info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Kajakowy Weekend – Nida! *PREMIUM*

Cena
340 zł
Cena
340 zł
19 sierpnia 2019

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 6-7.07.2019
Nida
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Nida to niezwykle malownicza i przyjazna dla kajakarzy rzeka, przepływająca przez województwo świętokrzyskie i tworząca uroczy zakątek Polski nazwany Ponidziem. Podczas naszego kajakowego weekendu przepłyniemy również odcinek źródłowy tej rzeki, czyli Białą Nidę. Sama rzeka Nida jest jedną z najbardziej nasłonecznionych polskich rzek, a temperatura wody latem to nawet 27°C, co jest dodatkową atrakcją naszego spływu.

Rzeki, którymi będziemy płynąć przebiegają przez cenne przyrodniczo tereny, a zarazem są bardzo malownicze i niezwykle zaciszne. Zapraszamy zatem na urokliwy kajakowy weekend Biała Nidą oraz Nidą:-)

UWAGA – weekend bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego chętnego odkryć Nidę w kajaku ? Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić, a w przypadku zbytniego nawiosłowania się można drugiego dnia skrócić trasę! Oba dni wiosłujemy w bardzo wygodnych polietylenowych kajakach, do dyspozycji plastikowe wiosła.

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy? To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Jeśli masz jakieś wątpliwości/pytania przeczytaj nasze porady na kajaki 😉

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie trzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę, 6.07.2019 o g. 07:15 . Powrót w niedzielę 7.07.2019 około 21:00 wieczorem.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym hotelu ** (dwu gwiazdkowym) w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
  • Przepłyniemy najpiękniejszym odcinkiem Nidy oraz Białej Nidy!
  • Zwiedzimy z przewodnikiem słynny zamek królewski w Chęcinach!
  • Zintegrujemy się w podczas wieczornego ogniska!
  • Popłyniemy pośród niezwykle urokliwych terenów jedną z najbardziej nasłonecznionych polskich rzek!
  • I wiele, wiele innych!
Dlaczego premium?

Będziemy nocować w komfortowym hotel ** (2-gwiazdkowym) w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Obiekt usytuowany jest w zielonej, spokojnej miejscowości, 400 metrów od skansenu Muzeum Wsi Kieleckiej. Hotel uzyskał świetną ocenę 8,3 na portalu booking.com oraz 4,1 wśród użytkowników portalu google.

Jeśli masz wątpliwości czy się z nami wybrać zobacz koniecznie relację z weekendu kajakowego po Krutynii i przeczytaj opinie uczestników!

Wrażenia jak zawsze świetne ? Cały spływ był bardzo na chilu i taki nie śpieszny, nie było żadnego poganiania i miałam to przyjemne wrażenie, że nie musimy się śpieszyć i na wszystko jest czas, co było super ? Rzeka piękna! Myślę, że idealna zwłaszcza dla początkujących, bo nie trudna, a bardzo urokliwa i do zakochania. Wyjazd na 6 z plusem! Dzięki piękne!

Zuza

Nie wiem jak Wy to robicie, ale każdy wyjazd wspomina się z uśmiechem ? spływ bardzo mi się podobał, rzeka ma niesamowite walory estetyczne a przy okazji jest idealna do spokojnego spływania. Pogoda dopisała więc było jeszcze fajniej. Warunki noclegu bardzo dobre, śniadanie świetne, jedzenia dużo i różnorodnie. W ogólnym podsumowaniu bardzo udany weekend?

Mateusz
Plan

Dzień 1Mniszek - Brzegi

Ruszamy w sobotni poranek o 7:15 z placu Bankowego. Po drodze na miejsce zaplanowaliśmy przerwę na śniadanie oraz zakupy na stacji benzynowej. Około godziny 11 dotrzemy do miejscowości Mniszek, zwodujemy kajaki i rozpoczniemy spływ przepiękną Białą Nidą🙂

Odcinek Mniszek — Brzegi to około 20-kilometrowy przepiękny odcinek polecamy wszystkim poszukującym ciszy i spokoju:) Płynąc Białą Nidą nie natrafimy na żadne zabudowania, gdyż rzeka mozolnie wije się w wśród łąk a prawy brzeg porośnięty jest urokliwym lasem sosnowym. Jest to idealne miejsce na odpoczynek wśród ciszy na łonie natury🙂 Woda w rzece jest czysta, a dno piaszczyste. Początkowy trasa będzie obfitować w dużą ilość meandrów oraz przybrzeżne trzciny, wierzby. Po około godzinie wiosłowania dotrzemy do starego młyna, w zależności od stanu wody płyniemy lub spławiamy kajaki. Chwile później znajdziemy się w mocno meandrujący fragmencie rzeki. Od połączenia Białej Nidy z Wierną Rzeką koryto jest szersze i mniej kręte, a nurt spokojniejszy. Niedługo przed ujściem rzeki do Czarnej Nidy będziemy mogli zobaczyć bardzo ładny widok na zamek w Chęcinach🙂 To będzie znak, że spływ dobiega powoli końca.

