info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Listopadówka – 4 szczyty KGP w 3 dni! [Kłodzka Góra, Rudawiec, Kowadło, Biskupia Kopa]

0
Cena
749 zł
Cena
749 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1620

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Najbliższe wydarzenia:

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (długi weekend)
Termin : 11-13.11.2022
Sudety
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

A jakby tak w trakcie długiego weekendu pomaszerować w góry, zamiast w tłumie na marszu 🙂 Wybierz się z nami na trekking w przepięknych terenach Ziemi Kłodzkiej. Malownicze szlaki, złota polska jesień i cudowne krajobrazy na długą zapadną w Twojej pamięci! Zapraszamy na wspólny listopadowy weekend w górach!

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP

nr 25. – Kłodzka Góra w Górach Bardzkich

nr 11. – Rudawiec w Górach Bialskich

nr 16. – Kowadło w Górach Złotych

nr 23. – Biskupia Kopa w Górach Opawskich

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Wszystkie dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z czwartku na piątek i wracamy w niedzielę około północy. Nie potrzeba brać urlopu, bo piątek 11 listopada jest ustawowo dniem wolnym od pracy!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z czwartku, 10.11.2022, na piątek, 11.11.2022, o 01:00. Powrót w niedzielę wieczorem, 13.11.2022, około 23:30.

Z soboty na niedzielę śpimy w pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych (pokoje 1-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne,
polar, czapkę, rękawiczki – w listopadzie w górach często jest już chłodno,
kijki trekkingowe,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
polar, czapkę, rękawiczki – w październiku w górach często jest już chłodno
kurtkę przeciwdeszczową / płaszcz / parasol

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Odwiedzimy Ziemię Kłodzką w pięknej, jesiennej odsłonie!
 • Przejdziemy ponad 40 km po górskich szlakach!
 • Zdobędziemy malownicze szczyty - Kłodzką Górę, Kowadło, Rudawiec i Biskupią Kopę!
 • Powiększymy kolekcję KGP o nowe pieczątki!
 • Zachwycimy się złotą polską fauną i ciszą leśnych szlaków!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować w pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych (pokoje 1-os. za dopłatą) w Kotlinie Kłodzkiej! W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w piątek i sobotę oraz śniadanie w sobotę i niedzielę. W hotelu do dyspozycji gości jest dostępna restauracja oraz pub 🙂 Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,9 na portalu booking.com!

Plan

Dzień 1Kłodzka Góra

W nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:00 wyruszymy autokarem w kierunku Kotliny Kłodzkiej. Po drodze zaplanowane są przerwy, w tym jedna dłuższa na śniadanie, rozprostowanie nóg i przygotowanie się do dnia na szlaku. W godzinach porannych dotrzemy do Barda, skąd na początek wyruszymy zdobyć znany szczyt Kalwaria (593 m n.p.m.), który pocięty jest siecią dróg i ścieżek, wzdłuż których postawione są kaplice i stacje dróg krzyżowych. Następnie dojdziemy do Przełęczy Łaszczowej (592 m n.p.m.), skąd pomaszerujemy dalej przez Ostrą Górę (751 m n.p.m.) i Gajnik (747 m n.p.m.) finalnie zaatakujemy najwyższy szczyt w paśmie Gór Bardzkich – Szeroką Górę (765 m n.p.m.)! Po niej czeka nas główny cel dzisiejszego dnia – Kłodzka Góra (757 m n.p.m.) wpisana na listę KGP! Na jej szczycie jest wieża widokowa, z której zachwycić się można fenomenalnym widokiem! Po chwili przerwy na zachwyty zaczniemy schodzić. Po drodze czeka nas jeszcze Jelenia Kopa (754 m n.p.m.) oraz Grodzisko (734 m n.p.m.), a następnie nieco niższa Podzamecka Kopa (616 m n.p.m.). Po jej zdobyciu zaczniemy już schodzić w kierunku Przełęczy Kłodzkiej (483 m n.p.m.), skąd wyruszymy do naszego noclegu, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja. Potem będzie czas na relaks i wspólną integrację 🙂

Trasa:
Bardo – Przełęcz Łaszczowa – Szeroka Góra – Kłodzka Góra – Jelenia Kopa – Grodzisko – Przełęcz Kłodzka
4:43 h, 11.7 km, podejść 732 m, zejść 493 m

Dzień 2Kowadło + Rudawiec

Rano po śniadaniu wyruszymy na szlak. Z miejscowości Bielice rozpoczniemy ostre podejście po leśnych ścieżkach, najpierw zdobędziemy grzbiet stanowiący granicę polsko-czeską, by po nim udać się w kierunku Kowadła (989 m n.p.m.), który należy do Korony Gór Polski – będzie szansa na pieczątkę! 🙂 Maszerując dalej zielonym szlakiem przez leśne żwirowe drogi zmienimy pasmo górskie na Góry Bialskie i dotrzemy do naszego drugiego celu głównego – Rudawca (1106 m n.p.m.). Tak, tak, to też szczyt KGP 🙂 Sam szczyt jest mocno zalesiony, ale warto odejść kawałek by ujrzeć piękną panoramę na pobliski Śnieżnik i okolice. Dalsza część trasy prowadzić nas będzie wzdłuż granicy polsko-czeskiej, po drodze zdobędziemy kilka pomniejszych szczytów, a następnie zejdziemy na Kladské sedlo (815 m n.p.m.). Późnym popołudniem zejdziemy ze szlaku i wrócimy do miejsca noclegu.

