kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Kajakowy Weekend na ŁOTWIE – Gauja! [3 dni w kajaku + Ryga]

0
Cena
1 449 zł
Cena
1 449 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

474

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni (długi weekend)
Termin : 14-19.08.2024
Łotwa
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy na totalną nowość, pierwszą edycję wyjazdu, gdzie podczas długiego weekendu sierpniowego odwiedzimy Łotwę i poznamy jej uroki z perspektywy kajaka! Będzie dużo wiosłowania, dużo pięknych widoków, ale i trochę zwiedzania, bo ostatniego dnia wycieczki poznamy najważniejsze zabytki Rygi.

W ciągu trzech dni przepłyniemy ponad 60 km terenami Parku Narodowego wodami rzeki Guaja, poznamy jej najciekawsze fragmenty i zachwycimy się niezwykłymi formacjami skalnymi. Zwiedzając Rygę przejdziemy zabytkową Starówkę i zobaczymy jej najważniejsze zabytki, a w drodze powrotnej do Polski zahaczymy o Birżę, czyli piwną stolicę Litwy (degustacja gwarantowana 😉)!

Zaplanuj już dziś kajakową wyprawę w sierpniu i przekonaj się, ile pięknych krajobrazów, niesamowitych rozlewisk i krystalicznie czystych rzek kryje się na Łotwie! Ten wyjazd na pewno zapadnie na długo w pamięci!  😊

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego chętnego odkryć tereny Parku Narodowego wodami rzeki Guaja, poznamy jej najciekawsze fragmenty i zachwycimy się niezwykłymi formacjami skalnymi.

Wyjazd jest dla osób umiejących pływać o przeciętnej kondycji. Oba dni wiosłujemy w kajakach z kapokami. Podczas imprezy nie będzie ratownika, a spływ odbywa się na własną odpowiedzialność. Uczestnicy odpowiadają za ewentualne uszkodzenia wypożyczonego sprzętu oraz zobowiązują się do stosowania się do zasad bezpieczeństwa, w tym płynięcia w kapoku.

Jedziesz samemu? Pomagamy dobrać parę do kajaka, jeśli wybierasz się bez osoby towarzyszącej!

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy? To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Podczas wyjazdu możesz liczyć na wstępne przeszkolenie przez naszą doświadczoną pilotkę (prosimy o zgłoszenie tej prośby w autokarze), a przed wyjazdem koniecznie przeczytaj nasze porady na kajaki 😉

Stopień trudności tras!

Trasy są dość łatwe, ostatni odcinek bardziej wymagający, gdyż trzeba wrócić pod prąd (ale o niedużej sile). Brak przenosek, zawalone drzewa bardzo rzadko, ale rzeka jest szeroka, więc można łatwo ominąć. Głębokość różna i dość mocno się zmienia od kilku metrów do płycizn. Pierwszy i drugi dzień płynie się wśród porosłych lasem urwisk, gdzie spotkamy jaskinie, a na samej rzece pojawiają się wyspy.

4 dni wyjazdu a 1 dzień urlopu!

Wyjeżdżamy w środę wieczorem i wracamy w nocy z niedzieli na poniedziałek, więc wystarczy tylko jeden dzień urlopu (piątek – 16 sierpnia), aby wybrać się na ten wyjazd! Czwartek (15 sierpnia) jest ustawowo dniem wolnym!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w środę, 14.08.2024, o godzinie  18:00. Powrót w nocy z niedzieli, 18.08.2024 na poniedziałek 19.08.2024 około 2:00.

Będziemy nocować w hotelu w Rydze w pokojach 2-osobowych (pokoje 1-os. za dopłatą).

Kraj wyjazdu - Łotwa!

Wyjeżdżamy do Republiki Łotewskiej do stolicy tego kraju – Rygi.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro (€, EUR). Pieniądze najlepiej wymienić już w Polsce. Kantory na Łotwie dysponują polską walutą, ale przelicznik będzie mniej korzystny niż w Polsce. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro 🙂

CENY

Ceny na całej Łotwie są podobne w całym kraju, oczywiście w historycznym centrum Rygi za restauracje zapłacimy więcej, produkty spożywcze jednak mają podobne ceny w całym kraju. Za danie główne w taniej restauracji lub knajpce zapłacimy około 5-10€, w typowej restauracji powinniśmy się szykować bardziej na wydatek 8-17€. W restauracji lub pubie za piwo zapłacimy około 1,5-2,5€, w zależności od lokalizacji i miejsca. W historycznym centrum Rygi będzie zdecydowanie drożej niż w małych miasteczkach i poza centrum. Na Łotwie, podobnie jak w całej naszej części Europy, kupimy różne szybkie dania, jak burgery czy kebaby, w cenie 2-5€. Jeśli chcemy spróbować czegoś miejscowego, warto rozejrzeć się za daniem o nazwie Sklandrausis — czyli słodkie ciasto — które kupimy za 1,5-3€

ROAMING

Będąc na Łotwie nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do Łotwy na podstawie ważnego dowodu osobistego.

