info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Kajakowy Weekend – Nida! *PREMIUM*

Cena
340 zł
Cena
340 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1985

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 6-7.07.2019
Nida
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Nida to niezwykle malownicza i przyjazna dla kajakarzy rzeka, przepływająca przez województwo świętokrzyskie i tworząca uroczy zakątek Polski nazwany Ponidziem. Podczas naszego kajakowego weekendu przepłyniemy również odcinek źródłowy tej rzeki, czyli Białą Nidę. Sama rzeka Nida jest jedną z najbardziej nasłonecznionych polskich rzek, a temperatura wody latem to nawet 27°C, co jest dodatkową atrakcją naszego spływu.

Rzeki, którymi będziemy płynąć przebiegają przez cenne przyrodniczo tereny, a zarazem są bardzo malownicze i niezwykle zaciszne. Zapraszamy zatem na urokliwy kajakowy weekend Biała Nidą oraz Nidą:-)

UWAGA – weekend bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego chętnego odkryć Nidę w kajaku ? Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić, a w przypadku zbytniego nawiosłowania się można drugiego dnia skrócić trasę! Oba dni wiosłujemy w bardzo wygodnych polietylenowych kajakach, do dyspozycji plastikowe wiosła.

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy? To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Jeśli masz jakieś wątpliwości/pytania przeczytaj nasze porady na kajaki 😉

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie trzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę, 6.07.2019 o g. 07:15 . Powrót w niedzielę 7.07.2019 około 21:00 wieczorem.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym hotelu ** (dwu gwiazdkowym) w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przepłyniemy najpiękniejszym odcinkiem Nidy oraz Białej Nidy!
 • Zwiedzimy z przewodnikiem słynny zamek królewski w Chęcinach!
 • Zintegrujemy się w podczas wieczornego ogniska!
 • Popłyniemy pośród niezwykle urokliwych terenów jedną z najbardziej nasłonecznionych polskich rzek!
 • I wiele, wiele innych!
Dlaczego premium?

Będziemy nocować w komfortowym hotel ** (2-gwiazdkowym) w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Obiekt usytuowany jest w zielonej, spokojnej miejscowości, 400 metrów od skansenu Muzeum Wsi Kieleckiej. Hotel uzyskał świetną ocenę 8,3 na portalu booking.com oraz 4,1 wśród użytkowników portalu google.

Jeśli masz wątpliwości czy się z nami wybrać zobacz koniecznie relację z weekendu kajakowego po Krutynii i przeczytaj opinie uczestników!

Wrażenia jak zawsze świetne ? Cały spływ był bardzo na chilu i taki nie śpieszny, nie było żadnego poganiania i miałam to przyjemne wrażenie, że nie musimy się śpieszyć i na wszystko jest czas, co było super ? Rzeka piękna! Myślę, że idealna zwłaszcza dla początkujących, bo nie trudna, a bardzo urokliwa i do zakochania. Wyjazd na 6 z plusem! Dzięki piękne!

Zuza

Nie wiem jak Wy to robicie, ale każdy wyjazd wspomina się z uśmiechem ? spływ bardzo mi się podobał, rzeka ma niesamowite walory estetyczne a przy okazji jest idealna do spokojnego spływania. Pogoda dopisała więc było jeszcze fajniej. Warunki noclegu bardzo dobre, śniadanie świetne, jedzenia dużo i różnorodnie. W ogólnym podsumowaniu bardzo udany weekend?

Mateusz
Plan

Dzień 1Mniszek - Brzegi

Ruszamy w sobotni poranek o 7:15 z placu Bankowego. Po drodze na miejsce zaplanowaliśmy przerwę na śniadanie oraz zakupy na stacji benzynowej. Około godziny 11 dotrzemy do miejscowości Mniszek, zwodujemy kajaki i rozpoczniemy spływ przepiękną Białą Nidą🙂

Odcinek Mniszek — Brzegi to około 20-kilometrowy przepiękny odcinek polecamy wszystkim poszukującym ciszy i spokoju:) Płynąc Białą Nidą nie natrafimy na żadne zabudowania, gdyż rzeka mozolnie wije się w wśród łąk a prawy brzeg porośnięty jest urokliwym lasem sosnowym. Jest to idealne miejsce na odpoczynek wśród ciszy na łonie natury🙂 Woda w rzece jest czysta, a dno piaszczyste. Początkowy trasa będzie obfitować w dużą ilość meandrów oraz przybrzeżne trzciny, wierzby. Po około godzinie wiosłowania dotrzemy do starego młyna, w zależności od stanu wody płyniemy lub spławiamy kajaki. Chwile później znajdziemy się w mocno meandrujący fragmencie rzeki. Od połączenia Białej Nidy z Wierną Rzeką koryto jest szersze i mniej kręte, a nurt spokojniejszy. Niedługo przed ujściem rzeki do Czarnej Nidy będziemy mogli zobaczyć bardzo ładny widok na zamek w Chęcinach🙂 To będzie znak, że spływ dobiega powoli końca.

