kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Karkonosze – Śnieżka! [Szczyt KGP + nocleg w schronisku]

0
Cena
509 zł
Cena
509 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

3399

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 19-21.04.2024
Karkonosze
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Co powiesz na kwietniowy wypad w Karkonosze? Oto co m.in. mamy w planie – podróż po Krkonošským Národním Parku, podczas której odwiedzimy kilka górskich schronisk, przejdziemy malowniczymi trasami, zachwycimy się budzącą się do życia przyrodą oraz nieziemskimi widokami. Odkryjemy niezatłoczone szlaki, przejdziemy urokliwą doliną Obří důl i zdobędziemy nowe szczyty, a będąc tak blisko odwiedzimy również Dom Śląski i znaną wszystkim Królową Karkonoszy – Śnieżkę. Oprócz tego zachwycimy się widokami na krawędzi Kotła Wielkiego i Małego Stawu – gwarantujemy, że nie zabraknie kadrów do pięknych pamiątkowych zdjęć! Dodatkowo będziemy nocować „na wysokości”, w klimatycznym Schronisku PTTK Odrodzenie!

Brzmi dobrze, prawda? Tak, tak, pewnie masz na twarzy uśmiech od ucha do ucha 😊  Zapisz się już dziś, a potem zapakuj górskie buty, dobry humor i pamiętaj, że z nami na pewno nie będziesz się nudzić!

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 26. –  Śnieżka w Karkonoszach!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w samym sercu gór – w schronisku Odrodzenie, które otoczone jest pięknymi lasami oraz zachwyca widokiem na okoliczne szczyty!

Podczas wyjazdu chodzimy na lekko – tzn. nasze bagaże zostaną dowiezione autokarem do schroniska, zatem na szlak wystarczy nam mały plecak.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 19.04.2024, o 23:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 21.04.2024, około 23:00.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Łódź (obwodnica) – Wrocław (obwodnica).

Śpimy w schronisku górskim PTTK Odrodzenie w pokojach 4, 5, 6-osobowych /wszystkie pokoje z pościelą, możliwe łóżka piętrowe, łazienki na korytarzu/ (pokoje 2-os. za dopłatą).

Chodzimy na lekko – do schroniska nasze bagaże zawozi autokar (parking jest ok. 350m od budynku schroniska).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę
kurtkę przeciwdeszczową
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do schroniska, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w schronisku)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Czeską stronę Karkonoskiego Parku Narodowego!
 • Niezwykłe krajobrazy ze szlaków porośniętych górską kosodrzewiną w dolinie Obří důl!
 • Królową Karkonoszy – Śnieżkę (1603m n.p.m.)!
 • Kilka znanych i historycznych górskich schronisk – w jednym z nich nocujemy!
 • Piękne panoramy górskie w nocnej odsłonie w naszym noclegu, czyli w Schronisku Odrodzenie!
 • Znaną formację skalną – Słonecznik!
 • Zapierające dech w piersiach widoki na czerwonym szlaku na Kocioł Wielkiego Stawu i Kocioł Małego Stawu!
 • Unikatowe w Sudetach widoki na Kozie Grzbiety!
 • Jeden z najwyżej położonych w Europie browarów – Schronisko Luční bouda!
 • I wiele innych przepięknych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować w schronisku górskim PTTK Odrodzenie w pokojach 4, 5 i 6-osobowych /wszystkie pokoje z pościelą, możliwe łóżka piętrowe, łazienki na korytarzu/ (pokoje 2-os. za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Obiekt usytuowany jest w sercu Karkonoszy tuż przy przełęczy Karkonoskiej.