Spływ w pierwszym dniu zakończymy około 16 w pobliżu miejsca naszego noclegu:-) Po opuszczeniu kajaków udamy się w kilkuminutowa podróż autokarem. Około 16:30 zakwaterujemy się oraz udamy się na krótki odpoczynek. Chętni będą mogli udać się na zwiedzanie Parku Etnograficznego Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Jest to skansen budownictwa ludowego przenoszonego z regionów etnograficznych Kielecczyzny. Na jego terenie znajduje się kilkadziesiąt obiektów drewnianych, wśród których poza chałupami znalazły się również:kościół, dwór, wiatrak, spichlerz czy kuźnia. Chaty i inne obiekty wyposażone są w oryginalne eksponaty, co pozwala przenieść się do wieku XIX, kiedy w zupełnie innych warunkach niż obecnie żyli nasi pradziadkowie.

Wszyscy razem spotkamy się ponownie na obiadokolacji o godzinie 18, a następnie wieczorem przy integracyjnym ognisku.

Trasa:
Mniszek – Brzegi
długość około 20 km, czas spływu ok. 5 godzin

Dzień 2Zamek w Chęcinach + Brzegi - Stare Kotlice - Motkowice

Zaraz po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie z przewodnikiem zamku królewskiego z przełomu XIII i XIV wieku, górującego nad miejscowością Chęciny! To jedna z najważniejszych atrakcji, które warto odwiedzić w Świętokrzyskim! Na podziwianie tego niezwykłego obiektu zaplanowaliśmy około godziny, tak aby około 11 rozpocząć drugi dzień spływu. Tego dnia czeka nas trasa Brzegi — Motkowice z możliwością skrócenia.

Odcinek Brzegi — Stare Kotlice to około 14-kilometrowy urokliwy fragment rzeki Nidy. Jest to rzeka typowo nizinną, płynącą leniwie, za to często tworzy zakola, zatoczki, starorzecza i wysepki, które stwarzają niezwykły klimat. Po około godzinie dopłyniemy do charakterystycznego punktu, jakim jest most kolejowy. W tym miejscu należy wzmóc czujność z uwagi na duże kamienie, stare pale mostowe i małą bystrzynę. Początkujący kajakarze mogą popłynąć pod przęsłem znajdującym się po lewej stronie. Niedługo później po naszej lewej stronie ukazuje się przystań przy Zamku w Sobkowie. Chętni mogą udać się na zwiedzanie tego obiektu:-) Gdy miniemy most drogowy w miejscowości Mokrsko Dolne to oznaka, że połowa trasy już za nami. Przed nami nieuciążliwy i bardzo malowniczy odcinek. Czysta woda oraz piaszczyste dno zachęcać będą nas do kąpieli, zaś urokliwe zakątki na brzegach do biwakowania. I w takiej atmosferze dopłyniemy do Starych Kotlic, gdzie będzie można zrobić sobie przerwę lub już zakończyć spływ i pobiwakować nad jeziorem. Następnie ruszymy na kolejny odcinek Stare Kotlice — Motkowice , który ma około 9 km i prowadzi nas przez samo serce Ponidzia. Odcinek ten zachwyca różnorodnością przyrody:powalone drzewa, bogata szata roślinna oraz przejrzysta woda.

Około 16:30 zakończymy spływ i wyruszymy już do Warszawy robiąc po drodze krótka przerwę na obiad. Do placu Bankowego dotrzemy około 21:00 .

Trasa:
Brzegi — Stare Kotlice — Motkowice
długość około 22 km, czas spływu ok ok. 5 godzin
(możliwość zakończenia po ok. 14 km, 3-4 godzinach w Starych Kotlicach)

Koszty
Cena: 340 zł
Cena zawiera:
  • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Mniszek i Motkowice – Stare Kotlice – Warszawa oraz przejazdy lokalne
  • Nocleg w komfortowych hotelu w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami
  • Transport bagaży na trasie spływu
  • Wypożyczenie kajaka polietylenowego (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe wiosła
  • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu
  • Możliwość bezpłatnego wypożyczenia worka wodoszczelnego o pojemności 1,5 litra
  • Organizację ogniska w sobotę, w tym drewno na opał oraz plastikową zastawę
  • Obiadokolację w sobotę
  • Śniadanie w formie bufetu niedzielę
  • Ubezpieczenie KL i NNW
  • Kolorowe mapki tras
  • Opiekę dwóch pilotów
  • Bilety wstępu oraz zwiedzanie z przewodnikiem Zamku w Chęcinach!
  • Podatek VAT
  • Niezapomniane wrażenia ze spływu kajakowego :)
Cena nie zawiera:
  • Prowiantu na spływ
  • Pozostałych posiłków
  • Opcjonalnej opłaty za wstęp do Parku Etnograficznego w Tokarni (14 zł - bilet normlany, 8 zł - bilet ulgowy)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kajakowy Weekend – Nida! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.