Spływ w pierwszym dniu zakończymy około 16 w pobliżu miejsca naszego noclegu:-) Po opuszczeniu kajaków udamy się w kilkuminutowa podróż autokarem. Około 16:30 zakwaterujemy się oraz udamy się na krótki odpoczynek. Chętni będą mogli udać się na zwiedzanie Parku Etnograficznego Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Jest to skansen budownictwa ludowego przenoszonego z regionów etnograficznych Kielecczyzny. Na jego terenie znajduje się kilkadziesiąt obiektów drewnianych, wśród których poza chałupami znalazły się również:kościół, dwór, wiatrak, spichlerz czy kuźnia. Chaty i inne obiekty wyposażone są w oryginalne eksponaty, co pozwala przenieść się do wieku XIX, kiedy w zupełnie innych warunkach niż obecnie żyli nasi pradziadkowie.

Wszyscy razem spotkamy się ponownie na obiadokolacji o godzinie 18, a następnie wieczorem przy integracyjnym ognisku.

Trasa:
Mniszek – Brzegi
długość około 20 km, czas spływu ok. 5 godzin

Dzień 2Zamek w Chęcinach + Brzegi - Stare Kotlice - Motkowice

Zaraz po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie z przewodnikiem zamku królewskiego z przełomu XIII i XIV wieku, górującego nad miejscowością Chęciny! To jedna z najważniejszych atrakcji, które warto odwiedzić w Świętokrzyskim! Na podziwianie tego niezwykłego obiektu zaplanowaliśmy około godziny, tak aby około 11 rozpocząć drugi dzień spływu. Tego dnia czeka nas trasa Brzegi — Motkowice z możliwością skrócenia.

Odcinek Brzegi — Stare Kotlice to około 14-kilometrowy urokliwy fragment rzeki Nidy. Jest to rzeka typowo nizinną, płynącą leniwie, za to często tworzy zakola, zatoczki, starorzecza i wysepki, które stwarzają niezwykły klimat. Po około godzinie dopłyniemy do charakterystycznego punktu, jakim jest most kolejowy. W tym miejscu należy wzmóc czujność z uwagi na duże kamienie, stare pale mostowe i małą bystrzynę. Początkujący kajakarze mogą popłynąć pod przęsłem znajdującym się po lewej stronie. Niedługo później po naszej lewej stronie ukazuje się przystań przy Zamku w Sobkowie. Chętni mogą udać się na zwiedzanie tego obiektu:-) Gdy miniemy most drogowy w miejscowości Mokrsko Dolne to oznaka, że połowa trasy już za nami. Przed nami nieuciążliwy i bardzo malowniczy odcinek. Czysta woda oraz piaszczyste dno zachęcać będą nas do kąpieli, zaś urokliwe zakątki na brzegach do biwakowania. I w takiej atmosferze dopłyniemy do Starych Kotlic, gdzie będzie można zrobić sobie przerwę lub już zakończyć spływ i pobiwakować nad jeziorem. Następnie ruszymy na kolejny odcinek Stare Kotlice — Motkowice , który ma około 9 km i prowadzi nas przez samo serce Ponidzia. Odcinek ten zachwyca różnorodnością przyrody:powalone drzewa, bogata szata roślinna oraz przejrzysta woda.

Około 16:30 zakończymy spływ i wyruszymy już do Warszawy robiąc po drodze krótka przerwę na obiad. Do placu Bankowego dotrzemy około 21:00 .

Trasa:
Brzegi — Stare Kotlice — Motkowice
długość około 22 km, czas spływu ok ok. 5 godzin
(możliwość zakończenia po ok. 14 km, 3-4 godzinach w Starych Kotlicach)

Koszty
Cena: 340 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Mniszek i Motkowice – Stare Kotlice – Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w komfortowych hotelu w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Wypożyczenie kajaka polietylenowego (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe wiosła
 • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu
 • Organizację ogniska w sobotę, w tym drewno na opał oraz plastikową zastawę
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w formie bufetu niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki tras
 • Opiekę dwóch pilotów
 • Bilety wstępu oraz zwiedzanie z przewodnikiem Zamku w Chęcinach!
 • Podatek VAT
 • Niezapomniane wrażenia ze spływu kajakowego :)
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na spływ
 • Pozostałych posiłków
 • Opcjonalnej opłaty za wstęp do Parku Etnograficznego w Tokarni (14 zł - bilet normlany, 8 zł - bilet ulgowy)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kajakowy Weekend – Nida! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.