Plan

Dzień 1Warszawa – Pec pod Sněžkou – Śnieżka – Schronisko PTTK Odrodzenie

W kwietniową noc z piątku na sobotę wyruszymy z Warszawy w stronę granicy polsko-czeskiej, po drodze zrobimy przerwy, w tym jedną dłuższą na kawę i śniadanie. W godzinach porannych dojedziemy do Pec pod Sněžkou i niebieskim szlakiem wejdziemy na teren czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego. Trasa wieść nas będzie dnem malowniczej doliny polodowcowej Obří důl, uznawanej za jedną z największych atrakcji czeskiej części Karkonoszy. Zdobywając kolejne metry nad poziomem morza towarzyszyć nam będą widoki na charakterystyczne dla doliny Obří důl miejsca w postaci żlebów, wodospadów, czy skalnych wychodni. Po około 6 km na trasie dotrzemy do Schroniska Dom Śląski (1400 m n.p.m), gdzie zaplanowana jest przerwa na odpoczynek i podziwianie niesamowitych widoków na Kotlinę Jeleniogórską i Karkonosze. Następnym naszym celem będzie górująca nad okolicą Śnieżka (1602 m n.p.m.), z jej charakterystycznymi talerzami, w których stacjonuje Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne. Góra ta jest najwyższym szczytem Karkonoszy oraz Sudetów, jak również Czech, województwa dolnośląskiego, a także całego Śląska. Należy do Korony Gór Polskich (pieczątka!), ale i Korony Europy. Oficjalna wysokość bezwzględna to 1602 m n.p.m., jednak wg najnowszych pomiarów wartość ta wynosi 1603,296 m n.p.m. 😉Przy dobrej pogodzie i sprzyjających warunkach widoczność z wierzchołka przekracza 200 km. Po chwili na pamiątkowe zdjęcia przejdziemy żółtym szlakiem w kierunku pośredniej stacji wyciągu na Śnieżkę na górze Růžová hora (1339 m n.p.m.), skąd ruszymy dalej do schroniska Horská Bouda Růžohorky (1280 m n.p.m.). Podziwiając widoki na odwiedzony tego dnia Obří důl, Śnieżkę czy Studniční horę próbować będziemy specjałów kuchni czeskiej – flagowych dla schroniska jagodowych knedli i jagodowego ciasta, popijając je Kofolą lub Plzeňský Prazdrój 12° 😉 Posileni ruszymy w dół, by późnym popołudniem zejść ze szlaku i pojechać do miejsca noclegu i to jakiego! Podczas tego wyjazdu śpimy w Schronisku PTTK Odrodzenie na wysokości 1236 m n.p.m.! Po zakwaterowaniu gwarantujemy piękne widoki podczas obiadokolacji i niesamowitą atmosferę w trakcie wieczornej integracji!

Trasa

Pec pod Sněžkou – Obří důl- Schronisko PTTK Dom Śląski – Śnieżka – Růžová hora – Bouda Růžohorky – Pec pod Sněžkou

14,7 km, 5:49 h + przerwy, podejść 858 m, zejść 863 m

Dzień 2Schronisko Odrodzenie - Słonecznik - Kocioł Wielkiego Stawu - Równia pod Śnieżką - Špindlerův Mlýn - Warszawa

