info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Kraina Wygasłych Wulkanów – szczyty, skały i jaskinie! [Szczyt KGP] *PREMIUM*

0
Cena
360 zł
Cena
360 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

371

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 7-8.08.2021
Kraina Wygasłych Wulkanów
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę po Górach Kaczawskich – jest to gratka dla miłośników górskich wędrówek, którzy wszystkie znane szczyty mają już odhaczone i chcieliby zobaczyć te mniej znane perełki Sudetów Zachodnich. Podczas tego sierpniowego weekendu zdobędziemy trzy szczyty Szlaku Wygasłych Wulkanów, zobaczymy Organy Wielisławskie oraz będziemy mieli szansę zwiedzić Kościół Pokoju w Jaworze wpisany na listę UNESCO! Dołącz do nas i zachwyć się na nowo górskimi widokami!

Zdjęcie główne udostępnione za zgodą wolnymkrokiem.pl 🙂

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 26. – Skopiec w Górach Kaczawskich!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Podczas weekendu przez dwa dni będziemy chodzić po górach odkrywając mniej znane perełki Sudetów Zachodnich. Wyjazd jest dla osób o przeciętnej kondycji, które mają, chociaż minimalne doświadczenie w chodzeniu po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielny wieczór, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę rano, 7.08.2021, o godzinie 5:30. Powrót w niedzielę 8.08.2021 około 23:00.

Śpimy w hotelu *** (3 gwiazdkowym) w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). Hotel znajduje się około 20 minut spaceru od jeleniogórskiego rynku.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty  :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych  — sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej).
gotówkę na wstępy, posiłki i pozostałe wydatki.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.
 • Zdobędziemy trzy szczyty ze Szlaku Wygasłych Wulkanów – Ostrzyca, Wielisławka oraz Czartowska Skała!
 • Będziemy podziwiać panoramę Gór Kaczawskich!
 • Zobaczymy przepiękny rezerwat przyrody Buczyna Storczykowa na Białych Skałach!
 • Wejdziemy na szczyt KGP nr. 26 - Skopiec!
 • Odwiedzimy Wieżę Książęcą w Siedlęcinie!
 • Zwiedzimy Kościół Pokoju w Jaworze wpisany na listę UNESCO!
 • I wiele innych!
Dlaczego premium?

Będziemy nocować w komfortowym hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). Obiekt położony jest w Jeleniej Górze w odległości 20-minutowego spaceru od rynku. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w niedzielę. Hotel uzyskał znakomitą ocenę 8,4 na portalu booking.com, doceniony został również świetnymi ocenami przez użytkowników portalu tripadvisor.

Plan

Dzień 1Warszawa – Komarno - Proboszczów - Jelenia Góra

Wspólną podróż rozpoczniemy w sobotę rano o godzinie 05:30 na Placu Defilad w Warszawie, skąd ruszymy w stronę Dolnego Śląska i Gór Kaczawskich. Po drodze zrobimy przerwę na śniadanie. Naszą wędrówkę rozpoczniemy w Komarnie. Początkowo trasa biegnie uliczkami małej polskiej wsi, a potem zmienia się w leśną ścieżkę z uroczymi widokami. Po około pół godzinnym podejściu dotrzemy na Skopiec (719 m n.pm.), gdzie znajdziemy również punkt widokowy. Szczyt ten należy do KGP, choć trochę przez pomyłkę, bo trafił tam jeszcze gdy uważano go za najwyższe wzniesienie gór Kaczawskich z 724 m n.p.m. Obecnie Skopiec „zmalał” i najwyższy jest Baraniec, góra bliźniacza, obie są formacjami przeobrażonymi, stanowią pozostałość po dawnych wylewach wulkanicznych. Kolejna godzina na trasie upłynie nam pod znakiem przejścia do Jaskini Walońskiej, jednak po drodze warto zwrócić uwagę na rezerwat przyrody Buczyna Storczykowa na Białych Skałach i podziwiać piękne i rzadkie lilie i storczyki. Wejście do jaskini jest dość obszerne i samo jej zwiedzanie nie powinno stanowić problemu, jedynie w ostatniej jej części będzie trzeba trochę przykucnąć i zaopatrzyć się w latarki. Następnie po krótkim zejściu, wsiądziemy do autobusu, który zabierze nas w 30 minutową podróż do kolejnego punktu na trasie. Z miejscowości Bełczyna wyruszymy na podbój „Śląskiej Fudżijamy”, czyli wygasłego wulkanu Ostrzyca (501 m n.p.m). Powstał niecałe kilka milionów lat temu, gdy pas czesko-śląski był aktywny geologicznie, a obecnie wchodzi w skład Szlaku Wygasłych Wulkanów, który ma aż 85 km. Na szczyt prowadzi kilkaset bazaltowych schodów, po drodze mijamy unikatowe gołoborza bazaltowe i rzadki las lipowy, a z samej góry roztacza się piękny widok. Po nacieszeniu się widokami zejdziemy do autokaru, który zawiezie nas do Jeleniej Góry do miejsca zakwaterowania. Wieczorem przewidziany jest spacer po mieście oraz integracja 🙂

Zdjęcie środkowe oraz po prawej udostępnione za zgodą wolnymkrokiem.pl z tej strony 🙂

Trasa pierwsza:
Komarno – Skopiec – Jask. Walońska – Podgórki
2:30 h + przerwy, 6,6 km, podejść 322 m, zejść 392 m

