info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Karkonosze – Śnieżka! [Szczyt KGP + Nocleg w schronisku]

0
Cena
459 zł
Cena
459 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1104

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 19-21.05.2023
Karkonosze
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Cudny maj, rozkwitająca zieleń, górskie powietrze, pierwsze cieplejsze promienie słońca i słynne karkonoskie perełki – Śnieżka, Wielki Szyszak, Śnieżne Kotły i wiele więcej! Zapraszamy wszystkich podróżników pragnących doświadczyć niezwykłych wizualnych wrażeń na weekend pełen krajobrazów i spektakularnych widoków. Nie ominie nas oczywiście wędrowanie po górskich szlakach oraz… nocowanie „na wysokości” w schronisku Odrodzenie!  Zaplanuj z nami weekend w Karkonoszach!

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 26. –  Śnieżka w Karkonoszach!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w samym sercu gór – w schronisku Odrodzenie, które otoczone jest pięknymi lasami oraz zachwyca widokiem na okoliczne szczyty!

Podczas wyjazdu chodzimy na lekko – tzn. nasze bagaże zostaną dowiezione autokarem do schroniska, zatem na szlak wystarczy nam mały plecak.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 19.05.2023, o godzinie 23:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 21.05.2023, około 01:00 w nocy.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Radom (obwodnica) – Kielce (obwodnica) – Kraków (centrum).

Śpimy w schronisku górskim PTTK Odrodzenie w pokojach 4, 5, 6 i 8-osobowych /wszystkie pokoje z pościelą oraz łazienkami na korytarzu/ (pokoje 2-os. za dopłatą).

Chodzimy na lekko – do schroniska nasze bagaże zawozi autokar (parking jest ok. 350m od budynku schroniska).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę
kurtkę przeciwdeszczową
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do schroniska, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w schronisku)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Królową Karkonoszy – Śnieżkę (1603m n.p.m.)!
 • Niezwykłe krajobrazy ze szlaków porośniętych górską kosodrzewiną!
 • Kilka znanych i historycznych górskich schronisk – w jednym z nich nocujemy!
 • Zapierający dech widok na Śnieżne Kotły!
 • Piękne panoramy górskie w nocnej odsłonie podczas wieczornej integracji!
 • Niezwykłą przyrodę Karkonoskiego Parku Narodowego!
 • Sławne „talerze UFO”, które wylądowały w Karkonoszach! 
 • I wiele innych przepięknych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować w schronisku górskim PTTK Odrodzenie w pokojach 4, 5, 6 i 8-osobowych /wszystkie pokoje z pościelą, łazienki na korytarzu/ (pokoje 2-os. za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Obiekt usytuowany jest w sercu Karkonoszy tuż przy przełęczy Karkonoskiej.

Plan

Dzień 1Warszawa – Przełęcz Okraj – Schronisko Odrodzenie

Wyruszymy z placu Defilad w piątek wieczorem o 23:30, tak aby rano dojechać na granicę polsko-czeską. Po drodze oczywiście zatrzymamy się rano na przerwę śniadaniową. Z parkingu na Przełęczy Okraj (1047 m n.p.m.) wyruszymy w głąb Karkonoskiego Parku Narodowego! Trasa będzie wiodła stromą kamienistą ścieżką w stronę Czoła (1269 m n.p.m.), a następnie już bardziej płaskim szlakiem w kierunku Skalnego Stołu (1284 m n.p.m.). Po około 5 kilometrach dotrzemy do Schroniska Jelenka (1260 m n.p.m.), skąd podziwiać będziemy rozległe widoki na okoliczne szczyty oraz zrobimy krótką przerwę. Później zdobędziemy Czarną Kopę (1408 m n.p.m.), a następnie rozpoczniemy podejście na Królową Karkonoszy Śnieżkę (1603 m n.p.m.)! Uwiecznieniem naszego spaceru będzie wejście na szczyt, podziwianie kosmicznych „talerzy” stanowiących Obserwatorium Meteorologiczne i odwiedzenie zabytkowej Kaplicy św. Wawrzyńca. Trzymajmy jednak kciuki, by akurat tego dnia Śnieżka nie była spowita mgłą, która występuje na tej górze średnio 306 dni w roku! Głównym Szlakiem Sudeckim dojdziemy do Schroniska PTTK Dom Śląski (1400 m n.p.m.), a dalej wygodną drogą wśród pachnącej kosodrzewiny przejdziemy przez Spaloną Strażnicę, nad Małym Stawem i Samotnią, aż do Słonecznika (1423 m n.p.m.). Niesamowite karkonoskie krajobrazy i rozległe panoramy towarzyszyć nam będą cały czas. Następnie dotrzemy do pięknie położonego Schroniska PTTK Odrodzenie, w którym będziemy nocować. Po zakwaterowaniu i obiadokolacji znajdziemy czas na wspólną wieczorną integrację wśród przepięknych górskich widoków.

