info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Kajakowy Weekend – Wel!

0
Cena
340 zł
Cena
340 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

376

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 27-28.06.2020
rzeka Wel
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Jeszcze rok temu rzeka Wel niewielu osobom mogła być znana, ale to już się powoli zmienia! Zapraszamy Was ponownie na kajakowy weekend po największym dopływie Drwęcy. Największą miejscowością na szlaku kajakowym rzeki Wel jest Lidzbark. Przedzierający się przez miasto Wel niesie kajaki pod aż dziewięcioma mostami 🙂 Szlak kajakowy rzeki Wel jest bardzo zróżnicowany i atrakcyjny, ale co najważniejsze podczas tego spływu mamy zapewniony bezpośredni kontakt z przyrodą i mniejszą liczbę ludzi! To dzięki niej otrzymamy szansę na bezpośredni kontakt z przyrodą i mniejszą liczbę amatorów kajaków podczas spływu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego chętnego odkryć piękną rzekę Wel w kajaku 🙂 Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić, ale przydadzą się umiejętności manewrowania kajakiem, szczególnie drugiego dnia na końcowym odcinku (rezerwat „Piekiełko”, ale w razie obaw można zakończyć wcześniej)! Oba dni wiosłujemy w bardzo wygodnych kajakach. Osoby, które wybierają się pierwszy raz na kajaki mogą liczyć na pomoc w przeszkoleniu przez naszą doświadczoną pilotkę (prosimy o zgłoszenie tej prośby w autokarze). Pomagamy też dobrać parę do kajaka jeśli wybierasz się bez osoby towarzyszącej!

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy? To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Jeśli masz jakieś wątpliwości/pytania co do spływu koniecznie przeczytaj nasze porady na kajaki 😉

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę, 27.06.2020 o godz. 6:30. Powrót w niedzielę 28.06.2020 około 21:00.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowych domkach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami. W cenie jest również obiadokolacja oraz śniadanie.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przepłyniemy najpiękniejszymi odcinkami rzeki Wel!
 • Poczujemy atmosferę spływów kajakowych z dawnych lat!
 • Zintegrujemy się w urokliwym ośrodku nad brzegiem jeziora!
 • Płyniemy pośród terenów o nieocenionych walorach przyrodniczych!
 • Zasmakujemy adrenaliny w trudniejszych odcinkach!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w komfortowych domkach 2 i 3 osobowych z łazienkami (na życzenie 4 osobowe). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Ośrodek Wczasowy położony jest w pięknym kompleksie lasów mieszanych Welskiego Parku Krajobrazowego tuż nad Jeziorem Lidzbarskim. Miejsce to zapewni nam ciszę i spokój oraz możliwość obcowania z naturą. Obiekt może pochwalić się bardzo dobrą oceną 4,3 wśród użytkowników portalu google.

Prowadzący

Joanna Skrzypkowska

Podróżny poskramiacz rzek

Jak się czyta wodę? Czy pióro służy tylko do pisania? I gdzie rzeka ma warkocz?
Te i inne zagadnienia są dla Niej jak chleb powszedni!
Pasjonat kajakarstwa zwałkowego, który entuzjazmem i uśmiechem zarazi pozostałych. Zadba o zadowolenie uczestników, w kajaku, w mieście, w autobusie i w lesie 😉

Plan

Dzień 1Koty - Plaża miejska Lidzbark

Ruszamy w sobotni poranek z Placu Defilad w Warszawie o 6:30, aby około 10:00 dotrzeć do miejscowości Koty, skąd rozpoczniemy spływ.

Odcinek Koty – Plaża miejska Lidzbark to około 16-kilometrowy bardzo urokliwy i polecany każdemu kajakarzowi. Trasa ta zauroczy nas silnie meandrującą rzeką oraz możliwością podziwiania rzadko spotykanych na polskich rzekach urwistych, kilkunastometrowych piaszczystych brzegów. Początkowo spokojny nurt nabierze rozpędu w okolicach Podciborza, gdzie rzeka zacznie być trochę wymagająca. Przepłyniemy również pod dość ciekawym obiektem — drewnianym mostem drogowym oraz obok do nieczynnego młyna we wsi Jamielnik. Płynąc dalej silnie meandrującą rzeką w głęboko wciętej dolinie będziemy mogli zobaczyć podmokłe fragmenty doliny z zaroślami, które stwarzają dobre warunki bytowania dla wielu ptaków, gadów i płazów. Po około 4-6 godzinach wiosłowania znajdziemy się w Lidzbarku, gdzie przy plaży miejskiej zakończymy spływ. Chwilę później przejedziemy do pobliskiego ośrodka na miejsce naszego noclegu. Po zakwaterowaniu oraz krótkim odpoczynku wszyscy razem spotkamy się na obiadokolacji, a potem na wieczornej integracji przy ognisku 🙂