Zdjęcie środkowe oraz po prawej autorstwa Stefana Rymona Lipińskiego pochodzi ze strony kgp.info.pl.

Trasa:
Bielice – Kowadło – Rudawiec – Chlupenkovec – Kladské Sedlo – Nowa Morawa
6:45 h, 16.9 km, podejść 949 m, zejść 941 m

Dzień 3Biskupia Kopa

W niedzielę po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy na podbój Gór Opawskich. Startując z miejscowości Pokrzywna (338 m n.p.m.) najpierw napotkamy na drodze Gwarkową Perć (400 m n.p.m.), czyli niesamowitą formację skalną, którą pokonać będziemy mogli dzięki 11-metrowej drabinie. Kolejno zdobędziemy Bukową Górę (507 m n.p.m.) i idąc dalej żółtym szlakiem ujrzymy po pewnym czasie Górski Dom Turysty Pod Biskupią Kopą (765 m n.p.m.). Miejsce z wieloletnią historią i zabawną zasadą dotyczącą noszenia krawatów 🙂 Niedługo potem dotrzemy do głównego punktu, czyli Biskupiej Kopy (890 m n.p.m.), na której szczycie stoi charakterystyczna, przypominająca nieco latarnię morską wieża widokowa. Z jej szczytu widać krainy takie jak Śląsk, Czechy i Morawy, a przy odrobinie szczęścia nawet Beskidy. Rozpoznawanie widocznych na horyzoncie obiektów ułatwiają zamieszczone na wieży tablice. Czerwonym szlakiem dotrzemy do Srebrnej Kopy (785 m n.p.m.), a potem idąc wąską ścieżką przez niskie krzewy zejdziemy do Zamkowej Góry (571 m n.p.m.). Na koniec dnia czekać nas już będzie tylko spacer przez Szyndzielową Kopę (533 m n.p.m) do miejsca, w którym startowaliśmy, czyli Pokrzywnej. Po zejściu ze szlaku wyruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy około 23:30 w zależności od warunków na drodze.

Zdjęcie po lewej stronie autorstwa cooby.b pochodzi ze strony mapa-turystyczna.pl, zaś zdjęcie środkowe autorstwa Mariusza Cieślaka pochodzi ze strony kgp.info.pl.

 

Trasa:
Pokrzywna – Górski Dom Turysty Pod Biskupią Kopą – Biskupia Kopa – Jarnołtówek – Przełęcz pod Kopą – Srebrna Kopa – Złodziejska Droga – Zamkowa Góra – Pokrzywna
4:40 h, 13.2 km , podejść 743 m, zejść 746 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z podobnego wyjazdu do Czeskiej Szwajcarii!

No muszę powiedzieć, że jestem zachwycona wyjazdem 😍😍😍 Było przepięęęknie, ekipa zebrała się super (jechałam sama, ale w ogóle tego nie poczułam tak szybko się zintegrowaliśmy), wszystko zgodnie z czasem jak w SZWAJCARSKIM zegarku 😁 Gdybym nie wiedziała, to nie powiedziałabym, że to pierwsza edycja, tak wszystko gładko poszło z perspektywy uczestnika! Chyba oceniam ten wyjazd na równi ze Słowenią i tak strasznie się cieszę, że udało się go zorganizować. Nie wiem, jak to robicie, ale nawet pogodę udało się zaczarować. Dzięki wielkie za wyjazd, będę na pewno go polecać wszystkim.

Agnieszka W.

Program bardzo dobrze ułożony ,każdy kolejny dzień lepszy od poprzedniego a pierwszy dzień był super. Wieczorne integracje ,zarówno kręgle jak i tańce przy żywej muzyce przeciągały się do późnych godzin. Ania ze swoją pozytywną energią , radością życia jest sama w sobie atrakcją każdego wyjazdu i jest bardzo dobrze zorganizowana jako pilot. Tomek przewodnik otwarty na sugestie uczestników. Pozdrawiam już stały uczestnik Waszych wypadów.

Władek D.
Koszty
Cena: 749 zł

płatna w 2 ratach:
250 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
499 zł do 10.10.2022

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Bardo i Pokrzywna - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Dwa noclegi w pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 100 zł)
 • Dwie obiadokolacje: w piątek i w sobotę
 • Dwa śniadania: w sobotę i w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na szlaki
 • Pozostałych posiłków

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Listopadówka – 4 szczyty KGP w 3 dni! [Kłodzka Góra, Rudawiec, Kowadło, Biskupia Kopa] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.


Zapisz się