Trasa

Przełęcz Okraj – Skalny Stół – Jelenka – Śnieżka – Dom Śląski – Równia pod Śnieżką – Słonecznik – Odrodzenie

17,8 km, 6:34 h + przerwy, podejść 833 m, zejść 357 m

Dzień 2Schronisko Odrodzenie – Szklarska Poręba - Warszawa

Drugiego dnia naszej przygody, po śniadaniu, bezpośrednio ze schroniska ruszymy na szlak. Idąc wygodną kamienną Drogą Przyjaźni Polsko-Czeskiej dojdziemy do odbudowanej po pożarze Petrovej Boudy (1288 m n.p.m.), skąd grzbietami Karkonoszy dotrzemy do okazałych formacji skalnych Śląskich kamieni (1414 m n.p.m.) oraz Czeskich Kamieni (1417 m n.p.m.). Skały mają około 8 m wysokości i podziwiać z nich będziemy Przełęcz Karkonoską, Kotlinę Jeleniogórską, a także przy dobrej widoczności zdobytą poprzedniego dnia Śnieżkę. Po krótkiej chwili miniemy Wielki Szyszak (1509 m.n.p.m.) i naszym oczom ukażą się nie tylko piękne panoramy, ale również jedno z najbardziej spektakularnych miejsc w Karkonoszach – Śnieżne Kotły z charakterystycznym nadajnikiem radiowo-telewizyjnym na ich szczycie. Niesamowite ostre, prawie pionowe ściany, a poniżej objęte ścisłą ochroną urokliwe stawy zapadną w naszej pamięci na długo! Po kolejnych kilku kilometrach na szlaku dotrzemy do Schroniska PTTK na Szrenicy (1362 m n.p.m.), a chwilę później do Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej (1195 m n.p.m.), gdzie zrobimy przerwę przed rozpoczęciem schodzenia. Czerwony szlak doprowadzi nas do najwyżej położonego i najwyższego w Sudetach wodospadu, mającego 3 kaskady i aż 27 metrów wysokości – Wodospadu Kamieńczyka (846m n.p.m.). Niedługo później dotrzemy do parkingu w Szklarskiej Porębie, skąd udamy się na odpoczynek i obiad. Następnie wyruszymy do Warszawy, gdzie dojedziemy prawdopodobnie około 1:00 w nocy, w zależności od warunków na drodze.

Trasa:

Odrodzenie – Wysokie Koło – Szrenicka Skałka – Szrenica – Hala Szrenicka – Kamieńczyk – Szklarska Poręba

17,0 km, 5:33 h + przerwy , podejść 449 m, zejść 970 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z wyprawy w Karkonosze z lipca 2021 roku!

Wrażenia ogólnie na wielkie TAK! Byłam pierwszy raz i jestem zadowolona. Świetny przewodnik górski, szczególnie podobały mi się ciekawostki jakie opowiadał. Poza tym jest bardzo sympatyczny 🙂 Pilot starał się mieć wszystko dopięte na ostatni guzik i rozwiązywał każdą sprawę w mgnieku oka, dbał o uczestników imprezy i mówiąc ogólnie ogarniał ten wyjazd jak należy 🙂 Także nie mam nic do zarzucenia. Dzięki za wspólny czas!

Iga T.

Byłam po raz pierwszy z Wami i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Chociaż zmęczenie doskwierało po niedospanej nocy, a wędrówka we mgle nie napawała oka pięknymi widokami – to mimo wszystko nie żałuję. Sprawdziłam swoją kondycję na szlakach po ok. 5-letniej przerwie w górskich wędrówkach i…. jadę niedługo z Wami na dalsze zdobywanie polskich szczytów. Organizacja wyjazdu na TAK, przewodnicy -MEGA na TAK. Dziękuję i będę Was polecała znajomym 🙂

Agnieszka S.
Koszty
Cena: 459 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Przełęcz Okraj oraz Szklarska Poręba - Warszawa
 • Transport bagaży do schroniska (parking autokaru 350m od schroniska)
 • Nocleg w schronisku w pokojach 4, 5, 6 i 8-osobowych z pościelą, łazienki na korytarzu (pokoje 2-os. za dopłatą 60 zł / os.)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ślady tras gpx
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki
 • Obligatoryjnych biletów do Karkonoskiego Parku Narodowego* - 14 zł Normalne, 7 zł Ulgowe
 • Opcjonalnych biletów do Wodspadu Kamieńczyka* - 10 zł Normalne, 5 zł Ulgowe*Cenniki mogą zostać zaktualizowane na wiosnę.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Karkonosze – Śnieżka! [Szczyt KGP + Nocleg w schronisku] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.


Zapisz się