Niedzielę rozpoczniemy śniadaniem w niesamowitym otoczeniu – pośród karkonoskich szczytów w klimatycznej jadalni Schroniska Odrodzenie, wszystko będzie lepiej smakować 😉 Następnie bezpośrednio ze schroniska ruszymy na szlak. Idąc Głównym Szlakiem Sudeckim dotrzemy do ciekawej formacji skalnej – Słonecznika (1423 m n.p.m.), który zalicza się do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych skałek karkonoskich. Roztacza się z niego rozległa panorama na wschodnią i północno-wschodnią część Karkonosze oraz Kotlinę Jeleniogórską. Kolejno dotrzemy do niesamowitego punktu widokowego na krawędzi Kotła Wielkiego Stawu (1407 m n.p.m.). Panoramy będą tak piękne, że szybko zabraknie nam pamięci w telefonach 😉 Spacer czerwonym szlakiem obfitować będzie w oszałamiające widoki, a gdy przejdziemy przez Kopę nad Moreną (1390 m n.p.m.) i dotrzemy do krawędzi Kotła Małego Stawu (1388 m n.p.m.) znów opadną nam szczęki! Ujrzymy iskrzącą się wodę w polodowcowym jeziorze, słynną Samotnię oraz Strzechę Akademicką, a w oddali górować będzie Śnieżka. Niesamowite krajobrazy towarzyszyć nam będą dalej podczas podróży na Równię pod Śnieżką (1418 m n.p.m.), z której skręcimy na teren czeskich Karkonoszy i dojdziemy do hotelu Luční bouda (1410 m n.p.m.). Dawne górskie schronisko obecnie reklamuje się jako najwyżej położony w Europie Środkowej browar, który wykorzystuje do warzenia wodę z okolicznej rzeki – Białej Łaby. Jest to również największe i jedno z najstarszych schronisk w Karkonoszach. Tam zaplanowana jest przerwa na degustację we własnym zakresie i odpoczynek. Kontynuując podróż między kosodrzewiną zejdziemy do góry Krakonoš (1421 m n.p.m.) i zobaczymy m.in. niesamowite widoki na Kozie Grzbiety (1300-1400 m n.p.m.), które jako jedyne w całych Sudetach swoim wyglądem i kształtem przypominają wysokogórską grań. Nie są jednak dostępne dla turystów i podziwiać je będziemy z oddali schodząc w kierunku miejscowości Špindlerův Mlýn, gdzie wsiądziemy do autokaru i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy. Na miejsce powinniśmy dotrzeć około 23:00, w zależności od warunków na drodze.

Trasa:

Schronisko Odrodzenie – Słonecznik – Kocioł Wielkiego Stawu – Kopa nad Moreną – Kocioł Małego Stawu – Równia pod Śnieżką – Lucni Bouda – Krakonoš – Špindlerův Mlýn

14,5 km, 4:17 h + przerwy, podejść 212 m, zejść 738 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z zeszłorocznej wyprawy w Karkonosze!

Wrażenia ogólnie na wielkie TAK! Byłam pierwszy raz i jestem zadowolona. Świetny przewodnik górski, szczególnie podobały mi się ciekawostki jakie opowiadał. Poza tym jest bardzo sympatyczny 🙂 Pilot starał się mieć wszystko dopięte na ostatni guzik i rozwiązywał każdą sprawę w mgnieku oka, dbał o uczestników imprezy i mówiąc ogólnie ogarniał ten wyjazd jak należy 🙂 Także nie mam nic do zarzucenia. Dzięki za wspólny czas!

Iga T.

Byłam po raz pierwszy z Wami i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Chociaż zmęczenie doskwierało po niedospanej nocy, a wędrówka we mgle nie napawała oka pięknymi widokami – to mimo wszystko nie żałuję. Sprawdziłam swoją kondycję na szlakach po ok. 5-letniej przerwie w górskich wędrówkach i…. jadę niedługo z Wami na dalsze zdobywanie polskich szczytów. Organizacja wyjazdu na TAK, przewodnicy -MEGA na TAK. Dziękuję i będę Was polecała znajomym 🙂

Agnieszka S.
Koszty
Cena: 509 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Przełęcz Okraj oraz Szklarska Poręba - Warszawa
 • Transport bagaży do schroniska (parking autokaru 350m od schroniska)
 • Nocleg w schronisku w pokojach 4, 5, 6-osobowych z pościelą, łazienki na korytarzu, możliwe łóżka piętrowe (pokoje 2-os. za dopłatą 60 zł /os.)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ślady tras gpx
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki
 • Obligatoryjnych biletów do Karkonoskiego Parku Narodowego - 9 zł normalne, 4,5 zł ulgowe

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Karkonosze – Śnieżka! [Szczyt KGP + Nocleg w schronisku] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Prosimy o wybór pokoju. Istnieje możliwość noclegu w pokoju 2-osobowym, za dopłatą 60 zł /os. (prosimy doliczyć do przelewu). Jeśli jakaś opcja jest wyszarzona (nie można jej wybrać) to znaczy, że nie ma już dostępnych wybranych pokoi.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się