kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Kajakowy Weekend – Marycha i Hańcza! *PREMIUM*

0
Cena
519 zł
Cena
519 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

521

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 25-26.05.2024
Czarna Hańcza / Marycha
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

W ostatni weekend maja po raz kolejny przekonamy się jak dwie odmiennie ukształtowane rzeki — Czarna Hańcza i Marycha idealnie nadają się do spływu kajakowego. Pierwsza – największa rzeka Suwalszczyzny, druga – uzależniająca rzeka na pograniczu polsko-litewskim dają gwarancję udanego weekendu kajakowego. Poznaj walory Wigierskiego Parku Narodowego oraz piękne pogranicze polsko-litewskie z perspektywy kajaka!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego chętnego odkryć dwie piękne rzeki – Czarną Hańczę i Marychę w kajaku 🙂

Wyjazd jest dla osób umiejących pływać o przeciętnej kondycji. Oba dni wiosłujemy w kajakach z kapokami. Podczas imprezy nie będzie ratownika, a spływ odbywa się na własną odpowiedzialność. Uczestnicy odpowiadają za ewentualne uszkodzenia wypożyczonego sprzętu oraz zobowiązują się do stosowania się do zasad bezpieczeństwa, w tym płynięcia w kapoku.

Jedziesz samemu? Pomagamy dobrać parę do kajaka, jeśli wybierasz się bez osoby towarzyszącej!

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy? To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Podczas wyjazdu możesz liczyć na wstępne przeszkolenie przez naszą doświadczoną pilotkę (prosimy o zgłoszenie tej prośby w autokarze), a przed wyjazdem koniecznie przeczytaj nasze porady na kajaki

😉

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę rano, 25.05.2024, o godzinie 5:45. Powrót w niedzielę wieczorem, 26.05.2023, około 22:00.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowych domkach położonych na skraju Puszczy Augustowskiej (za dopłatą w pokojach 1-os. o standardzie ekonomicznym), nad brzegiem objętego strefą ciszy jeziora Pomorze.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przepłyniemy najpiękniejszymi rzekami Suwalszczyzny!
 • Zobaczymy pogranicze polsko-litewskie z perspektywy kajaka!
 • Zrobimy ognisko nad samym brzegiem jeziora Pomorze!
 • Płyniemy pośród szumiących trzcin i sitowia, pełnych gderającego ptactwa!
 • I wiele, wiele innych!
Dlaczego PREMIUM?

Nocujemy w komfortowych 5 osobowych domkach na skraju Puszczy Augustowskiej, nad brzegiem objętego strefą ciszy jeziora Pomorze! Domki wyposażone są w:
– salon – a w nim rozkładana kanapa oraz TV,
– aneks kuchenny, w którym znajduje się lodówka z zamrażalką, płyta elektryczna oraz zastawa,
– oddzielny pokój z jednym łóżkiem, dużą szafą oraz sanitariatem z umywalką,
– łazienkę z prysznicem,
– antresolę z łóżkami,
– taras z widokiem na jezioro Pomorze,
– bezpłatny dostęp do bezprzewodowej sieci internetowej Wi-Fi.

Za dopłatą istnieje także możliwość noclegu w pokojach 1-os. o standardzie ekonomicznym w budynku znajdujących się na terenie ośrodka.

Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,6 na portalu booking.com. Domki zostały wykonane w tradycyjnej ekologicznej technologii z gliny i słomy, mają drewnianą konstrukcję i elementy ozdobne oraz dach pokryty wiórem osikowym. Z kamiennymi tarasami tworzą doskonały naturalny mikroklimat.

Plan

Dzień 1CZARNA HAŃCZA

W sobotę o 5:45 wyruszamy autokarem z Warszawy w rejon Wigierskiego Parku Narodowego. Po drodze zatrzymamy się na przerwę śniadaniową, a około południa rozpoczniemy spływ kajakami. Dzisiejszy etap jest dosyć łatwy – rzeka jest bardzo spokojna, a jednocześnie piękna i majestatyczna. Spływ zaczniemy w Maćkowej Rudzie, a następnie popłyniemy pośród szumiących trzcin i sitowia, pełnych gderającego ptactwa (czaple siwe, kaczki, krzyżówki czy łabędzie). Otaczać nas będą rozległe bogate w różne gatunki roślin i zwierząt podmokłe łąki. Brzegi są porośnięte trzciną, tatarakiem i pałką wodną. Jest to jeden z najciekawszych odcinków tej rzeki. Po około 4-5 godzinach dopłyniemy do Frącek, skąd wyruszymy do miejsca noclegu. Po zakwaterowaniu, wieczorem zaplanowaliśmy ognisko nad brzegiem jeziora 🙂

