info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Kajakowy Weekend – Krutynia! *PREMIUM*

Cena
340 zł
Cena
340 zł
7 lipca 2018
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 7-8.07.2018
Krutynia
dostępne wolne miejsca :)
Opis

Z dala od zgiełku wielkich miast, w atmosferze szumiących drzew, z nieskazitelną wodą wprawiającą w zachwyt Wasze oczy – tak w wielkim skrócie zapowiada się kajakowy weekend na rzece Krutyni. Rzeka, która debiutuje u nas pozwoli nam z bliska poznać bogactwo mazurskiej przyrody. Ale jak mogłoby być inaczej skoro Krutynia to rzeka – szlak uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy, który płynie wśród nieskażonej i dzikiej przyrody, a brzegi rzeki porośnięte są wspaniałymi dębami i wysokimi sosnami. Co tu więcej pisać, zapowiada się wspaniały kajakowy weekend Krutynią 🙂

UWAGA – weekend bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego chętnego odkryć Krutynię w kajaku 🙂 Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić, dla bardziej zaawansowanych kajakarzy jest możliwość wydłużenie trasy w pierwszym dniu o 10 km! Oba dni wiosłujemy w bardzo wygodnych kajakach.

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy? To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Jeśli masz jakieś wątpliwości/pytania przeczytaj nasze porady na kajaki 😉

Którą trasę wybrać?

Pierwszego dnia dajemy możliwość wydłużenia trasy o około 9 kilometrów. Jest to przepiękny odcinek, który jednak polecamy wprawionym kajakarzom ze względu konieczność przepłynięcia przez trzy średniej wielkości jeziora, gdzie czasami większe fale mogą wystraszyć mało wprawionego kajakarza. Dłuższa trasa to około 6-7 godzin płynięcia, co też wymaga wcześniejszego przygotowania kondycyjnego.

Dla mniej doświadczonych oraz początkujących kajakarzy sugerujemy krótszą trasę, która na pewno będzie spokojniejsza i mniej wymagająca kondycyjnie. Z tą trasą każdy sobie poradzi! 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano o 5:30 i wracamy w niedzielę około 21:00.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę, 7.07.2018 o g. 05:45. Powrót w niedzielę 8.07.2018 około 21:00 wieczorem. Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowych pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przepłyniemy najpiękniejszymi odcinkami Krutyni!
 • Zobaczymy drugi pod względem wielkości kompleks leśny w Europie z perspektywy kajaka!
 • Zintegrujemy się w urokliwym ośrodku nad brzegiem rzeki!
 • Płyniemy pośród terenów o nieocenionych walorach przyrodniczych!
 • I wiele, wiele innych!
Dlaczego premium?

Będziemy nocować w komfortowym ośrodku w pokojach 2 oraz 3 osobowych z łazienkami. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w niedzielę. Obiekt położony jest nad samą rzeką Krutynią, w otoczeniu lasu, jezior i rzeki. Kompleks uzyskał świetną ocenę 9,0 na portalu booking.com oraz 4,3 wśród użytkowników portalu google.

Galeria
Plan

Dzień 1SPYCHOWO - ZGON - KRUTYŃ

Ruszamy w sobotni poranek z placu Bankowego o 5:45, aby około 10:00 dotrzeć do miejscowości Spychowo, skąd grupa bardziej zaawansowana rozpocznie spływ. Pozostali po kilkunastu minutach przejadą do miejscowości Zgon i tam rozpoczniemy kajakowanie 🙂

Odcinek Spychowo-Zgon to około 10 kilometrowy przepiękny odcinek polecamy wprawionym kajakarzom ze względu konieczność przepłynięcia przez trzy średniej wielkości jeziora, gdzie czasami większe fale mogą wystraszyć mało doświadczonego kajakarza. Po zwodowaniu kajaków w Spychowie rzeką Krutynia po chwili wpłyniemy na chwilę na jezioro Spychowskie, aby z niego szybko wypłynąć i podążać dalej rzeką wzdłuż zabudowań wsi. Rzeka kończy swój bieg w Jeziorze Zdrużno, które także szybko opuszczamy spływając na prawo zaraz za trzcinowiskiem. Kierując się kolejno w lewo wpływamy na dość długie, otoczone lasami Jezioro Uplik. Na jego prawym brzegu znajduje się rezerwat czapli siwej, następnie przepłyniemy pod mostem drogowym i dopływamy do miejscowości Zgon.