Trasa druga:
droga Bełczyna/Proboszczów – Ostrzyca – Proboszczów
1:30 h + przerwy, 4,7 km, podejść 173 m, zejść 232 m

Dzień 2Jelenia Góra - Siedlęcin - Sędziszowa - Jawor - Warszawa

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy na dalsze zwiedzanie. Pierwszym naszym celem będzie Wieża Książęca w Siedlęcinie. Została wzniesiona 700 lat temu w malowniczej Dolinie Bobru i zachwyca średniowiecznymi tajemniczymi malowidłami z legendą o sir Lancelocie z Jeziora. O jej historii dowiemy się podczas zwiedzania. Potem wsiądziemy do autokaru, by przejechać na szlak. Z miejscowości Sędziszowa pójdziemy w stronę Organów Wielisławskich. Są to potężne, odsłonięte porfiry, czyli skały wulkaniczne, które powstały w wyniku stygnięcia magmy (lawy). Jest to rzadki relikt wulkanizmu, który stanowi jedną z perełek w Szlaku Wygasłych Wulkanów. Organy znajdują się na zboczu góry Wielisławka (375 m n.p.m.), którą również zdobędziemy tego dnia. Wcześniej jednak odkryjemy Jaskinię Wielisławską, powstała ona z dawnych sztolni, których mnogość jest efektem prac górniczych na tym terenie. Kolejna godzina upłynie nam na spacerze po ścieżce przyrodniczo-geologicznej na sam szczyt góry, z którego podziwiać będziemy widok na okolicę. Po spacerze ponownie wsiądziemy do autokaru, który zabierze nas do ostatniego punktu wyjściowego w Góry Kaczawskie. Po krótkim trekkingu zdobędziemy jeszcze jeden wulkan – a dokładnie Czartowską Skałę (463 m n.p.m.). Samotnie położona góra jest przykładem neku, czyli wyodrębnionym przez wietrzenie i erozję dawnym kominem wulkanicznym, który prowadził do nieistniejącego już stożka wulkanicznego sprzed ok. 5 milionów lat. Samo podejście będzie przyjemne i łatwe do zwiedzania. Ostatnim punktem wycieczki jest Kościół Pokoju w Jaworze – powstał on wraz z kościołami w Głogowie i Świdnicy w XVII wieku na zakończenie wojny trzydziestoletniej. Jest to świątynia ewangelicka, w 2001 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako największa drewniana budowla o funkcjach religijnych na świecie. Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około 23:00.

Zdjęcia udostępnione za zgodą wolnymkrokiem.pl z tej strony 🙂

Trasa pierwsza:
Sędziszowa – Organy Wielisławskie – Wielisławka – Sędziszowa
1:30 h + przerwy, 4 km podejść 185 m, zejść 188 m

Trasa druga:
droga Muchów/Myślinów – Czartowska Skała – Pomocne
0:40 h + przerwy, 2,1 km podejść 52 m, zejść 80 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu, jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-dostępności obiektów – w przypadku ograniczenia dostępu lub zamknięcia obiektu zaproponujemy zwiedzanie w ograniczonym zakresie lub inny równie atrakcyjny obiekt,

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja z innego górskiego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się z nami wybrać zobacz koniecznie relację z innego górskiego weekendu, wyjazdu w Góry Sowie w odsłonie zimowej!!

Wycieczka była fantastyczna! Pogoda nam dopisała, widoczność była niesamowita 🙂 Szczególnie Chciałam pochwalić przewodników Renate i Marcina, bo naprawdę świetnie wszystko zorganizowali. Renata totalnie bezstresowo maszerowała z dzielnymi mięczakami na końcu grupy (w tym ze mną 😀 ) i dopingowała nas do zdobycia Wielkiej Sowy. Marcin natomiast czekał co jakiś czas żeby grupa z powrotem sie połączyła i to naprawdę mi sie podobało, przynajmniej przez chwilę szliśmy razem i mogłam posłuchać różnych ciekawostek, o których mówił Marcin. Naprawdę fajnie, że każdy mógł iść swoim tempem i nic nie tracił 🙂 na Wielkiej Sowie leżał śnieg, widoki były bajkowe. To już moja trzecia wycieczka Z Wami na Dolny Śląsk i mam ochotę na więcej!

Emilka S.

To mój pierwszy wyjazd z Wami, natomiast przyznaję, że często wyjeżdżam na mniej lub bardziej zorganizowane wycieczki w Polsce. Bardzo podobał mi się plan, niezbyt lubię zimą nocne przejazdy. Świetna organizacja, a uśmiech pilotki sprawił, że już od wejścia do autobusu rozpoczął się całkowity relaks. Przewodnik super się sprawdził trzymał tempo i robił tyle przerw ile potrzeba. Jeszcze w czasie wyjazdu zapisałam się na następny! 🙂

Justyna J.
Koszty
Cena: 360 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Komarno i Jawor - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu *** - pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą 70 zł)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Opiekę lokalnego licencjonowanego przewodnika przez 2 dni
 • Kolorowe mapki tras
 • Ubezpieczenie KL oraz NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu - ok. 25 zł (Wieża Książeca w Siedlęcine, Kościół Pokoju w Jaworze)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kraina Wygasłych Wulkanów – szczyty, skały i jaskinie! [SZCZYT KGP!] *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Format daty: DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w domku 1 osobowym. Dopłata 70 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA — prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)