Trasa:
Maćkowa Ruda – Frącki
długość ok. 18 km, czas spływu ok. 4-5 godzin + przerwy

Dzień 2MARYCHA

Rano po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy na drugą trasę naszego spływu do miejscowości Zelwa, skąd rozpoczniemy wiosłowanie rzeką Marychą. Chętni doświadczeni kajakarze będą mogli rozpocząć spływ nieco wcześnie (około 6 km) z miejscowości Kukle i przepłynąć przez jezioro Pomorze. Reszta grupy ruszy ze wspomnianej Zelwy, gdzie rzeka na pierwszym odcinku jest bardzo łagodna, z urokliwymi brzegami porośniętymi trzcinami i innymi roślinami wodnymi. Następnie rzeka nabiera trochę szybszego prądu, staję się węższa i coraz bardziej urokliwa. Z perspektywy kajaków może w całości podziwiać przepiękny dziki klimat. Rzeka płynie na granicy polsko-litewskiej (widoczne z brzegów słupki graniczne), tak więc zachodzi konieczność posiadania dowodu osobistego, gdyż możliwe są kontrole graniczne 🙂 Po około 5 godzinach miniemy miejscowość Stanowisko, za którą zakończymy naszą przygodę z uzależniającą rzeką Marychą. Stamtąd wyruszymy już do Warszawy, gdzie dotrzemy najprawdopodobniej przed 22:00.

Trasa:
Zelwa – Stanowisko
długość ok. 15 km, czas ok. 5 godzin + przerwy

Dla chętnych doświadczonych kajakarzy możliwość wydłużenia trasy (przy sprzyjających warunkach pogodowych):
Kulke – Zelwa – Stanowisko
długość ok. 22 km, czas ok. 6 godzin + przerwy

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio po tych rzekach pływaliśmy w czerwcu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Jak zwykle było najlepiej. Pogoda zrobiła nam ogromną niespodziankę i pomimo zapowiadanego zimna, wiatru i deszczu słoneczko nam świeciło. No dobra, czasem może dla odpoczynku chowało się za chmurami 🙂 Organizacyjnie — mucha nie siada! Grupa cudownych ludzi — życzliwych, uśmiechniętych i otwartych. Na rzece zachowanie godne najwyższych pochwał: zarówno panie, jak i panowie pomagali w trudnych sytuacjach, często po pas stojąc we wcale nie ciepłej wodzie. Pilotki — fantastyczne! Uściski dla Joanny i Marty za całokształt <3

Ewa

Wyjazd na kajaki pierwsza klasa 🙂 Byłam z córką 8-letnią, która również jest zachwycona. Uwielbiam jeździć z Asią i Martą! Są bezbłędne, wesołe, konkretne, pomocne — całość zaplanowana idealnie, pogoda dopisała i ekipa również super 😉 Dziękuję!

Basia
Koszty
Cena: 519 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Maćkowa Ruda i Stanowisko – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w komfortowych 5-osobowych domkach nad brzegiem jeziora - dowiedz się więcej (pokoje 1-os. o standardzie ekonomicznym za dopłatą 100 zł)
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Wypożyczenie kajaka polietylenowego (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe wiosła (kajak 1-os. dopłata 50 zł)
 • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu
 • Obiadokolację w sobotę (zupa, drugie danie)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Organizacja ogniska w sobotę, w tym drewno na opał oraz jednorazowa zastawa
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Ślady tras gpx
 • Opiekę doświadczonego w spływach kajakowych pilota
 • Bilety wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na spływ i ognisko
 • Obiadu w niedzielę w drodze powrotnej

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kajakowy Weekend – Czarna Hańcza i Marycha! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Jest możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym o standardzie ekonomicznym w budynku na terenie ośrodka za dopłatą 100zł - prosimy doliczyć do przelewu.
  Jest możliwość płynięcia w kajaku 1-osobowym za dopłatą 50zł - prosimy doliczyć do przelewu.
  Na tym wyjeździe istnieje możliwość dojazdu własnego w cenie niższej o 80zł - prosimy o odliczenie od przelewu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
  Więcej informacji tutaj.

Zapisz się