruba Skala to wędrówka przez blisko dwa kilometry wygodną ścieżką, podczas której będziemy mogli podziwiać ciekawe formacje skalne, których gęstość zwiększa się wraz ze zbliżaniem się do naszego celu. Na samym końcu trasy czeka na nas 60-metrowy chodnik prowadzący schodami – tzw. Mysia Dziura (szerokość tutaj w niektórych miejscach jest mniejsza niż jeden metr). Dostaniemy się tędy pod kościół św. Józefa z 1812 roku, który bezpośrednio sąsiaduje ze średniowieczną warownią. Następnie dotrzemy do zamku, gdzie znajduje się restauracja, a do zwiedzania udostępniona jest jedynie wieża obronna. Tutaj też zaplanowaliśmy chwilę przerwy. W pobliżu zamku znajduje się również punkt widokowy Prachovna Vyhlidka, skąd z góry możemy spoglądać na warownię, a także na zamek Trosky.  Po przerwie ruszymy w kierunku arboretrum, a następnie na Złotą Ścieżkę Czeskiego Raju. Jest to trasa, która zaoferuje nam naprawdę wiele pięknych widoków na gąszcz formacji skalnych wyrastających ponad korony drzew. Po drodze wejdziemy na dwa słynne punkty widokowe: Vyhlidka na Kapelu oraz u Lvicka, z których podziwiać będziemy piękne widoki na teren Hruboskalsko. Następnie będziemy powoli schodzić w dół klucząc między kolejnymi wysokimi na kilkadziesiąt metrów skałami, które formują się w naprawdę ciekawe kształty i finalnie skończymy nasz szlak w miejscowości Lázně Sedmihorky. Po tych wspaniałych wizualnych wrażeniach udamy się do pensjonatu na obiadokolację i wspólną integrację 🙂

Trasa:
Sedmihorky – Hrubá Skála – Janova vyhlidka – Sedmihorky
3,5 h + przerwy, 9,2 km, podejść 391 m, zejść 391 m

Dzień 3Drabske svĕtničky + Zamek Sychrov + Skalny labirynt Kalich-Chléviště

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy wyruszymy na szlak celem zdobycia ruin zamku skalnego Drabske svĕtničky (czyli ‘Zbójeckie Izdebki’), który znajdował się na siedmiu potężnych piaskowcowych blokach skalnych. Pomimo to, że od końca XV wieku budowla niszczała, do dziś zachowały się pozostałości osiemnastu izb, które były całkowicie lub częściowo wykute w piaskowcu i służyły przede wszystkim jako spiżarnie! Obecnie twierdza oferuje przede wszystkim wspaniałe widoki na piękny krajobraz Parku Krajobrazowego Czeski Raj, z których chętnie i my skorzystamy 🙂 Następnie przejdziemy głęboką rozpadliną Studeny průchod i będziemy mogli podziwiać przepiękne widoki z punktu widokowego Heroldova vyhlídka. Po zachwytach zaczniemy schodzić w dół, aby dotrzeć do Olsiny, skąd wyruszymy do majestatycznego, barokowego zamku Sychrov, który obecnie w pełni odrestaurowany można zwiedzać, z czego oczywiście skorzystamy 🙂 Rezydencja ta często porównywana jest do słynnych zamków Dolinie Loary! Po zwiedzaniu wyruszymy na przejazd w okolice Małej Skały do Skalnego labiryntu Kalich – Chléviště. To przepiękny romantyczny zespół skalny rozciągający się w piaskowcach na zachodnim zboczu góry Sokol. Skały w czasach antyreformacji były miejscem ukrywania się prześladowanych niekatolików. Przypomina je w skale wykuty kielich z datą 1634. Przydomek labirynt powstał nie bez powodu – po drodze czekają nas zygzakowate masywy skalne. Oczywiście doświadczymy również wspaniałych widoków w punktów widokowych, m.in. na Dolinę Izery. Po zejściu ze szlaku wyruszmy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około północy – pierwszej w nocy.

Trasa I:
Dneboh – Drabskie svĕtničky – Olsina
1 h + przerwy, 2,2 km, podejść 135 m, zejść 142 m

Trasa II:
Skalny labirynt Kalich – Chléviště
1:15 h + przerwy, 3,4 km, podejść 174 m, zejść 174 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik)

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane

-zwiedzania atrakcji – w przypadku gdy zaplanowane obiekty będą zamknięte dla zwiedzających zaproponujemy alternatywne atrakcje

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia/ustaw w każdym z odwiedzanych krajów

Relacja oraz opinie z podobnych wyjazdów!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z naszej innej majówki w Skalnych Miastach!

Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym wyjeździe – był fantastyczny! Zarówno ułożenie programu, atrakcje, rozplanowanie, kwaterunek, jedzenie, opieka pilota, oprowadzenie przewodnika – SUPER! SUPER! SUPER! Pilotka wspaniała, przewodnik niesamowity! Dziękuję!

Cecylia

Byłam z Wami po raz pierwszy i z pewnością nie ostatni. Wyjazd był fantastyczny a prowadzący to cudowni, weseli i niezwykle kompetentni ludzie. Bardzo się cieszę, że mogłam ich poznać i zobaczyć tyle pięknych miejsc. Wszystkim bede polecac wyjazdy z Wami. Dziękuję i pozdrawiam!

Mariola
Koszty
Cena: 799 zł

płatna w 2 ratach:
300 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
499 zł do 10.10.2022 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Bozkowskie jaskinie dolomitowe i Mala Skala - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Dwa noclegi w pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami
 • Dwa śniadania (w sobotę i w niedzielę)
 • Dwie obiadokolacje (w piątek i w sobotę)
 • Kolorowe mapki tras
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Czech
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu - około 600 CZK
 • Ewentualnych testów na obecność COVID-19 - informacje tutaj

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Listopadówka w Czeskim Raju – zamki, jaskinia i skalne miasta! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się