Odcinek Zgon – Krytyń to około 12 km odcinek w sercu Puszczy Piskiej. Jezioro Mokre, to stąd wyruszymy na szlak, to jedno z największych a przy tym najgłębsze jezioro na szlaku rzeki Krutyni. Jego dość proste i szerokie koryto w pierwszym momencie daje wrażenie bezkresnego, ale przy tym zachwyca otaczającą je puszczą. Następne w kolejności, po rozprostowaniu kości na przenoskę, czeka nas jezioro Krutyńskie, gdzie zaczyna się jeden z najpiękniejszych etapów szlaku. Jezioro jest bardzo wąskie i kręte, początkowo ciężko je odróżnić od rzeki. Wraz z wypływającą z niego rzeką Krutynią aż do samej miejscowości Krutyń stanowi ścisły rezerwat. Odcinek ten zachwyca różnorodnością przyrody: powalone drzewa, bogata szata roślinna, ogromna ilość ptactwa wodnego oraz przejrzysta woda. Spływ w pierwszym dniu zakończymy w miejscu naszego noclegu 🙂 Po opuszczeniu kajaków znajdziemy czas na zakwaterowanie oraz krótki odpoczynek, tak aby w pełni sił wieczorem spotkać się przy ognisku tuż nad brzegiem Krutyni.

Trasa:
przedłużona:
Spychowo – Zgon – Krutyń około 21 km czyli około 9-10 km więcej od trasy sztandarowej (6-7 godzin płynięcia)
standardowa: Zgon – Krutyń około 12 km (3-4 godzin płynięcia)

Dzień 2KRUTYŃ - NOWY MOST

Zaraz po śniadaniu wyruszymy na drugi dzień spływu, przed nami około 19 km odcinek Krutyń – Nowy Most. Przez ten etap szlaku poprowadzi nas głównie Rzeka Krutynia. Jest to jeden z najłatwiejszych i najprzyjemniejszych odcinków trasy. Startujemy z miejsca naszego noclegu i po krótkim czasie dopłyniemy do młyna wodnego, gdzie musimy przenieść kajaki. Rzeka Krutynia zaskoczy nas zmiennością krajobrazu: od dzikiego z nielicznymi zabudowaniami, aż po okryte drzewami brzegi i rozległe łąki. Za miejscowością Ukta rzeka poprowadzi nas przez urokliwe lasy, grądy i bagniska. Drzewa nieco odsuwają się od brzegu, który w ich miejsce gęsto pokrywa wodna roślinność z wieloma bardzo rzadkimi gatunkami jak na przykład: storczyki, rosiczki, lilie i sasanki. Przy odrobinie szczęścia może uda nam się zaobserwować wiele rzadko spotykanych gatunków ptactwa takich jak: bielik, rybołów, żuraw, puchacz, zimorodek czy derkacz. Co więcej, dzięki niezwykłej przejrzystości wody będziemy mogli również zobaczyć podwodną faunę i florę. Spływ kończymy w Nowy Moście. Stamtąd wyruszymy już do Warszawy robiąc po drodze krótka przerwę na obiad. Do placu Bankowego dotrzemy około 21:00.

Trasa:
Krutyń – Nowy Most
długość ok. 19 km, czas spływu ok. 5-6 godzin + przerwy

Kilkukrotnie w ciągu roku organizujemy spływy kajakowe po różnych, ciekawych rzekach :) Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać razem z nami, zobacz koniecznie relacje!

Koszty
Cena: 340 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Spychowo - Zgon oraz Nowy Most – Warszawa
 • Nocleg w komfortowych pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Wypożyczenie kajaka polietylenowego (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe wiosła
 • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu (bezpłatny wybór miejsca startu w sobotę)
 • Organizacja ogniska w sobotę, w tym drewno na opał
 • Prowiant na ognisko (kiełbaski/opcja wege, chleb, dodatki) oraz plastikową zastawę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę dwóch pilotów
 • Niezapomniane wrażenia ze spływu kajakowego :)
Cena nie zawiera:
 • Prowiant na spływ
 • Pozostałe posiłki

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kajakowy weekend – Krutynia! *premium* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Pierwszego dnia dajemy możliwość wydłużenia trasy o około 9 kilometrów. Jest to przepiękny odcinek, który jednak polecamy wprawionym kajakarzom ze względu konieczność przepłynięcia przez trzy średniej wielkości jeziora, gdzie czasami większe fale mogą wystraszyć mało wprawionego kajakarza. Dłuższa trasa to około 6-7 godzin płynięcia, co też wymaga wcześniejszego przygotowania kondycyjnego.

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w domku prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).