STREFA CZASOWA

Należy pamiętać o jednogodzinnej różnicy czasu między Polską a Łotwą: jeśli np. w Rydze jest godzina 8.00, to w Warszawie 7.00.

OPIEKA MEDYCZNA

Łotwa jest członkiem UE, dlatego też zalecamy przed wyjazdem należy wyrobić w najbliższym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia tzw. EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Odwiedzimy Łotwę oraz jej stolicę Rygę!
 • Przepłyniemy najpiękniejszymi odcinkami najdłuższej rzeki kraju – Gauja!
 • Spędzimy trzy dni na wodzie pośród wszechobecnej ciszy i dziewiczych lasów!
 • Zachwycimy się naturą największego i najstarszego na Łotwie Parku Narodowy Gauja!
 • Pokonamy kajakami łącznie ponad 60 km po łotewskich rzekach!
 • Zwiedzimy najważniejsze zabytki Rygi m.in. Plac Katedralny z luterańską katedrą NMP, Zamek Krzyżacki, Plac Ratuszowy z Domem Czarnogłowych oraz wiele innych!
 • Zwiedzimy piwną stolicę Litwy – Birżę - degustacja gwarantowana :-)
 • Odkryjemy wiele, wiele innych atrakcyjnych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w hotelu w Rydze w pokojach 2-osobowych (pokoje 1-os. za dopłatą). W cenie jest zagwarantowane śniadanie w formie bufetu w piątek, sobotę i niedzielę. Naprzeciwko hotelu zlokalizowany jest przystanek, z którego można łatwo dotrzeć do Starego Miasta. Hotel uzyskał bardzo dobre oceny na portalach 8,1 (booking.com) oraz 4,1 (google.com).

Prowadzący

Anna Szczygieł

Specjalistka od animacji

Zwinnie i z gracją niczym kreska, którą pociągnięty jest dziób Kaczora Donalda zaanimuje każdą grupę, nawet etatowych smutasów, szerząc skutecznie dobrą zabawę i uśmiech godny Kubusia Puchatka nasyconego miodkiem. Do tego ogarnięta i pomocna niczym linijka przy rysowaniu prostej. Ogólnie pełen konkret 🙂

Plan

Dzień 0/1Cesis – Ligatne

W sierpniowe środowe popołudnie o 18:00 wyruszymy z Placu Defilad w Warszawie w kierunku północno-wschodniej granicy Polski, by przez teren Litwy dojechać do Łotwy. Tam w czwartek rano zrobimy przerwę na śniadanie i niedługo później dotrzemy na start spływu niedaleko miasteczka Cesis. Zwodujemy kajaki i wyruszymy w podróż rzeką Gauja. Jest ona najdłuższą rzeką płynącą w całości na terytorium Łotwy i słynie z niesamowitych form skalnych i dziewiczej natury. Rzeka położona jest na terenie Parku Narodowego Gauja, który jest największym i najstarszym parkiem Łotwy. Trasa w tym dniu jest dość łatwa – rzeka jest bardzo spokojna, a jednocześnie piękna i majestatyczna. Podczas spływu nawet osoby niebędące miłośnikami przyrody zachwycą się panującymi wokół widokami! Falująca woda, szerokie koryto rzeki i szumiący u wybrzeży las zapewni ukojenie i pełen relaks. Po drodze podziwiać będziemy liczne formy skalne oraz mniejsze i większe klify. Spływ zakończymy w miejscowości Ligatne i następnie wyruszymy do miejsca noclegu w stolicy kraju – Rydze, gdzie dotrzemy po około godzinie. Po zakwaterowaniu zaplanowany jest czas wolny, a następnie wspólna integracja lub wieczorne wyjście na podziwianie uroków miasta 🙂

Trasa:
Cesis-Ligatne
długość ok. 18 km, czas spływu ok. 4-6 godzin

Dzień 2Ligatne - Sigulda

Rano po śniadaniu wyruszymy znów do miejscowości Ligatne, by kontynuować spływ rzeką Gauja. Na start spływu dotrzemy po około godzinie. Trasa drugiego dnia będzie dłuższa, lecz równie przyjemna i obfitująca w malownicze widoki.  Podczas spływu mijać będziemy liczne kampingi i miejsca biwakowe. Gdzieniegdzie napotkamy atrakcje w postaci licznych żwirowych wysp i mielizn, gdzie nurt stanie się silniejszy, a na brzegach pojawiają się różnej wielkości formacje skalne. Zbliżając się do mety spływu w pewnym momencie zza zakrętu wyłoni się górująca nad rzeką i lasami baszta średniowiecznego Zamku w Turaidzie. Płynąc dalej dopłyniemy do Siguldy, skąd wyruszymy autokarem do naszego noclegu w Rydze, gdzie dotrzemy po około godzinie. Po przyjeździe zaplanowany jest czas wolny lub jeżeli starczy sił, wspólna integracja 😊