Trasa:
Koty – Plaża miejska Lidzbark – około 16 km (4-6 godzin)

Dzień 2Plażą miejska Lidzbark - Chełsty - Trzcin

Zaraz po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy na drugi dzień spływu, przed nami około 16-kilometrowy odcinek rzeki do przepłynięcia. Po kilkuminutowym spacerze spływ rozpoczniemy na plaży miejskiej w Lidzbarku. Po około półgodzinnym wiosłowaniu wypłyniemy z jeziora Lidzbarskiego, aby następnie pod mostem drogowym wpłynąć w jar rzeki Wel. W tym miejscu rzeka łagodnie toczy swe wody, dzięki czemu będziemy mogli spokojnie podziwiać walory przyrodnicze okolicy. Po około 6 kilometrach dopłyniemy do miejscowości Kurojady, gdzie czeka nas przenoska i można zrobić sobie przerwę na kawę w pobliskiej restauracji. Następnie ruszymy do niedalekich już Chełst, gdzie chętni będą mogli zakończyć spływ, a pozostałych czeka kolejna przenoska w pobliżu progu piętrzącego nieczynnego młyna – elektrowni w Chełstach. Zaraz za nim rozpocznie się trudniejszy, ale jakże ciekawy przełomowy odcinek rzeki Wel. Rzeka tutaj silnie meandruje, jednak już po przepłynięciu około kilometra nurt zwalnia, rzeka płynie przez podmokłą dolinę porośniętą roślinnością szuwarową. Płynąc dalej, możemy usłyszeć narastającym szum wody. To oznaka, że rzeka zaczyna pokazywać swą górską naturę na odcinku pośród rezerwatu „Piekiełko”. Rzeka znów silnie meandruje w głębokim jarze, gdzie otaczają nas urwiste zbocza z powywracanymi drzewami. Niedługo potem nurt łagodnieje przed drewnianym mostem, gdzie można dostrzec resztki fundamentów nieistniejącego już młyna wodnego. Tutaj Wel łagodnie rozlewa się wśród łąk i olch. Część obumarłych drzew stojących w korycie rzeki i przy brzegach, robi niesamowite wrażenie nietkniętej przyrody. Ostatni nasz około 2-kilometrowy już spokojny odcinek rzeki zakończymy nad rozlewiskiem przed młynem – elektrownią w miejscowości Trzcin. Tutaj zdamy nasze kajaki i zakończymy nasz spływ 🙂 Stamtąd wyruszymy już w stronę Warszawy robiąc po drodze jeszcze postój na obiad w Lidzbarku. Do Warszawy dotrzemy około 21:00.

Trasa:
Plaża miejska Lidzbark — Chełsty — Trzcin około 16 km (5-6 godzin)

Relacja oraz opinie z poprzedniego spływu kajakowego!

Poprzednio płynęliśmy rzeką Wel w czerwcu zeszłego roku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Jestem naprawdę bardzo, bardzo, bardzo zadowolona 🙂 Organizacja bardzo dobra. Bardzo mili, pomocni, serdeczni zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy. Jestem pod dużym wrażeniem. Bardzo podobała mi się atmosfera wzajemnej pomocy i tolerancji, szacunku dla innych i przyrody. Sprawy organizacyjne na 5 z plusem 🙂 Nocleg w pięknym lesie, pyszne jedzenie , troska o wszystkich uczestników.

Alicja S.

Jestem zachwycona tym weekendowym spływem kajakowym. Świetna organizacja z Waszej strony, mimo opóźnienia powrotu, które nie było zależne od Was to był jeden z najlepszych weekendów ever. Organizacja świetna, domki super, plus trafiłam na fantastyczne osoby, które poznałam dopiero podczas wyjazdu. Sprzęt ogarnięty, zajęcia i czas również na plus. Jeszcze jedna ważna kwestia, Asia jako przewodnik to najlepsza opcja! Jej pomoc podczas spływu kajakowego i zaangażowanie zasługują na najwyższe noty. Przede wszystkim ja jako uczestnik czułam się przy niej bardzo bezpiecznie, nawet w trudnych i newralgicznych momentach spływu.

Gosia O.
Koszty
Cena: 340 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Koty oraz Trzcin – Warszawa
 • Nocleg w komfortowych domkach 2 oraz 3 osobowych z łazienkami (4 osobowe na życzenie)
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Wypożyczenie kajaka polietylenowego (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe wiosła
 • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu (możliwość wcześniejszego zakończenia w niedzielę)
 • Organizacja ogniska w sobotę, w tym drewno na opał
 • Obiadokolację w sobotę (zupa i drugie danie)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki tras
 • Niezapomniane wrażenia ze spływu kajakowego :-)
Cena nie zawiera:
 • Prowiant na spływ
 • Pozostałe posiłki
 • Prowiantu na ognisko

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kajakowy Weekend – Wel! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Date Format: DD dash MM dash YYYY

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
  Więcej informacji tutaj.