Trasa:
Ligatne – Sigulda
długość ok. 22 km, czas spływu ok. 6-7h

Dzień 3Adazi - Dzirnezers

Po śniadaniu wyruszymy na start spływu, gdzie dotrzemy po około 30 minutach. Tego dnia znów wrócimy na rzekę Gauja, lecz w całkiem innym jej fragmencie. Kajaki zwodujemy w miejscowości Adazi, przez którą przepłyniemy podziwiając jej uroki z perspektywy wody. Szerokim korytem płynąć będziemy pośród zieleni i sporadycznie pojawiających się zabudowań, aż dopłyniemy do ujścia rzeki Gauja do Bałtyku. Po chwili na odpoczynek i pamiątkowe zdjęcia wyruszymy pod prąd w górę rzeki. Pokonując kolejne kilometry sprawdzimy naszą wytrzymałość i siłę, po czym skręcimy w odnogę, by wpłynąć na jezioro Dzirnezers. Tam przy jednym z miejsc biwakowych czekać na nas będzie autokar, którym wrócimy do Rygi w około 30 minut. Wieczorem będzie jeszcze czas na obiadokolację we własnym zakresie lub odkrywanie miasta. 😊

Trasa:
Adazi – Dzirnezers (Camping)
długość ok. 22 km, czas spływu ok. 6-8h

Dzień 4Ryga – Birża – Warszawa

Ostatniego dnia odstawimy kajaki w kąt i po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu, by wyruszyć na podbój stolicy Łotwy – Rygi! Czeka nas pieszy spacer po Starówce z lokalnym przewodnik w języku Polskim! Na trasie wycieczki znajdą się wszystkie ważne zabytki średniowiecznej i nowożytnej Rygi, zobaczymy m.in: Zamek Krzyżacki czy kościół polski przy Placu Zamkowym. Około południa zobaczymy jeszcze dom Wagnera, pozostałości zamku kawalerów Mieczowych czy Plac Ratuszowy z Domem Czarnogłowych (najpiękniejszą świecką budowlę w Rydze). Uwieńczeniem tej części zwiedzania będzie Plac Katedralny z luterańską katedrą NMP — największą świątynią w krajach bałtyckich. Około południa znajdziemy czas na przerwę obiadową oraz czas wolny, po której opuścimy to wspaniałe miasto i wyruszymy na zwieńczenie naszej wyprawy – do Birży! Czeka nas tam wizyta w okazałym zamku, który należał do Radziwiłłów – jednego z najważniejszych magnackich rodów litewskich. Głównym punktem naszych odwiedzin będzie degustacja wspaniałego lokalnego piwa oraz lokalnym specjałów na warowni, a także czas wolny na zakupy! Po wspólnych zachwytach nad wyprawą i lokalnymi specjałami udamy się w podróż do Warszawy, gdzie dotrzemy około 2:00 w nocy, w zależności od warunków na drodze.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z ubiegłorocznej wyprawy po rzekach na Litwie!

Wyjazd na Litwę był moim pierwszym spływem kajakowym z gdzienaweekend, który będę wspominała bardzo pozytywnie: jego organizacja była profesjonalna; zarówno Lech, jak i Marta służyli informacjami i opiekowali się grupą, a wisienką na torcie była świetna atmosfera tworzona przez uczestników i piękne okoliczności przyrody 🙂
 
Lidia G.
Organizacja spływu taka jaka powinna być. Piękne tereny urzekły swoją malowniczością w 100%. Na pewno długo pozostanie on w mojej pamięci i będę ten spływ polecała swoim znajomym. Sama organizacja jak zawsze bardzo poprawna: wybór kierowcy, dostawcy usług kajakowych czy pięknie zlokalizowanej bazy noclegowej gdzie posiłki były pyszne. Lech i Marta dzielnie czuwali nad naszym bezpieczeństwem oraz dobrym samopoczuciem. Świetnie spędzony weekend!
 
Renata M.
Koszty
Cena: 1449 zł

płatna w 2 ratach:
500 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
949 zł do 15.07.2024.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Cesis i Ryga – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • 3 noclegi w hotelu w Rydze w 2-os. pokojach z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 400 zł)
 • Lokalny podatek w Rydze
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Wypożyczenie kajaka polietylenowego (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe wiosła (kajak 1-os. dopłata 100 zł)
 • Transport kajaków na miejsca spływów i odbiór na koniec spływów
 • Trzy śniadania w formie bufetu
 • Ubezpieczenie KL i NNW na terenie Łotwy
 • Ślady tras gpx
 • Opiekę doświadczonego w spływach kajakowych pilota
 • Oprowadzanie po Rydze ostatniego dnia przez lokalnego przewodnika w języku Polskim
 • Zestawy TourGuidy na zwiedzanie Rygi
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na spływ
 • Obligatoryjnej opłaty za degustację w Birży ok. 10 EUR

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kajakowy Weekend na ŁOTWIE – Gauja! [3 dni w kajaku + Ryga] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Jest możliwość płynięcia w kajaku 1 osobowym za dopłatą 100zł - prosimy doliczyć do przelewu. Jeśli opcja jest niedostępna (wyszarzona) tzn. że nie mamy już dostępnych kajaków 1-os.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 400 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
  Więcej informacji tutaj.

Zapisz się